GAK foraërt Star-Ensemble Ajax Life nummer 3 23 augustus 2003 Voor de return tegen Grazer AK gelden lage toegangsprijzen. Het goedkoopste kaartje is beschikbaar voorg euro. Meer informatie over deze wedstrijd en de kaartverkoop voor de komende compe titieduels op pagina 15. W&, DIENSTAG, 11 AUGUST 2903 www.Ueine2eitun9.at SPIEL DES JAHRES Roland Kotlroarm Sc Co. bekommen es heute (20,15 Uhr, live in ÜRF1) in der Champions-League-Quaii mit Ajax Amsterdam zu tun. SEITEN 41-43 GEPA I MAXWELL Grazer AK- Ajax i-i (0-0) bak tegen GAK het doel van Maarten Stekelenburg. De keeper heeft voorrang gekregen boven Lobont, die uiteindelijk niet fit genoeg was om te spelen. Het zal toch niet fout gaan? Met meer geluk dan wijsheid overleeft Ajax de openingsfase. Wamberto krijgt vervolgens een unieke mogelijkheid de score te openen, maar de kleine Braziliaan schiet van dichtbij over. Ajax herstelt zich. Yakubu strooit met fraaie breedtepasses en de slecht begonnen Trabelsi komt eindelijk weer in zijn ver trouwde ritme. Langzaam maar zeker verlie zen de Oostenrijkers de controle over het duel; iets dat het slechtste in hen boven brengt. Bij het minste of geringste lichamelijk contact vallen ze, de hemel aanroepend, ter aarde. Vooral linkermiddenvelder Matthias Dollinger ontpopt zich tot een heuse 'Sch- walbe-koning'. Een woede-uitbarsting van Koeman richting de arbiter is nodig, om aan de theatervoorstelling een voorlopig einde te maken, want tot aan dat moment was de zwakke Italiaanse leidsman De Santis overal ingetrapt. Koeman wond zich na afloop op over deze manier van spelen, maar stak de hand ook in eigen boezem, door te wijzen op de onno dige overtredingen die Ajax op eigen helft maakte. Na de pauze wordt de tweede acte van het Oos tenrijkse treurspel opge voerd. De tactiek van GAK is vanaf het begin duide lijk: zoveel mogelijk vrije trappen versieren op de helft van de tegenstander. Overtreding of niet. Trai ner Walter Schachner beschikt over een stuk of zeven boomlange spelers die zich bij iedere spelher vatting naar het straf schopgebied van Ajax spoeden. De 1-0 achters tand is even voorspelbaar als logisch. Uitgerekend de kleinste man van het veld, Wamberto, maakt een domme overtreding op de twee koppen grotere Die ter Ramusch, die wel het maximale haalt uit het geduw van de Braziliaan. Het Oostenrijkse oermens simuleert dodelijk te zijn getroffen, maar staat na het fluitsignaal lachend op. Een opstootje aan de zijlijn is het gevolg, want de Ajacieden zijn het geac- teer zat. Carré is immers toch ook geen voetbalstadion? Emanuel Pogatetz profiteert van de tijdelijke desorga nisatie in de defensie en kopt de toegekende vrije trap van - uitgerekend - Dollinger, snoeihard in. Twintig minuten lang lijkt het Oostenrijkse theater voor Ajax te eindigen in een drama. Totdat Wesley Sneijder met een surrealisti sche vrije trap toch nog orde op zaken stelt. Ajax speelt met i-i gelijk en dat is een goede Ronald Koeman maakt zich zorgen tijdens de wedstrijd. Jeroen Slop begroette het resultaat met gemengde gevoelens. Het 1-1 gelijkspel garan deert veel toeschouwers tijdens de return. Maar liever had hij Ajax zien winnen. De man die in Amsterdam op de eurocenten let, heeft een superzomer achter de rug. Miljoenen euro's werden als beloning voor het bereiken van de kwartfinale van de Champions League vorig jaar bijgeschreven op de rekening van Ajax. En daarnaast verdiende Ajax, véél meer dan PSV en Feyenoord, veel geld op de trans fermarkt. De verkopen van Chivu, Van der Meyde, Mido en Bergdplmo spekten de club kas op aanzienlijke wijze. Aan de transfer-geruchtenmachine komt in Graz een voorlopig einde. Vooral Maxwell en Trabelsi werden in de week na het Amster dam Tournament regelmatig in verband gebracht met buitenlandse topclubs. Maar het duo is, na het duel in Graz, dit seizoen alleen nog maar voor Ajax speelgerechtigd in De klok is het middernachtelijk uur al gena derd, als aan de bar van Hotel Europa tien in Ajax-tenue gehulde mannen de spanning uit hun lijf drinken. Bijna had hün Ajax een totaal onverwachte nederlaag geleden. Voet ballen, nee, dat konden die Oostenrijkse houthakkers nauwelijks. Maar dat het zö moeilijk zou worden, hadden ze niet ver wacht. Een ding weten Arie, Sjaak, Steve, Sjaak, Ferdi, Jan,Toon, Carlo, Piet en 'stille Wil lie'wel helemaal zeker, zo met zijn tienen aan de bar. Natuurlijk plaatst Ajax zich via Grazer AK voor de Champions League. uitgangspositie voor de return in Amster dam, zo vindt ook Ronald Koeman: „Maar over het vertoonde spel ben ik niet tevreden. Het is een moeilijke avond geweest. Grazer'AK had al zichtbaar competitieritme in de benen en was, fysiek gezien, sneller en sterker dan wij. Ik wist dat we problemen zouden krijgen met standaardsituaties; vooral vanwege hun kop- kracht. En zo hebben ze ook gescoord. Gaan deweg kwamen we beter in ons spel en maakten ook dat belangrijke uitdoelpunt. Wat we vanavond hebben laten zien, bena dert nog lang niet het niveau dat we normaal wel moeten kunnen halen. Maar dat heeft er alles mee te maken, dat dit onze eerste échte wedstrijd was. Achterin ging het redelijk. Escudé vond ik zelfs heel goed spelen. Voet ballend hebben we weinig weggegeven; alleen in de lucht kenden we problemen." De van vorig seizoen bekende drang van alle Ajacieden om zich goed te manifesteren op 1 het hoogste niveau, bleek in Oostenrijk nau- e welijks een motivatie. Daarvoor speelde de ploeg niet goed genoeg. Financieel directeur de Champions League. En daarmee voor bui tenlandse topclubs niet meer interessant. Op 31 augustus sluit de transfermarkt definitief. Koeman is uiteraard te spreken over het aan blijven van zijn verdedigers: „Trabelsi heeft zich bij Ajax fantastisch ontwikkeld. Met Zdenek Grygera hebben we een potentiële vervanger in huis gehaald, maar Zdenek kan ook in het centrum goed uit de voeten. Voor Maxwell geldt hetzelfde. Zijn vertrek was wat mij betreft onbespreekbaar." De Braziliaan, die in de belangstelling van Internazionale stond, zou dan ook minder eenvoudig te ver vangen zijn geweest, dan zijn Tunesische col lega. Ajax zit krap in zijn linkervleugelverde digers. John O'Brien is om de haverklap geblesseerd en Jelle Van Damme moet zich veel inspanning troosten* om zich het hoge niveau eigen te maken. Of al het rumoer omtrent een mogelijke transfer van invloed was, valt niet te zeggen. Maar een feit is, dat zowel Trabelsi als Maxwell tegen Grazer AK niet tot hun normale niveau kwamen. Mede daardoor overheersten na de heenwedstrijd tegenstrijdige gevoelens. Bij spelers, trainers, volgers èn supporters. Dinsdag 12 augustus 2003 56. Pogatetz 1-0,78. Sneijder 1-1 Geel: Maxwell Scheidsrechter: De Santis (Ita) Toeschouwers: 15.000 Grazer AK: Schranz, Potscher, Ehmann, Tokic, Pogatetz, Ramusch, Milinkovic (60. Kulovits), Aufhauser, Dollinger (70. Amer- hauser), Kollmann, Naumoski (76. Goos- sens) Ajax: Stekelenburg, Trabelsi, Grygera, Escude, Maxwell, Yakubu, Van der Vaart, Sneijder (88. Van Damme), Pienaar (70. Sikora), Sonck (64. Ibrahimovic), Wam berto

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 9