14 juni 2003 nummer«20 Ajax Life Ajax Ci landskampioen! Ajax Ci-Feyenoord Cl 2-0 (1-0) 12. Rozendaal 1-0,42. Rozendaal 2-0 AJAX: Kevin Rijnvis, Fians Sabajo (61. Ciint Plak), Vurnon Anita, Christiaan Supusepa, Dionitio Liesdek, Jeffrey Sarpong, Meivin de Groot (69. Marco Heuvel), Yassine Ben- moussa, John Goossens, Jan Arie van der Heyden (64. Mitchell Donald), Rawley Rozendaal. WISSELS: Vincent Hofman (k), Ivo de Heus (geblesseerd). BIJDRAGE In de tweede helft is Ajax beter en wordt een schot van jeugdintemational John Goossens fraai gekeerd door de Feyenoord-goalie. „Ik zat niet lekker in de wedstrijd. Het was ook erg zwaar in deze warmte. Gelukkig kon ik wel mijn bijdrage aan het team leveren." Dat blijkt vijf minuten na zijn gemiste kans. Goossens gaat een luchtduel aan met doel man Cummins en hindert de sluitpost vol doende. De bal belandt voor de voeten van Rozendaal die zijn tweede treffer inschiet en daarmee de wedstrijd beslist. Hij wordt bedolven onder zijn ploeggenoten. Feyenoord zet nog wel aan maar komt niet voorbij de goed acterende doelman Kevin Rijnvis. Invaller Michell Donald raakt in bles suretijd nog de paal, maar dat mag de Amsterdamse pret niet drukken. De scheids fluit af en Ajax is landskampioen! Feyenoord- spelers vallen verslagen op de grond. Leider Herman Pinkster is door het dolle heen en rent met de wisselspelers het veld in. De bidons met water worden met veel plezier op elkaar leeggespoten. De moeders van de kampioensploeg lopen in polonaise over het veld en zingen 'Ajax Amsterdam olé olé, Ajax Amsterdam olé olé'. De Feyenoorders kijken nu nog zuurder. Ajax- trainer Stekelenburg vindt de zege verdiend. „Feyenoord was alleen gevaarlijk via corners of vrije trappen. Wij verloren vaak de tweede bal maar dat ging in de tweede helft beter. Het lag dichtbij elkaar, maar ik vond ons scherper." Collega Henk Fraser sprak ook van een terechte overwinning voor Ajax. „We hebben verloren door individuele acties, zoals ik vooraf al voorspeld had. Die vrije trap was schitterend maar waarom hij werd gege ven weet ik nog steeds niet. De 2-0 was een fout van onze doelman. We hebben nu vier keer tegen Ajax gespeeld en drie keer verlo- Ajax was op alle fronten beter dan Feyenoord. ren dus dan lijkt het me dat zij de betere waren." In de kleedkamer zijn de laatste woorden voor Gerard Holsheimer, de direc teur van sportpark De Toekomst. „Dit is fantastisch. Jullie hebben het hoogst haalbare gehaald. Het kampioenschap van Nederland en het is jullie kampioenschap. Blijf er van genieten!", waarna de spelers luid juichen en trainer Stekelenburg nat gooien met alles wat maar voor handen is. HENDRIK IDO AMBACHT - Ajax Ci heeft de landstitel veroverd ten koste van Feyenoord. Op de Shell Jeugdvoetbaldag wonnen de Amsterdammers in een spannende finale verdiend met 2-0. Linksbuiten Rawley Rozendaal maakte beide doelpunten. Doot SandeT Zeldenrijk In tegenstelling tot de A- en B-junioren is de competitie bij de C-junioren verdeeld in twee divisies. De kampioen van de eerste divisie A (Ajax) nam het op tegen de kampioen van de eerste divisie B (Feyenoord), oftewel de kam pioen van Noord-Nederland tegen de kam pioen van Zuid-Nederland. Vandaar een fina lewedstrijd om het landskampioenschap. „Dit zijn altijd speciale wedstrijden", zegt Ajax-trainer Maarten Stekelenburg. „De jon gens kennen elkaar ook van het Nederlands elftal en vooraf is er via internet al wat elek tronische oorlog gevoerd", vult wedstrijdse cretaris Floor Tholen aan. Ook op het recent gespeelde toernooi van Groenloo kondigden beide ploegen tijdens de prijsuitreiking al aan naar de finale uit te kij ken. De aanvoerder van Feyenoord zei destijds 'we zijn nu weliswaar derde geworden maar we kijken nu al uit naar de wedstrijd om het landskampioenschap'. Daarop antwoordde Ajax-aanvoerder Jeffrey Sarpong 'we zien jul lie zaterdag'. De toon was gezet. Tijdens de busrit richting Hendrik Ido Ambacht analyseert Stekelenburg (30) het afgelopen seizoen. „We hebben de eerste sei zoenshelft zeer goed gespeeld en zelfs geen wedstrijd verloren. In het tweede deel gebeurde dat wel. Tegen FC Utrecht en Vitesse, die net achter ons eindigden, hebben we gewonnen en verloren. Uiteindelijk zijn we vrij eenvoudig kampioen geworden." „Ik ben blij dat de spelers zich op alle vlakken verbeterd hebben. In deze leeftijdscategorie gaat het er niet alleen om de techniek beter te maken, maar om die technische vaardighe den ook onder weerstand te behouden. We hebben topwedstrijden gespeeld (onder andere tegen Manchester United) en die wonnen we allemaal. We doen dus mee met de top van Europa. Of dit een goede lichting is? Dat is het pas als twee of drie spelers uit eindelijk een contract bij Ajax krijgen." STRIJDPLAN Ajax Life wil weten met welk strijdplan Steke lenburg en leider Herman Pinkster Feyenoord denken te verslaan. „We gaan van achteruit voetballen. Omdat Feyenoord ook aanvallend speelt, komen we veel één tegen één te staan en dan moet je voorkomen dat er alleen maar lange ballen komen." Rond twee uur - op het heetst van de dag - arriveert de Ci in Hendrik Ido Ambacht op het sportcomplex van zaterdaghoofdklasser ASWH. Enkele kinderen op het parkeerterrein zingen Ajax-liedjes, waarna de groep bepakt en bezakt richting kleedkamers loopt. Onder weg klagen de spelers over de hitte (tempera tuur 27 graden Celsius). Gelukkig wordt er in overleg met scheidsrechter Vianen besloten twee drinkpauzes te houden. Op de parkeerplaats staan drie grijze Feye- noord-busjes, waardoor duidelijk wordt dat de tegenstander al gearriveerd is. Bij de kleedkamer staat Feyenoord-trainer Henk Fraser in de schaduw wat te praten met bekenden en mensen van de organisatie. Wat verwacht hij van deze finale? „We hebben nu drie keer tegen elkaar gespeeld en één keer gewonnen. Ik denk dat beide ploegen niet veel voor elkaar onder doen. Ajax heeft een erg goede voorhoede. Wij zijn in alle linies iets sta bieler. Als we de aanvoer naar hun aanvallers weten te remmen, maken we zeker een kans. Het zal een wedstrijd worden waarin de indivi duele klasse de doorslag gaat geven." Als beide ploegen de kleedkamer induiken voor de laatste wedstrijd bespreking nemen de ruim drie honderd toeschouwers plaats Tondom het droge hoofdveld. Hendrik Ido Ambacht ligt onder de rook van Rotterdam en het is dan ook niet verrassend dat het meren deel van de toeschouwers voor Feyenoord is. De Ajacieden moeten het vandaag hebben van de steun van dertig familieleden. Ajax speelt dus ook in het uittenue. KRUISJE Om klokslag half vier bonkt scheidsrechter Vianen op de deu ren van de kleedkamers. Luide aan moedigingen klinken uit beide ruimtes waarna de spelers zij aan zij het veld betreden voor 2 keer 35 minuten voetbal in extreme hitte. Ajax-aanvaller Meivin de Groot betreedt als laatste het veld en slaat een kruisje. Zou het helpen? Ajax begint beter aan het duel dan Feyenoord en krijgt na zes minuten een goede mogelijkheid als een afstandschot van aanvoerder Jeffrey Sarpong matig wordt gekeerd door doelman Cum mins. De kopbal van De Groot is echter te zacht om Ajax op voorsprong te brengen. Feyenoord speelt op het randje en scheids rechter Vianen houdt het spel erg kort. Na een klein kwartier kent hij om onduidelijke redenen een vrije trap toe aan Ajax. Linksbui ten Rawley Rozendaal schiet de bal vervol gens van ruim twintig meter in de rechterbo venhoek: 1-0. „Ik wilde hem eigenlijk voorge ven maar opeens vloog hij erin. Daarna kreeg ik iedereen achter me aan. Ja, hij zat er lekker in", aldus de jeugdintemational. Niet veel later krijgt aanvaller John Goossens een gele kaart omdat hij de bal wegtrapt. Tot ergernis van leider Herman Pinkster.'Ik heb je nog zo gewaarschuwd!' Daarna volgt er een drinkpauze. De in grote getale aanwezige Rotterdamse aanhangers zien het somber in, want Feyenoord heeft weinig mogelijkheden gekregen. De ploeg is alleen gevaarlijk via cor ners en vrije trappen. Aan de andere kant heeft Ajax na de treffer van Rozendaal ook weinig kansen gekregen. Trainer Maarten Stekelenburg wijst zijn pupillen de weg.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 2