pJ m w CSy I A Ajacieden genomineerd Wijziging medisch beleid Afift Wvvvv-aiax.nl SK V 19 JULI 2003 NUMMER 1 AjAX LIFE Wie is Wesley Sonck? AMSTERDAM - Twee dagen voor de start van het nieuwe seizoen slaagde Ajax er in de zo fel begeerde centrumspits aan te trekken. Wesley Sonck, 25-voudig Belgisch international, tekende een contract voor vijfjaar. Wie is deze 24-jarige goaltjesdief van Racing Genk? Ajax Life stelt hem voor en peilde de meningen over de eerste grote aankoop van het seizoen. Door Am out Verzijl Enigszins schuchter struinde Wesley Sonck op maandag 7 juli 's ochtends vroeg over het ArenA-dek. De Belg, de haren kortgeknipt, nam gulzig z'n nieuwe omgeving in zich op. Hij was nog maar luttele minuten verwijderd was van het moment, waarop hij zou worden voorgesteld aan de massaal uitgerukte pers. Tientallen journalisten, waaronder vele Bel gen, waren present om verslag te doen van de eerste werkdag van Sonck in Amsterdamse dienst. Bij onze Zuiderburen geldt de aanval ler als een spits van internationale allure, een etiket dat hij bij Ajax nog moet verdienen. DaaT is de Belg nog gewoon een vrij onbe kende voetballer. Dat gold overigens niet voor de technische staf. Ronald Koeman had geen moeite om toe te geven dat Ajax Sonck reeds enkele jaren heel hoog op het verlanglijstje had staan. Al zelfs vöör zijn eigen entree bij Ajax, nu al weer anderhalf jaar geleden, zo wist de trainer. Sonck zélf reageerde licht beduusd op alle lof uitingen: „Toen een grote club als Ajax zich meldde, hoefde ik niet lang na te denken. Zeker toen de technische staf me duidelijk maakte dat ik zeer gewenst was. Ik heb twee goede seizoenen gehad in België; vorig jaar was voor mij een bevestiging van het succes volle seizoen daarvoor. Er is de laatste jaren nooit echt concrete belangstelling voor me geweest. Pas een week voordat Ajax met de voorbereiding begon, meldde de club zich officieel bij Genk. Er is vervolgens snel gehan deld en hier ben ik", aldus de welbespraakte Belg die daarna zijn nieuwe rood/witte shirt - met rugnummer 19 - met een niet te onder drukken grote glimlach aan de fotografen showde. m mhxur SIEMENS HTcsh-te C *88 A«8E) PTTTrrtrj SIEMENS H SB» AKiS SIEMENS fTVofetS® if El ff ***5 'V ryrrrfl Arie van Eijden en Sonck bezegelen het contract met een ferme handdruk. VADER Wesley Sonck. Alleen de échte liefhebbers hebben hem het afgelopen seizoen in actie gezien. Op flitsen tijdens het Champions League Journaal op de BRT. Met Racing Genk zette hij toen z'n eerste schreden op het hoogste internationale clubniveau. Volgens oud-international Franky Van der Eist past de aanvaller perfect bij Ajax. Kristof Windels, journalist van het Belgische dagblad De Mor gen, legt uit wat zijn landgenoot wèl en niet kan: Wesley past voetbaltechnisch gezien absoluut bij Ajax, vooral omdat de ploeg altijd op de helft van de tegenstander speelt. In het strafschopgebied is hij levensgevaar lijk. Wesley is een écht doelpuntenkanon; de beste Belgische spits van dit moment. Ook al is hij met zijn 1.74 meteT niet erg lang, toch kan hij hoog springen. Ook beheerst hij de techniek om als het ware 'in de lucht te blij ven hangen', waardoor hij goed kan koppen. Met de bal aan de voet in het strafschopge bied gaat hij beslist wat potten breken bij jul lie." SOCIALIST Maarten Wijffels van het Algemeen Dagblad zag dat Sonck bij zijn eerste oefening op het Ajax-veld direct het gezelschap van Jari Lit- manen opzocht en concludeerde: 'Als het waar is dat goede voetballers elkaar ook in een nieuwe omgeving bijna blindelings vin den, dan moet Wesley Sonck wel heel goed zijn.' Rim Vóórhaar van de Amsterdamse krant Het Parool dook ondeT de kop 'Een socia list in de spits' in het verleden van de aanval ler. Sonck komt uit een 'Tood' nest en deed namens de Socialistische Partij zelfs al eens mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in zijn geboorteplaats Ninove. Met 666 voor keurstemmen had hij ook recht op een zetel, maar de transfer naar Racing Genk verhin derde vooralsnog een politieke carrière. Zijn ouders, die zes jaar geleden zijn gescheiden, beheerden een kroeg in een arbeiderswijk van het arme industriestadje, waardoor Sonck al op jonge leeftijd geconfronteerd werd met de volwassen aspecten van het leven. De splitsing tussen zijn ouders greep hij aan, om op 18-jarige leeftijd te gaan samenwonen met zijn vriendin. Het tweetal is nog steeds samen en heeft inmiddels twee kinderen. Voetbal is altijd de uitlaatklep voor de jonge vader geweest. In 1996 debuteerde hij voor de Belgische jeugdploeg-onder-19. Via RWDM en Naam: Wesley Sonck Geboren: 09-08-1978 Geboorteplaats: Ninove (Bel.) Lengte: 1.74m. Gewicht: 74 kg. Clubs: VK Ninove, RWD Molenbeek, Germinal Ekeren, Germinal Beerschot Antwerpen, Racing Genk Interlands: 25 (7 goals) Rugnummer: 19 GBA kwam hij in de zomer van 2000 bij Racing Genk terecht. Daar groeide hij uit tot de beste Belgische spits van dit moment. HALVE HOLLANDER Vanuit België is met gepaste trots gereageerd op de transfer van Sonck naar Ajax. Windels: „ledereen is er zeer enthousiast over, omdat de Belgen ervan overtuigd zijn, dat Ajax de perfecte club voor hem is. Ajax geldt ook bij ons als een grote club, niet vergelijkbaar met onze eigen toppers als Anderlecht of Club Brugge. Inmiddels wordt ook Racing Genk steeds groter, al heeft die club nog niet de allure van die twee eerder genoemde vereni gingen. Toen Gilles de Bilde in 1997 van Anderlecht naar PSV vertrok, was de situatie anders dan nu. Gilles gold destijds als een talent, maar moest zich nog bewijzen. Wesley is al drie jaar absolute top in België en daarom wordt er veel van hem verwacht." Zelf blijft de tweevoudig Belgisch topscorer en eenmalig winnaar van de'Gouden Schoen' nuchter: In België volgen we de Nederlandse competitie van heel dichtbij. Ik ken veel spe lers, hun gezichten en de manier van spelen. Ajax heeft een goede ploeg. Ik kan dus niets beloven voor komend seizoen. Eerst moet ik maar eens kijken of ik wel het veld in mag, of ik me in de basis kan spelen. Genk-voorzitter Vaassen heeft wel eens gezegd dat ik al een halve Hollander ben. Dat heeft er mee te maken dat ik mijn mondje roer als dat moet. Bij Genk was dat soms nodig. Als niemand iets zegt, gebeurt er niets ook." NYON - De Europese voetbalbond UEFA heeft vier Ajacieden genomineerd voor de titel 'Beste speler van de Champions League 2002/2003'. Zlatan Ibrahimovic, Steven Pie- naar, Cristian Chivu en Andy van der Meyde maken kans op de prestigieuze eretitel. De laatste twee spelen inmiddels overigens al in Italiaanse dienst. Bezoekers van de web site van de UEFA kunnen hun stem uitbren gen. Vervolgens bepaalt een team van des kundigen, onder wie Rinus Michels, Mar cello Lippi, Alex Ferguson en Giovanni Tra- pattoni de einduitslag. Ook de oud-Ajacie- den Frank de Boer, Michael Reiziger, Edgar Davids en Patrick Kluivert zijn genomi neerd. AMSTERDAM -Vanaf dit seizoen zijn er in en rondom de Amsterdam ArenA alleen nog maar fitte spelers te bewonderen. Dag-reva- lidatie van geblesseerde voetballers zal op De Toekomst plaats gaan vinden. Dat is de belangrijkste uitkomst van de eva luatie die de medische staf tijdens de zomerstop heeft gehouden. Doel van deze wijziging is het creëren van rust in de omge ving van de kleedkamers van zowel spelers en trainers. Daarnaast is fysiotherapeut Frank van Deursen, die op De Toekomst werkzaam was, toegevoegd aan de medische staf die bij de ArenA werkzaam is.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 2