14 JUNI 2003 NUMMER 20 Ajax Life Dit zijn de kampioen KNVE AMSTERDAM - Tijdens Ajax- SC Heerenveen werden de diverse jeugdteams in de ArenA gehuldigd. In deze laatste Ajax Life van het seizoen zetten we de rood-witte kampioenen nog even op een rijtje. Doot Sander Zeldenrijk AJAX Bi De ploeg van trainer Wim Kwakman en leider Cor van der Eijden werd met een voorsprong van acht punten op PSV, kampioen van de landelijke competitie voor B-junioren. De ploeg verloor twee wedstrijden (thuis van Feyenoord en uit van Vitesse) en speelde slechts twee keer gelijk. Kwakman kijkt terug op het afgelopen seizoen. „In het begin liep het allemaal nog niet zo geweldig, maar uiteindelijk ging het ons op het eind van de competitie gemakkelijk af. De mentaliteit was in orde, getuige twee wedstrijden tegen PSV waarin we een 3-1 en een 2-0 achterstand ombogen in een 4-3 en een 3-2 overwinning. In de ploeg hadden we al enkele jongens die met de A-junioren meetrainden zoals Ryan Babel en Cees Keizer. Verder kreeg Tom de Mul een contract bij Ajax. Hij kwam vorig seizoen van Ger minal Beerschot Antwerpen. Ja, ik kan wel zeggen dat er in deze Bi aardige voetballers rondlo pen. Uiteindelijk haalden we de titel vrij eenvoudig en verspeelden we nog vijf punten na onze kampioenswedstrijd." AJAX Cl De C-junioren van Ajax werden kampioen in de Eerste Divisie A. Vitesse volgde op drie punten en FC Utrecht op zes. Zaterdag 31 mei wonnen de Amsterdammers in een spannende finale de landstitel ten koste van Feyenoord, de kampioen van de Eerste Divisie B. Over deze finale is er meer te lezen op pagina 2 in deze Ajax Life. De begeleiding van de C1 was in handen van trainer Maarten Stekelenburg en leider Herman Pinkster. Hoe kijkt de trainer terug op dit seizoen? „We hebben de eerste seizoenshelft zeer goed gespeeld en zelfs geen wedstrijd verloren. In het tweede deel hebben we er wel nederlagen geleden tegen FC Utrecht en Vitesse, clubs die net achter ons eindigden. Maar we hebben ook van die clubs gewonnen. Uiteindelijk zijn we vrij eenvoudig kampioen geworden." De mannen van de Bi gaan uit hun dak in de volle ArenA tijdens de parade der kampioenen. AJAX Dl Het hoogste D-team speelde dit seizoen tegen leeftijdgenootjes en werd - evenals de Bi en de C1 - makkelijk kampioen. Overwinningen van 13-4,12-0,16-0 en 11-3 waren het afgelopen seizoen eerder regel dan uitzondering voor Ajax Di. De ploeg van trainer Robin Pronk en leider Frits Andriese won 20 wedstrijden en verloor twee keer nipt (1-0) van concurrent AZ. Ajax werd uit eindelijk kampioen met zes punten voorsprong op de Alkmaarders. Bovendien was het doel saldo van de Amsterdammers (+140) net iets beter dan dat van de Alkmaarders 33). „De spelers hebben dit seizoen ontzettend veel geleerd ten opzichte van vorig jaar. In de Di is het belangrijk dat de jongens leren samenspelen. Dat ze vanuit een bepaald idee leren opbouwen, combineren in de aanval, maar waarbinnen ook ruimte is voor individuele technische kwalitei ten. Hoewel voetbal natuurlijk een teamsport is, gaat het bij Ajax uiteindelijk toch om het indi vidu", aldus Pronk. Van de Di gaan er maar liefst 15 spelers door naar de C2 van Arnold Mühren. Op basis van de cijfers kan men eenvoudig concluderen dat het elftal dit seizoen te weinig weer stand kreeg. „Dat was een bewuste keuze. Uit het verleden bleek dat de Di het altijd erg moei lijk had in een competitie met C-junioren. Het leeftijdsverschil is dan te groot. Spelers zijn soms twee jaar ouder en fysiek veel sterker. Daarom hebben we ons afgevraagd of het wel zin had om zo hoog te spelen. Met deze groep hebben we weer eens in de hoogste D-klasse gespeeld. Nu leerden ze samen te voetballen. En al wonnen we vaak met 12-0, ze waren wel veelvuldig aan de bal in plaats van iedere week weeT tegen een fysieke overmacht hoeven te vechten. Doorde weeks oefenden we overigens wel tegen C-ploegen. Dat ging met wisselend succes." Pronk is in de toekomst voorstander van een landelijke D-competitie, zoals nu al bij de A- en B- junioren het geval is; eventueel met een Noord/Zuid-splitsing, zoals nu bij de C-pupillen het geval is. „Dat gaat binnen nu en twee jaar wel gebeuren, denk ik. We hebben dit jaar ook tegen Feyenoord en PSV gespeeld en dat liep niet slecht. We waren gelijkwaardig aan PSV en beter dan Feyenoord.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 8