'We gaart dit seizoen voor alle prijzen' LEUKE OPZET BOVENIN I 12 AUGUSTUS 2003 NUMMER 2 Ajax Life Veel hooggespannen verwac Aanvoerder Jari Uimanen wordt één met zijn supporters. AMSTERDAM - Wat een spelers! En wat een hitte! Het was tegelijkertijd genieten en afzien door de hoge temperatuur. Maar bovenal was het opnieuw één van de mooiste dagen van het jaar voor al die enthousiaste en fanatieke Ajax-fans. De open dag van 6 augustus werd opnieuw een daverend succes voor jong en oud. Bijna vijftigduizend bezoekers vormden één grote Ajax-familie die hun Godenzonen wederom veel succes toewensten voor het komend seizoen. Een ding werd overigens ook duidelijk: de ver wachtingen bij het supportersfront zijn dit jaar hooggespannen. aangename picknickplaats in de schaduw. Datzelfde geldt voor de meest gewilde plekjes onder de bomen. Als er één ding duidelijk wordt deze ochtend dan is het wel dat ieder een zich kostelijk kan vermaken met de vele attracties. Zo is er op de toekomst een voet balveld waarop iedereen diverse oefeningen kan doen. Verder vermaken de jongste sup- portertjes zich op het Lucky Wedstrijd Par cours en is er ook voorde tieners voldoende gelegenheid tot vertier. Zo is er een stand waar men z'n eigen schotkracht kan laten opmeten en natuurlijk het al eerder genoemde aan Ajax gerelateerde computer spel dat tevens op een groot video-screen te volgen is. Wendy en Joke komen uit Amsterdam en zijn beiden fanatiek supporter. Ook zij zijn tevre den over de organisatie. „Het is weer leuk opgezet. Er zijn genoeg dingen verzonnen voor kinderen en er zijn voldoende toiletten en frisdrankpunten. Niets móet en alles mag. In principe kan iedereen doen wat-ie wil." Mocht Ajax zich ten koste van Grazer AK kwa lificeren voor de Champions League, dan kun nen daar volgens het duo nog mooie dingen gaan gebeuren. „Ik verwacht meer van Ajax dan het afgelopen seizoen. Dat betekent dus dat we kampioen moeten worden. Over de aankopen ben ik ook wel tevreden. Wat ik van Sonck gezien heb, belooft veel goeds. Hij moet alleen wel even de tijd krijgen om te wennen. Escudé en Grygera zijn centraal niet slecht, maar kunnen in mijn ogen ook nog veel beter. Ik lijk wel mevrouw Koeman als ik mezelf zo hoor praten, hahaha", zegt Wendy 'Koèman'. Haar vriendin Joke vult aan: „We gaan dit jaar Maarten Stekelenburg tijdens de warme tekensessie. meerd geraakt van Escudé en Grygera. Zij vor men een goed centraal verdedigingsduo", voegt Wouter er aan toe. „Verdedigend is het inderdaad een stuk beter dan vijf jaar gele den. We hebben het vertrek van Chivu zo ook aardig opgevangen", vult Mark aan. Iets verderop staat een jongen gekleed in Ajax-shirt, Ajax-pet en een grote Ajax-vlag die als een cape om zijn lichaam hangt. Thomas KempeT (18) uit Zoetermeer staat bij een demonstratie te kijken van het nieuwe Ajax- computerspel, dat deze herfst op de markt komt. „Erg leuk om te zien. Ik heb begrepen dat we vandaag een ontmoeting met een speler kunnen winnen en dat de winnaar dan - tijdens de warming-up van Ajax-Haarlem - het videospel tegen die speler mag spelen." Ook de Zoetermeerder verwacht dat Ajax dit seizoen goed gaat presteren: „Natuurlijk voor alles. De eerste, het Tournament, hebben we al binnen." Ondertussen zijn er enkele duizenden ballon nen in de clubkleuren van Ajax opgelaten. „Ik hoor zojuist dat de eerste ballonnen al bij de Franse Alpen gesignaleerd zijn", zegt iemand. „Helaas zijn er ook een paar in Rotterdam terecht gekomen. Daar zullen ze wel niet zo blij mee zijn." Om één uur volgt het hoogtepunt van de dag. De spelers arriveren op het parkeerterrein en worden op het hoofdpodium gepresenteerd aan de uitzinnige menigte. Gelegenheids spreker (en fanatiek Ajax-fan) Jack Spijker man kondigt iedereen één voor één aan. Even daarvoor vertelt hij aan Ajax Life zijn ver wachtingen van die middag. „Er is in mijn leven één ding dat ik altijd al heb willen doen en dat is Jari Litmanen aankondigen. Voor mij is dit trouwens de eerste open dag. Vorig jaar Doot Sander Zeldenrijk Jack Spijkerman tegen Ronald Koeman: „Met Kopspijkers trek ik nóg meer kijkers. heeft losgemaakt, ledereen wil weer deel uit maken van de Ajax-familie. Mark van de Ruit (16) en Wouter Hordijk (17) zitten halverwege de ochtend even een boter hammetje te eten. De supporters uit Hoofd dorp waren vorig jaar voor het eerst op de open dag en vonden dat bezoek zo'n groot succes dat ze dit jaar opnieuw zijn gegaan. Beiden formuleren een duidelijke doelstel ling voor Ajax dit seizoen. Mark: „We moeten ons in de titelstrijd kunnen mengen. Sterker, ik verwacht dat we bij de eerste twee eindi gen. En in de Champions League zie ik ons opnieuw de kwart finale halen." „Tijdens het Amsterdam Tournament ben ik erg gechar- draaien we bovenin mee. In de Champions League zie ik ons de volgende ronde wel halen. Oh nee, dat.is dit jaar anders toch? Na de poulewedstrijd volgt er het ouderwetse knock-out-systeem. Nou, ja maakt niet uit. Ik ga ervan uit dat we ons allereerst kwalifice ren en dan overleven we de eerste ronde ook wel." Rond de klok van twaalf uur is het erg druk bij één van de stands. Er worden daar gratis sportdTankjes uitgedeeld en dat vindt in deze hitte gretig aftrek. Er wordt sowieso erg veel gedronken dus wat dat betreft had den de supporters zich goed voorbereid op deze fysiek zware dag. Bovendien dient de tri bune op het jeugdcomplex De Toekomst als Vijfhonderd liter wateT per minuut. Die hoe veelheid spuit er uit een grote brandweer slang als het publiek zich massaal voor het podium opstelt. Over anderhalf uur verschij nen daar namelijk de helden en om de sup porters wat af te koelen in de hittegolf die Amsterdam Zuidoost teistert, wordt er op verzoek een plaatselijke waterval gecreëerd. Eerder op de ochtend stonden er om negen uur al enkele honderden fans op de loopbrug bij de ArenA te wachten. Vanaf tien uur, toen eindelijk de poorten open gingen, stroomde een rood-witte optocht richting het omgeto verde parkeerterrein. Volgens medewerkers van Ajax waren er een uur later al 20.000 supporters en stond het verkeer Tondom Amsterdam urenlang muurvast. Het is duide lijk dat de imponerende Europese serie wed strijden forse verwachtingen bij de aanhang Immense drukte op de loopbrug.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 8