Litmanen mist return tegen Grazer AK Goed debuut Bergd0lmo Gatorade nieuwe supplier deBOUD'S INN STEKEN De gehele Ajax Adidas Collectie!!! Sneijder Vervolg van pagina i Ergens ver weg gestopt in de Celredome hing een spandoek. Daarop werd uiting gegeven aan de vriendschapsband die er tussen Vitesse en Lierse SK bestaat. Arnhem was lang het beloofde land voor Belgische spelers. Bij Vitesse speelden er zondag nog twee (Bob Peeters is inmiddels vertrokken naar Millwall, red.). Ajax lijkt die rol te hebben overgeno men, want de Amsterdammers hebben sinds vorige week drie Belgen onder contract. Na Jelle Van Damme en Wesley Sonck weTd ook Tom Soetaers aan de selectie toegevoegd. „Nog eentje erbij en we kunnen klaverjassen", grapte de 23-jarige linksbuiten na zijn debuutwedstrijd in Arnhem. Soetaers had alle reden tot grijnzen, want het zag er lang naar uit dat hij - tegen zijn zin - bij Roda J.C. moest blijven: „Toen Ajax vorig sei zoen voor Victor Sikora koos en niet voor mij, kon ik me daar eenvoudig bij neerleggen. Maar toen de club onlangs wederom inter esse toonde, wist ik dat ik deze kans moest grijpen. Ik was er binnen drie dagen uit met Ajax en het irriteerde me, dat Roda J.C. zo moeilijk deed. Daar heb ik het de laatste week voor de transfer rond kwam, heel moeilijk mee gehad." Tijd om te acclimatiseren had hij nauwelijks gehad: „Ik moet nog wennen aan het hogere niveau, de snelheid van de balcirculatie en aan mijn nieuwe ploeggenoten. Maar dat komt allemaal wel." Ronald Koeman verde digde zijn keuze om wel met nieuweling Soe taers en niet met Wamberto of Sikora te beginnen als volgt: „Fysiek was Tom de fitste. Hij beschikt over voldoende kwaliteit om ons niveau aan te kunnen. Het enige wat ik van hem verlangde, was zö te spelen als hij bij Roda J.C. aan de linkerflank deed. Vanwege alle gebeurtenissen rondom hem kwam dat er nog niet uit, daarom heb ik hem in de tweede helft vervangen." Over Wesley Sonck en Victor Sikora, die in de tweede helft Ibrahimovicverving.was de trai ner zeer content: „Wesley heeft zijn beste wedstrijd voor Ajax tot nu toe gespeeld. Hij speelde beter dan Zlatan en daarom heb ik hem laten staan. Bovendien had Zlatan al een gele kaart op zak en startte hij voor het eerst dit seizoen in een serieuze wedstrijd in de basis. Beide aanvallers deden het overigens prima, waren balvast en aanspeelbaar Sikora bracht ik in de ploeg omdat hun linksback Frankel steeds gevaarlijk mee op kwam. Vic tor heeft dat gevaar bezworen en was tegelij kertijd enkele malen dreigend aanwezig", aldus Koeman. Ajax Life nummer 3 23 augustus 2003 I Twee Belgen bij Ajax, Sonck en Soetaers, zijn blij met elkaar en de zege in Arnhem. AMSTERDAM - Welke Ajacieden zijn er geblesseerd en wanneer kunnen we ze weer in de ArenA of daarbuiten aanschouwenAjax Life sprak met fysiotherapeut Pim van Dord over de kwetsuren van Litmanen, Galasek, O'Brien, Trabelsi en doelman Boschker. „Jari's blessure is het gevolg van overbelasting in de voorbereiding." Door Sander Zeldemijk In de uitwedstrijden tegen GTazer AK en Vitesse ontbraken de belangrijke schakels Tomas Galasek en JaTi Litmanen. Ajax had het moeilijk in die wedstrijden maar liep geen averij op. Volgens Van Dord is het de bedoeling dat Galasek zich richt op de returnwedstrijd tegen de Oostenrijkers. „Ja, hij ging een dag voor het eerste duel op de training door zijn enkel, waardoor hij een pees aan de rechteTenkel verrekte. Hij volgt de looptraining en zit momenteel (is de maandag na Vitesse-Ajax, red.) op zeventig procent. Hij traint zonder pijn. Daar gaat het om. We werken naar Grazer AK toe maaT of dat reëel is meTken we over een paar dagen. Hij is dus een stap verder dan Jari." Volgens de fysio kampt de Fin momenteel met een achillespeesblessure als gevolg van overbelasting in de voorbereiding. „Het gaat goed met zijn pees, maar hij zal de wedstrijd tegen Grazer AK zeker niet spelen. Momen teel doen we wat lichte krachtoefeningen en conditietraining. Door de overbelasting is er lokaal een reactie. We hebben geen vast schema voor zijn rentree. Jari geeft iedere dag aan wat er mogelijk is." Doelman Sander Boschker kampt momen teel met een blessure aan zijn linkerknie. Acht jaaT geleden is hij daar aan geopereerd en tijdens de voorbereiding kreeg hij last. „Dit stamt nog uit zijn periode bij FC Twente. Sander is hieT niet fit gekomen, waardooT we moeilijk konden zien hoe belastbaar hij wer kelijk is. Hij heeft hier in het begin waar schijnlijk te veel van zichzelf gevraagd in de drang om zich waar te maken", aldus Van Dord. „Momenteel is het gat met de andere keepers echter te groot om hem erbij te halen." Boschker zelf weet ook niet precies wat het is. „Nee, ik voel geen steken. De knie werd alleen dik. We trainen hier wel haTder dan bij Twente. Zo moet ik hieT bijvoorbeeld meer sprinten en doeltrappen nemen. Petri Pasanen kampte met een lichte spier blessure in zijn bovenbeen maar hij is vol gens Van DoTd dit weekeinde gewoon inzetbaar. Collega-verdedigeT John O'Brien heeft evenals Litmanen een achillespees blessure. De Amerikaan herstelt al enkele maanden van zijn gevoelige pees. „Hij is alleen nog niet op het niveau van Jari", zegt Van Dord. „Het is moeilijk voor hem, omdat hij ieder jaar wel een langdurige blessure heeft gehad. Ik weet ook niet hoe lang het nog gaat duren. Daar gaat het ook niet om. We werken langzaam aan zijn herstel." Over Hatem Trabelsi was de fysiotherapeut de maandag na Vitesse-Ajax kort. „Hij heeft een blessure aan zijn rechterenkel. Verder heb ik hem nog niet gesproken." DORTMUND - Oplettende supporters zagen het al tijdens de presentatie van de selec tie op de Open Dag. Verdediger André Bergdplmo ontbrak op het podium, want pre cies op dat moment reed hij met zijn vrouw en zoontje richting het stadion van de Duitse topclub Borussia Dortmund. De Noor tekende later die dag in het Ruhrgebied een contract voor twee jaar. Ajax Life vroeg de go-voudig Ajacied hoe zijn eerste dagen zijn verliepen. Doot Sander Zeldemijk André, jullie hebben in de voorronde van de Champions League met 2-1 verloren van Club BTugge. Hoe ging het? „Redelijk. Hoewel we verloren, denk ik niet dat we ontevreden mogen zijn. We hebben een belangrijk uitdoelpunt gemaakt. Over mijn eigen optreden ben ik ook wel tevreden. Ik speelde een helft. Mijn debuut in de Bundesliga was ook een fantastische ervaring. We speelden thuis voor 72.000 toeschouwers, ik stond in de basis en achterin hielden we de nul." Na drie seizoenen Ajax zit je nu plotseling in Duitsland. En dat, nadat het er lange tijd naar uit zag, dat je naar het Engelse Port smouth zou gaan. „Dat klopt. Die interesse was ook zeer con creet. Maar Portsmouth en ik hadden iets afgesproken en die afspraak kwamen ze later niet meer na. Ik wist dat Borussia Dortmund me al volgde sinds ik in 1999 met Rosenborg tegen ze speelde. Nu werd het concreet omdat ze met drie geblesseerde verdedigers zaten. Ik verwacht dat de trainer (Matthias Sammer red.) me op meerdere posities gaat gebruiken. Linksback, rechtsback, in het cen trum, ik zie wel." Hoe kijk je terug op je Ajax-pertode? „Ik heb een fantastische tijd gehad. Ik kwam in 2000 van Rosenborg in een team dat nog onervaren was. Samen met Cristian Chivu speelde ik in mijn tweede seizoen 32 wedstrij den. We waren de enige spelers die dat jaar zoveel duels speelden. Bovendien wonnen we de landstitel en de beker. Dat was écht mijn hoogtepunt. Vorig seizoen kTeeg ik te maken met een vervelende blessure. Ik had voet schimmel en raakte daardoor mijn plek in de basis kwijt. Petri Pasanen verving me heel goed. Daarom kwam ik er niet meer aan te pas. Koeman zei: 'Petri speelt zo goed, ik kan hem er nu niet uithalen'. Dan is het simpel. Een speler die niet speelt, raakt uit de picture." Uiteindelijk weTd jouw transfer erg snel beklonken. Heb je afscheid kunnen nemen van je collega's? „Nog niet. Natuurlijk heb ik er wel een paar per telefoon gesproken, maar omdat ik die dag voor de lunch wegging, heb ik ze niet meer gezien. Ik zal binnenkort zeker langsko men om persoonlijk van iedereen afscheid te nemen. Ik heb namelijk een huis in Neder land en moet nog wat andere dingen afhan delen." Bergdplmo en Rosicky vieren een treffer tijdens de 4-0 zege van Borussia Dortmund op Wolfsburg. AMSTERDAM - Ajax heeft een supplier- overeenkomst gesloten met Gatorade, 's werelds meest verkochte sportdrank. De overeenkomst heeft een looptijd van drie jaar. Van de geconsumeerde sportdranken ter wereld draagt 48 procent het merk Gato rade. In de relatie met Ajax zal Gatorade de titel 'Official Sportsdrink van AFC AJAX' mogen dragen. In samenwerking met de medische staf van Ajax zal het Gatorade Sports Science Institute bij Ajax een zoge noemde 'sweat test' bij de spelers uitvoe ren. Deze sweat test voerde Gatorade al eerder uit bij grote clubs als Real Madrid en Manchester United. Tijdens de test wordt met nauwkeurige metingen de ideale vochtbalans voot een speler vastge steld. Op basis van die ideale balans kan een betere dosering van drank en voeding worden bepaald. Aanbieding Ajax spijkerjack vanaf maat 8,10,12, 14. 16 en St/mXL van€J$3^fTf voor €18,00 Spijker Hesjes maat St/mXI. ftflflYj De gehele Ajax Adidas collectie!!! NU!! Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3