BRAUND HEALTHSYSTEMS KmtÊÊÊUk 'De laatste goal is altijd de mooiste' Braund HealthSystems Wellness Chiropractie X"' ■Sit f I1MM ft HI! Nieuwezijds Voorburgwal 72 1012 SE Amsterdam Telefoon +31 (0)20 - 422 29 49 Fax +31 (0)20 - 427 75 95 E-mail: braund@xs4all.nl 17 mei 2003 nummer 18 Ajax Life Jari Litmanen AMSTERDAM - Jari Litmanen bewijst wekelijks waarom hij ook volgend seizoen bij Ajax speelt. De Fin scoort niet meer zo vaak als vroeger, maar als hij raak schiet, gaat het bijna altijd om een belangrijk doelpunt. Tegen NEC maakte hij pas zijn zevende treffer van het seizoen, maar hielp zijn ploeg daarmee wèl over het dode punt heen. De strateeg nam Ajax bij de hand en leidde de 'jeugdbende' naar een 1-2 zege. Door Arnout Verzijl helaas is dat niet gelukt. In dat opzicht is dit seizoen een teleurstelling. Maar ik ben alleen met het heden bezig. Hard trainen, de laatste wedstrijden goed spelen en daarmee het team helpen, daar gaat het me momenteel om. Het verleden telt niet." Een hinderlijke achillespeesblessure hield hem sinds december vier maanden aan de kant. In de halve finale van de Amstel Cup, uit tegen Feyenoord, maakte hij zijn rentree. Een sublieme lob van 35 meter deed denken aan de hoogtijdagen uit zijn carrière. In 1994 bij voorbeeld, veranderde alles wat de Fin aan raakte bijkans in goud. Met 26 treffers werd hij destijds topscorer van Nederland. Een jaar later veroverde hij, onderdeel uitmakend van een subliem elftal, de Champions League. Even keerden de gedachten terug naar die periode, voordat doelman Lodewijks het kunststukje van Litmanen ternauwernood onschadelijk maakte. Ajax werd uitgescha keld en daar baalt de eerzuchtige voetballer nog steeds van: „Ik ben naar Ajax terugge keerd om prijzen te pakken. De kans is nage noeg verkeken dat we dit seizoen iets win nen. Tweede worden is het enige alternatief. Dat is geen échte prijs, maar we moeten natuurlijk wel vooruit kijken. Door tweede te worden, spelen we volgend seizoen kwalifica tiewedstrijden voor de Champions League en dat is kwalitatief beter dan de UEFA Cup. Daar zijn we nu dus volledig mee bezig. Iedereen bij Ajax wil komend seizoen Champions Suomi, oftewel Finland, betekent moeras- land. Het is niet zeer velen gegund te overle ven in dergelijk zompige ondergrond. Zij die dat wel doen, beschikken over klasse, moed en wilskracht. Eigenschappen die bij Jari Lit manen passen. De in Lahti geboren Fin is een echte avonturier. Op 21-jarige leeftijd ruilde hij zijn vertrouwde en zeer beschermde omgeving in voor het mondaine Amsterdam, waar de technische bazen bij Ajax in hem de ideale opvolger van Dennis Bergkamp zagen. Hij voldeed moeiteloos aan die ondankbare opgave. Sterker nog, tussen 1992 en 1999 groeide Litmanen uit tot een heuse volksheld. Lieveling van de supporters, sportman van het jaar in Finland en bepakt met prijzen, titels en bekers, verruilde hij Amsterdam eerst voor Barcelona en vervolgens Liverpool, om er in 2002 vastberaden terug te keren. Alsof hij nooit was weggeweest, sloten de fans hem in de armen en dribbelde hij op de hem karakteristieke wijze, met de benen licht gekromd, weer over het veld van de ArenA. GRAAG MEER Tegen NEC speelde Litmanen zijn 21ste wed strijd sinds hij op maandag 9 september offi cieel als aanwinst werd gepresenteerd. In 13 duels daarvan begon hij in de basis, een aan tal dat minder is, dan waarop hijzelf èn de technische staf vooraf hadden gehoopt. Lit manen: Ja, ik had graag meer wedstrijden gespeeld. Dat was ook de verwachting, maar Braund HealthSystems is a natural health care center located in the center of Amsterdam. It con sists of two registered chiropractors and two pro fessional sport masseurs. The integration of chiropractie and sports massage enable a full program of health care to be undertaken at the same location making it con venient for clients with tight schedules. The chiropractors is specialised in applied kine siology. This advanced technique provides treatment to balance the body structurally, biochemically and emotionally through natural health care methods. Many sporting injuries like shoulder, wrist, knee, ankle as well as hip injuries are treated with our combined system. More importantly - a lot of inju ries can be prevented by treating the body regu larly to keep it balanced. Examples of the com mon cases that can be prevented are hamstring, and shoulder injuries. Once the body is balanced treatment from the sport masseurs will remove the muscle spasm to leave the client with good movement and relaxed muscles The practice has been established for 5 years. Braund HealthSystems is een natuurlijk gezond heidscentrum gelegen in het centrum van Amsterdam. Er zijn twee gediplomeerde chiro- practoren en twee professionele sportmasseurs werkzaam. De integratie van de chiropractie en sportmassa ge maakt het mogelijk om een volledig program ma voor gezondheidszorg op één adres onder te brengen. Makkelijk voor clienten met drukke werkschema's. De chiropractoren zijn gespecialiseerd in toege paste kinesiologie. Deze geavanceerde techniek maakt het mogelijk het lichaam structureel, bio chemisch en emotioneel te behandelen door het gebruik van natuurlijke gezondheidsmethodes. De meeste sportblessures, zoals schouder-, pols-, knie- en heupblessures, worden behandeld met ons gecombineerde systeem. Daarnaast is het essentieel om het lichaam regelmatig te behande len en ervoor te zorgen dat het in balans blijft, zodat de meeste blessures voorkomen kunnen worden. Voorbeelden van zulke blessures zijn hamstring- en schouderblessures. Wanneer het lichaam door de chiropractor in balans gebracht is, volgt een behandeling van de sportmasseur waardoor de spierkrampen verdwijnen en de client weer goed kan bewegen met ontspannen spieren. De praktijk bestaat reeds 5 jaar.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 6