Van der Gun terug als buitenspeler 'Nummer tien is geen optie' 9 SERUICE Ajax Live 0900-500.20.52 Houanü casino ereoivisie •TicketBox EEZBZHBZZai BEL NU DE LUISTEB- BESTELLIJN 0900-900.50.571 mnHfW.12VOICEiiAIL.C6M JAARGANG 10, NUMMER 18 ZATERDAG 17 MEI 2003 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. MEDIA www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen en info, Telefoon 020 - 3111444 Adreswijzigingen, opzeggingen en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam AFC Ajax/SVA: www.ajax.nl/sva Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: Ajaxlife@svaiax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Telefoon: 020 - 3111515 Telefax: 020 - 3111510 Hoofd- en eindredactie: Nico Smith Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Sander Berends, David Endt, Patrick Leemans,Daan Schippers, Martin van Zaanen, Sander Zeldenrijk. Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Theo Wijland Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Guilhermo Barten Chiel Wilbers Druk: Drukkerij De Jong, Baarle-Nassau Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) io% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersvereniging activiteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenig vuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en open baarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP 7 JUNI 2003 Van der Cun eerder dit seizoen namens Willem II present in de ArenA. TILBURG - Cedric van der Gun was zo blij als een kind toen hij hoorde dat hij volgend seizoen weer aan de selectie van Ajax wordt toegevoegd. De dit jaar aan Willem II uitgeleende 24-jarige aanval lende middenvelder krijgt opnieuw een kans van trainer Ronald Koeman en technisch directeur Leo Beenhakker. Maar niet op de voor hem favoriete 'nummer tien'positie. Nee, de van origine scha duwspits is teruggehaald om links- of rechtsbuiten te gaan spelen. Door Patrick Leemans En eigenlijk is dat niet eens zo vreemd. Want onder coach Co Adri- aanse presteerde Van der Gun, tij dens het voor hem succesvolle sei zoen 2000/2001 (33 competitie wedstrijden in Ajax 1 en negen doelpunten, red.), ook al zeer ver dienstelijk als rechtervleugelaan valler. Dat voetbaljaar brak de in Den Haag geboren Ajacied defini tief door. Ook in de UEFA Cup deed Van der Gun van zich spreken. In drie Europa Cup-duels wist hij vier keer (drie goals tegen AA Gent en één tegen Lausanne Sports) het net te vinden. Één seizoen later sloeg het noodlot toe. De middenvelder raakte geblesseerd aan zijn knie en verdween daardoor uit beeld bij Ajax 1. Co Adriaanse, de trainer die hem had laten debuteren, werd vervolgens ontslagen en Ronald Koeman - die hem nauwelijks kende - ging zonder de langzaam herstellende Van der Gun verder en werd zonder de Hagenaar kam pioen. Geen reden voor de win nende coach om zijn elftal te ver anderen. Daarom kreeg Van der Gun aan het begin van dit seizoen te horen dat hij niet voor de A- selectie in aanmerking zou komen. „Hoe erg ik het ook vond, het was eigenlijk wel te begrijpen. Ik was lang geblesseerd geweest en had me onder Koeman niet kunnen laten zien." WILLEM II Van der Gun werd uitgeleend aan Willem II, dat onder leiding staat van trainer Mark Wotte, die hij nog kende uit een vroegere periode waarin Ajax hem had uitgeleend aan FC Den Bosch. De 'nummer tien' speelde vooral de eerste sei zoenshelft regelmatig zijn wed strijden, maar de laatste weken is Van der Gun niet meer zo vaak in de basis te ontdekken. „Over mijn jaar bij Willem II ben ik niet tevre den, maar ook niet ontevreden. Natuurlijk moest ik in vergelijking met Ajax een stap terug doen. Maar ik speel liever bij een mid denmoter uit de Holland Casino Eredivisie, dan in een Beloftenelf- tal. Uitgeleend worden aan Willem II was beter voor me, dan helemaal niet aan voetballen toekomen." Cedric van der Gun heeft zin in een nieuwe kans bij Ajax. „Een maand geleden werd ik naar de ArenA geroepen voor een gesprek met Beenhakker en Koeman. Ik wist wel waar het over zou gaan, maar nog niet wat de uitkomst zou zijn. Wat ik te horen kreeg, maakte me erg blij. Ik behoor volgend seizoen weer bij Ajax 1 en dat is wat ik altijd gewild heb. Want dit blijft toch mijn cluppie." Youssouf Hersi, verhuurd aan NEC, keert in tegenstelling tot Van der Gun niet terug. Hij zou namelijk vierde keus worden achter de andere nummers tien bij Ajax, Rafael van der Vaart, Steven Pie- naar en Jari Litmanen. Waarom mag Van der Gun, van origine toch ook schaduwspits, dan wel op het oude nest terugkeren? „Uit het gesprek met Koeman en Beenhak ker werd duidelijk dat ik als links- of rechtsbuiten aan de selectie toe gevoegd word. Dat vind ik prima, want onder Adriaanse heb ik het ook goed gedaan. Op die positie heb ik vaak gescoord en veel assists gegeven. Ik ben al lang blij dat ik nog een kans krijg. Ik wéét dat ik het niveau aankan en goed genoeg ben. Het is aan mij me te bewijzen voor Ajax 1. Ik kijk uit naar volgend seizoen, als ik eindelijk weer in de ArenA mag spelen." Ajax Life nummer 18 17 mei 2003 Ajax - DeGraafschap Zondag 18 mei 2003 Aanvang: 13:00. Geen stadionverkoop. Sluitings datum zaterdag 17 mei 18:00. De laatste kaarten kunnen gekocht worden zonder clubcard verplich ting. FC Twente-Ajax Zondag 25 mei 2003 Aanvang: 14:30. Voorverkoop is reeds gestart. Ajax-uitkaarthoudeTs kunnen tot donderdag 22 mei een entreebe wijs aanschaffen. Voor vertrek- en instapprocedures zie teletekst pagina 660. Vertrek ingang Noord B. Legitimatie vereist. Prijs per omwisselbiljet 28.31 euro. Ajax - SC Heerenveen Hemelvaartsdag 29 mei 2003 Aanvang: 14:30. De voorverkoop van deze laatste competitiewedstrijd is Teeds gestart. Vanaf zaterdag 17 mei is er vrije verkoop zonder clubcard. Prijzen variëren van 15 euro tot 47 euro. Bij het stadion dienen gel dige toegangskaart en legitima tie getoond te kunnen worden. Bij alle wedstrijden, maar zeker de uitwedstrijden, geldt dat men in het bezit moet zijn van een legitimatiebewijs. Bent u dat niet, dan wordt u de toegang tot het stadion ontzegd. Kortom: vergeet u legitimatiebewijs niet, dan voorkomt u veel problemen. VAN DC STMTSIOTEUJ TOO* KAMTJC Bti ttM VftN Dt VHW0OWUWT1W, UtlHTtK»- NAABOSUf WTt WWW.ZKIOtTBOX.Stc Ajax Harsch D. Knegt - Ajax 10012030 Clublied - Ajax 10012029 Op een slof- Johnny Hoes 10012023 Van der Vaart wie k_- Ajax 10012020 De herdertjes- Ajax 10012019 208029 20801 Chivu Niet thuis VA. Vaart 129002 Witschge Niet thuis 129008} 129016 Pienaar - Niet thuis 1290061 BBIIMIim I

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 15