'Dit is echt gaaf, ik sta met iedereen op de foto man!' Slotfeest SVA ideale manier om AJAX FANZONE 7 juni 2003 nummer 19 Ajax Life AMSTERDAM - Diverse artiesten, een draaimolen voor de kleintjes, een biertje, haring (vis moet immers zwemmen) voor de volwasse nen, handtekeningen, een leuk Ajax-sjaaltje of gewoon een gezel lig gesprek met een speler van het eerste. Het kon allemaal op het slotfeest van de supportersvereniging SVA. Ajax Life was erbij. Door SandeT Zeldenrijk cerWorld voordat we hier naar toe gingen", zegt Selma. De jongste van het stel is een grote Ajax-fan. Ja, ik ga naar alle thuis wedstrijden en ben ook naar AC Milan-Ajax geweest. Verder ben ik redelijk vaak in Amsterdam en Michael van Praag en zijn vrouw Yvonne ontvingen als dank van de SVA een prachtig schilderij van hun dochter Nicotine. bezoek ook regelmatig een trai ning." Maaike is iets minder fanatiek dan haar vriendin, maar ook zij is gere geld van de partij bij een wedstrijd of training van Ajax. Haar favoriete spelers zijn Richard Witschge en Jari Litmanen. Cristian Chivu daar entegen is Selma's favoriet. Beide dames vinden de slotavond toch iets speciaals hebben. „Je hebt op dit feest toch een ander contact met de spelers dan bij een wed strijd. In de ArenA zijn het echt artiesten. Hier staan we iets dich ter bij de spelers en kunnen we een praatje met ze maken", aldus Maaike opgetogen voordat ze op weer een speler afstapt. ROEMENIË Terwijl het pierement ondertussen met Jordaanse muziek voor een uiterst gezellig en sfeerverhogend Amsterdams tintje zorgt, bestelt de 20-jarige Patrick van Spanje een broodje hamburger. De Ajacied is een opvallende verschijning, omdat hij vanavond als enige sup porter een Roemeens shirt draagt met de handtekening van aanvoer der Chivu. Als het aan Patrick ligt is het dan ook al duidelijk wie er Speler van het Jaar wordt. „Het gaat natuur lijk tussen Chivu en Van deT Vaart, maar ik denk dat Chivu wint, omdat hij bijna alles heeft gespeeld. Ik vind het knap dat hij zo constant heeft gespeeld, ook op het allerhoogste niveau. Helemaal gezien zijn jonge leeftijd." Patrick is met enkele vrienden naar Amster dam gekomen en vermaakt zich kostelijk. Ja, het is gezellig. Ik kom altijd een hoop bekenden tegen op deze avonden. Ik hoop alleen dat het wel wat drukker is als we afscheid nemen van Richard Wit schge", zegt hij. Gelukkig woTdt er gehoor gegeven aan zijn verzoek, want er komen rond de klok van acht uur steeds meer bezoekers de grote hal binnenstormen. Bij binnenkomst krijgt iedereen een Ajax-pet en een fraai speldje, waarna men de feest zaal induikt. Jong en oud lopen door elkaar heen, maar iedereen is er vanavond voor hetzelfde doel: Ajax. Op het moment dat Mick Harren richting de climax van zijn optreden gaat, swingen alle aanwezigen mee. Zelfs de meisjes in de roodverlichte kassahokjes blijven niet stil zitten, evenals het barpersoneel en de medewerkers van de haringtent. GEZELLIGHEID Brigitte Tempel (35) uit Apeldoorn is samen met haar broer naar Amsterdam gekomen. Twintig jaar geleden speelde ze zelf nog voetbal en in die periode is haar liefde voor het spelletje ontstaan. „We zijn in de voorbereiding op dit seizoen ook naar AGOW-Ajax geweest, want dat was natuurlijk dichtbij. Ik ben een echte voetbalgek, maar kom vanavond vooral voot de gezelligheid." Brigitte hoopt dat Wesley Sneijder Talent van het Jaar wordt. „Waarom? Hij is niet alleen een hele goede voetballer, ik vind hem ook heel spontaan. Hij is niet oveT het paard getild, rustig en tTeedt niet zo op de voorgrond. Daarom!" De Apeldoorn se staat voor een levensgroot geschilderd doek met daarop de Amsterdamse grachten, maar heeft daar weinig oog voor. In tegenstelling tot John Kooij. De fanatieke F-sider is erg ge charmeerd van de doeken die deze avond van een Amsterdams tintje voorzien. De Amsterdammer bezoekt geregeld Italiaanse wed strijden en is zowel lid van de Genoa-fanclub als van het vrijwilli- gersteam van Ajax. „Het lijkt me schitterend als we die doeken op de F-side omhoog houden en op de tweede ring een groot spandoek maken met daarop 'Groeten uit Amsterdam'. Een soort ansicht kaart, zeg maar. Dat is natuurlijk een supergave choreografie." Rond de klok van negen uur begint het hoofdprogramma. Presentator Floor Tholen en SVA-voorzitter Jan Het stond al een tijdje dik onder streept in de agenda van menig fanatiek Ajax-supporter: maandag 19 mei, slotfeest seizoen 2002-2003 in de Amsterdamse sporthal Borch- land. Uiteindelijk kwamen honder den fans met een rood-wit hart richting het feestcomplex nabij sportpark De Toekomst. Hun komst was niet voor niets. SterkeT nog, de supporters die ver stek lieten gaan, misten enkele unieke Ajax-momenten, zoals het emotionele afscheid van voorzitter Michael van PTaag, de officiële pre sentatie van zijn opvolger John Jaakke, de uitreiking van de prijzen voor de Speler en het Talent van het Jaar evenals het afscheid van Joey Didulica, Henk Timmer, David Men- des da Silva en oer-Ajacied Richard Witschge. JAMAI Terwijl de poorten na weken van intensieve voorbereiding en kei hard werken om zes uur open gaan, regent het buiten pijpenste len en staat menig Ajacied - zo blijkt later - nog in één van de tal rijke files op de ringweg rondom de hoofdstad. Desalniettemin start het kinder programma en is buikspreker Serge erg populair bij de al aanwe zige jonge supporters. Ademloos en met grote ogen volgen zij de grappige gesprekken tussen Serge en zijn vrienden, de aap Coco en de eend Joris. Later staat Serge met de kinderen op het podium en wor den er enkele populaire Neder landse artiesten geïmiteerd, zoals Idols-winnaaT Jamai. Iets verderop staan twee dames in de buurt van het hoofdpodium alles rustig te bekijken. Selma (21) uit Teteringen en haar vriendin Maaike (24) uit Oosterhout hebben speciaal voor het slotfeest een halve dag vrij genomen. „We wer ken allebei in de kinderopvang en konden gelukkig iets regelen. We komen uit de buurt van Breda en hebben eerst wat gegeten bij Soc- Steven Pienaar en Nigel de Jong hebben een binnenpretje. www.ajax.nl/sva

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 12