Met de felicitaties van Trappatoni 27 SEPTEMBER 2003 NUMMER 5 AJAX LIFE Ajax Ci op tournee in Italië slokt een groot deel van de dag op, waardoor de trip naar Como de mist in gaat. Dan maar even ontspannen in het zwembad. Eén speler ontdekt een voetbalveldje met als gevolg dat iedereen gaat voetballen, want dat doen de jongens toch het liefste. Zaterdag, 6 septembeT Wedstrijddag vier. Internazionale is aan de beurt. De Italianen zijn fysiek wel heel erg sterk. In de eerste helft kunnen we het nog prima bolwerken met zeer verzorgd spel, maar dan wordt de fysieke overmacht te groot en verliest Ajax de controle. Wij krijgen nauwelijks kansen en Inter maakt drie goals. De trainer complimenteert de spelers met hun spel en dat vergoedt veel. Zondag, 7 septembeT Wedstrijddag vijf. Er staat de jongens een grote verrassing te wachten. We worden namelijk verwacht in het trainingskamp van Inter, zo'n dertig kilometer buiten de stad. Een prachtige accommodatie die dit week einde wordt gebruikt door het Italiaanse elf tal. Trappatoni, de bondscoach, staat ons op te wachten en feliciteert de jongens met hun knappe prestatie tegen AC Milan. Zelfs op dit niveau was dat al doorgedrongen. De jongens - en ook de staf - vergapen zich aan groothe den als Vieri, Inzaghi, Toldo, Nesta etc. Een Zondag 31 augustus Wedstrijddag één. De jongens worden gewekt door de fysiotherapeute en schuiven om negen uur aan voor het ontbijt. Daarna wordt eT fel en geconcentreerd getraind op een veldje net buiten het dorp. De trainer neemt spelvormen door, waarvan hij denkt dat die vanavond toepasbaar zijn. Daarna is het douchen, omkleden, studeren, eten en weer slapen. Dat gaat nu aanmerkelijk beter dan gisteren. Na de tweede maaltijd volgt de wedstrijdbespreking. Iedere speler krijgt te Dinsdag, 2 september Wedstrijddag twee. Vandaag gaat het erom. Tegen AC Milan wordt duidelijk of we nog een ronde mogen spelen of dat we naar huis moeten, ledereen is tot in zijn tenen gemoti veerd, maar desondanks spelen we aanvan kelijk niet goed: 0-1. Vlak voor rust maken we gelijk. In de pauze een bespreking en wat omzettingen. Meteen na de thee scoort AC Milan 1-2. Daarna gaat het plotseling swin gen bij Ajax. Het tempo gaat omhoog, de pas ses zijn nauwkeuriger en de vaste patronen Donderdag, 4 septembeT Wedstrijddag drie. We worden opgeschrikt door een uiterst triest bericht. De vader van één van de spelers van de C2 is omgekomen bij een verkeersongeval. Ongeloof en verbij stering. We hebben contact met het thuis front over de te nemen maatregelen. Uiterlijk reageert iedereen heel rustig, ledereen kende de vader in kwestie, want hij was veel op De Toekomst en een fanatiek volger van zijn kind, ook op buitenlandse toernooien, 's Avonds spelen we tegen Brescia en komen 1-0 voor. We geven de 1-1 knullig weg maar plaat sen ons - na strafschoppen - toch voor de halve finale. Vrijdag, 5 september We verhuizen naar het hotel waar tot op dat aantal spelers is bereid om met hun poten tiële collega's op de foto te gaan. 's Avonds spelen we tegen Juventus om de derde en de vierde plek. Ondanks het feit dat een speler naar het ziekenhuis moet met een gebroken pols, slaagt Ajax er in de wedstrijd met 2-1 te winnen. De prijsuitreiking is één groot feest. Eén van de Ajax-spelers wordt uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Ooit eerder is die eer aan een speler van Ajax te beurt gevallen: Rafael van der Vaart. Maandag, 8 september We staan voor zessen op en arriveren op een chaotische luchthaven. Rond elven landen we op Schiphol waar ouders hun vermoeide, maar uiterst tevreden jongens weer staan op te wachten. MILAAN - Vlak voordat het grote Ajax in Milaan neerstreek, warmden de Ci-junioren van Ajax het Italiaanse publiek vast op. De talentvolle ploeg deed namelijk niet onverdienstelijk mee aan het 14e Memorial Caetano Scirea-toernooi. Studiebegeleider Jur Ronner hield voor Ajax Life een dagboek bij. Dagboek en foto's Jur Ronner Zaterdag 30 augustus 's Morgens om vijf uur is het op Schiphol al verbazingwekkend druk. De spelers en bege leiding, allemaal gekleed in Ajax-kostuum, trekken tijdens het inchecken veel aandach't. Na een vlucht van anderhalf uur, landt het gezelschap om half negen in Bergamo, waar onze vaste chauffeur en begeleider al op ons staan te wachten. Ze rijden ons naar het hotel in een voorstadje van Milaan, Varedo genaamd. Nadat de koffers zijn uitgepakt, installeren de jongens zich in de aparte stu dieruimte. ledereen heeft zijn eigen overzicht mee. Alle scholen hebben prima voorwerk geleverd, waardoor de jongens meteen aan de slag kunnen. Om één uur wordt er gegeten en daarna is het verplicht slapen. Op deze manier proberen we de jongens in een vast ritme te krijgen, omdat de aftrap staat gepland om 21.45 UUT- Helaas lukt slapen niet bij iedereen. Na de verzorging en een avondmaaltijd gaan we naar het stadion. Op het moment dat we gezamenlijk binnenkomen, wordt dat door de speaker omgeroepen. Er wordt massaal geklapt op de tribunes. Ajax blijft populair in Italië en het is aan ons om dat waar te maken. Daarna kijken we naar AC Milan-Pro Sesto. Beide teams zullen later als tegenstander fungerën tijdens het toernooi. Omdat enkele jongens hun ogen nauwelijks open .kunnen houden, gaan we na de eerste helft terug naar het hotel waar we om een uur of twaalf gaan slapen. Een lange eerste dag. horen wat zijn taak is. Ook de jongens op de bank moeten opletten, want voor hen gelden dezelfde afspraken op het moment dat zij er in komen. En op een toernooi als dit, zullen alle 17 spelers nodig zijn. De tribunes zijn goed gevuld. Ajax speelt tegen Pro Sesto en komt al snel met 1-0 achter. De jongens zijn aanvankelijk wat geïntimideerd door de omstandigheden. Maar na vijf minuten spe len gooien ze dit van zich af en gaat de bal ouderwets snel rond. Bij rust staat het al 3-1 voor Ajax en waarschuwt de trainer voor overmoed. Hij wisselt regelmatig. Want voor Ajax staat deelnemen aan een toernooi gelijk aan opleiden. En dus moet iedereen spelen. Uiteindelijk eindigt de wedstrijd in een 3-3 gelijkspel. Een gedrukte stemming in de kleedkamer. Ruim over twaalven kunnen de jongens pas hun bed in. Maandag, 1 september De Ci heeft nog een kater van gisteren. Er is een uitlooptraining voor de grote groep en een extra training voor diegenen, die weinig gespeeld hebben. Daarna studeren. We heb ben alle niveaus in onze groep, van VMBO tot VWO. Tocb zitten ze samen - en door elkaar heen - aan tafel. Er heerst een gemoedelijke sfeer, waarin spelers elkaar onderling helpen. Na het eten en een middagdutje, gaan we naar het centrum van Milaan waar een bezoekje wordt gebracht aan de Dom. Voor de meeste jongens een unieke belevenis en de christelijke tradities worden gretig afgeno men. Dan mogen ze zelf winkelen. In een gezellige pizzeria wordt de avond afgesloten. gaan lopen. Het gevolg is dat AC Milan met 4- 2 van het veld wordt gespeeld. De toeschou wers zijn razend enthousiast. Het is een heel bijzonder gezicht; mannetjes van rond de 1.50 meter, die reuzen van 1.85 meter alle hoeken van het veld laten zien. Eenmaal in het hotel worden de jongens door de hotelbaas getrak teerd op ijs. Woensdag, 3 september Het programma van maandag wordt groten deels gekopieerd. Vandaag bezoeken we het stadion waar AC Milan en Internazionale hun wedstrijden spelen, in de volksmond 'San Siro' genaamd. Een kolos van een gebouw waar 85.000 mensen een plekje kunnen vin den. We zitten in de kleedkamer waar Ajax een paar dagen later ook zal zitten en we kij ken op de grasmat, waar tegenwoordig Cla rence Seedorf en Andy van der Meyde hun kunsten vertonen. Je ziet de jongens dromen. Er worden attributen gekocht in de fanshop, waar onophoudelijk een video van Marco van Basten wordt gedraaid, 's Avonds kijken we naar de eerste kwartfinale van het jeugdtoer- nooi: Real Madrid-Torino. Wildvreemde Italia nen komen ons feliciteren met de wedstrijd van gisteren. Spelers worden omhelsd en er moeten foto's gemaakt worden. De wedstrijd tegen Milan heeft blijkbaar grote indruk gemaakt. Torino verslaat de Spanjaarden. nutelli nutel

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 4