'Sonck gaat er meer van maken dan Zlatan' Ledenraad de stem van de supporter! Lijni2 is er ook voor U! AJAX FANZONE 'Zo kunnen we nooit een elftal bouwen' Spreekuur Aftrap voor district Oost in Doetinchem Ajax Life nummer 1 19 juli 2003 Onze supportersvereniging heeft al jaTen een ledenraad. Het lijkt soms een beetje stoffig, zitting te hebben in een ledenraad maar wat doet zo'n ledenraad eigenlijk pre cies? En wat hebben supporters daaraan? ledereen weet natuurlijk dat de supportersvereniging Ajax ten doel heeft om de band tussen Ajax en de supporters zo goed mogelijk te houden. De ledenraad ziet er op toe - namens alle supporters - dat die taak zo goed mogelijk wordt uitgevoerd. In de praktijk beschik- Ledenraad in de Van Caalzaal in vergadering. ken ze daartoe over de volgende functies: Wetgevend: de ledenraad stelt de inhoud vast van de statuten en het huishoudelijk reglement van de vereniging. Budgetrecht: de ledenraad stelt de jaarlijkse begroting vast. Kiesrecht: de ledenraad installeert via verkiezingen de nieuwe leden van de ledenraad en benoemt de nieuwe leden van het hoofdbe stuur. Controlerecht: de ledenraad ziet er op toe, dat het hoofdbestuur de vereniging bestuurt over eenkomstig de inzichten van de ledenraad. Gelukkig zijn er altijd enthou siaste vrijwil- lig(st)ers die dit weTk willen doen. Arthur Verhaar heeft zeven jaar in de ledenraad zit ting gehad, maar is er nu mee gestopt. Natuurlijk willen we hem nog maals hartelijk bedanken voor zijn inbreng. De oproep in Ajax Life 14 van 18 maart jongstleden waarin U zich kandidaat kon stellen voor een zetel in de ledenraad voor driejaar, leverde tien nieuwe kandidaten op: Gylia Sikkes, Ria ten Rouwelaar, Martine Eikelhof, Peter Sertons, Rafael Miralles, Bert Visser, Boris Tinga, Rolf Vermeulen, Gerrit Bier steker en Philip Ploeg. Zij worden geïnstalleerd tijdens de eerstvol gende ledenraadsvergadering van 11 augustus 2003. De reeds zittende raadsleden Sandra van de Brand, Peter Witkop en Ko Brouwer heb ben zich voor deze raadsperiode opnieuw beschikbaar gesteld. Wij wensen allen heel veel succes toe. Als je na dit artikel gelezen te hebben, geïnteresseerd bent geraakt in het werk van de leden raad, houd dan Ajax Life extra goed in de gaten. In nummer 14 van maart 2004 staat er weer een oproep voor nieuwe ledenraadsle den. Namens de verkiezingscommissie, Ko Brouwer AMSTERDAM - Maandag 7 juli hervatte Ajax de training ter voor bereiding op het nieuwe seizoen. Een kleine duizend enthousiaste fans begroetten daar de selectie en speciaal aanwinst Wesley Sonck. Ajax Life peilde de meningen van de supporters en kwam er al snel achter dat de verwachtingen dit seizoen een stuk hoger lig gen aan mij jw. „iit hnop dat Ajax dit jaar de Champions League wint." Terwijl de persfotograven een geschikt plekje rondom het toe gangshek zoeken, vormen honder den Ajax-supporters alvast een ere haag voor de spelers die vorig jaar zo'n uitstekende prestatie neerzet ten. Ajax-fan Thomas (44): „Oké we hebben dan wel geen enkele prijs gepakt, de manier waarop we in Europa hebben gevoetbald, maakte veel - zo niet alles - goed. Ik ver wacht ook meer van Ajax dan het afgelopen seizoen. Ik denk dat we meer aan Sonck hebben dan aan Mido. Ajax is sterker geworden", besluit hij. Om vervolgens een handtekening te bemachtigen van zijn favoriete speler Rafael van der Vaart. Als de spelers eenmaal op het veld staan, rennen fans naar het hek om zelf ook het beste plaatsje voor deze ochtendtraining te vero veren. Melissa van Dijk (17) uit Kam pen was toen nog blij dat Ghivu er nog bij is. „Ik had niet verwacht dat hij zou blijven. Het is een goede zaak dat hij is gebleven maar ik denk dat hij volgend jaar alsnog weggaat." (een dag later werd die gedachte echter wreed verstoord, toen bekend werd dat Chivu naar AS Roma zou verhuizen). KAMPIOEN Een paar meter verderop bekijkt Eelco Kamphorst (24) uit Naarden aandachtig de training van zijn favoriete club. „Het zal moeilijk worden om kampioen te worden, want PSV heeft alles redelijk bij elkaar gehouden. Feyenoord zie ik niet meer als een titelkandidaat." De F-sider verwacht het nodige van Steven Pienaar en Wesley Sonck. „Sonck heb ik vorig jaar toevallig bij België-Tsjechië gezien. Hij was toen weliswaar invaller, maar daardoor ken ik hem dus al een beetje. Hij gaat er meer van maken dan Zlatan het afgelopen seizoen. Verder hoop r Trouwe fans bij het supportershome. ik dat Pienaar dit jaar doorgroeit en nog belangrijker voor het team wordt." In de buurt van het suppor tershome staat een groepje oudere Ajax-fans. Zij hebben het over de transfer van Rijkaard naar Barce lona en over wat dat voot gevolgen heeft voor Ronald Koeman ('laten we hopen dat Rijkaard het ontzet tend goed doet, zodat Koeman bij tekent bij Ajax'). Ze zijn blij met de rentree van John Heitinga ('ik sprak zijn opa net en die was ontzettend gelukkig hem weer op het veld te zien') en het vertrek van materiaal man Sjakie Wolfs ('ik zal hem ont zettend missen'). Als de spelers een loopoefening doen waarbij ze langs het publiek lopen, klinkt er applaus, een aantal aanmoedigingen voor Van der Vaart en wordt er zelfs een Bengaalse fakkel afgestoken. Moe ders en vaders tillen hun kinderen op de nek en leggen alles vast op camera. Supporters zitten half op het hek en houden dit moeiteloos anderhalf uur vol. Een echte Ajacied laat zich niet zo makkelijk vangen. Vlak voor twaalven staat Miranda de Boer (38) met haar kinderen Joyce (11) en Stefan (8) te wachten op het moment dat de spelers het trainingsveld verlaten. „Zo wordt het natuurlijk vechten voor een foto en handtekening. We komen uit Zeeland dus het was vanoch tend vroeg opstaan, maar als ik zie hoeveel plezier mijn kinderen heb ben, is het absoluut de moeite waard. Of ik zelf fanatiek Ajax-fan ben? Jazeker. Ik volg de club zo veel mogelijk en hoop dat ze kampioen worden en de Champions League winnen." Op het moment dat Wes ley Sonck als laatste het trainings veld verlaat, wacht hem over het witte bruggetje een mensenmassa, een rood-witte zee. De golven dra gen pennen, kladblokjes, shirts en posters. Overal moet een handteke ning op. Sonck laat zich opzuigen door de fans en deelt ze geduldig uit. De Ajax-fans hebben hem nu al in de armen gesloten. Heeft u dat ook? U wilt naar Ajax, maar heeft geen vervoer. Boven dien vindt U het ongezellig om alleen per openbaar vervoer te rei zen. Dan heeft Lijn 12/district Oost voor U de oplossing. Ook in het sei zoen 2003-2004 rijdt er namelijk een bus naar alle thuiswedstrij den van Ajax in de reguliere com petitie en dat alles tegen een aan trekkelijke prijs. Bij voldoende belangstelling worden er ook bus reizen naar thuiswedstrijden in de Champions League en Amstel Cup georganiseerd. Voor seizoenkaart houders en vaste busdeelnemeTS is Lijni2 helemaal interessant, omdat zij slechts 12.50 betalen. Voorwaarde is wel dat U zich voor het hele seizoen aanmeldt en vooraf betaalt. Zeker een reken sommetje waard lijkt ons. Voeg daarbij de ontspannen en gezel lige sfeer en de keus is snel gemaakt. Uiteraard is er in Lijni2 ook plaats voor de incidentele bus deelnemer. Zij betalen 15.50. Arnhem en Zevenaar zijn onze vaste opstapplaatsen, maar het is mogelijk om Doetinchem en Win terswijk als vaste opstapplaats toe te voegen. Heeft U nog vragen dan kunt U contact opnemen met 06-50557932 of schrijven naar SVA district Oost, Postbus 69, 6900 AB in Zevenaar. Eventueel kunt U ook een e-mail sturen naar wjahub@ajaxamsterdam.nl. Voor district Oost staat de eerste activiteit gepland op 9 en 10 augustus. In dat weekend is het regioteam aanwezig tijdens het 38ste A- junioren toernooi dat door v.v. Doetinchem wordt geor ganiseerd. Uiteraard zijn dan ook de A- junioren van Ajax van de partij. Naast de bekende informa tiestand is het regio team ook aanwezig met enkele activiteiten voor de jeugd, waarbij leuke prijs jes te verdienen zijn. Uiteraard is deelname aan deze aciviteiten gratis. Ook kan men hier teTecht voor informatie over de busreizen die district Oost organiseert naaT de thuiswedstrijden van Ajax. Het ziet er naar uit dat het dis trict team ook in het weekend van 16 en 17 actief zal zijn. Dan vindt in Vorden het internatio nale D- junioren toernooi plaats en ook hier behoort Ajax tot de deelnemers. Mocht je geïnteres seerd zijn om het district team te ondersteunen bij de uitvoering van activiteiten laat dit dan even weten. Dit kan per brief of per mail, het adres is: Supporters vereniging Ajax district Oost, Postbus 69, 6900 AB Zevenaar of wjahub@ajaxamsterdam.nl SCHACEN - Ad Comes (33), F-sider en voorzitter van de fanclub van AS Roma, reageert verrassend nuchter op de grootse transfer in de geschiedenis van Ajax. „Sensi, de voorzitter van AS Roma, heeft Chivu gekocht om Totti tevreden te houden. Die wordt niet voor niets de 'Koning van Rome'genoemd. Persoonlijk had ik ver wacht dat Trabelsi naar Rome zou gaan, als vervanger van Cafu." Door Sander Zeldenrijk Gomes had overigens niet ver wacht dat de Roemeen nog zou vertrekken. „Nee, helemaal niet toen ik hem op Studio Sport zag tijdens de eerste training van dit nieuwe seizoen. Ik denk ook niet dat hij het zelf nog verwacht had. Maar dat hij toen nog helemaal van niets wist, geloof ik ook niet. Ik vond het toch vrij opmerkelijk." Als Ajacied baalt Gomes natuurlijk wel een beetje. „Het is jammer, want zo kunnen we nooit een goed elftal bouwen. Het is te hopen dat de concurrentie ook nog wat spelers kwijtraakt. Laat Kezman maar lekker naar FC Bar celona gaan. Chivu was in mijn ogen redelijk vaak geblesseerd, hij had nogal eens wat. Maar, je kunt van hem zeggen wat je wilt, in de belangrijke wedstrijden stond hij er wel." De rol van Chivu wordt volgens de F-sider in Italië wel anders. „Bij Ajax was hij natuurlijk dè man; bij AS Roma zal hij meer in dienst van het elftal moeten spelen. Roma speelt redelijk aanvallend, dus die gevaarlijke rushes naar voren zal hij nog wel kunnen blijven maken. De druk bij die club is veel hoger dan bij Ajax. AS Roma heeft een slecht jaar gehad, verlooT de beker finale van AC Milan maar had die, gezien het drukke programma van de club, gewoon moeten winnen. Ik denk dat Chivu centraal ach terin gaat spelen met Samuel." Gomes wist dat er twee opvolgers genoemd werden maar, vond het moeilijk om een keuze te maken. „Frank de Boer is oud en zit in zijn nadagen. Dat zou alleen een oplossing voor de korte termijn zijn. Die Fransman (Jullien Escudé, red.) ken ik niet. Ik weet alleen dat zijn broer een tennisser is, maar dat zegt me nog veel minder." Zijn jaarlijkse bezoekjes aan de keizerstad worden door de komst van Chivu wel apart. „Ik ging altijd al naaT wedstrijden van AS Roma, maar voor mij persoonlijk is het natuurlijk leuk dat er een Ajacied is bijgekomen." AMSTERDAM - Ajax Life is erg benieuwd naar de mening van onze lezers en lezeressen. Heb je ideeën, een apart verhaal, tips, suggesties of ander zinnig com mentaar? Laat het ons weten. Iedere woensdag zit er tussen 18:00 en 19:00 iemand op de redactie in Amsterdam om jouw telefoontje te beantwoorden. Bel 020-3111509 en draag bij aan een nog leukere Ajax Life! www.ajax.nl/sva

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 13