Ajacied Brunt verzamelt alles van Ajax op video Ajax populairder dan ooit 'Ik moét alles van Ajax hebben Geef me toch wat ti jd m AJAX FANZONE 27 SEPTEMBER 2003 NUMMER 5 AJAX LIFE MIJDRECHT - Kees Brunt (6o) is gek van Ajax, vliegtuigen en fotografie, in die volgorde. De Ajacied heeft al 34 jaar een seizoen kaart en houdt sinds 1985 alles van Ajax bij op video. Ajax Life ging op bezoek in zijn roodwitte voetbalvideotheek. „Als ik van mijn werk thuis kom, kijk ik eerst op teletekst of er een Ajax-gebeuren in voorkomt en dan neem ik dat op." Door Sander Zeldenrijk Brunt is van huis uit Spartaan, maar nadat hij jaren geleden van Schiedam naar Harderwijk ver huisde en hij Ajax (als Sparta-fan!) zijn favoriete ploeg in De Meer een pak slaag zag geven, was hij ver kocht. Inmiddels is de Mijdrechter ruim drie decennia lang bij thuis wedstrijden van Ajax en bezit hij waarschijnlijk het grootste video archief van de Amsterdamse kam- pioenenploeg. Trots vertelt Brunt uit zijn grote lederen stoel over zijn hobby. Ook zijn vtouw Connie luistert aan dachtig mee en zegt geen enkel probleem met de liefhebberij van haar man te hebben. „We hebben gelukkig ruimte genoeg, vooral op zolder." In totaal beschikt Brunt namelijk over ongeveer 250 video banden met Ajax-materiaal. „En dat zijn niet alleen wedstrijdbeel- den hoor. Ik kan me herinneren dat Michael van Praag ooit eens aan Hints meedeed; dat soort dingen neem ik ook op. Of ik het grootste videoarchief van Ajax heb? Dat zou best wel eens kunnen." OVERUREN „Mijn mooiste materiaal? Natuur lijk uit de gouden tijd met Keizer, Cruijff en Swart maar op dat moment was ik helaas niet zo met mijn hobby bezigHer en der heb ik in de loop der jaren wel wat weg geplukt van tv, meestal uit een voorbeschouwing. De kampioen schappen zijn natuurlijk fantas tisch en Wenen '95. Toen draaide mijn videorecorder overuren. Ik heb alles opgenomen, tot een hui lende moeder Kluivert aan toe." Brunt, voormalig lid van het SVA- bestuur en de ledenraad, voorziet zo nu en dan ook de televisiezen ders van beeldmateriaal. Zo kon hij de Amsterdamse televisiezender AT5 eens uit de brand helpen met een voorbeschouwing en kreeg hij via iemand van Ajax het verzoek om een scheidsrechter te plezieren met een wedstrijdband. „Dat zijn de leukste dingen". De conciërge van een basisschool in Uithoorn baalt ervan dat hij thuis geen AT5 kan ontvangen, want die regionale omroep besteedt veel aandacht aan het wel en wee van Ajax. Dat probleem heeft hij echter handig opgelost. „De Ajax-onderwerpen neem ik gewoon op school op. Ik moet alles van Ajax hebben. Dat is de lol. Maar aan de andeTe kant weet ik ook wel dat alles onmogelijk is. Zo ben ik bijvoorbeeld nog steeds op zoek naar videobeelden van competitie wedstrijden uit de jaren zeventig. In de ArenA spreek ik natuurlijk veel bekenden, maar meestal is het nog steeds zo dat zij wat van mij nodig hebben, dan dat ze mij aan iets kunnen helpen." TIEN VIDEORECORDERS Zelfs in het buitenland is Brunt met zijn archief bezig. Aangezien zijn schoonzus op Cran Canaria woont en hij regelmatig in decem ber de familiewarmte opzoekt, heeft de Ajacied ook daar een manier gevonden om zelf alles op te nemen. „Ze heeft een schotel waarop we Nederlandse televisie kunnen ontvangen, dus neem ik gewoon twee videobanden mee en dan neem ik het daar op. Ik heb het ook wel eens aan mijn zoon gevraagd of hij iets wilde opnemen maar dat is toen helaas verkeerd gegaan. Dat was de terugkeer van Jari Litmanen. Daar baal ik van", zegt Brunt, terwijl hij daarna lachend toegeeft dat de onderlinge relatie er niet onder geleden heeft. „Om dat soort problemen te voor komen hebben Brunt en zijn vrouw een aparte televisie en videorecor der. „Tot op heden heb ik nog nooit iets gemist omdat de video ver keerd was ingesteld. Bovendien wil ik graag met de pauzeknop opne men, zodat alles mooi in elkaar overloopt en je geen sneeuwbeel den krijgt. In totaal heb ik sinds 1985 tien videorecorders verbruikt en daar reken ik Betamaxbij. Inder daad, erg veel." Op de vraag wat er met zijn enorme Ajax-archief gaat gebeu ren, heeft hij nog geen duidelijk antwoord. „Nu ben ik bezig om alles van Betamax naar VHS over te zetten. Ik heb ook nog een paar banden van vorig jaar waarvan ik de inhoudsopgave nog moet maken. Maar met dat mooie weer is het er deze zomer niet van geko men. Vooralsnog heb ik geen echte bedoeling met deze verzameling, hoewel mijn zoon laatst aangaf dat hij er later wellicht iets mee wil. Tenslotte gaan we al vijftien jaar samen naar Ajax." 28 Kinderen van het Leids Universitair Medisch Centrum brachten 12 september een bezoek aan de Ajax-training. Het uit stapje werd mogelijk gemaakt door dokter Holl. Hij bood vorig seizoen tijdens het Quality of Life Gala het hoogste bedrag voor een rondleiding en een bezoek aan de training. De kinderen werden dankzij OAD speciaal opgehaald met de officiële Ajax-spelersbus. Na de training, handtekening, foto en rondleiding stond er ook nog een lunch in het spelershome op het pro gramma. Foto: www.ajax.nl Alle fanatieke verzamelaars van Ajax-boeken, -shirts, -programmaboekjes, -gla zen, - grammofoonplaten, -entreebewijzen, -glazen, etc, kunnen zich zaterdag 18 oktober uitleven in het supportershome naast de Amsterdam ArenA. Daar vindt van 11 :oo tot 14:00 de eerste echte Ajax-ruilbeurs plaats. Reserveer tijdig een tafel bij de organisatie of proef de echte sfeer van het verzamelen. Voor inlichtingen: 020-6161417 of 06-16484020 of bel even met de supportersvereniging: 020- 3111515. Mailen kan ook: Ajaxlife@svajax.nl KALMTHOUT - Sinds de komst van Wesley Sonck en Tom Soetaers leeft Ajax meer dan ooit tevoren bij onze Zuiderburen. Maurice Peeters, van de supportersvereniging Ajax in België, bevestigt dit. „Gemiddeld krijg ik tien nieuwe aanmeldingen per jaar. Sinds de voorbereiding op dit seizoen heb ik echter al twintig verse leden mogen inschrijven en die hebben zich dan alleen nog maar bij mij aangemeld, hè! Waar schijnlijk komen er vanuit Amster dam ook nog wat nieuwe leden." „Wekelijks verschijnen er in de kranten minimaal drie artikelen over de Belgen bij Ajax. Ze zijn hier erg positief over Sonck. Verder kreeg Jelle Van Damme veel aan dacht tijdens de interland tegen Kroatië. Dat kwam omdat hij gewoon in de basis van het natio nale team stond, terwijl hij bij Ajax op de bank zit." Naast de toegenomen populariteit van Ajax in België,heeft Peeters het sinds de loting van de Champions League erg druk met het doorver wijzen van Club Brugge-suppor- ters. Zelfs vanaf zijn vakantieadres. „Ja ik zat op het strand van Ibiza en dagelijks kreeg ik tien tot vijftien telefoontjes van Brugge-suppor- ters die vroegen of ik kaarten voor hen kon regelen. Iedere keer kregen ze hetzelfde antwoord:'Sorry ik kan jullie niet helpen. Daarvoor moe ten jullie bij Club Brugge zelf zijn'." Peeters (een aardige 'spion', zo dacht Ajax Life) kan natuurlijk wel een haarfijne analyse van de Belgi sche tegenstander geven? „Nou, eerlijk gezegd weet ik te weinig van Club Brugge om iets zinnigs over dat team te zeggen. Daarvoor volg ik het Belgische voetbal te wei nig. Ik weet wel dat men ontzag heeft voor Ajax maar het is niet zo dat ze zichzelf kansloos achten tegen ons." Of de Belgische tak van de SVA nog iets speciaals gaat organiseren rondom Brugge-Ajax is nog ondui delijk. Peeters: „Ik ga contact zoe ken met Club Brugge, maar het hangt een beetje van de stand in de groep af. Ik kan alvast wel vertellen dat er op maandag 10 november een groot supportersfeest wordt gehouden. Maar daarover wordt binnenkort meeT duidelijk." (voor meer info over de SVA in België zie www.ajax-sv.be) www.ajax.nl/sva

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 12