Even tanken KIDS Prijsvraag Ajax Life 4 Open dag Johan Cruijff Welfare Foundation: één grote sportfamilie 10.000 Lid van de Kids Club: Tim van der Kuijl Ajax Life nummer 4 IB september 200B KL niet zo slim zijn. Dat zijn verstandelijk gehan dicapten. Daar kunnen ze niets aan doen, ze worden gewoon zo geboren. Het leuke van de Open Dag van de Johan Cruijff Welfare Foundation was dat iedereen gewoon met elkaar kon sporten. Zelfs bekende sporters, waaronder enkele beroemde voetballers zoals Aron Winter, John van 't Schip, Wim Jonk, Marco van Basten en natuurlijk Johan Cruijff deden mee met alle onderdelen, zoals hockey, voetbal, sprinten, rolstoelbasketbal, golfen, tennissen, paardrij den (Johan Cruijff ging zelfs op een paard over de atletiekbaan van het stadion!}. Aron Winter speelde een fanatiek spelletje rol stoelbasketbal en gooide niet veel later bijna een bal in het gezicht van John van 't Schip tij dens een partijtje zitvolleybal. ONLY FRIENDS Nadat Johan Cruijff de dag officieel had geo pend, speelde de Ajax Kids Club een vriend schappelijke wedstrijd tegen Only Friends. Dat is een voetbalploeg die in 2000 is opge richt. De voetballertjes in dat team zijn alle maal geestelijk of lichamelijk gehandicapt. Door een voetbalploeg op te richten, leTen ze in teamverband spelen,begrijpen ze het voet balspelletje en - altijd mooi meegenomen - krijgt iedereen ook nog eens een betere con ditie. Helemaal top dus! Scheidsrechter Marco van Basten leidde het duel op het veld in het Olympisch Stadion. Dat is het stadion waar Ajax al zijn grote wed- ook de spitsen schoten vaak mooi op het doel. Na afloop poseerde scheidsrechter Van Basten met iedereen, en dus stonden ook de leden van de Ajax Kids Club trots met de ex- spits van Ajax op de foto. Eén van de speler tjes wilde het duo nog even persoonlijk bedanken en greep heel slim de microfoon van presentator Hans Versnel. „Marco is mijn held en Johan is mijn vriend. Ik wil jullie heel erg bedanken voor wat jullie voor ons doen. Een applausje voor Johan alstublieft." Ajax speelt in de Champions League tegen AC Milan, Club Brugge en Celta de Vigo. Welke ex-Ajacied speelde het afgelopen sei zoen op huurbasis bij Celta de Vigo en waar speelt hij nu? De drie winnaars ontvangen een Ajax-verrassingspakket. Stuur je antwoord dus zo snel mogelijk naar Ajax Kids Club, o.v.v. Prijsvraag Ajax Life 4, Postbus 12044, '1°° AA Amsterdam of stuur eenmailnaarkidsdub@ajax.nl. De oplossing van Ajax Life 3 was: Wesley Sneijder scoorde de gelijkmaker: met zijn rechterbeen en dat deed de middenvelder uit een vrije trap in de 78e minuut. Fabian Meyrahn, Hoorn; Tom Jaegers, Oploo en Toine Clemens uit Bladel ontvangen alle maal een setje spelerskaarten, waarbij één speler zelfs een originele handtekening op zijn eigen kaart heeft gezet. Wie dat is blijft nog even een verrassing. Houd je brieven bus gbéd in de gaten! Door Sander Zeldenrijk Of je nou gezond bent of een beetje ziek, iedereen moet lekker kunnen sporten op zijn of haar eigen manier. Sommige kinderen kunnen bijvoorbeeld niet goed rennen omdat ze iets aan hun benen hebben. Er zijn ook kin deren die heel goede benen hebben, maar die strijden speelde voordat de club naar de Amsterdam ArenA verhuisde. Het was duide lijk te merken dat iedereen erg veel plezier had. Alle deelnemers voetbalden zo fanatiek mogelijk. Op het kleine veld speelden beide ploegen namelijk elftegen elfen dan moetje goed overspelen. De doelmannen moesten een paar keer goede reddingen verrichten AMSTERDAM - Een wedstrijdje voetballen met als scheidsrechter Marco van Basten en in de dug-out een aandachtig toeschouwer die Johan Cruijff heet. De twee beste voetballers die Nederland ooit heeft gehad! Tijdens de Open Dag van de Johan Cruijff Welfare Foundation waren ruim duizend kinderen en hun ouders getuige van een groot sportfeest. AMSTERDAM - Tim van der Kuijl (6) uit Amsterdam werd voorafgaand aan de wedstrijd Ajax-FC Zwolle uitgebreid in het zonnetje gezet. De kleine Amsterdammer is namelijk het tienduizendste lid van de Ajax Kids Club. Tim, zelf keeper van OSV F6, kreeg zijn oorkonde uit handen van Ajax-doelman Maarten Stekelenburg. De ouders van Tim hadden hem pas op de wedstrijddag zelf verteld wat er ging gebeu ren. 'Anders had hij geen oog dicht gedaan', zegt zijn vader. Tim was na afloop van de gewonnen wedstrijd erg blij. Voor de wedstrijd mocht ik meedoen aan een spel, waarbij we op het doel moesten schieten. Daarna werd ik door allemaal fotografen op de foto gezet, samen met Maarten Stekelenburg en mascotte Lucky. Toen voelde ik me wel even beroemd. Na de wedstrijd hebben we nog gekeken naar het afscheid van de ballenman. Dat was ook erg mooi" Tim kreeg de prijs dan wel van Maarten Stekelenburg, eigenlijk is Bogdan Lobont zijn favoriete speler. „Samen met Rafael van der Vaart."Laat Stekelenburg er maar niet achter komen, Tim! Vandaag is dé dag. Vandaag moet het gebeuren: de belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Jullie móeten winnen, anders kunnen jullie geen kampioen worden! Aan jou zal het niet liggen, want jij gaat supergoed je best doen. Als het even kan ook een doelpunt scoren of een prachtige voorzet geven. Maar je bent wel erg zenuw achtig. Vanochtend kreeg je geen hap door je keel...Stop! Nu gaat er iets mis. Wat denk je dat er gebeurt als je voor een wedstrijd helemaal niets eet? Vergelijk je lichaam maar met een auto. Die moet af en toe ook even benzine slurpen, anders stopt die gewoon met rij den. En dat geldt ook voor je lichaam. Zon der 'benzine'(eten dus) zal het niet lukken om die wedstrijd vol energie te blijven spe len. Je krijgt halverwege bijvoorbeeld last van een zwaar gevoel in je benen, of hoofd pijn, of moeite met concentreren. En dat kun je natuurlijk niet gebruiken! Voor een wedstrijd moet je dus altijd wat eten. Neem iets wat niet zo zwaar op de maag ligt en dat toch veel energie oplevert. Koolhydraten vooral. Je weet wel, dat zijn die voedingsstoffen die veel brandstof leve ren. Die vind je bijvoorbeeld in een schaaltje cornflakes met melk, een boterham met zoet beleg, of een bord spaghetti. Eet onge veer twee uur voordat de wedstrijd begint, anders zitje maag te vol en dat is niet zo lek ker rennen. Begint de wedstrijd dus om tien uur, neem dan een ontbijt om acht uur. En nog een tip voor echt harde werkers: neem voor in de rust een graanreep of en banaan mee. Kun je even bijtanken! Groetjes van Jacqueline Kuperus (diëtiste van Ajax) en Toine Hulshof (voedingsspecia list van Kellogg's). www.ajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 11