Ajax Life nummer 20 14 juni 2003 I en van 2002-2003! AJAX Fi De ploeg van Dennis de Haan en Joop Leeuwendaal werd eenvoudig kampioen in de Najaars competitie. Gemiddeld scoorde de ploeg toen tien doelpunten per wedstrijd en kreeg het er in tien duels slechts één tegen. Trainer Dennis de Haan: „We begonnen het seizoen in de F-competitie, maar zijn het tweede gedeelte van het jaar een stapje hoger gegaan, zodat de spelertjes wat meer weerstand zouden krijgen. De Eerste Klasse E was fysiek iets te sterk, maar in de Tweede Klasse E kwamen ook de kleinere F-spelers aan voetballen toe. „leder begin van een seizoen is voor een Fi-ploeg heel moeizaam. Die jochies kijken nog even de kat uit de boom. Ze komen allemaal van een amateurvereniging waar ze 'het mannetje' waren en als ze dan bij Ajax komen, kijkt iedereen toch een beetje tegen elkaar op. We wonnen alle toernooien in het begin van het jaar en in de competitie deden we het ook uitstekend, al was het spel wisselvallig. Maar dat was ook te verwachten, want we spelen met jochies van zeven of acht jaar." „Ik heb ze dit jaar op een hele speelse manier zelf dingen laten ontdekken. Dan deden we tik kertje of wat estafettewerk. Van deze groep gaat één deel naar de E2 en een andere groep naaT de E3. Dat elftal is nieuw omdat we merken dat er in en rond Amsterdam ontzettend veel talent loopt. We hadden pas voTige week ons laatste toernooi bij 't Gooi in Hilversum dus het was voor iedereen een lang seizoen. Ik merkte ook aan de spelers dat ze moe werden. Maar wat wil je. Op die leeftijd voetballen ze dag en nacht, hè." AJAX ZATERDAG 1 Ook het hoogste amateurelftal werd dit seizoen kampioen. Daardoor komen de mannen van trainerBob de Klerk volgend jaar uit in de Hoofdklasse. De Klerk is dan ook uitermate tevreden. „Ja, we stonden vanaf het begin aan kop. Op zich zat er bij de start van het seizoen genoeg voet bal in onze ploeg, maar misten we spelers van het 'type Galasek'. Jongens die niet opvallen maar wel erg belangrijk zijn. Dat lukte en daardoor werden we nog sterker. We speelden voetbal op een volwassen manier. Verder is de reservebank altijd heel positief gebleven. Ik hoorde nooit iemand mopperen als zo'n speler op de bank zat. Ook was het natuurlijk heerlijk dat ik de hele week met een grote groep kon trainen." Net na de winterstop had het hoogste zaterdagelftal echter een dipje. „Dat had natuurlijk te maken met het vertrek van Jamal Akachar naar Jong Ajax. Met hem speelden we veel meer voor uit. In de eerste acht wedstrijden haalden we 22 punten. Toen hij vertrok, moesten we meer gecontroleerd gaan spelen." De Klerk mag het nu in de Hoofdklasse gaan proberen. Het is de derde keer dat het zaterdag team promoveert, maar voor het eerst gebeurt dat via een kampioenschap. Is de ploeg rijp voor promotie? „We zijn kampioen geworden met acht punten voorsprong op de nummer twee. Dat geeft aan dat we meetellen. Het is nu zaak dat we de ploeg gaan bekijken en versterkingen halen op bepaalde posities. We hebben met dit team gelijkgespeeld tegen Jong Ajax en Jong FC Utrecht, dus dat zegt ook wel wat." Maar in de Hoofdklasse gelden toch andere wetten? „Als je ziet dat Quick Boys met 53 punten kampioen woTdt en in ex-prof Remco Torken nog een speler heeft, die voetbalt alsof hij bij een ETedivisieploeg onder contract staat. Zo'n speler hebben wij niet. En aan voetballen voor 5.000 toeschouwers, zoals bij Spakenburg-IJsselmeervogels, zijn we ook nog niet gewend. Daar moe ten spelers wel tegen kunnen." Maar er zijn meer verschillen tussen Ajax en andere Hoofdklassers. „Wij betalen geen winstpre mies, alleen reiskosten. Wel kunnen onze spelers gebruik maken van alle fantastische facilitei ten binnen de club en krijgen ze een seizoenkaart. Maar voetballers die hier mogen spelen, moe ten ook bedenken dat Ajax voor talentvolle spelers als een opstapje kan dienen", besluit hij. AJAX ZATERDAG 2 Het tweede elftal van de zaterdagtak had dit jaar de primeur door als eerste Ajax-team kam pioen te worden. De ploeg van coach Cees Boot en leider Dolf van Zoest won de uitwedstrijd tegen Huizen met 3-0 en was daardoor niet meer in te halen door concurrenten IJsselmeervo- gels en Spakenburg. „Vorig jaar verspeelden we de titel op de laatste speeldag. De bloemen ston den al op het veld, toen we in de 96e minuut de gelijkmaker incasseerden. Daarom twijfelde ik dit jaar nog even over een goede afloop, want we stonden negen punten voor met nog vijf wed strijden te gaan. We konden dit seizoen voortborduren op het team van verleden jaar en kregen er bovendien nog twee jongens van Zaterdag 1 bij. Dat gaf ons meer voetballend vermogen en routine", besluit Boot.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 9