De Kwakel 0297 - 23 19 90 E-mail: info@awg.nl Internet: www.awg.nl Waar bouwen nog topsport is A A N N E I 7 JUNI 2003 NUMMER 19 Ajax Life Rafael van der Vaart AMSTERDAM - Vanwege twee zware blessures miste hij een aanzienlijk deel van het afgelopen seizoen. Desondanks bewees Rafael van der Vaart, opnieuw, het scoren niet verleerd te zijn en groeide uit tot één van de beste Ajacieden. De van nature middenvelder prikte er in de competitie maar liefst 18 in, een aantal waar hij slechts 2i duels voor nodig had. Een imponerend totaal, dat een topaanvaller niet misstaat. Maar Van der Vaart hoeft niet zo nodig: „Het is leuk dat we weten dat ik voorin uit de voeten kan, maar het liefst speel ik vanaf het middenveld." Door Amout Verzijl In september leek het seizoen van Rafael van der Vaart een flinke douw te krijgen. In de interland tegen Wit-Rusland werd de ingeval len Ajacied vol op zijn linkerknie getroffen door Andrei Ostrovsky. Een bewuste trap, want de onbeholpen Wit-Russen wisten niet wat ze meemaakten, toen de dartele Van der Vaart het statige Oranje kwam versoepelen. Twee maanden lang moest de populaire voet baller van de kant toekijken. Een maand na zijn onverwacht snelle rentree (lyon uit) volgde een nieuwe blessure, ditmaal aan zijn bovenbeen. Weer gedwongen rust: nu van december tot maart. Maar toen hij uiteinde- Rafael van der Vaart stond op het SVA-jaarfeest als altijd in het middelpunt van de belangstelling lijk helemaal topfit was, bewees Van der Vaart zijn onschatbare waarde. Hij scoorde uit alle standen, verloste zijn trainer van een acuut spitsenprobleem en nam zijn ploegge noten bij de hand op weg naar de voorronde van de Champions League. Ben je tevreden met de tweede plaats in de competitie, één treetje lager dan vorig sei zoen? „Achteraf gezien ben ik zeker tevreden met dit seizoen. Het is vooral een leerzaam voet baljaar geworden met mooie wedstrijden in de Champions League. Het was bijna onver mijdelijk dat we punten zouden gaan verspe len in de competitie. Dat is dus gebeurd. Natuurlijk ga je altijd voor het hoogste, in dit geval de landstitel. Maar voorronde Champions League spelen was écht noodzakelijk. Dat doel is bereikt, daar ging het om." Had je verwacht dat het onervaren Ajax zich zo goed staande zou hou den in de Cham pions League? „Verwacht mis schien niet, gehoopt zeker. In de eerste duels hadden we het best moeilijk. We speel den niet super, maar pakten wel belangrijke pun ten. Op een gege ven moment ging het steeds beter en kwa men we uiteindelijk een ronde verder. Vooral in thuiswedstrijden hebben we veel progres sie geboekt. Gedurende het seizoen drong het besef bij ons door van 'hé, van zulke ploegen hoeven we helemaal niet te verliezen'. Het eerste Champions League-avontuur heeft veel van ons gevergd. We hadden bijna geen dag meer vrij en speelden twee, soms wel drie duels per week. Dat begon zich te wreken. Je zag dat we Europees heel goed presteerden, om een paar dagen later - bijvoorbeeld tegen Excelsior - weer helemaal niets te zijn. Dat typeert de onervarenheid van deze ploeg." Jouw debuut in de Champions League had, vanwege die knieblessure, pas plaats in de uitwedstrijd tegen Olympique Lyon. Daar voor heb je vier wedstrijden gemist. Dat moet zwaar zijn geweest? „Geblesseerd zijn is vreselijk. Ik heb inder daad een moeilijke periode doorgemaakt, maar het is allemaal goed gekomen. Bij Olym pique Lyon mocht ik een halfuurtje meedoen, nadat ik slechts één keer had getraind. Mijn beste sprint was na mijn beslissende treffer in de blessuretijd. Ik rende bijna het hele veld, richting reservebank, over. Die zege in Frankrijk was belangrijk omdat het de basis legde voor het bereiken van de tweede ronde. In de volgende wedstrijd, thuis tegen Internazionale, was ik er vanaf het begin bij en scoorde ik al vroeg in het duel. Maar die treffer werd toen volledig ten onrechte afgekeurd. Op het moment dat ik scoorde, dacht ik'dit is 'm'. Ik was dan ook hoogst verbaasd toen ik de grens rechter zag vlaggen. Wellicht had ik het verkeerd gezien. Dat bleek niet zo. In de blessuretijd maakte ik alsnog een doelpunt, maar dat kon de nederlaag niet voorkomen. Omdat Lyon tegen Rosenborg niet verder kwam dan een puntende- ling, gingen we even later toch door."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 6