Krol wil langer blijven Ait-Mama en Tiendalli op weg naar jeugd-WK «sfe «cê* deBOUD'S INN Ajax Life nummer 5 27 september 2003 AC Milan speelt gelijk Club Brugge onderuit Celta gelijk De gehele Ajax Adidas Collectie!!! AMSTERDAM - Ruud Krol heeft het zo naar zijn zin bij Ajax, dat hij het liefst zou zien dat zijn contract, dat in 2005 afloopt, wordt verlengd. De overeenkomst van de assis tent-trainer loopt een jaar langer door dan die van Ronald Koeman, die komende zomer al vrij is om te gaan en te staan waar hij wil. Krol: „Ajax is mijn 'duppie'. Ik ben hier opge leid en heb hier mijn grootste successen gevierd. In Amsterdam liggen vele jaren van arbeidsvreugde. Dat laat ik niet voor de eer ste de beste andere club vallen. Er zal een goede Teden moeten zijn om Ajax te verlaten. Ik hoop dat Ronald nog een paar jaartjes blijft. Samen met Tonnie en hem is het eTg leuk werken. Als Ronald voor twee jaar bijte kent, dan wil ik ook graag blijven." Krol verruilde in 2001 het Nederlands elftal voor Ajax. Voor een clubmens als Krol blijven er dan dus weinig alternatieven over. In zijn imposante carrière deed hij onder meer Napoli en AS Cannes aan. Clubs die hem aan het hart gaan. „Ik vind het verschrikkelijk dat Napoli het op dit moment zo slecht doet. Sommigen vinden dat gek. Maar ik heb ook daar een mooie tijd gehad en het doet me verdriet dat het nu niet- goed gaat", aldus Krol. Napoli speelt in de Serie B en is verwik keld in enkele duistere zaken. AC MILAN Ruud Krol toonde zich op de vrijdag, vooraf gaand aan het debacle in Breda, positief over de ploeg: „Ook tegen AC Milan hebben we onze eigen speelstijl niet verloochend. Ajax gaat altijd uit van eigen kracht. Alleen heb ben we gedurende enkele fases het initiatief uit handen gegeven en daardoor verloren we. Maar we zijn niet ontevreden met wat we hebben laten zien. Vorig jaar, uit tegen Valen cia, speelden we 1-1. Toen voetbalden we aan zienlijk minder goed. Bij de kans van Van der Vaart, in blessuretijd, dacht ik dat we nog een punt zouden meenemen ook. Vanaf de bank gezien schoot hij de bal goed in. Onze pech was dat hun doelman in supervorm ver keerde. Het was gewoon een fantastische red ding van Dida. Na afloop hebben we kort gepraat over wat er fout ging, maar het kam pioenschap heeft nog altijd prioriteit num mer één. Daar werken we naar toe." Ook Trabelsi stuit op de uitblinkende doelman Dida. PERUGIA - AC Milan heeft in de derde com petitiewedstrijd zijn eerste punten ver speeld. Tegen Perugia werd met 1-1 gelijk gespeeld. AC Milan won in 1999 voor het laatst bij Perugia, dat zich dit seizoen via de Intertoto plaatste voor de UEFA Cup. Milan kon afgelopen zondag geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Ales- sandro Nesta. Reserve doelman Christian Abbiati bleef thuis met een spierblessure. Rui Costa maakte zijn rentree in de basis. De Pot- tugees is de laatste tijd hevig bekritiseerd, maar speelde tegen Perugia een prima par tij. AC Milan nam na 19 minuten spelen de leiding door een treffer van Gennaro Gat- tuso, die tegen Ajax van het veld was gestuurd. De Griek Zisis VTyzas kopte niet veel later de gelijkmaker achter Dida. Andrej Shevchenko kTeeg twee unieke mogelijkhe den om zijn ploeg naar de zege te schieten, maaT doelman Kalac (ex Roda JC) en de paal stonden succes in de weg. AC Milan beëin digde het duel met tien man,nadat Massimo Ambrosini in de 70ste minuut van het veld was gestuurd. Filippo inzaghi was toen al per brancard van het veld gedragen na een bot sing met doelman Kalac. Opstelling AC Milan: Dida; Simic, Laursen, Maldini, Costacurta; Rui Costa, Gattuso (53. Pirlo), Ambrosini, Kaka; Shevchenko (72. Cafu), Inzaghi (67.Tomasson). ST. TRUIDEN - Onder toe ziend oog van het Ajax trainers-trio Koeman, Krol en Bruins Slot verloor Club Brugge zondagavond met 3-2 bij Sint Trui den. De achterstand van de Bruggelingen op koplopeT Anderlecht bedraagt na zes speel dagen reeds zeven punten. Voor Club Brugge scoorden Mendoza (geschorst tegen Ajax) en routinier Gert Verheyen. De thuis club opende de scoTe na negen minuten spelen en maakte een kwartier voor tijd de 1-2 achterstand ongedaan. Die treffer kwam op naam van voormalig RKC-spfts Jochen Janssen. In de slotfase schoot Boffin Sint Trui den alsnog naaT de derde zege van het sei zoen. Gert Verheyen raakte met een kopbal nog de paal. De nederiaag was niet helemaal verdiend, omdat Club Brugge voornamelijk op de helft van de opponent opereerde. De spionnen van Ajax zagen ook de Sloveen Ceh bijna scoren met zijn specialiteit, de vrije trap. Opstelling Club Brugge: Butina, De Cock (60. Cornells), Clement, Rozehnal, Van deT Heyden, Simons, Serebrennikov (67. Lange), Ceh, Verheyen, Martens, Mendoza (81. Saeternes) fVILLAREAL- Celta de Vigo heeft voor de derde maal in vier wedstrijden gelijk gespeeld. Uit tegen middenmoterVillareal werd het 1-1. Alexander Mostovoi leek de bezoekers een kwartier voor tijd aan de zege te helpen. Hij kopte raak uit een fraaie voorzet van Gustavo Lopez. Een eigen doelpunt van de Argentijn Berizzo, twee minuten later, voorkwam dat Celta de eerste overwinning van het seizoen binnenhaalde. Het trio Milosevic, Lopez en Juanfruan liep in de harde wedstrijd tegen een gele kaart op. Opstelling Celta de Vigo: Cavallero, Velasco, Caceres, Berizzo, Sylvinho, Luccin, Vagner, Gustavo López (80. Jesuli), Mosto voi, Juanfran (89. Giovanella), Milosevic (71. ContTeras). Aanbieding: 4*— Ajax spijkerjack fktjËjt vanaf maat 8, 10,12,14, 16 en S t/m XL van#€i35L"5T voor €18,00 Spijker Hesjes maat S t/m XL OflQV/ De gehele Ajax Adidas collectie!!! r NU!! Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl APELDOORN - De selectie van het Nederlands elftal onder 19 jaar speelde zaterdag 6 september een oefenduel tegen de leeftijdgenoten uit Oostenrijk en op dinsdag 9 september tegen de profs van ACOVV. Het door Ruud Cullit getrainde elftal bereidt zich voor op het WK dat in 2005 in Nederland plaatsvindt. Door Nathalie Nuiten Ajax Ai leverde twee spelers voor deze oefen duels, Jamal Ait-Mama en Dwight Tiendalli. Beide vleugelverdedigers spotten met de ongeschreven voetbalwet die voorschrijft dat Ajax altijd aanvallers levert aan vertegen woordigende elftallen. Samen met AZ-verde- diger Tom Zoontjes waren de Ajacieden de enige spelers die beide wedstrijden volledig mochten spelen. Het duel met de Oostenrij kers werd met t-o gewonnen, door een goal van FC Twentespeler Collins John. Tegen Eerste Divisieclub AGOW hadden de jonge- Oranjeklanten het lastiger en werd er met 4- 2 verloren. Na afloop van de wedstrijd in Apeldoorn, nog nadampend van de inspanning op de koele avond, kijkt Jamal Ait-Mama terug op de ervaringen met Gullit en het Nederlands elf tal. „Het niveauverschil tussen ons en AGOW was vooraf moeilijk in te schatten. Het was heel anders voetballen dan tegen Oostenrijk, waarvan de spelers net zou oud waren als wij. Dit was veel fysieker. Ik speelde zelf niet geweldig, maar toch ging het wel aardig. In dit team sta ik linksback, maar ik kan op veel plaatsen uit de voeten. Bij Ajax Ai speel ik vaak in de as en scoor ook regelmatig." Waar Ait-Mama en Tiendalli uit in de Ai van Ajax komen, speelt een ploeggenoot als Col lins John al regelmatig in de basis bij FC Twente. Is er niveauverschil merkbaar? Ait- Mama: „Nee, eigenlijk niet. Deze hele groep heeft een goed niveau, ik merk geen verschil met jongens die al in het eerste team van hun club uitkomen. Het EK-kwalificatietoernooi in Moldavië (17 t/m 22 oktober) is nu voor ons het belangrijkst." Het jeugdige OTanje kan zich daar plaatsen voor de EK-eindronde in 2004. Bondscoach Ruud Gullit heeft vier Ajacieden op de reservelijst voot zijn selectie gezet. Ger ard Aafjes, Ryan Babel, Ferdi Elmas en Hedwi- ges Maduro kunnen eventueel een oproep verwachten. Wanneer Ajax het volgende week in de Champions League opneemt tegen Club Brugge, gaan de gedach ten ongewild terug naar het voorjaar van 1988. In het zwoele Straatsburg speelde Ajax op 11 mei tegen KV Mechelen met als inzet de Europa Cup voor Bekerwinnaars. Ajax stond als titelverdediger in de eind strijd. Het jaar ervoor was Lokomotive Leipzig, in Athene, met 1-0 verslagen. Deze keer zou het opnieuw gaan lukken, zo was de algemene opinie. Maar de Belgen dachten daar anders over. Zoals altijd was de Belgische opponent tot in de tenen gemotiveerd omdat het een 'arrogante' Nederlandse tegenstander trof. De taaie, doorAad de Mos getrainde, Belgen gaven zich niet zomaar gewonnen en kregen zelfs de overhand omdat Danny Blind al in een vroegtijdig stadium een rode kaart had gekregen. In de tweede helft namen ze zelfs brutaal de leiding door een rake kopbal van Piet den Boer uit een voorzet van Eli Ohana. Wat Ajax daarna ook probeerde, de bal ging er niet meer in. Kansen te over, maar een uitmun tend keepende Michel Preud'Homme keerde iedere inzet. KV Mechelen schreef geschiedenis en Ajax bleef met een enorme kater achter. Laat het tegen Cub Brugge niet weer zover komen! Naam: Nicolae Mitea Leeftijd: 18 Land: Roemenië Vorige clubs: Dinamo Boekarest, Rapid Boekarest Interlands: 1 Positie: Linksbuiten Gecontracteerd: 1 augustus 2003 Contract voor: Twee seizoenen, met een optie voor nog twee jaar Debuut: Ajax-RKC Waalwijk, 13 september 2003 Ingevallen voor: Tom Soetaers, 14 minuten voor tijd Aantal goede balcontacten: 4 Aantal slechte balcontacten: 4 Opmerkelijk: Had bijna met eeTste balcon tact gescoord na door een hakje van Van der Vaart alleen voor de keeper te zijn gezet.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3