'Champions League was goed De Kwakel 0297 - 2319 90 E-mail: info@awg.nl Internet: www.awg.nl Steven Pienaar heeft toch een droomseizoen 3 mei 2003 nummer 17 Ajax Life waren minder blij met me, hahaha! Zeker de spelers en supporters van AC Milan. Die von den bet niet zo leuk, dat ik het veld van San Siro langzaam verliet, toen ik in de kwartfi nale gewisseld werd. Ach, dat hoort er bij. Ik heb dit seizoen bijna alle Europa Cup-duels gespeeld en heb twee keer gescoord. Mijn doelpunten in Lyon en Milaan in de Cham pions League vind ik net zo belangrijk als goals op een Wereldkampioenschap. Het is de beste competitie van Europa en daarom is het bijzonder als een voetballer daarin het net weet te vinden. Mijn openingstreffer in Frankrijk tegen Olympique Lyon (eerste ronde, uitslag 0-2, red.) is me altijd bijgeble ven, omdat die zó ontzettend belangrijk was. Die heb ik nog steeds in gedachten." Maar de Zuid-Afrikaanse international herin nert zich ook slechte momenten uit de Cham pions League. „De uitwedstrijd tegen Interna- zionale staat me nog bij. Ik kwam pas in het veld, toen de Italianen al met 1-0 leidden. Dan is het niet prettig voetballen tegen een ploeg uit de Serie A. Inter was alleen nog maar bezig met verdedigen. Bovendien was dat mijn slechtste wedstrijd uit de Champions League." SPECIAAL Maar toch stijgen de goede herinneringen aan de Champions league boven de slechte uit. „De Europese wedstrijden hadden iets speciaals. De tegenstanders waren van een hoger niveau dan dit jonge Ajax gewend was. Toch denk ik dat we ons prima hebben aan gepast. We hebben laten zien dat we met de Europese topploegen meekunnen. Als ik naar mezelf kijk, moet ik zeggen dat ik mentaal sterker ben geworden. Ik heb hard gewerkt om in de basis van Ajax te komen en dit sei- AMSTERDAM - Ja, natuurlijk herinnert hij het zich nog: 23 april 2003, AC Milan - Ajax, kwartfinale Champions League, zeven minuten voor het laatste fluitsignaal. Steven Pienaar wordt, na het scoren van de verlossende 2-2, gewisseld voor Nigel de Jong. Om vervolgens vanaf de reservebank toe te kijken, hoe Jon Dahl Tomasson in de blessure tijd de 3-2 binnen schiet. Even stort de wereld van de 21-jarige Zuid-Afrikaan in. Tóch kan de middenvelder nu al terugkijken op een voor hem fantastisch Ajax-seizoen. Door Patrick Leemans half jaar vastgelegd. De toenmalige trainer van de Zuid-Afrikaanse fusieclub, Leo van Veen, spreekt vol lof over de speler. „Hij is de beste jongeling die ik in Zuid-Afrika heb gezien. Hij kwam als 17-jarige zonder ervaring bij Cape Town en ontplooide zich tot één van de topspelers van het land." Pienaar herin nert zich de transfer naar Ajax nog als de dag van gisteren. „Ik was heel blij dat ik de eerste voetballer was, die via de opleiding in Zuid- Afrika naar Amsterdam mocht. Ik kon het eerst niet geloven. Het ging ook zo snel. Maar toen ze me vroegen, hoefde ik geen twee keer na te denken. Het was tijd om uit Zuid-Afrika te vertrekken. Mijn transfer naar Ajax heeft er voor gezorgd, dat ik mezelf nu als voorbeeld voor andere talentvolle spelertjes uit Zuid- Afrika beschouw. Ook zij kunnen de weg bewandelen, die ik heb afgelegd." De treffer waarmee Steven Pienaar historie had kunnen schrijven: zijn gelijkmaker in San Siro. In de zomer van 2000 contracteert Ajax een 18-jarig talentje uit Johannesburg. Steven Pienaar wordt de eerste voetballer, die via Ajax Cape Town de overstap maakt naar de hoofdopleiding in Amsterdam. De technische middenvelder wordt meteen voor vijf en een De eerste jaren komt Pienaar voor Jong Ajax uit. Pas in het seizoen 2001/2002 haalt trainer Ronald Koeman hem bij de A-selectie. Tegen NAC in Breda (0-1, red.) maakt hij zijn debuut. Pienaar ziet een paradox in zijn eerste twee seizoenen bij Ajax 1. „Vorig seizoen speelde ik slechts acht wedstrijden en wonnen we alles. Dit seizoen stond ik bijna ieder duel in de basis en kan ik aan het eind van de rit geen tastbare prijzen omhoog houden. Dat is het verschil. Maar toch heb ik een mooi voetbal jaar achter de rug. Ik ben doorgebroken." En zo is het inderdaad. Dit jaar heeft Pienaar bewezen een vaste kracht voor Ajax 1 te zijn; iemand die technisch sterk is en overzicht op het middenveld behoudt. Niet voor niets ont vangt de kleine grootheid complimenten van Koeman, ploeggenoten, media én Europese topspelers als Patrick Vieira en Clarence See- dorf. „Ja, maar de Italiaanse tegenstanders Waar bouwen nog topsport is

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 6