Vitesse-Ajax Frank de Boer rancuneus Chivu begint geheel in stijl deBOUD'S INN Ajax Life nummer 2 12 augusutus 2003 Mitea vijfde aankoop Ajax sluit contract met Canal+ Zeer goed resultaat Aanbieding: Ajax spijkerjack ^IaX vanaf maat 8,10,12,14, 16 en St/m XL van €J33^5T voor €18,00 Spijker Hesjes maat S t/m XL QnOU De gehele Ajax Adidas collectie!!! g, r NUÜ De gehele Ajax Adidas Collectie!!! Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl 4,5 miljoen) aandiende. De club staat nu onder curatele van zowel de gemeente Arn hem als de KNVB. Het college van B&W heeft reeds vele miljoenen euro's in Vitesse gein- vesteerd, maar het einde van de financiële malaise is nog lang niet in zicht. Vitesse ver wijt de gemeente wel een reddingsplan te hebben, maar er geen invulling aan te geven. Als gevolg daarvan trad zowel het demissio naire bestuur als ook de Raad van Commissa rissen begin augustus af. Momenteel dobbert de club bestuurloos alsnog richting afgrond. De enige nieuwe speler die Vitesse dit seizoen kwam versterken, is Bert Konterman. De 32- jarige verdediger is afkomstig van Glasgow Rangers, waar hij transfervrij mocht vertrek ken. Konterman - ex-FeyenooTd - moet het gat opvullen dat door het vertrek van Dejan Stefanovic in de verdediging is ontstaan. De defensieve steunpilaar van de laatste jaren werd verkocht aan Portsmouth. De opbreng sten van die transfer werden gebmikt om de enorme schuldenlast te verlichten. Vitesse-Ajax wordt zondag rechtstreeks uit gezonden door Canal+ en staat onder leiding van Dick Jol. AMSTERDAM - Ajax heeft met de Roem eense vleugelaanvalleT Nicolae Mitea een contract voor twee seizoenen afgesloten, in de overeenkomst is een optie voor nog eens twee seizoenen opgenomen. De 18-jarige voetballer liep tijdens de voor bereiding stage bij Ajax en voldeed in de ogen van de technische staf. Hij speelde mee in vijf oefenduels waarin hij twee maal scoorde. Mitea is afkomstig van Dinamo Boekarest, waarmee hij vorig sei zoen de nationale beker veroverde. AMSTERDAM - Ajax heeft een overeen komst van twee jaar gesloten met Canal+ over de rechten van de thuiswedstrijden in de Holland Casino Eredivisie. De betaal zender gaat een belangrijk aantal duels van Ajax rechtstreeks uitzenden. De over eenkomst is het gevolg van een uitspraak van de Nederlandse Mededingingsautori teit, waarin weTd beslist dat collectieve verkoop van live-rechten van Eredivisie wedstrijden door de Eredivisie NV, in strijd was met de Mededingingswet. Tot de win terstop komt Ajax tien maal rechtstreeks op de buis bij de betaalzender. AMSTERDAM - Vanwege de goede spor tieve en financiële resultaten in de Cham pions League heeft Ajax over het per 30 juni 2003 afgesloten boekjaar een zeer goed operationeel resultaat behaald. Het effect van de transfers van Andy van der Meyde, Cristian Chivu, André Bergdólmo en Mtdo zal zichtbaar worden tn de cijfers van komend boekjaar, omdat deze acties na 30 juni plaatsvonden. Door afschrijvin gen op vergoedingssommen en het vrijwel uitblijven van positieve transferresultaten zal, ondanks het zeer goede operationele resultaat, het huidige boekjaar naar ver wachting toch worden afgesloten met een negatief resultaat. AMSTERDAM - Ajax start komende zondag de competitie met de traditioneel lastige uitwedstrijd bij Vitesse. Gezien het krachtsverschil en de ambities gaat Ajax in Arnhem voor niets minder dan de zege. Kampioen PSV opent het Eredivisiebal vrijdag zo mogelijk nog moeilijker, uit bij Roda J.C. Feyenoord speelt thuis tegen NEC. Door Arnout Verzijl Zlatan Ibrahimovic heeft een belangrijk deel van de voorbereiding gemist. Dat was een forse streep door de rekening van Koeman, die daardoor niet heeft kunnen experimente ren met het duo Zlatan/Sonck. Over de invul ling van de voorhoede zal voorlopig dus nog wel enige onduidelijkheid blijven bestaan. Hoewel op het Amsterdamse middenveld - in de personen van Galasek, Sneijder en Pienaar - wat meer zekerheidjes zijn te vinden, zal de Maxwell is blij met de prijs voor beste speler van het Amsterdam Tournament. Voor Ajax is een verkoop van de Braziliaan niet aan de orde, dus is hij tegen Vitesse van de partij. opstelling van Ajax, net als vorig seizoen, wel weer iedere keer een hele puzzel worden. Zowel voor de trainer zelf, als voor de vele fans. Ook vorig seizoen speelde Ajax al in de ope ningsfase van de competitie in Arnhem. Dankzij een rake vrije trap van Cristian Chivu won Ajax destijds moeizaam met 1-2. De Arn hemmers hebben sindsdien een vrije val doorgemaakt, waarbij ternauwernood degradatie werd ontlopen. PROBLEMEN Nog steeds zijn de problemen van Vitesse groot. De licentie voor het huidige seizoen was begin juli nog maar nèt binnen, toen zich opnieuw een volgende grote schuld (dit keer AMSTERDAM - Frank de Boer keerde tij dens het Amsterdam Tournament voor eventjes terug op oude, bekende grond. In het shirt van Galatasaray speelde hij twee opmerkelijk onopvallende wed strijden. De Boer speelde sober achter zijn defensie, deed geen stapje teveel en toonde nauwelijks emotie en initiatief. Alleen als de situatie penibel werd, greep hij op de hem bekende wijze in: kordaat en resoluut. De aanvoerder van het Nederlands elftal wekte de indruk zich niet helemaal happy te voelen in het shirt van de Turkse topploeg. Had hij niet liever tóch voor Ajax gekozen? De Boer: „Nee. Zij hebben gekozen voor Escudé, ik wilde geen tweede keus zijn. Als ze bij Ajax beter hun best hadden gedaan, had ik hier gespeeld. Maar ze moeten niet denken dat ik uit clubliefde zou tekenen. Ajax wilde voor een dubbeltje op de eerste rang zitten, maar daar koop ik niets voor. Galatasaray wilde me echt hebben. Ik ben warm onthaald, voelde waardering en respect. Daar houd ik van. De president was zelfs aanwezig toen ik arri veerde, dat schijnt slechts één keer eerder voorgekomen te zijn. Ik heb een contract getekend voor twee jaar. Tegenwoordig is het een tendens dat spelers langer doorgaan, dus na Turkije hoeft het nog niet voorbij te zijn voor me. Ik voel me fit, er zit nog geen sleet op", aldus De Boer. Nikos Machlas is vol vertrouwen afgereisd naar zijn geboorteland Griekenland. De aan valler speelt dit seizoen bij Iraklis, dat getraind wordt door de Nederlander Gene Gerards. Opmerkelijk detail: de oefenmeester was ook al Machlas' trainer bij OFI Kreta. De spits werd vorig seizoen uitgeleend aan het Spaanse Sevilla, maar kon daar niet aarden. Nadat de Griek zich tijdens de voorbereiding op het seizoen weeT bij Jong Ajax had gemeld, toonde ook PAOK Saloniki interesse. Omdat Ajax en Machlas met wederzijds goedvinden hun onderlinge contract hadden beëindigd, werd het voor de aanvalleT makkelijker om naar een andere club te gaan. Machlas speelde 93 officiële wedstrijden voor Ajax en scoorde daarin 44 keer. Dat is een gemiddelde van bijna één op twee: „Ik ben ontzettend blij omdat ik erg lang in een moeilijke situatie heb gezeten. Iraklis is een goede ploeg. Boven dien ken ik de trainer en spelen we dit seizoen UEFA Cup." Ondanks zijn teleurstellende laatste jaar, wil Machlas via Ajax Life de fans bedanken: „Ik wil jullie ontzettend bedanken voor de steun die ik van velen heb mogen ontvangen gedu rende al mijn Ajax-jaren. Ik hoop dat jullie Ajax in de toekomst net zo goed blijven aan moedigen en wens jullie veel sportief succes toe. Ik ga weg als een tevreden mens. Ik ben blij dat ik voor Ajax heb mogen spelen en hoop binnenkort in de ArenA afscheid van jullie te nemen. Het ga jullie goed!" ROME - Al in zijn eerste serieuze oefenwedstrijd van het seizoen is Cristian Chivu overkomen, wat hem bij Ajax wel vaker gebeurde. Tijdens een oefenwedstrijd tegen Hannover'96, liep hij tegen een rode kaart op. Behalve deze kleine tegenslag verloopt de oefencampagne voor de Roemeen tot dus verre goed. Hij lijkt naar alle waarschijnlijk heid zeker van een plaats in het basiselftal van trainer Fabio Capello en dat is goed nieuws. Chivu kan nog lachen om zijn eerste veldverwijzing van het seizoen «SgiP

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3