Ajax Life nummer 2 12 augustus 2003 I MOND SNOEREN ALLES WEG STEUN achtingen tijdens Open Dag is dat eigenlijk maar heel even bet geval." Toch blijkt het ook voor de spelers zelf aardig intensief te zijn, want Boschker wijst met een grijns naar de zweetvlekken op zijn t-shirt. Ondertussen staan Toine van Donk (43) uit Boekei en Jeroen Ulijn (29) uit Uden even wat te drinken. Zij verwachten dit seizoen dat Ajax één plaatsje hoger eindigt. „Het wordt tijd dat we de mensen in Eindhoven weer eens de mond snoeren. Wij wonen vlakbij Eindhoven en ik heb veel collega's die voor PSV zijn", zegt Jeroen.Toine heeft ook een dui delijk beeld voor het komend seizoen. „Aller eerst hoop ik dat Trabelsi blijft. Sportief gezien. Financieel nadenkend moet Ajax natuurlijk niet twijfelen als Manchester Uni ted vijftien miljoen euro voor hem biedt. Chivu missen we vooralsnog niet. Verder seizoen erg onder de indruk van het huidige Ajax geTaakt. „Ik verwacht dat we landskam pioen worden en dat we in de Champions League minimaal hetzelfde resultaat als afgelopen seizoen behalen." Guus is als één van de weinigen iets terughoudender. „Ik denk dat Ajax het op Europees vlak minder goed gaat doen. Ze zijn de laatste jaren nooit zo vaak ver gekomen en ik denk dat afgelopen seizoen een éénmalig incident was. Maar laten we hopen dat ik het verkeerd heb! Een ding is zeker: Trabelsi moet absoluut bij Ajax blijven." Bij de standhouders is ook iedereen tevreden. Zo ook bij de kraam van vak 410, het sfeervolle gedeelte op de tweede ring. Zij collecteerden voor allerlei sfeerverhogende middelen en haalden ruim 2500 euro op. Verder werden er zou ik ook presenteren m aar toen bel an dde ik na Ajax-Barcelona in het AMC. Maar nu ben ik er gelukkig dan toch." Terwijl de spelers zich op het podium melden, houden de EHBO en de beveiliging een oogje in het zeil, want ondanks de voorzieningen zijn er door de drukte enkele mensen die flauw vallen. Achter het podium wordt ieder een weer opgelapt en is er voor enkele geluks vogels de mogelijkheid om met één van de wachtende spelers op de foto te gaan. Onder tussen spuit de brandweer geregeld met slangen om de aanwezige menigte wat ver koeling te bieden. „We zijn vandaag met der tien man aanwezig", zegt Frans de Vries, kazernechef van Vlierbosdreef. „We hebben overleg gehad met de politie, brandweer en GGD, dus we zijn goed voorbereid." Enkele spelers worden door Spijkerman spe ciaal aangekondigd. Zo blijkt hij voor Anthony Obodai een verrassing te hebben. De Ghanees is namelijk jarig en wordt daarop door bijna 50.000 man, alsmede zijn ploeggenoten, toe gezongen. „En weet je wat nou het mooie is", zegt Spijkerman, „Jullie zijn allemaal uitge nodigdbij hem thuis. Vinkeveenseplassen 3." Hilariteit alom. Verder wordt Jelle Van Damme als volgt aangekondigd. „Die is zo lang, daar past Wamberto twee keer in.Jelle Van Damme!" Als alle spelers op het podium zijn vraagt aanvoerder Jari Litmanen de microfoon. „Jullie verwachten van mij zeker een hele lange speech hè? Het is fantastisch dat jullie allemaal zijn gekomen. Dat waarderen we als ploeg enorm. Ik hoop dat we jullie steun ook komend seizoen zullen krijgen. Wij hebben als ploeg het gevoel dat het dan wel goed komt." Na die laatste woorden van de altijd zeer kort maar krachtig vertellende Fin, volgt een daverend applaus en zingt Joop Leeu- wendaal de Ajax-marsch. Hierop lopen de spelers een spontane polonaise, wat vooral erg grappig is als Yakubu achter Ibrahimovic loopt. De kleine Ghanees krijgt zijn handen nauwelijks op de schouders van de Zweed. De hoogtepunten volgen elkaar snel op na de presentatie op het podium, want nu is er voor de menigte een unieke kans om aan handte keningen te komen. De Ajax-spelers verdelen zich in twee groepen, waarna men uitgebreid de tijd neemt om zoveel mogelijk mensen van een persoonlijke krabbel te voorzien. Ajax-doelman Sander Boschker is redelijk onder de indruk van de happening. „Hoewel we bij FC Twente ook altijd een hele dag tus sen de supporters hebben doorgebracht. Hier Voor één keertje zonder Cup: de selectie op het podium. heeft Ajax een scorende spits nodig, want die missen we écht. Wat dat betreft denk ik dat Sonck wel een goede gaat worden. Natuurlijk maakt Van der Vaart veel doelpunten, maar dat is - volgens mij - eigenlijk zijn taak niet. Maar ik denk dat Sonck in de Ajax-entourage zal groeien als speler. Als hij echter de Mach- las en Gabrich-mentaliteit heeft, wordt het niets. Wat dat betreft heeft PSV het met Kez- man wel goed voor elkaar. Met die erbij zou den we fluitend kampioen worden. Hij prikt er toch ruim dertig in. Dat moet ik ze in Eind hoven wel nageven." Ondertussen is het bij de EHBO een drukte van jewelste. De brand weer heeft er namelijk een brandweerslang over het hek gelegd waar mensen hun lege flesjes water kunnen vullen of zichzelf even helemaal kunnen nat maken. Een prima idee voor de oh zo verlangde verkoeling. Jorick Pitlo (15) uit Zeist en Guus Verhaar (16) uit Bilthoven lopen rond de klok van drie uur richting de Amsterdam ArenA. Daar wordt namelijk ter afsluiting van de open dag een wedstrijd gespeeld tussen Ajax en Haarlem. Het duel is aangeboden door de Supporters vereniging Ajax (SVA). Jorick is na afgelopen shirts, truien en CD's verkocht. Iets verderop is er in de gelegenheidsfanshop sprake van een enorme drukte. Bij het stadion stonden al tientallen mensen te wachten bij de officiële fanshop, op het parkeerterrein is de stand zowat uitverkocht aan het einde van de dag. Verkoper Michael Koster: „Ik denk dat we tweeduizend shirts hebben verkocht. We moesten ze zelfs van de paspoppen afhalen. Iemand wilde ook nog eens mijn polo kopen. Die heb ik ook uitgedaan. Dit slaat écht alles. We treffen het natuurlijk ook met het weer. Mini-ballen, sokken, broekjes, mini-tenues, polo's, noem maar op. Alles is weg." Ook in het Kidsdorp blijft het lang onrustig. Het Lucky Wedstrijd Parcours is een groot suc ces. Zo is er een klimpiramide, een megabaan, kan er op de hoofden van de Ajax-spelers wor den gegooid - zoals het blik werpen op de ker mis - is er gelegenheid 'een balletje hoog te houden' en kan een slalomparcours worden afgelegd. Kortom: iedereen, van jong tot oud had iets op de open dag te zoeken. Met als beloning voot de steun een gratis wedstrijd in de ArenA (Ajax-Haarlem 2-1). Voor diege nen die het gemist hebben: tot volgend jaar! Supporters laven zich aan het frisse water.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 9