Onderhandelen, kennismaken, vergaderen, Chivu en de Super Cup 13 SEPTEMBER 2003 NUMMER 4 AJAX LIFE amhons U.ACUï Spannende dagen voor Aj beweging van de vereniging. Ik wil van Club Brugge een gezonde club maken. Dat is het belangrijkste. Een hoofdrol blijven spelen in de nationale competitie met sterke tegen standers als Racing Genk en Anderlecbt. We kunnen niet ieder jaar kampioen worden, maar we moeten wel meedraaien in de top. Op bescheiden wijze, zoals de Vlamingen zijn, stapje voor stapje vooruit. We zijn geen Euro pese top, maar komen wel in de buurt van de subtop. Wij zijn een streekclub, het symbool van Vlaanderen. Onze fans komen overal van daan, zelfs uit Limburg." Filips Dhondt, directeur van Club Brugge, kijkt vooral uit naar het treffen met de Belgische spelers van Ajax: De strijd tussen de lage landen is altijd'plesant'. Celta de Vigo is een moeilijk in te schatten tegenstander, maar ik denk dat het een evenwichtige groep is. Ajax heeft een aanzienlijke Belgische fac tor met Soetaers, Van Damme en Sonck. Dat is interessant." Weer AC Milan. Dat is de alles overheersende gedachte in het Ajax-kamp als het resultaat van de loting goed en wel bezonken is. 's Avonds ontvangt Roy Makaay in een spette rende show de Gouden Schoen als topscorer van Europa. Geen van de jonge Ajacieden wint een prijs, maar dat was al bekend. MONACO - Eind augustus vond in Monaco het jaarlijkse feestje van de UEFA plaats. De Europese voetbalbond had traditiegetrouw kosten noch moeite gespaard en pakte flink uit. Twee volle dagen lang beheerste voetbal zowel het straatbeeld als de dage lijkse gang van zaken in het Prinsendom. Twee lotingen, het voetbalgala, een clubfo rum alsmede de strijd om de Super Cup stonden op het programma. Tegelijkertijd had de C14, de verzameling van achttien toonaangevende clubs waaronder Ajax en PSV, haar kampement aan de Cote d'Azur opgeslagen. Door Amout Verzijl De UEFA pakte groot uit tijdens het tweedaagse congres in Monaco. Arie van Eijden en John Jaakke ogen een tik keltje vermoeid als zij zich op donderdagmid dag opmaken voor de loting van de groeps- fase van de Champions League. De algemeen directeur en de voorzitter van Ajax hebben er een korte nacht opzitten. Op woensdagavond slaagde Ajax er met hangen en wurgen in het fel begeerde deelnamebewijs voor het Euro pese miljoenenbal veilig te stellen. Dat ging ten koste van de houthakkers van Grazer AK, die pas in de verlenging werden verslagen. Een benutte strafschop van de juist op tijd herstelde Tomas Galasek deed de Amsterdam ArenA exploderen van vreugde. Jaarlijkse deelname aan de Champions League is voor Ajax immers een 'must', zowel op sportief als op financieel gebied. De loting vindt plaats in het prachtige Grimaldi Forum, gesitueerd pal naast de van de Formule i races bekende tunnel. Het is een komen en gaan van prominenten. Tegen vie ren begeeft de krioelende massa zich in de richting van de immense zalen. Daar wordt het UEFA-feestje door de bobo's Gerhard Aigner (hij verricht voor het laatst de loting) en Lennart Johansson begonnen met de introductie van het nieuwe Champions League-logo. Als vervolgens de Italiaanse arbiter Colina met dertig wuivende kinderen 'Fair Play' heeft gepromoot, kan de échte loting beginnen. Clubs uit hetzelfde land mogen niet bij elkaar in de poule. De Cham pions League dient maximale exposure te krijgen. Binnen een kwartier is de computer gestuurde paring voorbij. Het resultaat wordt met gemengde gevoelens aanvaard. Opnieuw AC Milan en twee relatief onbe kende tegenstanders: Celta de Vigo en Club Brugge. Jaakke en Van Eijden spoeden zich naar de grote hal waar bordjes de vertegen woordigers van poule H bij elkaar brengen. 'L'histoire ce repaite' zegt de vertegenwoordi ger van AC Milan lachend als hij de Ajacieden de hand schudt. 'Maar de afloop is deze keer anders', antwoordt Jaakke gevat. Vorig jaar CLUB BRUGGE Stralende gezichten verraden de Belgische delegatie al van verre. Dolblij zijn ze om er bij te mogen zijn. Lang hadden ze in onzekerheid gezeten. Club Brugge had het nog moeilijker dan Ajax om zich te plaatsen. Pas na het nemen van strafschoppen werd het veel ster ker geachte Borussia Dortmund verslagen. Club-voorzitter Michel D'Hooghe, de bekend ste Belgische voetbalbestuurder: „Ik heb mijn stem nog niet helemaal terug. In Dortmund hebben we alle aspecten van de Griekse Trage die ondergaan. Een snelle tegengoal na een blunder van onze doelman, de vreugde van de gelijkmaker en de deceptie van een tegengoal vlak voor het einde. Toen volgde de verlen ging en daarna nog de straf- schoppenreeks. Meer kun je als mens niet verdragen. Bij het begin van de verlenging verloor ik het vertrouwen, maar geluk kig is het toch nog goed geko men. Nu wacht de volgende Griekse held. Voor Ajax hebben we veel respect. Het is één van de tenoren van het Europese voetbal. De club heeft geschie denis geschreven en veel top- spelers aan Europa gegeven. Ik zie de ontmoeting met heel veel belangstelling tegemoet. Club Brugge is in deze groep voor niemand bang. We hopen bij de beste twee te eindigen en dat behoort zeker tot de mogelijk heden. In deze groep is niemand kansloos. De onderlinge krachtsverschillen liggen alle maal zö dicht bij elkaar, dat heb ik gisteravond opnieuw gemerkt. Ik ben een tevreden en dankbaar man, dat we hier zijn. CHIVU De volgende morgen staat de officiële 'club meeting' op het programma. Afgevaardigden van de vier teams in Poule H praten alle benodigde zaken door en maken concrete afspraken. Daarna staat de vergadering van de G14 op het programma. Ajax Life heeft rond het middaguur afgespro ken met de Ajax-notabelen, maar schrikt zich een ongeluk als er niemand uit Amsterdam bij de G14 bijeenkomst zit. En dat terwijl Arie van Eijden zelfs voorzitter zou zijn van het prestigieuze genootschap. Frank Arnesen, de oud-Ajacied die namens PSV present is, legt de laatste ontwikkelingen uit: „Er zijn proble men met de transfer van Chivu. Vlak voor het begin van de vergadering heeft Ajax zich afgemeld." Arie van Eijden is sinds het begin van de G14 betrokken bij dit project. In een eerdere editie van Ajax Life beschreef hij de organisatie van Europese topclubs al: „De G14 is een jonge vereniging die ontstaan is uit een revolutionair model. Het is veel meer een pressiegroep met acceptatie bij de Europese Commissie, dan een instantie die de macht van de UEFA wil aantasten. Dat is namelijk Dit is goed voor de opwaartse De rake strafschop van Galasek waardoor Ajax opnieuw Champions League speelt. was Ajax eigenlijk beter dan AC Milan, maar weTd het door een treffer in de blessuretijd alsnog uitgeschakeld. De Milanezen beker den door en wonnen uiteindelijk, na Interna- zionale en Juventus te hebben verslagen, de Champions League. Het besef dat Ajax vorig seizoen de Champions League had kunnen winnen, levert in Amsterdam nog steeds een zure bijsmaak op.Tijd-voor revanche! Arie van Eijden wordt geflankeerd door twee trotse Brugse vertegenwoordigers. Rechts voorzitter Michel D'Hooghe

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 8