Sterk Delicatessen Unieke "nightshop" in Amsterdam! Ajax Life nummer 19 7 juni 2003 VERBRUGGEN B.V. 24 uur service. V.B.S. De Oercqstraat 1-9 Telnr: 020 - 618 17 27 E-mail 1053 AA Amsterdam Faxnr: 02® - 612 26 60 Internet: -m m .sttT^-eaSamt'-ai Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 12:00 - 01:00 uur Zaterdag en zondag 11:00 - 01:00 uur Alle feestdagen geopend! eigen (banket)bakkerij, 7 dagen per week vers brood en banket afhaalmaaltijden uit eigen keuken kouden buffetten groot assortiment wijnen groot assortiment champagnes waaronder: Louis Roederer (Crystal) - Dom Perignon (diverse jaargangen) - Moët Chandon - Bollinger - Veuve Clicquot en natuurlijk ook voor al uw normale, dagelijkse boodschappen een leerzaam jaar' Waarna jij weer geblesseerd raakte? „Dat gebeurde op een koude zaterdagavond bij De Graafschap, op 7 december. Ik nam een VTije trap, toen het in mijn linker bovenbeen schoot. De dag ervoor had ik al een beetje last, maar ik ging er van uit dat het wel goed zou gaan. Misschien was mijn warming-up ver volgens niet voldoende. Het ging in ieder geval fout, waardoor ik er weer een tijdje uit zou zijn. Tot overmaat van ramp wonnen we niet eens van De Graafschap, het werd 1-1." Hoe heb je het trainingskamp in Portugal ervaren? „Daar mocht ik alles doen, behalve schieten met m'n linkerbeen. Ik heb daar dus heel veel gelopen en aan mijn conditie gewerkt. Ronald Koeman heeft het toen terecht rustig met me aan gedaan. Na eerdere blessurege vallen, keerde ik voortdurend te snel terug. Ik ben nooit honderd procent fit geweest. Dat leek wel zo, mede doordart ik vrij snel na iedere come back weer ging scoren. Maar dat gebeurde meer op basis van persoonlijke kwaliteit. In Portugal voelde ik dat ik geen bal kon schieten. Het feit dat Koeman wilde dat ik eerst helemaal hersteld was, bleek de juiste beslissing. Ook al wil ik zelf soms eerder spe len." In de bekerwedstrijd tegen FC Groningen keerde je opnieuw terug, nu voor een indruk wekkend seizoensslot. „De duels tegen Arsenal in de Champions League kwamen net te vroeg voor me. Toen ik weer ging spelen, liep het direct als een trein, zoals altijd eigenlijk. Het maakt mij niet uit waar ik speel. Linkshalf achter de spitsen of in de spits; het gaat overal lekker. In de punt van de aanval voetballen is leuk, omdat ik daar meer aan scoren toekom. Maar het is niet de positie waar ik een heel seizoen wil spelen. Het is moeilijk voetballen tegen twee verde digers, met m'n rug naar het doel. Achter de spits voel ik me het lekkerst, of op linkshalf. Met mijn gezicht naar de goal. Maar als er iets is met Zlatan, kan ik hem vervangen en dat is een prettige gedachte." Ben je opgelucht dat je een verbeterd con tract bij Ajax hebt ondertekend? „Natuurlijk. Ik speel ook komend seizoen voor Ajax. Al blijf ik erbij dat het geen goede actie van de directeur was om tijdens zijn nieuw jaarstoespraak over de hoogte van salarissen te praten. Ik was daar best boos over. Inmid dels is het goed gekomen." Hebben veranderingen in je privé leven nog een rol gespeeld in je prestaties? „Je doelt op mijn nieuwe vriendin Sylvie Meis? Het is ontzettend leuk om met haar te zijn. Anderzijds was het ook moeilijk. Want ik had al een vriendin en het heeft me veel pijn gedaan, die relatie te moeten verbreken. Ik houd nog steeds van mijn oude vriendin, ze heeft niets verkeerd gedaan. Die affaire is nu gelukkig voorbij. Ik kon het goed scheiden, zodat ik er tijdens het voetballen geen last van had. Als het thuis niet goed is, kan dat je prestaties negatief beïnvloeden." Van wie heb je toen steun gehad? „In dit geval vooral van enkele vrienden. Mijn ouders beschouwen mijn ex-vriendin als hun dochter en dat doen ze nog steeds. Dus dat leverde thuis soms vervelende situaties op. Mijn ouders hebben het er heel moeilijk mee. Terecht, daar had ik begrip voor. Maar ja, op een gegeven moment moest het over zijn. Dan heeft huilen in huis ook geen zin meer. Ik heb vier jaar verkering gehad met m'n ex. En dat die relatie is gestrand, vonden ze heel erg. Inmid dels is het bijgedraaid en ben ik weer welkom thuis. Ik bewoon er een ruime zolder. Silvie en ik kwamen elkaar tegen bij het uitgaan in Amsterdam. Het was erg gezellig en klikte meteen. Ik moest dus keuzes maken en dat heb ik als een kerel gedaan. Hoe hard het ook is." Komt er volgend seizoen revanche voor de pijn lijke uitschakeling in de Champions League? „Ik heb de beslissende wedstrijd tegen AC Milan gemist omdat ik in de competitiewed strijd tegen Roda J.C., vier dagen eerder, een hersenschudding had opgelopen. De beslis sing om niet te spelen, is vrij snel genomen, maar om Milan wat in het onzekere te hou den, hebben we dat pas op het laatste moment bekend gemaakt. Als ik er weer een tik op had gehad, zou ik veel verder van huis zijn geweest en daar was natuurlijk niemand bij gebaat. Risico's zijn in een dergelijke situ atie uit den boze. Vooral de manier waarop we door AC Milan zijn uitgeschakeld, is pijn lijk. Ik ben nog nooit zo ziek geweest na een nederlaag als tóen! En dat uitgerekend Inzaghi de winnende treffer maakte, zèg... Zelfs m'n broertje heeft meer techniek dan hij.Toch was ik tijdens de finale van de Cham pions League voor AC Milan. Omdat ik met die club meer binding heb dan bij Juventus." Dat smaakt dus naar meer? Ik denk dat de selectie gewoon zo blijft als-ie nu is. We hebben een heel goed elftal. Kijk maar tegen welke goede ploegen we alle maal stand hebben gehouden. Natuurlijk, we hebben veel gelijkgespeeld, maar dat scoren komt heus wel. Dit jaar was een schitterende ervaring. Dat willen we volgend seizoen abso luut beter doen." Van der Vaart is oud-Ajacied Cerald Sibon te snel af. Aangesloten bij alle alarmcentrales M Spinnerij 1 "7 - 1 105 ZN Amstelveen - Fax 020 - 643 51 21 Tel. O2- 647 53 19 - Tel. 020 - 445 96 21

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 7