Johnny Heitinga 'Heerlijk om weer met de groep op het veld te staan' Ajax Life nummer 2 12 augustus 200B 2. Internazionale 3. Calatasaray 4. Liverpool Hattrick voor Ajax! AMSTERDAM - Voor de derde opeenvolgende maal werd Ajax winnaar van The Amsterdam Tournament. Net als vorig seizoen kwam de overwinning op 't nippertje tot stand, dit keer zelfs met de allerlaatste balomwenteling van het evenement. Een treffer van Wamberto, na een doorbraak van uitblinker Rafael van der Vaart, bleek uiteindelijk voldoende om Internazionale met 3-0 te kloppen en de trilogie te vol tooien. Door Arnout Verzijl Dolgelukkig prees Wamberto eerst de hemel en vervolgens aangever Van der Vaart, nadat bij zojuist zijn winnende treffer bad gemaakt. De kleine Braziliaan miste een groot deel van vorig seizoen wegens een gebroken middenvoetsbeentje. Maar mede dooT de blessure van Victor Sikora en de wens van Ronald Koeman om met goed bezette vleugels te voetballen, verscheen de Brazili aan in bet eerste duel, tegen Liverpool, onver wacht aan de aftrap. Hoewel beide teams niet tot scoren kwamen, was de wedstrijd bet aan zien meer dan waard. Vooral Rafael van der Vaart was de grote smaakmaker van de avond en vertoonde enkele weergaloze tech nische hoogstandjes. Alleen het vizier van de sluipschutter stond nog niet op scheTp, maar zijn gretigheid en souplesse in zijn acties beloven veel voor het komende seizoen, mogelijk zijn laatste in dienst van Ajax. Omdat de Italianen eerder op de avond met 3-0 van Calatasaray hadden gewonnen, leek Inter al na één dag zo goed als zeker van de eindzege, leder gescoord doelpunt leverde namelijk een extra punt op, zodat de achters tand van Ajax liefst vijf punten bedroeg. MAESTRO Nadat op zondag eerst de Turken en de Engel sen hun oude voetbaloorlog op het veld van de ArenA hadden voortgezet (Calatasaray won met 2-1, Liverpool eindigde het duel met negen man) was het aan Ajax om het toernooi in stijl af te sluiten. Jelle Van Damme en Zdenek Grygera maakten hun opwachting in de basis ten faveure van Wamberto en Pasanen. Dat betekende dat Wesley Sonck met Van der Vaart de tweemans voorhoede vormde. De Tsjechi sche verdediger debuteerde - centraal naast Escudé - in de ArenA. Halverwege de enerve rende wedstrijd was de stand nog 0-0, al was - net als tegen Liverpool - de uitblinkende Rafael van der Vaart dichtbij een treffer geweest. Gescoord werd er echter pas na de rust. Steven Pienaar brak van dichtbij de ban en korte tijd later verdubbelde Van der Vaart de score. De stadionspeaker legde de uitverkochte ArenA vervolgens uit dat voor toernooi-winst een derde treffer noodzakelijk was, waarna het bijna uitverkochte stadion zich nog nadrukke lijker achter de ploeg opstelde. Met nog ruim 25 minuten tijd te spelen, bracht Koeman Wamberto voor de moegestreden Sonck. Jari Litmanen, na de rust in het veld gekomen voor Van Damme, regeerde als een koning op het middenveld. De Fin maakte andermaal duide lijk dat zijn inbreng Ajax tot nog grotere hoogte kan stuwen. Aan de hand van de mae stro, die tijdens het Tournament bewees wel degelijk samen met Van der Vaart in één elftal te kunnen spelen, toog Ajax ten aan val. Het duurde lang, maar in de blessuretijd dook Van der Vaart plots voor doel man Toldo op. De reserveaanvoer- der lokte de keeper uit zijn doel, legde de bal vervolgens breed waarna Wam berto de buit een voudig binnen haalde. Steven Pienaar haalt 1 uit voor de 1-0. s 1 AUGUSTUS 2003 AJAX-LIVERPOOL 0-0 Geel: Trabelsi (Ajax), Vignal, Hyypia (Liverpool) Scheidsrechter: Bossen Toeschouwers: 47.821 Ajax: Stekelenburg, Trabelsi, Pasanen, Escudé, Maxwell, Galasek, Sneijder (69. Yakubu), Van der Vaart, PienaaT (69. Van der Gun), Sonck, Wamberto (63. Litmanen) 3 AUGUSTUS 2003 AJAX-INTERN AZIONALE 3-0 (0-0) 49. Pienaar, 56. Van der Vaart 2-0,90. Wamberto 3-0 Geel: Maxwell (Ajax), Zanetti, Van der Meyde (Inter) Scheidsrechter: Haverkort Toeschouwers: 51.000 Ajax: Stekelenburg, Trabelsi, GrygeTa, Escudé, Van Damme (46. Litmanen), Pienaar, Galasek (68. Yakubu), Sneijder (68. Obodai), Maxwell, Sonck (63. Wamberto), Van der Vaart EINDSTAND: 1. Ajax 2-7 (3-0) 2-6 (3-3) 2-5 (2-4) 2-2 (1-2) «TH John Heitinga kampte maandenlang met weer helemaal terug. De verdediger hield voorbereiding op het nieuwe seizoen. Woensdag 9 juli „Cris Chivu gaat toch weg! Gisteren poseer den we nog op het Museumplein voor de elf talfoto en 's middags werd bekend dat hij naar AS Roma zou gaan. Voor mij kwam zijn vertrek heel plotseling en er heeTste ook wel wat teleurstelling in de groep, ledereen had toch de hoop dat we met z'n allen bij elkaar zouden blijven. Dat hadden we even later ook met het vertrek van Andy. Maar ja, als er zulke clubs komen... Vanochtend nam Cris na de training afscheid van ons. Hij deed zijn woordje in de kleedkamer, een emotioneel moment voor hem, want hij heeft veel aan Ajax te danken. Ik ben wel een beetje boos, want hij had me beloofd te blijven zodat we dit seizoen nog samen zouden spelen. Ik ben niet echt boos hoor, maar speel dat ik het wel ben." Maandag 14 juli ,,'s Ochtends trainen we in de ArenA. Na de lunch vertrekken we op trainingskamp naar De Lutte. Daar aangekomen worden de kamers ingedeeld. Ik slaap samen met Nico- lae Mitea, die bij ons op proefis. Na de gebrui kelijke sportmaaltijd spelen we 's avonds tegen W De Lutte en winnen met 0-10." Dinsdag 15 juli „We krijgen een zware ochtendtraining voor geschoteld en ik doe voor het eerst weer eens een positiespel met de groep. Het valt me een knieblessure. Inmiddels is hij gelukkig voor Ajax Life een dagboek bij van zijn reuze mee. Tijdens de lunch gaan Zlatan en ik naar een sportschool om daar onze krachtoefe ningen bij te houden. De anderen doen een middagdutje, 's Avonds spelen we onze tweede wedstrijd tijdens dit trainingskamp tegen Achilles'12. Dit keer winnen we met 0-9." Woensdag 16 juli „In de ochtend krijgen we veel loopvormpjes. Niet fijn, maar zeker wel goed voor de condi tie. 's Middags wint mijn team ons onderlinge mini-toernooi. Ik krijg eindelijk weer eens het gevoel dat ik aan het voetballen ben, omdat het een écht partijtje is en ik altijd wil win nen. Ik lees vandaag op teletekst dat Ajax Kalu Uche wil kopen. Als ik dat aan tafel ver tel, doet iedereen of hij van niets weet, maar ze weten het natuurlijk heel goed. Ik word gewoon in de maling genomen. Met name Van der Vaart en Sneijdertje zijn de grappen makers. Toch is de voetbalhumor wel wat minder geworden sinds Richard (Witschge, red.) weg is." Donderdag 17 juli „Eindelijk neemt de een beetje temperatuur af. Een hittegolf tijdens deze (toch al) zware voorbereiding maakt het er niet prettiger op. Het is écht benauwd. Ik train vandaag dan ook heerlijk en kan niet wachten tot van avond, want dan maak ik mijn rentree. Tegen Koninklijke UD mocht ik 35 minuten voor tijd invallen. Ik was totaal niet zenuw achtig. Dit was het moment waar ik sinds 29 september 2002 al naar heb uitgekeken. Mijn knie heeft zich gelukkig goed gehouden. Het voelde zö lekker om na een lange revalidatie weer terug op het veld te zijn; het gaf me echt een ongelooflijk gevoel. We wonnen de wed strijd met 10-0. 's Avonds meldt Escudé zich bij de groep. We zitten net te eten, als hij binnen komt. Nie mand is verrast, want we wisten dat het al een tijdje speelde. Hij maakt op mij een hele vriendelijke indruk, echt een aardige jongen. Ik slaap nu met Trabelsi op de kamer, want Mitea gaat bij Bogdan Lobont slapen van wege zijn taalproblemen." Vrijdag 18 juli „Ik heb nog steeds een heerlijk gevoel na de wedstrijd van gisteren. Daardoor werk ik 's ochtends ook een lekkere training af (positie- spel).'s Middags staan er sprintjes op het pro gramma en een grote partij! Daarin moet ik helaas uitstappen, omdat ik last krijg van mijn lies. Niets ernstigs, gewoon een aanpas sing van het lichaam, 's Avonds gaan we bar becuen, kleiduif schieten en boogschieten. Een leuke ervaring." Zaterdag 19 juli „De laatste dag van het trainingskamp, 's Ochtends ben ik behandeld, omdat ik nog steeds wat last van mijn lies had. Daarom kon ik vanavond ook niet meespelen tegen DVS'33. We wonnen met 0-6. Iedere dag word ik trouwens behandeld door Frank van Deur- sen, Pim van Dord en Rob Koster tijdens het middagdutje van de andere spelers." In de volgende Ajax Life deel 2 van de persoonlijke bevindingen van Johnny Heitinga, die we vanaf deze plaats veel succes wensen met zijn gevecht om terug te keren in Ajax 1. Het ziet er goed uit Johnny!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 13