Helemaal niets? Ajax Life nummer 17 5 mei 2003 I LEEG i^RN&atv t trots Europees podium i waarna Pienaar in twee keer scoorde. Weer dacht ik 'nu is het echt gelopen, we gaan door naar de halve finale'." Ook Van der Meyde kon het naderende onheil dus niet bevroeden. AC Milan maakte in een alles of niets offensief alsnog de winnende treffer. De verslagenheid bij de Ajacieden was groot. Diverse spelers zakten na het laatste fluitsignaal ineen. Anderen hieven hun armen ten hemel of sloegen hun handen in afgrijzen voor het gelaat. Van der Meyde: „Zo sterk wisselende emoties in korte tijd, dat is me nog nooit eerder gebeurt. Niemand van ons, denk ik. Hier kunnen we alleen maar van leren. Het is vreselijk balen om zo te moeten verliezen. Maar ja, we kunnen er niets aan doen. Hadden we dan met zijn alleen voor de goal moeten gaan hangen? Dat had ook niet gewerkt. Nu is het onze doelstelling om tweede te worden in de competitie want dit willen we volgend jaar graag weer meema ken." In diverse media werd bericht dat Inter- nazionale interesse voor de flankaanvaller van Ajax zou hebben. Van der Meyde ontkent niet dat eT gesprekken zijn geweest tussen die club en zijn zaakwaarne mer: „Maar dat betekent niets. Ik vind dat er teveel ophef over wordt gemaakt. Er zijn zoveel spelers die worden benaderd en praten kan altijd. In principe wil ik met deze ploeg graag bij elkaar blijven", aldus de Ajacied. Ook Zlatan Ibrahimovic zat na de onterechte nederlaag com pleet stuk: „Ik voel me helemaal leeg van binnen. Baal verschrik kelijk. Wat kan ik er verder nog over zeggen: het is zoals het is. Onze droom is over. We konden dit jaar de finale halen, want onze tegenstanders hebben steeds onze mogelijkheden onderschat. Dat maakt het extra zuur. Tot de 2-2 ging het goed; we waren er bijna. De sfeer, na afloop in de kleedka mer, was vreselijk. Vergelijkbaar met de uitschakeling van Zwe den door Senegal, op het WK 2002. Tijdens de wedstrijd dach ten we voortdurend dat we kón den en zóuden winnen, maar AC Milan scoorde steeds op ongelukkige momenten. Ze waren echt niet beter." Ronald Koeman vermande zich na afloop. Ten overstaan van de internationale pers liet hij weten dat vooral de manier waarop Ajax weTd uitgescha keld, pijnlijk was: „Ik had niet gedacht dat het uiteindelijk zo spannend zou worden. Wij groeiden in de wedstrijd, maar na de 2-1 van Shevchenko had ik niet meer verwacht dat we nog gelijk zou den maken. Dat gebeurde wel. De laatste tien minuten kwamen we niet meer in de proble men. In de slotfase is er echter altijd de angst dat er een balletje goed valt. En prompt gebeurde dat. AC Milan beschikt over sterke, grote jongens voorin en dan heb je een beetje geluk nodig. Zij hadden dat; wij niet. Bij ons gleed Chivu uit. Na afloop heb ik niks gezegd in de kleedkamer, die momenten zijn voor de spelers zelf. Woorden zijn dan niet voldoende. Praten doe ik de komende dagen wel. Dan zal ik ze zeggen dat we absoluut niet onder deden voor AC Milan. Wij hebben een ontwik keling doorgemaakt die we aan het begin van dit seizoen nooit hadden verwacht. Op zich is het een prachtige prestatie, dat we de Italia nen in twee duels zo onder druk hebben gezet. Maar daar schieten we nu niets mee op. Voetbal kan hard en onrechtvaardig zijn. Deze uitschakeling hebben we niet verdiend. Het is aan mij deze tegenvaller als eerste te verwerken, anders kan ik datzelfde niet ver wachten van mijn spelers, op wie ik zo ontzet tend trots ben." Litmanen buigt zich bezorgd over de hevig bloedende Nesta. 'Helemaal niets' is een momenteel veel gebezigde uitspraak van voornamelijk Feyenoord- supporters. Zij refereren daarmee hatelijk aan het succesvolle seizoen van Ajax, dat mogelijk in geen enkele concrete prijs resulteert. Maar is dat wel zo? Ajax heeft dit seizoen al het ver- loTen gewaande Europese terrein heroverd. Met imponerend spel en indrukwekkende resul taten heeft Ajax, niet voor de eerste keer, bewezen dat het over één van de beste jeugdoplei dingen ter wereld beschikt en dat een frisse visie op voetbal altijd rendeert. Daarnaast heeft Ajax het in verval geraakte Nederlandse clubvoetbal van een enorme opkikker voorzien. Waar Feyenoord struikelde over middelmatige ploegen als Newcastle United en Dinamo Kiev en PSV het onderspit dolf tegen Borussia Dortmund en Auxene, daar schakelde Ajax onder meer Olympique Lyon, AS Roma en Arsenal uit. 'Helemaal niets' gaat al helemaal niet op voor de gestegen marktwaarde van Ajax en het ver diende prijzengeld. Op basis van de uitmuntende resultaten in de Champions League keert de UEFA Ajax een bonus uit van bijna elf miljoen euro. Ter vergelijking: FeyenooTd moet het dit seizoen doen met zeven miljoen euro minder. Maar het allerbelangrijkste is wel het feit dat Ajax over een jonge, zeer getalenteerde en gre tige spelersgroep beschikt, die alleen nog maar sterker kan worden. Omdat de Rotterdamse rivaal het moet doen met een kern van binnekort uitgebluste dertigers, ziet de toekomst van Ajax er een stuk rooskleuriger uit. En daar kan geen Amstel Cup tegenop. De zichtbaar teleurgestelde Ronald Koeman bedankt de supporters voor hun steun. Zlatan grijpt verbijsterd naar zijn hoofd, Maldini heeft andere kopzorgen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 9