spelers beter te leren kennen AJAX FANZONE Ajax Life nummer 19 7 juni 2003 www.ajax.nl/sva van Vugt roepen aftredend voorzit ter Michael van Praag bij zich op het podium. Ondertussen lopen alle supporters richting datzelfde podium om niets te missen van dit historische moment. Nadat Van Praag is toegesproken door Van Vugt krijgt hij de micro foon en richt zich tot de fans. De scheidend voorzitter (met lidmaat schapsnummer één van de SVA), zegt dat hij er naar uitkijkt om meer tijd met zijn vrouw en doch ter door te kunnen brengen. En zich, richtend tot zijn opvolger John Jaakke: Ik geef het roer met een gerust hart en veel vertrouwen aan hem over". Presentator Floor Tholen bena drukt dat Van Praag altijd lidnum mer één van de SVA zal blijven en stelt voor dat John Jaakke lidnum mer ïoo.ooo krijgt. Een mooi doel voor één van de grootste suppor tersverenigingen van Europa om dat aantal te halen. 'MICHAEL BEDANKT' Daarna krijgt Van Praag namens de SVA een schitterend cadeau, een schilderij met een afbeelding van zijn dochtertje Nicoline. Een zicht baar geëmotioneerde voorzitter: „Ik moet er van huilen. Dit is echt te mooi", waarna hij zijn vrouw Yvonne op het podium roept. Bei den poseren met natte ogen voor de aanwezige fotografen. Op de achtergrond zingen honderden supporters welgemeend 'Michael bedankt, Michael bedankt'. Het slotwoord is ook voor Van Praag: „Dit is allemaal té veel. Ik houd van Ajax en jullie houden net zoveel van Ajax. Ik ben er trots op om samen met jullie lid te zijn van de mooiste club. Ik wil jullie bedan ken voor jullie geduld, steun en soms ook irritatie in mijn richting. Tot slot wil ik eindigen met mijn lijfspreuk: 'Eens Ajacied, altijd Ajacied'." Joop Leeuwendaal zingt vervol gens een spetterende medley van André Hazes liedjes, waarna het tijd is voor datgene waar iedereen al de hele avond, op wacht: de opkomst van de A-selectie en technische staf. Op het nummer 'Eye of the Tiger' maken de spelers één voor één de lange wandeling door de erehaag van de fans. John O'Brien imiteert achteT de schermen Sylvester Stal lone in de boksfilm Rocky, waarna hij na tientallen high fives eindelijk op het podium belandt. Op die plek wordt vanavond ook afscheid genomen van Richard Witschge, Henk Timmer, Joey Didulica en David Mendes da Silva. Zij krijgen allen een schitterende fotocollage overhandigt van hun Ajax-periode. Tevens worden de Speler en Talent van het Jaar gekroond. Marco van Basten, de toekomstige trainer van Jong Ajax, wordt op het podium Bob Haarms overhandigt de Rinus Mich els Trofee voor beste speler van het jaar aan Cristian Chivu. De technische staf vermaakt zich J prima. Tonnie Bruins Slot knipt de I fotograaf. ZINGENDE SPELERS Terwijl de andere spelers hun aan- -» voerder feliciteren met de uitver kiezing, begint het feest pas echt met Ajax'huiszanger Peter Beense. Wanneer hij 'een bossie rooie rozen' zingt, dansen spelers en sup porters mee. ledereen lacht en dat verandert niet als Wamberto, Chivu en Didulica de microfoon grijpen. Integendeel. Net op het moment dat de Australische doel man een nummer later de apo theose van 'you'll never walk alone' moet zingen, geeft hij de micro foon slim terug aan Beense:'take it away Peter!'. Na het optreden van Beense, men gen de spelers zich tussen de sup porters voor een gesprekje, foto en vooral handtekening. Iedereen kan zijn of haar held nu van dichtbij bekijken en doet dat dan ook. Ook John Heitinga, de grote pechvogel van dit seizoen, is van de partij. „Ik ben constant aan het revalideren en lig iedere avond vroeg en dood moe op bed. Maar voor de suppor ters doe je alles en ik ben blij dat ze me niet vergeten zijn." Na de handtekeningsessie blikt Joey Didulica terug op de avond waarop hij afscheid nam van de fans. Hij gaat immers naar Aus tria Wien. „Dit was briljant en betekent heel veel voor me. De mensen die me in de eerste weken bij Ajax steunden, kwam ik nu weer tegen. Ze vinden het jam mer dat ik wegga, maar wensen me heel veel succes. Dat deed me wel wat. Als ik in Wenen aan Ajax en de supporters denk, zal ik dat altijd met een grote glimlach doen." Nadat iedereen van een foto en een handtekening is voorzien, komt er voor de spelers een eind aan de feestavond. Voor de supporters daarmee eigenlijk ook. Als Ajax Life Selma en Maaike, de kinderopvangsters van eerder op de avond tegenkomt, zijn ze razend enthousiast. „Dit was echt gaaf! Ik sta met iedereen op de foto man!", zegt Selma. Nu kan het tweetal met opgewekt gemoed huiswaarts gaan. Didulica is trots op zijn afscheidscadeau. geroepen om Steven Pienaar de prijs 'Talent van het Jaar' te over handigen. „Ik ben erg verrast en had dit niet verwacht", zijn de weinig spectaculaire maar wel gemeende woorden van de Zuid- Afrikaan. „Ik heb hard gewerkt en het hele seizoen redelijk goed gespeeld. Het is natuurlijk fantas tisch dat ik de prijs van een grote speler als Marco van Basten over handigd krijg." Daarna is het de beurt aan Bobby Haarms. Hij mag de Rinus Michels- bokaal uitdelen aan de Speler van het Jaar. De supporters konden via Ajax Life hun stem uitbrengen op de verschillende voetballers. Win naar Cristian Chivu is blij verrast. „Dit is natuurlijk een hele mooie prijs, maar het is het werk van iedereen. Ik wil in ieder geval alle Ajax-fans bedanken voor hun steun."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 13