1 Dames-, heren- èn kinderschoenen o.a. van Bommel, Van Lier, Gabor, Ara, Compagnucci en Naturino. Kwaliteit èn goed advies! Groot winkelcentrum Amstelveen Tel. 020-641 90 34 Ajax Life nummer 17 3 mei 2003 -«1 voor mijn ontwikkeling' zoen ben ik terugbetaald voor al die arbeid. De mensen hebben mijn talent kunnen zien en ook dat ik voldoende kracht heb. Ik heb bewezen met de beste spelers van Europa mee te kunnen. Dit seizoen werd duidelijk dat ik het kan. Deelname aan de Champions League is heel goed voor mijn ontwikkeling geweest. Ik heb geleerd dat ik altijd gecon centreerd moet zijn en scherp moet trainen en spelen. De ervaringen die ik heb opge daan, hebben me klaargestoomd voor de Europese competitie van het volgende sei- Steven Pienaar is Ronald Koeman dankbaar voor het vertrouwen dat hij van de coach heeft gekregen. „Hij heeft me de kans gege ven en me laten voetballen. Dankzij hem heb ik nog steeds plezier in de sport. Hij heeft me geleerd dat ik niet alleen voor mezelf moet spelen, maar dat het teambelang het belang rijkste is." Het goede spel van Pienaar werd in februari dit jaar beloond. Hij kreeg een verbe terd contract dat hem tot de zomer van 2006 aan Ajax bindt. BITTER En toch heeft het fantastische seizoen van Pienaar een bitter nasmaakje gekregen. Hij had zich bijna onsterfelijk kunnen maken, door in de Champions League-kwartfinale tegen AC Milan twaalf minuten voor tijd de 2- 2 binnen te schieten. Helaas krijgt Ajax niet waar het recht op heeft. De Italianen treffen in de persoon van Jon Dahl Tomasson in de blessuretijd het net, waardoor de jonge ploeg van aanvoerder Cristian Chivu niet naar de halve finale gaat. Pienaar omschrijft de gelijkmaker, die bijna voldoende was voor vermelding in de geschiedenisboeken. „Ik schoot in de kluts tegen doelman Dida aan en in tweede instantie stond ik razendsnel op om de goal te maken. Ik kreeg de kans en dacht: 'die moet er in, al breek ik allebei m'n benen'. Gelukkig was ik eerder bij de bal dan de Milanezen. Helaas was het onvoldoende. We bleven met lege handen achter en dat doet nog steeds pijn. Maar nu moeten we ons concentreren op de Holland Casino Eredivisie, zodat we volgend seizoen opnieuw in de Champions League kunnen spelen. Al zullen de tegenstanders ons dan beslist niet meer zo onderschatten, als ze dit jaar gedaan heb ben." Het onterechte 3-2 verlies tegen AC Milan spookt nog lang in de gedachten van de bijna matchwinnaar. „Ik heb de nacht na de uit schakeling niet kunnen slapen, maar na twee dagen ging het alweer. Na de goal van Tomas son leek het alsof mijn wereld instortte. Maar zo is het leven, zo is voetbal en die ervaring zal ik meenemen. Het kan namelijk niet altijd meezitten. We moeten ook lering trekken uit negatieve situaties en niet alleen in het posi tieve leven. Op dat moment was er sprake van 'Unlucky Ajax'." Pienaar wordt tijdens de heenwedstrijd in deArenA onderuit geschoffeld door Massimo Ambrosini. I/tut ScAaeaett GOLE

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 7