'Wie eenmaal verslaafd is, blijft gaan' «rï** el ilia 11 ié Een jaar lang Ajax volgen Een jaar lang Ajax volgen AJAX FANZONE i 9 r %r- SïsSliste# 14 juni 2003 nummer 20 Ajax Life AMSTERDAM - Het seizoen 2002/2003 zit erop. Hoogtepunten wer den afgewisseld met dieptepunten. Na de 'dubbel' van vorig sei zoen stond Ajax dit jaar met lege handen. Hoe beleefde de Ajax- supporter het afgelopen jaarAjax Life sprak met Ronnie van der Heijden (22) uit Son en Breugel. Hij volgde zijn club op de voet en maakte de Europese opmars van zeer dichtbij mee. „In de winter stop is het echt even bijkomen. Ook wat financiën betreft." Door Sander Zei den rijk Ronnie is acht jaar oud als zijn vader hem voor het eerst mee neemt naar een wedstrijd van Ajax. Aangezien hij vlakbij Eindhoven woont, is het niet verrassend dat de bekerwedstrijd Eindhoven-Ajax in het PSV-stadion zijn eerste wed strijd wordt. Ajax won die dag met 4-0 en Ronnie was meteen ver kocht. Ja, sinds 1993 ging ik regel matig naar Ajax en de laatste jaren probeer ik uit en thuis alles te vol gen. Dit jaar moest ik alleen het Ronnie van der Heijden in Rome. trainingskamp in Portugal en de wedstrijd in Egypte laten schieten. Wie eenmaal verslaafd is, blijf gaan." Zo reisde hij in 1999 mee naar het trainingskamp in Amerika en her haalde hij dat met twee andere supporters in 2000. Toen voerde Ajax hem naar het Verre Oosten: China. „Dat was een belevenis op zich. We trokken met de spelers op en sliepen ook in het spelershotel. We vlogen met de selectie terug naar Nederland. Het kostte een paar centen, maar Ajax is een dure hobby. Dit jaar was ik alleen al aan wedstrijdkaartjes 1.700 kwijt." Om alle tripjes te bekostigen, heeft Ronnie zelfs een extra baan. „Ik werk op een deurwaarderskantoor en daarnaast ben ik verdeler en bezorger van het Eindhovens Dag blad. Dat doe ik er bij, anders red ik het financieel niet. Sinds vorig jaar juli heb ik een eigen huis gekocht. Toen dacht ik dat het moeilijk zou worden om dit jaar naar alle bui tenlandse wedstrijden te gaan, maar dat viel achteraf erg mee. In de winterstop is het echt even bij komen. Ook wat financiën betreft." Tijdens het interview gaat het gesprek over op het grote Europese avontuur van Ajax. Hieronder volgt Ronnies reisverslag van de Europese tournee van Ajax in de Champions League. 25-09-02 Internazionale FC - AFC AJAX 1-0 „Inter vond ik de sterkste tegenstan der, maar de hele wedstrijd dacht ik 'wij gaan hier drie punten pakken'. Ajax was de betere ploeg, alleen scoorde Inter via een coun ter. Na de wedstrijd reden we meteen terug richting Nederland, maar zijn toen tegen een vangrail aange- knald. Degene die achter het stuur zat, was in slaap gevallen. We zijn ons rot geschrokken. Daardoor besloten we om tegen Rosenborg steeds 's nachts een hotel te pak ken." 02-10-03: Rosenborg BK - AFC AJAX 0-0 „We zijn met vier perso nen per auto naar deze wedstrijd gegaan en ver trokken op zondag na Ajax-NAC. 's Avonds waren we bij de boot naar Denemarken. Daar heb ben we een hotelletje gepakt en reisden we de volgende ochtend via Denemarken, Malmö en Göteborg richting Noor wegen. We zijn nog even in het stadion van Malmö geweest omdat Zlatan daar vroeger speelde en in Göteborg bezochten we het Ullevi-stadion. Uit eindelijk vonden we een huisje in de buurt van Lillehammer en dins dagmiddag 12 uur arriveerden we in Trondheim. Ik denk dat we er 35 uur over hebben gedaan en in totaal 4.500 kilometer hebben TaHP 'Br' Voor 70,- extra zat Ronnie in Valencia vlak achter de dugout van Ajax waar hij deze foto van Krol en Litmanen maakte. gereden. Dit was de leukste reis van het seizoen, maar ik vond het wel jammer dat de spelers na afloop niet de moeite hebben genomen ons te bedanken. Op Didulica en Van Halst na dan. Daar over had ik wel een beetje de schijt in. Er zitten daar 150 fans en dan is het toch een kleine moeite om hen even te bedanken. Het gaat gewoon om het gebaar." 30-10-02: Olympique Lyonnias - AFC AJAX 0-2 „Lyon hebben we ook met de auto gedaan. Een mooie stad met oude gebouwen al 'gingen' we daar natuurlijk niet voor. We sliepen in een Fi-hotel aan de rand van de stad en na de avondtraining kon den we nergens iets te eten vinden. Dat werd dus McDonalds. Dat is één keer leuk, maar daarna niet meer. Lyon is een échte slaapstad. Maar we wonnen en dat was het belangrijkste. Dat had eigenlijk ook niemand verwacht, vooral omdat de Fransen in Amsterdam erg sterk waren geweest." 27-11-02: Valencia CF-AFC AJAX 1-1 „We hadden een goedkope vlucht geboekt naar Barcelona. Daar huur den we een auto en reden binnen drie uur naar Valencia, want we wilden de avondtraining nog zien. We kwamen een kwartier na aan vang binnen. Toen zagen we ook waar de Ajax-supporters tijdens de wedstrijd zouden moeten gaan zit ten: in de nok van het stadion. We kochten dus snel (voor 70) kaar ten voor de eretribune. Ik had bij Ajax al voor 39 een kaartje gekocht en die raakte ik helaas niet kwijt. Al met al betaalde ik dus 109 voor Valencia -Ajax. Ik zat uit eindelijk wel mooi op de tweede rij, AS Roma wel gelijk maken, want die Italianen speelden heel goed. Na afloop kwamen de spelers naar het vak en dat vind ik mooi." 23-04-03: AC Milan - AFC AJAX 3-2 „De eerste keer dat ik in Milaan was, had ik niet veel van de stad Op de sintelbaan in Rome bedankten de spelers de meegereisde supporters. Ode aan 'Bobby' Haarms in Londen. vlakbij het veld en achter Ronald Koeman. Ik was na afloop niet teleurgesteld. Ajax mocht tevreden zijn met dat gelijkspel." 18-02-03: Arsenal FC - AFC AJAX 1-1 „Een uur na de loting had ik voor deze reis geboekt. Arsenal was ver reweg de meest aansprekende tegenstander. Bovendien kon ik Highbury nog eens bekijken, want dat gaat ook verdwijnen, begreep ik. Ik zat dicht op het veld en had eerlijk gezegd wel meer van de Arsenal-fans verwacht. Die vond ik een beetje stil." 19-03-03: AS Roma - AFC AJAX 1-1 „Ik had zoiets van 'dit is onze laat ste wedstrijd', maar was tegelijker tijd ontzettend trots op de presta ties van Ajax. Ik kwam op dinsdag aan en heb veel van de stad kunnen zien. Ik ben naar het Colosseum geweest, de Trevi-fon- tein en het Sint-Pietersplein. Er zijn supporters neergestoken, maar ik heb de sfeer rondom de wedstrijd niet als dreigend ervaren. Ik had ook gewoon een Ajax-shirt aan. Na die snelle goal van Andy ging ik behoorlijk uit m'n dak. Maar ik zag gezien. Dit keer ging ik voor vier dagen, omdat de heenvlucht op Eerste Paasdag gewoon gigantisch goedkoop was. Omdat ik zo lang in een stad was, kon ik overal rustig de tijd voor nemen. Vooraf dacht ik 'dit wordt lastig', maar uiteindelijk verloren we de wedstrijd op 't nip pertje. Enerzijds verdiend, omdat Ajax de wedstrijd niet kon uitspe len, maar anderszijds waren we er heel dichtbij. Ik leefde behoorlijk mee, ik weet nog dat het benauwd was en dat er allemaal dronken supporters om me heen zaten, waardoor ik moeilijk foto's kon maken. Na de uitschakeling lieten de supporters zien hoe trots ze op Ajax waren, waarna de spelers op hun beurt weer de fans bedank ten." Na de laatste wedstrijd tegen SC Heerenveen zat het seizoen erop. De eerste training van Ajax is op 7 juli en daarna begint de trek tocht langs de Nederlandse- en Engelse voetbalvelden. Ronnie heeft nu drie weken rust voordat zijn rondreis weer van voor af aan begint. „Voor de Europese wedstrij den zou ik wel naar Finland of Polen willen. Als het maar een plek is, waar ik nog nooit ben geweest." www.ajax.nl/sva

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 12