Shoot Out één groot feest Twn KIDS 'Ik scoorde mooi bij je hè' Kids Dag in Land van Ooit Ajax Life nummer 20 14 juni 2003 BJB r*- TE KOOP TE HUUR lil II I S i nvcs 0174 289 946 www .twinsinvestments .com AMSTERDAM - Het is de droom van iedere jonge Ajax-fan en een uitverkiezing is altijd goed voor jaloezie bij de vaders: meedoen aan de Shoot Out in de rust van een thuiswedstrijd in de ArenA. Ajax Life volgde de gelukkige deelnemers tijdens de laat ste editie van dit seizoen. Door SandeT Zeldenrijk Hoewel de wedstrijd Ajax-SC Heerenveen pas om half drie 's middags begint, staan er bij de hoofdingang van de Amsterdam ArenA al vroeg enkele kleine supporters met gespan nen gezichtjes te wachten. Ongeduldig lopen ze heen en weer. Waar blijft die mevrouw van de Kids Club nou? We moesten hier toch om twaalf uur zijn? Iedere seconde duurt vervol gens een uur, maar gelukkig arriveert einde lijk de delegatie van de Ajax Kids Club - overi gens gewoon op tijd - en gaat 'het' voor de Nicky schiet op het doel. kleine Ajacieden eindelijk beginnen. Terwijl men even bij een rustig plekje bij de hoofdingang gaat staan, drommen de twaalf deelnemers, hun ouders, broertjes of zusjes zich allemaal op een meter afstand van Wendy. Zij begeleidt namens de Kids Club de deelnemers aan de Shoot Out en legt uit wat er precies gaat gebeuren en wat er van de kin deren verwacht wordt. Daarna krijgen de ouders een pasje voor de wedstrijd en een bon om een surprise af te halen bij de hoofd sponsor van Ajax, ABN-ARMO. Hoewel de uitleg voor de mini-Ajacieden is bedoeld, wordt al snel duidelijk dat bij de kin deren de informatie het ene oor in gaat en het andere weeT uit. De kleine koppies staan natuurlijk maar naar één ding: straks het veld opstappen en voor al die duizenden mensen een doelpunt maken. Of de bal mooi tegen houden, als je keeper bent natuurlijk. GROOT Na een klein kwartier is het dan 'eindelijk' tijd om het stadion te betreden. Bij de ingang voor de lift wordt het kaartje officieel gescand en kan iedereen vervolgens via het parkeerdek naar de kleedkamer lopen. Onderweg biedt een zij-ingang al de mogelijkheid om even in het stadion te kijken. „Zö, als je hier staat, is het Omkleden in de kleed kamer van de Amster dam Admirals. stadion nóg groter man", zegt Nicky enthou siast. De kleedkamer is er niet zo maar één. Alle deelnemers aan de Shoot Out mogen zich namelijk omkleden in de ruimte waar nor maal gesproken de Amsterdam Admirals zit ten, die grote sterke sporters die aan Ameri can Football doen. Zij spelen normaal ook in de ArenA, maar omdat ze er vandaag niet zijn, kan iedereen zich rustig omkleden. In de kleedkamer wordt bekendgemaakt wie voor 'Ajax-thuis' speelt en wie voor 'Ajax-uit'. 'Moet je scheenbeschermers om? Die heb ik namelijk niet bij me', vraagt Neil. 'Wendy, ik heb geen sokjes bij me. Is dat erg?', luidt de noodkreet van Theun. UITLEG Als er wordt uitgelegd wat de Shoot Out pre cies inhoudt, moet iedereen even goed luiste ren. Vandaag gaat de Shoot Out namelijk anders dan normaal, omdat er in de rust een ereronde komt van alle jeugdteams die dit seizoen kampioen zijn geworden. Dat bete kent dat de Shoot Out-deelnemers weliswaar twee keer het veld op mogen, maar dat ieder een in de rust maar twee keer mag schieten. Vóór de wedstrijd mag iedereen gelukkig vier keer op het doel afrennen, dus dat scheelt weer. „Als de keeper de bal aanraakt, mag je niet nog een keer schieten", vertelt Wendy. Als iedereen alles duidelijk is, gaan de kinderen zich omkleden, iets wat bij de meesten trou wens al stiekem voor de helft was gedaan. Terwijl het steeds stiller wordt in de kleedka mer, krijgt Jan-Willem de lachers op zijn hand als hij een veel te grote trainingsbroek optrekt tot onder aan zijn oksels. De keepers worden in hun tenue geholpen en kunnen zich gaan opmaken voor de één-op-één strijd die straks op de groene grasmat wacht. 'Weet je wie ik trouwens net zag lopen toen we hier naar toe liepen?", zegt Frank. „Simon Taha- mata. Die heb ik meteen om een handteke ning gevraagd." Ook lijkt iedereen ervan overtuigd dat Ajax vandaag alsnog landskampioen wordt. 'Wij winnen met 6-0 en PSV verliest gewoon met 3-1 van FC Groningen', zo denken de meesten. Om één uur is het tijd voor het eerste deel van de Shoot Out. Jan-Willem, Sebastiaan en Joey moeten snel nog even plassen en Laurens had wat last van z'n buik. Maar na een lekker glas water is ook hij klaar voor de strijd. Het is dui delijk dat zenuwen veel van de kandidaten vragen. AANMOEDIGING Terwijl het 'toilettrio' iets later richting het veld loopt, komen ze in de gracht van de Joey laat de bal het werk doen. ArenA Bobby Haarms tegen. Hij werkte jaren lang als assistent- en hersteltrainer bij Ajax en geeft de jongens een aai over de bol. 'Suc ces mannen! Zet hem op!' Met deze aanmoe diging kan er natuurlijk niets meer misgaan. „Ik heb hem wel eens op een videoband van Ajax gezien", zegt Sebastiaan. Uiteraard heeft zijn broertje Jan-Willem de band ook gezien. Joey ziet zijn moeder en zwaait nog even voordat hij zich bij de spelerstunnel meldt. Helaas zijn er nog niet zoveel toeschouwers, maar dat maakt voor de deelnemers niet uit. Er wordt vaak gescoord en ook de keepers Maikel en Jan-Willem krijgen applaus na een paar knappe reddingen. Na het eerste deel van de Shoot Out gaat iedereen richting de tribune om naar de eerste helft van Ajax-SC Heerenveen te kijken. Een paar minuten voor het rustsignaal staan de voetballers al onge duldig te wachten op de ijzeren trap bij het veld. „Er zitten nu écht veel mensen", zegt Neil. Het hoogtepunt van de eerste helft wordt door de Shoot Out-deelnemers van zeer dichtbij meegemaakt. Victor Sikora scoort in blessuretijd de verdiende 1-0 en de kleine Ajacieden aan de kant juichen luid mee. Daarna moet men 'aan de bak' voor de nu bomvolle ArenA. Terwijl de jeugdkampioenen hun ereronde lopen, vermaken de spelertjes het publiek met hun fraaie acties, mooie goals en prach tige reddingen. 'Ajax-thuis' wint uiteindelijk maar net met 7-5. „Ik scoorde mooi bij je hè", plaagt Sebastiaan zijn broertje Jan-Willem. „Het was echt vet benauwd man", zegt Roy. „Waarom hebben jullie in de kleedkamer van de Admirals geen televisie", vraagt Nicky. Vervolgens verbreekt iedereen het record omkleden om maar zo weinig mogelijk van de tweede helft te missen en gaat de hele groep met een goed gevoel naar huis. Om papa jaloers te maken. De zenuwachtige deelnemers aan de Shoot Out krijgen uitleg bij de hoofdingang. Een dagje ooit is altijd een feest, want daar zijn de kinderen de Baas! Maar op zaterdag 26 juli is een Staatsiebezoek aan het Land van Ooit reuzeleuk, want dan is er een groots verbroede ringsfeest voor alle Kids Clubs van de voetbalclubs uit de Ere- en Eerste Divisie. Er is een bijzondere voetbalwedstrijd tegen Club Mascottes, een spandoekenwedstrijd en er wordt een videoclip opgenomen van jullie optreden met een bekende zanger. Gezongen wordt dan het eerste Nationale Kids Club Lied. Uiteraard zijn er naast tal van activiteiten ook veel bekende voetballers aanwezig, die aan alle activiteiten meedoen! Als lid van de Ajax Kids Club maak jij kans om gratis naar deze dag te mogen. Daarvoor moet je alleen de volgende vraag beantwoorden. Hoeveel jaar bestaat het Land van Ooit? Stuur je antwoord naar kidsclub@ajax.nl of stuur een briefje naar Ajax Kids Club, o.v.v. Land van Ooit, Postbus 12044, 1100 AA Amsterdam. De Gouverneur heeft nog een tip voor jullie: kijk op www.ooit.nl. Succes! Uithoorn bedrijventerrein Hollandse Dijk 16 bedrijfsunits met een oppervlakte vanaf ca. 64 m2 met eigen parkeerplaats. Bel voor onze speciale prijsaanbiedingen! Een ontwikkeling van: Amsterdam-Sloterdijk III Tijmuiden - West Direct aan de nieuw aan te leggen Westrandweg 22 bedrijfsunits met een oppervlakte vanaf 73 m2. Koopsom: vanaf 90.000,- v.o.n. excl. BTW Voor verkoopinformatie: Of kijk op: www.ajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 11