'Samba'-voetbal in Ajax Fi US KIDS CLUB T WlllS Prijsvraag Ajax Life 17 Ajax Life nummer 18 17 mei 2003 iWIBilll TE KOOP TE HUUR JlJfflTO ~r flï' T ?fi 1 SiSlS ■KAS iVUPij k k i 11 ml 111 en Is liv 0174 289 946 www.twinsinvestments.com AMSTERDAM - Wamberto is niet alleen een hele goede voetballer bij Ajax, hij is ook vader van drie zoons: Danilo (13), Wambertinho (11) en Wanderson (8). Het jongste gezinslid speelt dit seizoen in Ajax Fi. Ajax Life nam met Wamberto een kijkje op sportpark De Toekomst en praatte met 'Wampi' over vaderschap, school, vriendschap en natuurlijk voetbal. a Wamberto en zijn jongste zoon Wanderson. Door Sander Zeldenrijk Wamberto meldt zich, zoals afgesproken, klokslag twee uur bij de receptie van de Amsterdam ArenA. „Precies op tijd, hè", lacht hij, om vervolgens in zijn grote grijze jeep te stappen. Op weg naar De Toekomst vertelt hij over zijn zojuist afgewerkte training. „Van daag hebben we het rustig aan gedaan, omdat ik morgen een zware test onderga. De piepjestest, ken je die? Dan moet je alleen maar rennen. Zo kijken ze hoe goed mijn con ditie is." Na een paar minuten arriveert hij op het par keerterrein van De Toekomst. In de kantine wordt Wamberto meteen begroet door enkele moeders van spelertjes uit de Fi. Danny Blind is er ook. Het 'hoofd opleidingen' zegt dat hij wat vaker naar zijn zoon moet komen kijken. Wamberto lacht en veront schuldigt zich. „Ik kan bijna nooit kijken, omdat ik meestal zelf moet trainen. Maar als het even kan, ben ik er. Mijn vrouw is er wel altijd en die houdt me op de hoogte. Meestal praat ik thuis met de jongens over hun wed strijden. Ze willen alledrie profvoetballer worden en ik probeer ze nu al aanvallend te laten denken." BROERTJE Wamberto komt uit een groot gezin en heeft maar liefst vijf zussen en vier broers. „Ik moest thuis alle klusjes doen, omdat ik de jongste was. Bovendien keken mijn zussen altijd met een schuin oog naar me als ik met een vriendinnetje thuiskwam." Het is dus niet zo gek dat de aanvaller zelf ook voor een groot gezin koos. Zo werd hij op zijn 16de al voor het eerst vader; op z'n 20ste had hij al drie kinde ren bij zijn vrouw Rosana. „Als ik met mijn oudste zoon aan het winkelen ben, denken mensen wel eens dat ik met mijn jongere broertje op stap ben, hahaha." Zijn oudste zoon, Danilo, speelt bij Ajax in de Di, maar Wambertinho voetbalt niet bij Ajax, maar bij Roda '23. De twee oudsten zijn in Brazilië geboren, maar Wanderson kwam in België ter wereld, toen Wamberto daar nog voetbalde. „We gaan ieder jaar terug naar Brazilië. Sowieso na het voetbalseizoen. Dat is erg leuk, want dan voetballen we met z'n allen in dezelfde straat waar ik vroeger ook al speelde." Brazilië. Het woord is gevallen. Zodra de kleine aanvaller met moderne zonnebril over zijn geboorteland praat, beginnen zijn ogen te glinsteren en verschijnt er een grote glim lach op zijn gezicht. Wamberto is nog erg nauw betrokken bij zijn vaderland. „Ik heb een school gebouwd in Sao Luis, de 'Wam berto Campos School'. Sao Luis ligt op drie uur rijden van het plaatsje Cururupu. Daar ben ik geboren. Er zitten nu tweehonderd kinderen op mijn school en iedere dag komen er meer bij. Daardoor moeten we nu zelfs uitbreiden. Na dit seizoen ga ik een nieuwe locatie zoe ken. Binnen twee jaar moet de nieuwe school er staan, het is de bedoeling dat kinderen er ook na schooltijd terecht kunnen. Ik wil de jeugd opvangen en onderdak bieden." ZAAKWAARNEMER Hoewel Wamberto veel voor zijn vaderland voelt, denkt hij niet dat hij er na zijn loopbaan gaat wonen. „Nee, in juni ben ik vijfjaar in Nederland en dan krijg ik waarschijnlijk een Nederlands paspoort. We hebben hier veel vrienden gemaakt en willen dan ook erg graag blijven. Ik wil Braziliaanse spelers gaan begeleiden die naar Nederland komen. Ja, ik word een soort zaakwaarne mer." Volgens Wamberto willen zijn kinderen graag voor het Nederlands elftal uitkomen, als ze die kans ooit krijgen. „Het is heel moeilijk om in het Brazili aanse nationale team te komen. Bovendien zijn mijn kinderen hele maal verhollandst. Het is hier alle maal veel beter geregeld. Ik voetbalde op hun leeftijd niet eens bij een club, maar gewoon op straat. Hier hebben ze alles wat ze nodig hebben." Tijd voor de wedstrijd. Rond drie uur fluit de scheidsrechter voor het begin van Ajax F1- Hoofddorp Ei. Wamberto neemt plaats in de dug-out en ziet dat Wanderson op rechts begint. De tegenstander van vanmiddag is gemiddeld twee jaar ouder, horen we van ex- profvoetballer Leeroy Echteld. Zijn zoontje Kevin speelt ook in de F-jes. Ajax heeft het in de eerste helft erg moeilijk tegen de grotere en sterkere tegenstander. Bij rust staat het dan ook 0-3 en Wanderson heeft nog maar weinig bruikbare ballen gekregen. Wam berto: „Hij is nog niet zo brutaal, maar dat komt wel als hij wat ouder wordt. Verder ging het nog niet zo heel goed. Kijk maar naar de trainer, die is ook een beetje boos." Ondertussen arriveert Wamberto's vrouw Rosana samen met een vriendin. Ze zit nog maar nauwelijks op de bank of het klinkt: 'Hup Wandersóóóón.' Wamberto knijpt zijn ogen samen als hij haar hoort gillen. Lachend schudt hij daarna zijn hoofd. „Mijn vrouw schreeuwt zo hard, dat de jongens tegen mij zeggen dat ze maar niet meer moet komen, hahaha." Ajax komt beter in de wedstrijd en scoort via Denzei Gravensbergh in een tijds bestek van tien minuten drie maal. Bij Den zeis vierde treffer is ook Wanderson dolblij. Hij was even naar de kant gehaald om uit te rusten, maar rent nu juichend met zijn team- In Ajax Life 17 vroegen we jullie hoeveel doelpunten Ajax maakte in dit Cham pions League-seizoen? Het goede ant woord was natuurlijk 14. Antoine Hanegraaf uit Den Dungen, Wes ley Deenen uit Venray en Marco Reuvers uit Stavoren hadden het goede antwoord opgestuurd en winnen een echte Ajax- portemonnaie. Van harte gefeliciteerd, we sturen hem zo snel mogelijk naar jullie toe! De prijsvraag van deze Ajax Life luidt als volgt: Welke Ajacied verlengde onlangs zijn contract met één jaar? Stuur je antwoord voor 27 mei naar: Ajax Kids Club, o.v.v. prijsvraag Ajax Life 18, post bus 12044,1100 AA, Amsterdam. Onder de juiste inzenders verloten we een prachtige prijs. De geluksvogels mogen in het Ajax- museum helpen om de Europacupbekers op te poetsen! Dat is niet voor veel mensen weggelegd, dus reageer snel! genootjes het veld weer in. Wat een sensatie, vier doelpunten in een kwartier! Ook Wam berto klapt zijn handen stuk. Het team van Wanderson is na rust veel sterker en wint vrij gemakkelijk met 8-3! Wanderson geeft veel gevaarlijke voorzetten en als hij aan de bal is, roept het publiek 'Samba, Samba'. Na afloop worden er, zoals gebruikelijk, strafschoppen genomen. Dan scoort Wanderson zijn eerste treffer. Juichend en breed glimlachend naar Wamberto rent hij weer terug naar de bank en gaat tussen zijn ploeggenootjes zitten. Verlegen zegt Wanderson: „Het ging wel goed", waarna zijn vader hem een Brazili aanse knuffel geeft. aak Mevrouw en meneer de Sousa Campos. Uithoorn bedrijventerrein Amsterdam-Sloterdijk III Hollandse Dijk Tijmuiden - West 16 bedrijfsunits met een oppervlakte vanaf ca. 64 Direct aan de nieuw aan te leggen Westrandweg m met eigen parkeerplaats. 22 bedrijfsunits met een oppervlakte vanaf 73 m2. Bel voor onze speciale prijsaanbiedingen! Koopsom: vanaf 90.000,- v.o.n. excl. BTW Een ontwikkeling van: Voor verkoop informatie: Of kijk op: www.ajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 11