Ajax bij het Rijksmuseum Sander Boschker en 'de strijd om de bank' deBOUD'S INN Aiax Life nummer 1 19 juli 2003 Sikora vreest nieuwe operatie John O'Brien wil weer belangrijk zijn Enkele uren voordat de transfer van Chivu naar AS Roma bekend werd, poseerde hij voor de elftalfoto van Ajax. AMSTERDAM - Nieuwsgierige toeristen, geïrriteerde Amsterdammers, veel fotogra fen, regendruppels en natuurlijk enthousiaste supporters. Onlangs werd op het Muse umplein de jaarlijkse elftalfoto (nog mèt Chivu en Van der Meyde!) van de spelers en technische staf gemaakt. Door Sander Zeldenrijk Danny Biesenbeek, Erik Greuter, Peter Ber nard, Han Reijinga en Henk Huisman bebben op de ochtend van de Ajax-foto weinig vrien den gemaakt. Ais werknemers van de techni sche dient Stadsdeel Oud-Zuid, was het hun taak om het gebied rondom de achterkant van het Rijksmuseum af te zetten. „We zijn om tien uur begonnen en na twee uurtjes stond alles gereed", aldus één van hen. „Ik heb trouwens wel de stenen gelegd waar ze van daag over lopen. Daar mogen best twee kaartjes voor het Amsterdam Tournament tegenover staan." Als reactie krijgt hij meteen een rake opmerking terug. „Ik kan wel mer ken dat jij die stenen gelegd hebt, ik ben al drie keer gestruikeld." Terwijl de selectie onderweg is, schieten de fotografen alvast wat proefplaatjes en wor den de fans achter de hekken gedirigeerd. Ondertussen verzamelen zich bóven het plein steeds meer donkere wolken. Om kwart over twee wordt er een gedeelte van de omheining weggehaald, want anders zouden de hekken ook op de foto staan en dat is niet de bedoeling. Als - ondeT applaus en aanmoedigingen - de spelersbus arriveert is het inmiddels massaal toegestroomde publiek zowel nieuwsgierig als opgewonden geraakt. Steeds meeT mensen wurmen zich dicht tegen het hek aan.Terwijl de omheining weer wordt teruggezet als de bus er door is, probeert een vrouw nog snel even door te fietsen. Helaas, geschrokken van het geschreeuw maakt ze een snelle bocht en kiest met een chagrijnig gezicht voor een omweg. Om half vier is het dan eindelijk zover. Voor de eeTste foto melden de spelers zich in het nieuwe uittenue. Sikora beseft dat hij er goed uit moet zien voor deze historische foto en informeert bij zijn collega's: „Heeft iemand een scheerapparaat bij zich?" CAMPEONES De sfeer in de groep blijkt nog steeds goed. Sikora bezorgt Van der Vaart de slappe lach, Yakubu corrigeert Trabelsi als deze even naar links kijkt en Wesley Sonck maakt een dolletje met Van Damme. Er is gezamenlijk gelach als dTie oude Spaanse vrouwtjes op één of andere manier toch onder de afzetting zijn doorgeglipt. 'Campeone', schreeuwen ze. Maxwell steekt zijn duim omhoog en is het eens met deze voorspellende woorden voor het nieuwe seizoen. Net op het moment dat de portretfoto's wor den gemaakt begint - hoe kan het ook anders - het licht te regenen. De fotografen maken snel hun foto's en lopen in een soort polo naise langs de opgestelde rij Ajacieden. Om iets voor vieren is iedereen klaar en vertrekt de spelersbus weer naar de ArenA. Koen Weysenborn staat dan inmiddels weer achteT zijn hotdogkraam. De 18-jarige Bussu- mer is fanatiek fan van Ajax en woont vlakbij Ronald Koeman. „Hij herkende me ook. Ik moest vandaag eigenlijk bij het Van Gogh- museum staan, maar ik kon gelukkig ruilen met een meisje", waarna hij trots enkele foto's showt op zijn mobiele telefoon. Begin augustus wordt er - voor de Cham pions League - nog opnieuw een elftalfoto geschoten. Niet op het Museumplein overi gens, zodat de elftalfoto 2003/'04 - mèt Chivu en Van der Meyde - nu al een collectorsitem is geworden. AMSTERDAM - „Ik heb bij FC Twente nog nooit zoveel handtekenin gen hoeven zetten", zegt Ajax' nieuwe doelman Sander Boschker (32) na de eerste training. „Ik heb echt genoten. Alles is voor mij nieuw: de club, de entourage, alles. Het was ook fijn om na vijf weken weer wat te dollen met een bal." Boschker kon het op de eerste training goed vinden met Andy van der Meyde. „Leek dat zo? Nou, het was niet bewust hoor maar we kennen elkaar natuurlijk uit zijn periode bij FC Twente. Misschien dat we - onbewust - daardoor toch wat naar elkaar trokken." Helaas voor de Tukker vertrok zijn compag non enkele dagen later naar Milaan. Over zijn doelstelling in dit nieuwe seizoen is Boschker duidelijk. Ondanks het feit dat de Roemeen Bogdan Lobont vooralsnog de voor keur geniet van trainer Ronald Koeman, staat Boschker te trappelen van ongeduld. „Ik leg me niet neer bij een bepaalde positie en zal me iedere dag voor honden! procent moeten bewijzen." Voor Maarten Stekelenburg geldt exact het zelfde. De jonge doelman verlengde vorig sei zoen zijn contract tot 2008, maar kon door een handblessure nauwelijks in actie komen: „Het gaat nu weer goed met me. Bogdan Lobont wordt eeTste keeper, hij heeft het goed gedaan vorig seizoen dus begrijp ik dat Koeman niet wil veran deren. SandeT Boschker is goed ontvangen door de groep, maar dat geldt voor iedereen die er bijkomt. Mijn sportieve doel dit sei zoen is desondanks eerste keeper worden en als dat niet lukt tweede. Zoveel mogelijk wedstrijden spe len, dat wil ik. We zien wel waar het schip strandt." De keepers Stekelenburg, Lobont en Boschker. AMSTERDAM - VictoT Sikora en John O'Brien ontbraken de afgelopen week op het trainingsveld. De Amerikaan is gebles seerd aan zijn achillespees, Sikora heeft nog steeds last van de knieblessure die hem vorig seizoen al zo lang buitenspel hield. De aanvaller, die de zomerstop gebruikte om in Nijmegen in het huwe lijksbootje te stappen, beslist binnenkort of hij opnieuw een (kijk-) operatie moet ondergaan: „Terwijl de selectie in De Lutte aan de conditie werkt, ga ik keihard trai nen om de spierkracht in mijn knie te ver beteren. Ik hoop dat dat voldoende is. Maar mocht de situatie niet verbeteren, dan is er een kijkoperatie noodzakelijk. Ik verwacht dat overigens niet, want bij een MRI-scan die is gemaakt, bleek er hele maal niets mis te zijn met mijn knie. Na afloop van het vorige seizoen heb ik veer tien dagen rust gehouden en ben daarna mijn knie verder gaan versterken. Tijdens het beachvoetvolley-toernooi in Aruba ben ik dagelijks intensief behandeld. Hopelijk volstaat krachttraining en kan ik snel weeT aansluiten bij de groep." AMSTERDAM - Ajax-verdediger John O'Brien (25) kampt nog steeds met een hinderlijke achillespeesblessure. Daardoor ontbrak de Amerikaanse verdediger ook op het trainingsveld tijdens de start van het seizoen. „Ik heb me een paar weken rustig gehouden en heb - in de laatste week van mijn vakantie - de draad weer opgepakt. Toen kreeg ik echter opnieuw last van mijn achillespees. Dat was erg frustrerend, want ik had verwacht geen reactie meer te zullen krijgen." In zijn vakantie deed O'Brien het rustig aan. Hij genoot optimaal van zijn onderbreking, want de laatste keer dat hij echt op vakan tie ging, was alweer zo'n vier jaar geleden. „Samen met twee vrienden zijn we met de auto naar Portugal gereden, even ten noorden van Lissabon. Dat was in totaal 24 uur rijden. Van daaruit ben ik naar Ame rika gevlogen." Maar uitgerust of niet; O'Brien zit al weer in de lappenmand. „Ik ben er vorig seizoen vijf maanden uitge weest met een blessure aan mijn linker achillespees, vervolgens speelde ik wat wedstrijden en nu kon ik - als gevolg van problemen met m'n rechteT achillespees - opnieuw een paar maanden niet voetbal len. Af en toe Taak ik daar inderdaad gefrustreerd door. Gelukkig kan ik veel met mijn vrienden en familie praten, maar af en toe word ik er gek van, dat nie mand begrijpt waarom ik geblesseerd ben. Wat ik dan doe? Dan geef ik mijn vrienden een paar klappen, hahaha." De Amerikaan maakt grappen, blijft vrolijk en vecht voor zijn definitieve comeback. „Als ik hier in het spelershome die foto's zie van de Champions League dan wil ik dat ook meemaken. Ik wil zo snel mogelijk bij de groep aansluiten, dat is momenteel het belangrijkst. De motivatie is er, zij het in golven, maar ik wil gewoon héél véél spe len. Voetbal is alles voor me. Ik wil gewoon weer een belangrijk aandeel in de wed strijden krijgen, zoals twee jaar geleden. De potentie is er." Na het gesprek met Ajax Life komt collega Jelle Van Damme even informeren hoe het gaat en schieten de verbale grappen over en weer. „Sinds er weer een Belg (Sonck, red.) bij is, wordt hij steeds brutaler, hahaha." Aanbieding: Ajax spijkeijack vanaf maat 8, 10,12, 14, 16 en S t/m XL van €j63^f5T voor €18,00 Spijker Hesjes maat S t/m XL OflQT/ De gehele Ajax Adidas collectie!!! r NU!! Uit- en thuisshirts op voorraad!!! Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3