Vanaf De Toekomst **~3 I ^nn |F 1MI ^Êmm 13 I I i P altijd anderen bij.Toen vertelde bij me dat hij W% 13 SEPTEMBER 2003 NUMMER 4 AlAX L|F£ «g gfe ij| Heb je wel eens met Ronald Koeman gesproken? M Mk tÊ I a a I m JK m jap „Ja, maar onder vier ogen. Er waren I Wmmf I I V V ^r* I V W heeft gekozen voor Galasek en Yakubu. Ik ben 'fW dus eigenlijk derde keus." Dat klinkt niet erg hoopgevend. „Klopt. Als ik niet naar het eerste wordt gehaald, vertrek ik liever naar een andere club. Het maakt me niet uit of dat dan in Nederland of in het buitenland is. Terug naar Brazilië zou bijvoorbeeld ook goed voor me zijn. Ik heb con tact met twee clubs daar, Vasco da Cama en Cruzeiro. Ze willen mij beide hebben, maar ik moet eerst nog even hier in Nederland blijven. In januari ben ik drie jaar hier; daarna ben ik volgens de wet iets vrijer om te bewegen. Het is een ingewikkeld verhaal, maar het komt er op neer dat ik dan makkelijker naar een andere club kan. Ik moet dus nog even geduld hebben. Maar ik wil natuurlijk eerst proberen hier te slagen. Pas als dat niet lukt, wil ik het liefst terug naar Brazilië." Heb je er spijt van dat je op zo'n jonge leeftijd naar Europa ging? „Soms wel en soms niet. Ik denk wel eens'had ik maar wat langer gewacht', maar het was mijn keuze en dan heeft het ook geen zin om terug te kijken. Ik kwam hier als 17-jarige jeugdwereldkampioen van Brazilië. 'Zo, hij is goed' denkt men dan in Brazilië. Maar hier in Nederland denken ze 'hij is wereldkampioen, maar hij is niet goed'. Dat gebrek aan waar dering is typisch Nederlands, denk ik." Heb jij eigenlijk ooit een echte kans gekregen om je te bewijzen? „Nee, ik heb alleen getraind en in de vriend schappelijke benefietwedstrijd tegen FC Volen- dam gespeeld. Dat is te weinig. Verder heb ik één keer op de bank gezeten. November en decem ber worden daarom belangrijke maanden." Heb je nog contact met Braziliaanse coaches? „Ja, maar eigenlijk te weinig. Ricardo Gomes is nu de trainer van Brazilië-onder-23. Hij heeft op het WK van 1990 en 1994 gespeeld. Met hem heb ik weinig contact. Eigenlijk helemaal niet zelfs. Daarom wil ik graag terug naar Brazilië om me weer in de picture te spelen." Je hebt een con tract tot 2005. Wat wil Ajax nu met je? „Ik wil duidelijk heid over mijn toe komst hier. Eén dezer dagen heb ik een gesprek met Arie van Eijden. (bij het ter perse gaan van deze Ajax Life was de uitkomst van dat gesprek nog niet I bekend, red.) Ik I hoop dat ik in de Walker passeert namens Jong Ajax een tegenstander tijdens de Amstel Cup-wedstrijd tegen IJsselmeervogels. winterstop bij h et eerste elftal kom. Walker, je bent dit seizoen teruggekeerd bij het eerste gehaald, maar zit nog steeds bij Ik wil altijd positief denken. Toch? Wil laten naar Ajax. Hoe is het met je? Jong Ajax. Dat is anders dan voetballen in Bel- zien wat ik kan en me hier nog steeds „Het gaat goed, ik ben jammer genoeg niet gië. Daar speelde ik twee wedstrijden per bewijzen. AMSTERDAM - Als Braziliaans jeugdwereldkampioen kwam hij naar Nederland. Via Jong Ajax belandde hij in België, nu is hij weer terug in Amsterdam. Althans, voorlopig. Ajax Life sprak met Americo Fronio Walker (21) aan de vooravond van zijn vierde voetbaljaar in Europa. Door SandeT Zeldenrijk week, in een vol stadion en stond er veel meer druk op de ketel. Technisch gezien is het voet bal van Jong Ajax beter dan dat van Germinal Beerschot Antwerpen. Bij Ajax kom ik veel meer aan voetballen toe, omdat we vaker in balbezit zijn." Ben je bij onze Zui derburen een andere voetballer geworden? „Ik bén en blijf natuurlijk altijd Braziliaan. Ik wil altijd mooi spelen, maar daar (in Bel gië, red.) schieten ze de bal gewoon naar voren. In plaats van techniek spelen ze daar op fysiek. Dat heb ik inmiddels ook wel een beetje geleerd, ja." AMSTERDAM - Heeft u op zaterdagochtend niets te doen en wilt u ook eens kijken of er in de jeugd van uw favoriete club leuke voetballertjes lopen? Of bent u op zoek naar het échte verenigingsgevoel? Breng dan eens een bezoekje aan de baker mat van Ajax! Heeft u geen tijd, houd dan de edities van Ajax Life goed in de gaten, want nu de competitie is begonnen, besteden we dit seizoen meer aandacht aan de jeugdwedstrijden. Waarom? Heel simpel: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Ajax Ai - FC Utrecht Ai 2-0 (0-0) Doelpunten Ajax:Tom de Mul, Ryan Babel. Na de 2-3 thuisnederlaag tegen AZ won de ploeg van trainer Danny Blind ditmaal van FC Utrecht. Vlak na rust reageerde De Mul alert op een geblokt schot van Stanley Abo- raa en na een uur spelen verdubbelde Ryan Babel de score met het hoofd. Ajax A2 - FC Volendam Ai 3-0 (0-0) Doelpunten Ajax:Tom Kalkhuis 2X, Raoel lan Critchlow. In een aantrekkelijk duel won Ajax uiteinde lijk verdiend van een technisch Volendam. Leider Teun Bogaard was na afloop tevreden over het optreden van de A2 en onder indruk van het spel van de gasten. De over winning betekende tegelijkertijd de beste seizoensstart sinds twee jaar. Daarvoor werd de seizoenouverture namelijk twee keer verloren. AZ Bi - Ajax Bi 0-4 (0-3) Doelpunten Ajax: Robbin Kieft 3X,Mitchell Burg zorg. De Amsterdammers wonnen van een zwak AZ maar hadden meer moeten scoren. Trai ner Wim Kwakman was vooral te spreken over de eerste helft, waarin zijn elftal al na vijf minuten op een 0-2-voorsprong kwam middels Robbin Kieft. In het tweede bedrijf speelde Ajax te gemakkelijk en zakte het wedstrijdniveau. FC Volendam Bi - Ajax B2 3-4 (2-2) Doelpunten Ajax: Ivo de Heus, John Goos- sens 2x, Jeffrey Sarpong Ajax behaalde een verdiende zege op één van de titelkandidaten in deze competitie. Ondanks een 2-0-voorsprong kwamen de gastheren voor de speelpauze nog terug tot 2-2. De Ajacieden, allen een jaar jonger dan de tegenstander, speelden zich na de rust verdiend naar een 4-2-voorpsrong. Vlak voor tijd kwam de thuisploeg nog wel terug maar de punten gingen mee naar De Toekomst. Ajax C2 - FC Blauw Wit Amsterdam Cl 5-1 (2-0) Doelpunten Ajax: Marko Matic, Elroy van der Hooft, Genero Zeefuik 2x, Randell Shakison. De ploeg van Arnold Mühren kwam moei zaam op gang. Dit kwam vooral omdat de thuisploeg in de eerste helft vooral fysiek ten strijde trok. In de tweede helft kreeg Ajax ech ter steeds minder tegenstand en liep de ploeg vrij eenvoudig uit naar 5-1. Stormvogels/Telstar Dl - Ajax Dl 1-8 (1-7) doelpunten Ajax: Mehran Hushyari 3X, Ramon Ripson 2X, Max van Wakeren, eigen doelpunt tegenstander, Rodney Sneijder. Ajax kende een bliksemstart en leidde na tien minuten met 4-0. Daarna werd er slapper en ongeconcentreerder gespeeld. Bovendien ging de thuisploeg defensiever spelen om de schade te beperken. Trainer Robin Pronk was na afloop dan ook met name tevreden over de eerste twintig minuten. OSV Dl - Ajax D2 0-7 (0-4) Doelpunten Ajax: Ralf Fenne 4X, Yoeri de Kamps, Jordy de Visser, Yener Arica. Ajax domineerde het gehele duel. De tegen stander was een jaartje ouder en lichamelijk wat sterker maar het snelle circulatievoetbal van de D2 en het veelvuldig benutten van de zijkanten bracht de ploeg nooit in problemen. In de tweede helft liepen de spelers echter te veel met de bal. Desondanks produceerde de equipe nog drie treffers. Ouderkerk Di - Ajax D31-3 (1-1) Doelpunten Ajax: Martijn Kok, Ricardo Kip, Mike van der Laar Hoewel de uitslag anders doet vermoeden had het team van Sonny Silooy en Rob Stol deze tegenstander met dubbele cijfers moe ten verslaan. Ajax voetbalde voortdurend op de helft van de tegenstander en speelde zich zelf na de pauze naar een verdiende zege. Het liefst had men in de hoofdklasse gespeeld maar dat zit er vooralsnog niet in. Mochten de overwinningen dermate grote vormen aannemen, dan biedt de winterstop dit elftal waarschijnlijk de mogelijkheid om het stapje hogerop alsnog te maken. TABA Dl- Ajax Ei 0-9 (0-7) Doelpunten Ajax: Lesley de Sa 4X, Randill Verwey 2X, Mohamed Hamdaow, Sven van Nieuwpoort, Robert Timisela. De Ei speelt in een D-competitie, wat inhoudt dat de tegenstanders gemiddeld twee jaar ouder zijn. De ploeg van trainer Patrick Ladru en leider Henk van Teunenbroek begon uiterst gretig aan de eerste wedstrijd van dit seizoen maar verslapte na de riante rust stand iets in de tweede helft. Sven van Nieuw poort, normaal speler van Ajax E2, speelde op 'vier' een goede wedstrijd. Ajax E2 - AFC D11 5-0 (1-0) Doelpunten Ajax: Danzell Gravenberch 4X, Jeffrey Ket. In een rommelige eerste helft wist de E2 slechts één keer te scoren. De voornaamste oorzaak was dat iedereen nog een beetje op zoek was naar zijn positie. Na de pauze ging dat een stuk beter en ontstond er meer ruimte. Ook- de individuele kwaliteiten kwamen toen duidelijk naar voren waardoor Ajax eenvoudig uitliep naar een ruime overwinning. Ajax E3 - IW Ei 2-4 (1-3) Doelpunten Ajax: Nick Lammers, Bowie van der Weide Het nieuwe jeugdteam kende in IW een sterke tegenstander die de strijd op fysieke kracht won. De spelers van de E3 waren gemiddeld anderhalf jaar jonger dan hun tegenstander. De begeleiding speelt met de gedachten om de wedstrijd voortaan van zes tienmetergebied naar zestienmetergebied te laten spelen, zodat de E3 het fysieke geweld enigszins kan ontlopen. Tijdens vriendschap pelijke wedstrijden ging dat een stuk beter. Legmeervogels Fi - Ajax Fi 0-5 (0-1) doelpunten Ajax: Serhat Cakmak 2x, Jovi Hulshoff 2X, Delano Kip. Het jongste Ajax-team kreeg in dit eerste duel Tedelijk tegenstand. De eerste Ajax- treffer viel pas na een kwartier. In de tweede helft voorkwam de keeper van Legmeervo gels dat Ajax alsnog naar de dubbele cijfers zou uitlopen. PROGRAMMA zaterdag 13 september thuis 09:45 Ajax D3 - RKAVIC Di 10:00 Ajax F1 - AFC Fl 11:00 Ajax D2 - FC Abcoude Di i2:oo Ajax B2 - Stormvogels/ Telstar Bi 12:00 AZ Cl-Ajax Cl 12:30 FC Omniworld - Ajax C2 14:30 Sparta Ai - Ajax Ai 14:45 AFC Ai - Ajax A2 Di Top D- toernooi GFC'33 Ei mini-toernooi Eintracht Frankfurt E2 mini-toernooi Eintracht Frankfurt Fi Helrath juniorentoernooi (DUI) zondag 14 september 11:30 Ajax Bi - NEC Bi dinsdag 16 september 17:00 Excelsior Bi - Ajax B2 18:00 Ajax C2 - Hellas Sport Ci woensdag 17 september 17:00 Fortius D5 - Ajax E2 19:00 Zaanlandia Dl - Ajax D3

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 2