Voorronde Champions League Sneijder blikt terug op zwaar seizoen Laszlo Jambor verlaat Ajax Van der Vaart met 'io' Ajax verlengt sponsor contracten deBOUD'S INN Open Dag Ajax Ajax Life nummer 20 14 juni 2003 I de Spaanse competitie en de resultaten in de tweede voorronde, wordt die lijst uitgebreid tot 16 clubs. Clubs waar Ajax wel aan gekop peld kan worden, zijn: Club Brugge, Rosen borg, Wisla Krakow, Grashoppers, Dinamo Zagreb, Benfica, Grazer AK, Shaktor Donetsk, Partizan Belgrado, Maccabi Tel Aviv, CSKA Sofia, Austria Wien, MTK Boedapest en CSKA Moskou. Op donderdag 28 augustus worden de poules voor de eerste ronde van bet toernooi bekend gemaakt tijdens de loting in Monaco, die om 16.00 uur begint. Dan weet Ajax tegen wie bet speelt, indien bet zicb voor bet hoofdtoer nooi kwalificeert. Zestien clubs bebben zicb al rechtstreeks geplaatst voor de groepsfase: Bayern München, VfB Stuttgart, Olympique Lyon, AS Monaco, Juventus, AC Milan, Interna- zionale, Arsenal, Manchester United, Olym- piakos Piraeus, Panatbinaikos, PSV, Besiktas, FC Porto en de nummers één en twee van Spanje. Op bet moment dat Ajax Life naar de drukker ging, waren dat Real Sociedad en Real Madrid. De groepswedstrijden in de Champions League gaan 16 en 17 september van start. Na de eerste ronde gaat bet toer nooi verder met knock-out duels. De tweede groepsfase is komen te vervallen. De finale wordt gespeeld op 26 mei 2004 in de Arena auf Schalke in bet Duitse Gelsenkircben. Mocht Ajax in de voorronde worden uitge schakeld, dan neemt de ploeg deel aan de stTijd om de UEFA Cup. Sikora (2x) en Chivu velden het vonnis over SC Heerenveen, waardoor Ajax beslag legde op de tweede plaats. NYON - Op vrijdag 25 juli wordt bekend wie Ajax' tegenstander in de derde voorronde van de Champions League is. Vanaf 12.00 uur vindt de loting plaats in het hoofdkan toor van de UEFA in Nyon. Dinsdag 12 of woensdag 13 augustus speelt Ajax de eerste wedstrijd van het tweeluik, dat beslist over plaatsing voor de groepsfase. De return volgt twee weken later. Omdat Ajax als geplaatste club een beschermde status geniet, speelt de club in de derde voorronde in ieder geval niet tegen de volgende tegenstanders: Lazio Roma, Chel sea, AEK Athene, Borussia Dortmund, New castle United, Glasgow Rangers, Sparta Praag, Olympique Marseille, Lokomotiv Moskou en Dinamo Kiev. Afhankelijk van de eindstand in Wesley Sneijder heeft alle reden tot juichen. De jonge middenvelder brak definitief door. AMSTERDAM - Debuteren in het eerste, moeiteloos meevoetballen in de kwart finale van de Champions League, één wedstrijd in het Nederlands elftal en dan - als bekroning op een fantastisch jaar - ook nog eens een verbeterd con tract tot 2007. Het afgelopen seiioen kan voor Wesley Sneijder niet meer stuk, ook al moest hij de interland van Jong Oranje tegen Jong Belarus laten schieten wegens een blessure. „Er lijn dingen met me gebeurd, die ik normaal gesproken pas na drie, vier seizoenen zou hebben meegemaakt." Doot Sander Zeldenrijk De Utrechter is blij dat de vakantie is aange- boken, want de grote inspanningen van het afgelopen seizoen hebben veel van het kleine gespierde lijf gevergd. „Ja het was heel zwaar. Ik heb steeds drie wedstrijden per week gespeeld, op een gegeven moment breekt me dat op. De vakantie komt op een goed moment, want ik ben echt uitgeteld." Neemt hij eigenlijk nu de tijd om te genie ten van zijn razendsnelle ontwikkeling? Of heeft hij dat al gedaan, terwijl hij thuis steeds weer moest bijkomen van alle ver moeienissen? „Het is niet zo dat we er erg vaak over spraken. Na iedere zware wed strijd, volgde meteen al weer een ander belangrijk duel, zodat ik alleen maar voor uit kon kijken. Maar natuurlijk zijn mijn ouders erg trots op me." Hoe moet dat nu volgend seizoen? Alle doe len zijn dit seizoen waarschijnlijk toch al gerealiseerd? „We zijn tweede geworden en spelen voorronde Champions League. Dat doen we met vrijwel hetzelfde team. Ik weet dat er volgend seizoen nog meer van me ver wacht wordt, ook al ben ik nog maar erg jong. Maar goed, daar train ik iedere week keihard voor en ik zal het in de wedstrijden laten zien." „Daarnaast is het belangrijk dat een speler zelfkritiek heeft. Mijn omschakeling kan bijvoorbeeld nog een stuk beter en ook fysiek moet ik sterker worden, al heb ik het gevoel dat dit sinds de winterstop al een stuk is verbeterd. Ik heb wat opgebouwd en het komend seizoen begin ik met een heel sterk gevoel." Als beloning voor zijn goede presta ties kreeg hij een verbeterd contract van Ajax, waardoor hij zeker tot de zomer van 2007 aan de club verbonden blijft. „Ik ben daar erg blij mee. En Ajax ook, denk ik. We waren er vrij snel uit; financieel ga ik er absoluut een stuk op vooruit. Ooit zou ik nog wel eens naar het buitenland willen, maar zolang ik bij Ajax onder contract sta, zal ik hier alles geven." AMSTERDAM - Een aantal spelers komt komend seizoen onder een nieuw rug nummer voor Ajax in actie. De nieuwe nummers zijn meer gekoppeld aan posi ties in het veld. Rafael van der Vaart gaat bijvoorbeeld met nummer 10 spelen. De naam 'Zlatan' verdwijnt van de rug van Zlatan Ibrahimovic. De Zweedse spits wil komend seizoen graag met zijn achter naam spelen. De volledige lijst met rugnummers ziet eT als volgt uit: 1 Bogdan Lobont 2 Hatem Trabelsi 3 Petri Pasanen 4 Cristian Chivu 5 John O'Brien 6 Tomas Galasek 7 Andy van der Meyde 8 Steven PienaaT 9 Zlatan Ibrahimovic 10 Rafael van der Vaart n Victor Sikora 12 Johnny Heitinga 13 André Bergdölmo 14 Jelle Van Damme 15 Maxwell 16 Nigel de Jong 17 Wamberto 18 Wesley Sneijder 20 Jari Litmanen 21 Maarten Stekelenburg 22 Yakubu 26 Stefano SeedoTf 27 Cedric van der Gun 28 Nourdin Boukhari 31 Sander Boschker AMSTERDAM - Ajax en Adidas hebben overeenstemming bereikt over een verlen ging van het huidige partnercontract. De nieuwe verbintenis krijgt een looptijd tot en met 30 juni 2009. Ajax en Adidas gin gen op 5 juli 2000 met elkaar in zee voor een periode van vijf jaar. Adidas koestert de relatie met toonaangevende clubteams als AC Milan, Real Madrid, Bayern Mün chen, River Plate en Ajax. Daarnaast heeft Ajax de contracten met zijn sponsors Staatsloterij en M.Koster en Zonen verlengd. Als uitvloeisel van de nieuwe overeenkomst zal de Staatsloterij deel gaan uitmaken van de selecte groep van partners van Ajax. De nieuwe overeen komst met de Staatsloterij krijgt een loop tijd tot 30 juni 2005. Het ligt in de bedoe ling de Staatsloterij te betrekken in de entertainmentdiensten die worden aan geboden via de officiële Ajax-website, www.ajax.nl. M. Koster en Zonen is impor teur van de Zwitserse BTeitling-uurwer- ken. Ook Breitling blijft tot 30 juni 2005 sponsor van Ajax. Aanbieding: Ajax spijkerjack vanaf maat 8,10,12,14,16 en S t/m XXL van €j63^rf voor €18,ÓÖ ijker Hes I A|k Spijker Hesjes maat S t/m XL Q||OP De gehele Ajax Adidas collectie!!! NU!! Ajax uitshirts kindermaten van Ê^OO-voor 34,95 Volwassen maten Ajax uitshirt van voor 39,95 Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl AMSTERDAM- Op woensdag 6 augustus vindt de traditionele Open Dag van Ajax plaats. In tegenstelling tot eerdere jaren vinden de meeste activiteiten in en rond de ArenA plaats, 's Avonds speelt Ajax een oefenwedstrijd tegen Haarlem. AMSTERDAM - Conditietrainer Laszlo Jambor verruilt Ajax na veertien jaar voor het nationale team van Saoedi- Arabië. De Hongaar wordt daar per i juli assistent-trainer van Gerard van der Lem. „Het moment is gekomen om een nieuwe uitdaging aan te gaan." De volgende passages komen allen uit een open brief van Jambor aan iedereen, die Ajax een warm hart toedraagt: „Ik heb in de afgelopen veertien seizoenen met veel plezier werkzaamheden verricht bij Ajax als conditie-, coördinatie-, snelheid, kracht- en revalidatietrainer bij alle jeugdelftallen, Jong Ajax en natuurlijk de selectie."„Ik heb veel ken nis, ervaring arbeidsuren en creativiteit in mijn baan gestoken en ik kan met alle tevre denheid stellen dat weinig trainers zo'n fan tastische tijd hebben meegemaakt in de voet balsport als ik."„Velen bezigen de uitspraak dat in de voetbal jungle geen plaats is voor vrienden; ik hoop dat ik door mijn getoonde betrokkenheid bij AFC Ajax en de mede hier door behaalde resultaten deze woorden loochenstraf. Het afscheid valt me zwaar en Ajax zal altijd een speciale plek in mijn hart innemen." Jambor won met Ajax zes landstitels '90/94, '95, '96, '98, '02), vier bekers ('93, '98, '99,'02), vier nationale Super cups '93, '94/95/02), een UEFA Cup ('92), de Champions League ('95), de wereldbeker voor Clubteams ('95) en de Europese Supercup ('95). Jambor leidt de groep tijdens de voorbereiding op het afgelopen seizoen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3