A A W Grazer AK-Ajax Ajax naar de States Bergd0lmo kiest voor Bundesliga De Sponsor van f gp) De club 12 AUGUSTUS JJ£ JAARGANG 1 2003 times* www.ajax.nl/sva WWW.AJAX.nl UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: 1,60 WWW.AIAX.WL/SVA AMSTERDAM - Ajax speelt dinsdag om 20.30 uur tegen Grazer AK uit Oostenrijk. Het betreft de heenwedstrijd in de derde voor ronde van de Champions League. De return in Amsterdam vindt plaats op woensdag 27 augustus, aanvang 20.30 uur. Wint Ajax van de Oostenrijkers, dan weet de club al een dag later tegen wie er gespeeld zal moeten worden in de groepsfase, want op donderdag 28 augustus vindt in Monaco de loting plaats. Ajax is dan naar alle waar schijnlijkheid ingedeeld in sterkte-groep 3, wat weer als gevolg heeft dat er tegen mini maal twee zware tegenstanders zal moeten worden gespeeld. Bookmaker William Hill heeft Ajax - net als PSV - een koers van 51 tegen één gegeven, indien Ajax de Cham pions League wint. De Nederlandse clubs staan daarmee op de gedeeld zestiende plaats. Real Madrid (4.33), Manchester United (6) en Juventus (8) zijn de grootste favorieten. AMSTERDAM - Arie van Eijden vertelde het voor de zomer al tegen Ajax Life, maar nu is het definitief. Ajax heeft een technisch samenwerkingsverband gesloten met de Royale Orlando Football Acadamy uit de Verenigde Staten. De club uit Florida gaat voortaan onder de naam Ajax Orlando spelen, in het bekende rood/witte tenue. De belangrijkste activitei ten bestaan uit het organiseren van zomer kampen en toernooien en het uitwisselen van informatie en adviezen. Na Haarlem, GBA, Ash anti Goldfields (Ghana) en Ajax Cape Town is Ajax Orlando de vijfde club waar Ajax mee samenwerkt. Defensieve kracht Julien Escudé en Zdenek Crygera blijven overeind, Inter-spits Martins delft het onderspit. Beide nieuwe Ajacieden imponeerden tijdens het Amsterdam Tournament. AMSTERDAM - Met een overwinning in het Amsterdam Tournament sloot Ajax de oefencampagne positief af. Dinsdag wacht in Graz de eerste serieuze test van het seizoen. Het gaat dan om plaatsing voor de groepsfase van de Champions League. De indrukwekkende 3-0 overwinning op Internazionale gold als een flinke steun in de rug. Door Arnout Verzijl Vooral in de tweede helft van het duel tegen de Italianen toonde Ajax een nieuw,frivool en jeugdig gezicht. Op speelse wijze werd Inter nazionale onder de voet gelopen. Vooral ach terin stond Ajax als een huis. Zdenek Grygera en Julien Escudé speelden samen alsof ze dat al jaren gewend zijn. Toch was het Tourna ment voor beide verdedigers de eerste ken nismaking met de - volle - ArenA. Grygera: „Ik heb om twee redenen voor Ajax gekozen. Vanwege de sportieve ambities én omdat de club een groot stadion heeft en voor veel toe schouwers speelt. Tegen Internazionale kwam dat allebei uit. Ik vond het heerlijk voor zoveel mensen te spelen. Ik kan me bij Ajax goed ontwikkelen en dat is belangrijker dan nü al veel geld verdienen, zoals ik bij andere clubs had kunnen doen", aldus de 23-jarige Tsjech. Ronald Koeman toonde zich tevrreden over zijn twee nieuwe verdedigers: „Het is belang rijk dat we het toernooi hebben gewonnen zonder tegengoals te incasseren. En dat ondanks het feit dat Grygera en Escudé voor het eerst samen centraal achterin speelden. Deze winst was zowel goed als ook nodig, want iedereen verwacht dit seizoen heel veel van ons." Op het moment dat deze Ajax Life naar de drukker ging, gonsde het in en om Amster dam van de geruchten datTrabelsi naar Man chester United zou gaan. Dat hoeft geen pro bleem te zijn, want volgens de Tsjech heeft Ajax zijn opvolger al in huis: „Rechtsback is mijn favoriete positie. Dat speel ik bij het nationale elftal en deed dat ook bij Sparta Praag. Het was voor mij even wennen om als voorstopper in actie te komen, maar vooral over de tweede helft tegen Inter ben ik tevre- den." Grygera wordt bij Ajax voorlopig bijgestaan door Tomas Galasek, die hem helpt de taal problemen te overwinnen. Bij Ajax ligt de trainingsintensiteit veel hoger dan ik gewend was. Ook doen we veel meer oefeningen met de bal. De omschakeling is groot voor me, mede doordat ik de taal niet spTeek. Daarom is de aanwezigheid van Tomas goed voor mij", aldus de nieuwe Ajacied die een contract voor vieT jaar heeft getekend. MeeT over Escudé op pagina 6 AMSTERDAM - De Noorse verdediger André BeTgdplmo speelt dit seizoen voor Borussia Dortmund. Ajax' algemeen directeur Arie van Eijden gunt hem zijn overstap naar de Bun desliga. „Ajax heeft meegewerkt aan de over gang van André. Op zijn positie was de con currentie binnen Ajax zwaar en voor André was een transfer de beste oplossing. André was voor Ajax altijd een correcte en goede vent. De club gunt het hem dan ook van harte dat hij nu in de Bundesliga aan de slag kan." Bergdplmo had bij Ajax nog een doorlopend contract tot de zomer van 2004. De Noorse international kwam in 2000 via Rosenborg BK bij Ajax terecht. In totaal speelde hij 90 wedstrijden voor de Amsterdammers, waarin hij 10 keer scoorde. Uit een strafschop maakte Bergdplmo de 5.000-ste competitietreffer van Ajax. Johnny Heitinga zet zijn handtekening tijdens de druk bezochte Open Dag. Ondanks de verzengde hitte bezochten bijna 50.000 Ajax-supporters vorige week woensdag de traditionele Open Dag. Een geweldige opkomst, die beduidend hoger ligt dan de editie van vorig jaar, toen de weersomstandigheden veel gunstiger waren. De brandweer was met veel man schappen ter plaatse om voor verkoeling te zorgen. Al vroeg in de ochtend verzamelden fans uit het hele land bij de ArenA,het grote parkeerterrein P2 en bij De Toekomst. Hoog tepunten waren natuurlijk de presentatie van de spelers, de handtekeningensessie en de door de supportersvereniging aangebo den wedstrijd Ajax-Haarlem. Ronald Koe man gaf een kijkje in zijn keuken door alle fitte spelers uit de A-selectie op te laten dra ven. Dat kwam het vertoonde spel dan wel niet ten goede, het kon de pret niet drukken. Ajax won met 2-1 van de zustervereniging en verliet onder luid gejuich de warme ArenA. v ÜF

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 1