Champions League Bekende tegenstanders Seminar over toekomst van het voetbal AC Milan Club Brugge Celta de Vigo deBOUD'S INN Ajax Life nummer 4 IB september 2003 Ajax naar Zweden? De gehele Ajax Adidas Collectie!!! Vervolg van pagina i De verdedigers van Grazer AK schuwden geen middel om Ajax uit de wedstrijd te spelen. De kaartverkoop voor de drie thuiswedstrij den is reeds gestart. In eerste instantie biedt Ajax een passe-partout aan voor de duels met Brugge, Celta en Milan. Later volgt kaart verkoop voor de afzonderlijke wedstrijden. De passe-partouts zijn goedkoper dan de gecombineerde prijs van de drie thuiswed strijden. Ajax heeft de prijzen voor de drie thuiswedstrijden gekoppeld aan de sterkte van de tegenstanders. De kopers van een passe-partout krijgen feitelijk het kaartje voor de goedkoopste van de drie duels gratis. Ex-Ajacied André Bergdplmo werd met Borussia Dortmund in de derde voorronde van de Champions League uitgeschakeld door Club Brugge. Voor Ajax Life maakt hij tijd voor een korte analyse: „De Belgen hebben een Noorse trainer, Trond Sollied. Ze spelen in een 4-3-3-systeem met vleugelspelers, eigen lijk net zoals Ajax. Verder houden ze altijd vier man achterin. Club Brugge speelt thuis erg aanvallend voetbal, opportunistisch met veel lange ballen naar voren. Ik denk dat hun aan val het meest gevaarlijke deel van de ploeg is. Zij worden aangevuld met wat 'lopers' op het middenveld. Andrés Mendoza, een donkere jongen, speelt op links. Hij kan heel gevaarlijk zijn, maar ik begreep van Sollied dat hij nog erg wisselvallig presteert. Bij hem kan het 80 minuten niets zijn en vervolgens maakt hij in tien minuten drie doelpunten. Een snelle spe ler, maar wel een momentenvoetballer. Toch denk ik dat Ajax een heel goede kans maakt tegen Club Brugge. Waarom? Omdat ze zowel individueel alsmede ook wat elftal betreft, beter zijn." In Brugge wordt reikhalzend uitgekeken naar de Champions League. Binnen enkele uren nadat de voorverkoop begon, was het Jan Breijdel stadion uitverkocht. Supporters ver drongen zich al vanaf 04.30 uur 's ochtends voor de kassa's. TEVREDEN Carlo Ancelotti, trainer van AC Milan, was tevreden met het resultaat van de loting: „Zeker toen Club Brugge bij ons werd inge deeld, had ik daar een goed gevoel over. Ik schat onze kansen om door te komen op zeventig procent. De groep is redelijk in balans. Ajax is onze grootste rivaal, maar we hebben onze kansen in eigen hand. Als wij in vorm zijn, halen we gemakkelijk de eerste knock-out ronde." Celta de Vigo is voot velen een onbekende ploegVorig jaar eindigde de ploeg vierde in de competitie, nog voor Barcelona en Valencia. Celta de Vigo plaatste zich via Slavia PTaag voor de gToepsfase. De Spanjaarden wonnen met 3-0 in eigen huis en verloren vervolgens in Praag met 2-0. Vorig jaar werd Celta de Vigo in de derde ronde van de UEFA Cup uitgeschakeld door Celtic. De bekendste spelers zijn Mosto- voi, overigens geschorst voor de eerste wed strijd, en Fran. De laatste keer dat Celta tegen AC Milan speelde, was in 1998. Milan won met 1-0 door een treffer van Zvonomir Boban. AMSTERDAM - Eind september wordt er op initiatief van de nieuwe Ajax-voorzitter John Jaakke een seminar georganiseerd. Op deze manier wordt er ook naar buiten toe aandacht besteed aan het afscheid van Michael van Praag. Door Arnout Verzijl Jaakke: „Het was een historisch moment in de geschiedenis van Ajax, toen Michael na 14 jaar afscheid nam. Nadat we binnen de club daar in alle facetten aandacht aan heb ben besteed, wilden we hem graag ook nog een groter afscheid aanbieden. Dat verdient hij. Daarom houden we een internationaal symposium waarbij drie onderwerpen op de agenda staan. We praten over zaken waar Michael zich in al die jaren verdienste lijk heeft gemaakt. Ten eerste zijn dat de spelregels, omdat Michael zelf scheidsrech ter is geweest. Marco van Basten komt zijn visie uiteenzetten. In het panel neemt onder meer John Blankensteijn plaats. Om over de toekomst van het internationale voetbal te pTaten, hebben we Karl Heinz Rummenigge bereid gevonden naar Amsterdam te komen. Arie van Eijden neemt daarbij in het panel plaats. Het derde aspect dat behandeld wordt, is supporters- en veiligheidszaken. Kees Bakker is de hoog ste politiefunctionaris in Nederland die hier mee belast is en hij komt daarover praten. Ajax-supporter Ronald Pieloor bevindt zich in het panel. We kunnen wat betreft de fans wel weer alle reeds bewandelde paden begaan, maar misschien kunnen we de zaak met elkaar eens anders aanpakken om de nega tieve spiraal om te buigen." Met dit seminar wil Jaakke bereiken dat Ajax een rol blijft spelen in de discussie over het voetbal. „Het is zeer belangrijk om - beleids matig gezien - mee te denken. Ik zou het erg gTaag zien dat we dat in de toekomst blijven doen", aldus de preses. Bij PSV wordt er hardop gesproken over één of andere vorm van een Europese competitie, via de Benelux of de Atlantic League. Volgens manager Frank Arnesen speelt PSV over tien jaar niet meer in de Eredivisie. Dat kan één van de discussiepunten zijn. Jaakke: „Ik zie dat voorlopig niet gebeuren, want ik weet niet wat Ajax te zoeken heeft in een Benelux competitie. Als we iets gaan doen, moeten we het meteen goed doen. Maar dat zie ik niet zo snel gebeuren. Ik kan me voorstellen dat PSV er meer baat bij heeft, omdat die regio dichter bij België ligt. Als Nederlandse clubs een Europees platform belangrijk vinden - maar andere clubs zeg gen 'dream on' - dan heeft het helemaal geen zin om over een Europese competitie te praten. Het is daarom heel interessant om straks de visie op de toekomst te horen van een topman van Bayern München. Wel licht hebben zij een totaal ander idee dan wij. In grote landen is er veel minder behoefte aan een Europese competitie en ik denk niet dat het noodzakelijk is een eigen competitie op te starten. Hoe beter we inspelen op de huidige situatie, hoe langer die kan blijven voortbestaan." WAALWIJK/BREDA - Ajax hervat de competitie komende zaterdagavond in de ArenA tegen RKC Waalwijk. De enige twee ploegen zonder puntverlies strijden dan om de eerste plaats op de ranglijst. Een heuse topper dus. RKC versloeg tot nu toe achtereenvolgens ADO Den Haag (1-0), FC Zwolle (0-3) en FC Volendam (3-0) en kreeg dus nog geen goal tegen. Dat komt mede door de goede verrich tingen van Serginho Greene. De oud-Ajacied stond de eerste drie competitieduels in de basis en speelde afgelopen vrijdag ook met Jong Oranje tegen Jong Oostenrijk: „Als rechtsback, terwijl ik vorig seizoen nog de lin kerflank verdedigde. Ik kijk erg uit naar de wedstrijd in de ArenA, vooral omdat ik bij het stadion om de hoek woon, maar er nog nooit gespeeld heb." Een week later neemt Ajax het in Breda op tegen NAC. Daar spelen (beiden op huurba- sis) Nourdin Boukhari en de sinds kort weer fitte Stefano Seedorf. De middenvelder: „Ik heb het hier prima naar mijn zin. NAC is een leuke club en er heerst een ontspannen sfeer. Nadat ik vorig seizoen mijn middenvoets beentje had gebroken, heb ik in de vakantie doorgetraind. Ik ben fit aan dit seizoen begonnen. Totdat het plotseling 'in mijn lies schoot'. Twee weken geleden tegen Feyenoord vroeg de trainer of ik kon spelen en dat wilde ik maar al te graag. Mijn debuut in De Kuip was een hele ervaring. Ik stond tegenover Van Wonderen en dat ging me vrij goed af. Helaas verloren we in de laatste seconde." Over de wedstrijd tegen Ajax is hij kort: „NAC is in goeden doen en Ajax speelt momenteel wat minder. Ik denk wel dat ze meer kwaliteit hebben dan vorig jaar. Verder kijk ikuitnaarmijn debuut in de UEFA Cup, tegen Newcastle United." Stefano Seedorf speelt volgende week tegen Ajax. Ook Nourdin Boukhari tekende, vorige week, een huurovereenkomst bij NAC. AC Milan is de competitie begonnen met een 0-2 overwinning bij nieuwko mer Ancona. Bij Milan begonnen de nieuwkomers Cafu (AS Roma) en Kaka (Sao Paulo) in de basis. Shevchenko, die ook al het winnende doelpunt maakte in de Super Cup-finale tegen FC Porto, zorgde voor beide doelpunten. Maldini kreeg een rode kaart. Clarence Seedorf lijkt zijn basisplaats te hebben verloren, getuige zijn late invalbeurt. Opstelling AC Milan tegen Ancona: Dida, Cafu, Nesta, Maldini, Costacurta, Gattuso, Pirlo (63' Ambrosini), Serginho (78' Seedorf), Kaka, Inzaghi (62' Laursen), Shevchenko Club Brugge is na vier speeldagen nog ongeslagen in de Belgi sche competitie. De laatste wedstrijd werd met 0-4 gewonnen bij FC Antwerp door treffers van Simons en Mendoza (beiden uit een strafschop), Verheyen en Saeter- nes. Alleen tegen La Louviere (3-3) werden punten verspeeld. Club Brugge moest de afgelopen week negen spelers missen wegens interlandverplichtingen: Van der Heyden, Simons, Clement en Martens (Bel gië), Ceh (Slovenië), Stoica (Roemenië), Serebrennikov (Oekraïne), Mendoza (Peru) en Butina (reservedoelman Kroatië). Nor maal gesproken is verdediger Olivier de Cock ook international. Opstelling Club Brugge tegen Antwerp: Butina, Clement, Rozehnal, Van der Hey den (75' Gvozdenovic), Simons, Cornelis, Ceh (65' Englebert), Stoica, Verheyen, Sae- ternes (80' Martens), Mendoza. Celta de Vigo slaagde er niet in tegen Murcia de eerste wedstrijd van het seizoen te winnen. Celta kwam nog wel op voorsprong via Milosevic, maar in de tweede helft kon promovendus Real Murcia gelijk maken vanaf de stip. Drie dagen later speelde Celta eveneens met 1-1 gelijk, ditmaal bij Real Sociedad, de verrassende nummer twee van vorig sei zoen. In dat duel kon trainer Lotina niet beschikken over zeven spelers vanwege interlandverplichtingen en vermoeidheid van de eerste wedstrijd. Na een openings treffer van Kovacevic, maakte invaller Milosevic (68) in de tweede helft gelijk voor Celta, Opstelling Celta de Vigo tegen Real Murcia: Cavallero, Velasco, Caceres, Contreras, Sil- vinho, Luccin, José Ignacio (78' Jandro), Jesuli (66' Vagner), Mostovoi, Edu, Milos evic (66' Catanha) en tegen Real Sociedad: Pinto; Juanfran, Berizzo, Angel, Silvinho, Sergio; JandTO ('54 Jesuli), Jose Ignacio ('72 Vagner), Luccin, Edu; Catanha ('54 Milosevic). STOCKHOLM - Volgens de internetsite Zla- tan.net speelt Ajax op 14 oktobeT in Zwe den een vriendschappelijke wedstrijd tegen Djurgarden, de club van voormalig RBC-speler Geert den Ouden. De trip zou ter promotie van ABN AMRO dienen. De bank wil een nieuw merk en logo van ABN AMRO in Zweden presenteren. Aanbieding: *^4/Ajax spijkerjack dÉldl JV. vanaf maat 8,10,12, 14, 16 en S t/m XL van€^^f>T voor €18,00 1 _j* Spijker Hesjes maat S t/m XL QflQP De gehele Ajax Adidas collectie!!! r NU!! Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5. 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3