Ibrahimovic kopt hard raak in de oefenwedstrijd tegen Bauw Wit. AMSTERDAM - Zlatan Ibrahimovic begint aan zijn derde seizoen bij Ajax en dat bete kent dat hij op de helft is van zijn tot 2006 doorlopende contract. Zeuren gaat hij zeker niet: „Ik verdien genoeg en ben tevreden bij Ajax. Ik wil hier niet weg." Door Arnout Verzijl 'Eén keer trekje de conclusie, vriendschap is een illusie',. Het Goede Doel zong er in de jaren tachtig ai over, Zlatan Ibrahimovic kan er sinds koTt over meepraten. Niet dat zijn vrienden hem heb ben verraden, integendeel. Maar met wee moed in de ogen zag hij afgelopen week zijn beste kameraden bij Ajax één voor één ver trekken. Eerst Mido en Machlas, vervolgens Cristian Chivu en tot overmaat van ramp ook nog eens Andy van der Meyde. Juist met deze vier ploeggenoten kon de Zweedse interna tional het goed vinden. Het is mede daardoor dat de nog jonge Zweed een nieuwe start bij Ajax maakt. Ajax Life sprak met Ibrahimovic, vlak nadat Van der Meyde in het spelershome afscheid had genomen van de selectie. Ogen schijnlijk onaangedaan, maar zichtbaar ver moeid valt hij languit neer in een gereed staande fauteuil, om zijn verhaal van een eer ste en slopende trainingsweek te doen. Er klonk zojuist veel applaus uit het spelers home. Was het afscheid van Andy een emotio neel moment? „Natuurlijk is het niet leuk om afscheid te moeten nemen. Maar echt emotioneel wordt zoiets nooit want daarvoor was de groep waarmee we samen waren veel te groot. Andy was een hele goede vriend van me. Zowel bin nen als buiten het veld kon ik het erg goed met hem vinden, ik trok veel met hem op en zal hem zeker regelmatig in Italië bellen." Het veTtrek van Andy en Cristian Chivu is, bui ten het sportieve aspect, dus ook een mense lijke tegenvaller voor je? „Ja. Niet alleen waren het twee fantastische voetballers, bovendien kon ik ook goed met ze overweg. Maar dat geldt net zo voor Mido en Nikos Machlas. Eigenlijk zijn al m'n beste vrienden hier nu verdwenen. Toen Mido afge lopen seizoen bij Celta speelde, had ik regel matig telefonisch contact met hem. Het laat ste wat ik van hem heb vernomen, is dat hij dacht dat zijn transfer naar Olympique Mars eille door zou gaan. Maar denk nu niet dat ik bij de pakken ga neerzitten. Ik ben een profes sional. Bij een grote club als Ajax komen én gaan spelers. Dat wist ik van tevoren. Bij Ajax gaan we gewoon door. De sfeer binnen de groep is net zo goed als vorig seizoen en ieder een kan goed met elkaar door de bocht." Is het desondanks een andeTe voorbereiding dan je gewend bent? „Eigenlijk niet, nee. Het enige grote - maar zeer wezenlijke - verschil, is het feit dat ik nu heel goed uitgerust ben. Ik heb mijn vakantie doorgebracht bij mijn familie in Malmö. Vier weken heb ik weinig tot niets gedaan. Heer lijk. Daarnaast is het een voordeel dat ik inmiddels ingeburgerd ben bij Ajax. Ik weet wat me te wachten staat en dat maakt het allemaal iets gemakkelijker." Hoe is de eerste trainingsweek verlopen? „Niet zo goed als ik had gehoopt. Ik heb, zeker de eerste dagen, veel last gehad van een lichte keelontsteking. Ik heb wel kunnen trainen, maar was na afloop van iedere sessie hele maal kapot. Het gaat nu al iets beter. Volgende week, in De Lutte, wordt het afzien. Daar gaan we met z'n allen hard tTainen om de conditie te verbeteren. We moeten snel in vorm komen, want over een maand spelen we al twee hele belangrijke duels in de Champions League. Die klip moeten we nemen om ons daarna te richten op de competitie. Ik heb er veel zin in." Hoe groot is de motivatie om het in de Champions League beter te doen dan vorig seizoen, toen Ajax de kwartfinale haalde? „Het is vervelend dat een paar goede spelers als Chivu, Van der Meyde en Mido weg zijn. We had something going on here. Nu moeten we opnieuw beginnen, da's jammer. Het wordt niet eenvoudig opnieuw de kwartfinale te halen, al is dat wel de insteek. Gedurende vorig seizoen groeide het besef dat we het toernooi wel eens zouden kunnen gaan win nen. Toen kwam die ongelukkige uitschake ling in Milaan. Vanaf dat moment zijn we eigenlijk al met de editie van dit jaar bezig, al is daar niet zo letterlijk oveT gesproken. Ooit zullen we 'm beslist winnen, dat weet ik zeker." Zie je Wesley Sonck als medespeler of als con current? „Eigenlijk beide. Ik wist dat Ajax een nieuwe spits ging halen. Dat was noodzakelijk, gezien het vertrek van Mido en Machlas. Wesley kende ik niet. Ik heb over hem gehoord en weet dat hij veel goals maakt. Tijdens de eer ste week hebben we nog niet gevoetbald, alleen maaT hard gewerkt, dus veel kan ik er nu nog niet over zeggen. Ik kan zowel mét hem in een elftal spelen, maar ook zónder hem. Het belangrijkste is, dat we eerst aan elkaar leren wennen en goed gaan samenspe len. Concurrentie is goed voor me, dat houdt me scherp." Wat vind je van het vertrek van Leo Beenhak ker? „Dat verbaasde me eerlijk gezegd. Ik had een goede relatie met hem en had niet verwacht dat hij weg zou gaan. Hij is nauw betrokken geweest bij mijn transfer naar Ajax, met hem voerde ik de meeste gesprekken. Leo luisterde goed naar spelers, maar kon ook zo z'n momenten hebben. Net als ieder mens was hij wel eens chagrijnig. Over het algemeen kon ik prettig met hem samenwerken." In februari heb je met Beenhakker over je toe komst bij Ajax gesproken. Wat is daaT uitge komen? „Niet zoveel eigenlijk. Et zou een vervolgge sprek komen, dat bleef hij maar uitstellen. En toen was hij ineens vertrokken. Ik heb in ieder geval niet om meer geld gevraagd, want ik ben tevreden met wat ik verdien. Ik heb nog een contract voor drie jaar bij Ajax en heb geen plannen om weg te gaan." Dit seizoen prijkt de naam IbTahimovic op je shirt. Waarom geen Zlatan meer? „IbTahimovic is mijn familienaam en daar ben ik trots op. Bij Malmö was dat al zo en ook bij het Zweedse nationale elftal dTaag ik m'n ach ternaam op m'n rug. De naam 'Zlatan' voerde ik feitelijk alleen voor de lol. Welke speler heeft nou zijn voornaam op z'n shirt?" Wat wil je dit seizoen allemaal bereiken? „Behalve goed presteren in de Champions League en landskampioen worden, wil ik vooral beter gaan voetballen dan vorig sei zoen. En meer goals maken. Ik speel liever met twee spitsen dicht bij elkaar, die ruimte schep pen voor elkaar en goed samenspelen, dan met twee vleugelaanvallers. Mijn persoonlijke voorkeur doet er verder niet toe. Het gaat om het team en ik heb er veel vertrouwen in dat het dit seizoen nog beter gaat dan vorig jaar." Ibrahimovic op dreef In de oefenwedstrijd tegen Blauw Wit deed Ibrahimovic nadrukkelijk van zich spreken. De 21-jarige aanvaller scoorde drie keer en versierde daarnaast een strafschop. Na 19 minuten spelen, kopte hij feilloos raak na een schitterende voorzet van de flanken van Jari Litmanen. Ook zijn tweede treffer maakte Ibrahimovic koppend. Ditmaal was Wesley Sneijder de aangever. De Zweed completeerde zijn hattrick na 33 minuten spelen door uit een moeilijke hoek keihard raak te knallen, zijn specialiteit. Blauw Wit-Ajax 0-11 (0-6) 14. Litmanen 0-1 (p) 17. Sneijder 0-2 (p), tg. Ibrahimovic 0-3,22. Ibrahimovic 0-4,33. IbTa himovic 0-5, 36. Van der Gun 0-6,50. Wam- berto 0-7, 63. Sonck 0-8, 66. Van der Vaart 0-9,70. Sonck 0-10,76. Van der Vaart 0-11 AJAX, eerste helft: Lobont, De Jong, Pasanen, Yakubu, Van Damme, Galasek, Litmanen, Sneijder, Van der Gun, Ibrahimovic, Bouk- hari AJAX, tweede helft: Boschker, Trabelsi, Bergdplmo, De Jong, Van Damme, Obodai, Van der Vaart, Maxwell, Pienaar, Sonck, Wamberto Ajax Life nummer 1 19 juli 2003 Het nieuwe leven van Zlatan Ibrahimovic

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 7