Willekeur regeert competitie deBOUD'S INN ajax- Ajax Life nummer 17 3 mei 2003 Drie Ajacieden in Oranje Ziekenboeg Ajax stroomt eindelijk leeg Babangida wil ontbinding contract Oefencampagne Ajax Aanbieding: Ajax spijkerjack vanaf maat 8,10,12,14,16 en S t/m XXL van€J33^5T voor €18,00 )ijker Hes Spijker Hesjes maat S t/m XL QRQV/ De gehele Ajax Adidas collectie!!! NUÜ Ajax uitshirts kindermaten van €-55^0" voor 34,95 Volwassen maten Ajax uitshirt van voor 39,95 Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl ZEIST - Bondscoach Dick Advocaat riep drie Ajacieden op voor de oefeninterland Nederland-Portugal van afgelopen woensdag. Voor Wesley Sneijder was het de eerste maal bij Oranje. Hij had slechts 17 officiële duels in Ajax 1 nodig om de keuzeheren van de KNVB van zijn kunnen te overtuigen. Rafael van der Vaart en Andy van Meyde behoren al langere tijd tot de selectie van het Nederlands elftal. AMSTERDAM - De ziekenboeg van Ajax is precies op tijd - voor de beslissende fase in de competitie - eindelijk zo goed als leeg. Rafael van der Vaart, Maxwell en Tomas Galasek kwamen afgelopen zondag alle maal in actie tegen AZ. Het trio was her steld van respectievelijk een lichte her senschudding, een enkelblessure en een knieblessure. Ook Victor Sikora kwam in Alkmaar in het veld. De aanvaller had geen last meer van de gevolgen van een kuitspierblessuTe. Tegen AZ verving hij na ruim een uur spelen Steven Pienaar. Bel gisch international Jelle Van Damme ont brak vanwege een gekneusde rechter voet. Van de langdurig geblesseerden staat ook Wamberto weer op het punt zijn rentree in de A-selectie te maken. Hij kampte de afgelopen maanden met een gebroken middenvoetsbeentje. Stefano Seedorf, die dezelfde blessure heeft als de kleine Bra ziliaan, kan pas over een paar weken zijn rentree maken. Net als doelman Henk Timmer (scheurtje in kuitspier rechter been) hoopt hij het slotstuk van dit sei zoen nog fit mee te beleven. AMSTERDAM - Tijjani Babangida heeft met Ajax een gesprek gehad over ontbin ding van zijn contract. De Nigeriaan heeft nog een overeenkomst die loopt tot het einde van volgend seizoen. Zijn laatste wedstrijd in het rood-witte shirt dateert echter al van oktober 1999, tegen Willem II. De vleugelaanvaller maakte in 1996 zijn debuut voor Ajax, in de openingswed strijd van de ArenA tegen NAC. In totaal zou hij 76 wedstrijden spelen, waarin hij 20 doelpunten maakte. „Ik heb goede en slechte tijden meegemaakt bij Ajax", zegt Babangida. „Mijn eerste seizoen was erg moeilijk, omdat de verwachtingen hoog gespannen waTen en de club net in een nieuw stadion speelde. M'n tweede sei zoen was wel goed. ledereen werkte kei hard om zich te bewijzen tegenover Mor ten Olsen. We wonnen uiteindelijk de dubbel. Het was óóit mijn droom om bij Ajax te spelen, maar nu wil ik alleen maar voetballen. Daarom praat ik met Ajax over ontbinding van m'n contract." Sinds zijn laatste wedstrijd voor Ajax werd de 29-jarige Babangida verhuurd aan Vitesse, het Turkse GencleTberligi en Al-lttihad uit Saoedi-Arabië. Hoogstwaar schijnlijk zal Babangida zijn carrière voortzetten in China of Japan. Andy van der Meyde viert zijn treffer tegen AZ. De kans bestaat dat hij de volgende oefencampagne van Ajax niet zal meemaken. Alles over de belangstelling van Internazionale op de pagina's 8 en 9. Vervolg van pagina 1 De eerste trainingsdag in het nieuwe seizoen staat gepland voor maandag 7 juli. De eerste oefenwedstrijd vindt plaats op zaterdag 12 juli. Om 14.30 uur is Blauw Wit de eerste tegen stander van Ajax. Vervolgens speelt Ajax tegen W De Lutte, Achilles '12, Koninklijke UD en DVS 33- Vorig seizoen trof Ajax in de aanloop naar het seizoen vier amateurclubs. Die werden door Ajax met de doelcijfers 40 voor en 1 tegen door de huidige landskampioen en bekerhouder verslagen. Op woensdag 6 augustus vindt de traditionele Open Dag van Ajax plaats op de teneinen van Ajax' jeugdopleiding De Toekomst. Het volledige oefenschema: 12-07,14 30 uur: Blauw Wit - Ajax, Amsterdam 14-07,19.30 uur: W De Liltte - Ajax, De Lutte 15-07,19.30 uur: Achilles '12 - Ajax, Hengelo 17-07,19.30 uur: Koninklijke U D - Ajax, Deventer 19-07,14.30 uur: DVS '33 - Ajax, Ermelo 23-07,19.45 uur: Nottingham Forest FC - Ajax, Nottingham (ENG) 25-07,19.30 uur: Derby County FC - Ajax, Derby (ENG) 01 -08Amsterdam Tournament, Amsterdam ArenA 03-08: Amsterdam Tournament, Amsterdam ArenA 06-08: Open Dag, De Toekomst AMSTERDAM - De strafzaak, die door de KNVB is ingesteld tegen Zlatan Ibrahi- movic en Cristian Chivu, werpt een don kere schaduw over een sportieve afloop van de competitie en de Champions League-aspiraties van Ajax. Het belang rijke duo hangt een schorsing van respectievelijk vijf en drie duels boven het hoofd naar aanleiding van de beker wedstrijd tegen Feyenoord. De Zweed werd in afwachting van de mondelinge behandeling op donderdag 1 mei voor lopig geschorst en ontbrak al tegen AZ. Ronald Koeman is woedend over de han delswijze van de KNVB. Doot Amout Verzijl De trainer van Ajax heeft zich enorm opge wonden over de willekeurige aanpak van de aanklager van de voetbalbond. „Als Chivu wel wordt aangepakt, waarom Bosvelt dan niet? Die greep SneijdeT naar de keel. Maar alleen als er toevallig een televisiecamera op gericht staat, komen ze 'daar' in actie. Hetzelfde geldt voor Zlatan. Hij werd voortdurend onderuit getrokken en De Nooijer hing zowat om hem heen. Daar wordt niet tegen op getreden en hoor ik niemand over." De Zweedse spits heeft zijn Rotterdamse opponent volgens de aanklager met een elle boogstoot geveld. Zlatan: „Vanaf het moment dat ik als invaller het veld betrad, ging die gozer (Gerard de Nooijer, red.) aan mijn shirt hangen. Als hij zo graag mijn shirtje wilde hebben, had hij er na afloop toch gewoon om kunnen vragen? Dan had hij het zó van me gehad. Maar dit was niet normaal meer. Bij iedere corner hing hij om mijn nek. Ik zei tel kens tegen de scheidsrechter 'kijk nou eens wat hij doet.' Die zag het wel, maar deed niks. Bij het moment waarop ik De Nooijer Taakte, sprongen we beiden in de lucht. Ik ben een stuk groter, dus botsten we tegen elkaar. Dat hoort bij voetbal en kan gebeuren. Dat ver klaarde De Nooijer ook na afloop, hij vond het niet erg. Maar dooT het bloed op zijn gezicht en door de televisiecamera's zag het er veel erger uit dan dat het in werkelijkheid was. Arbiters zouden beter moeten opletten, dat is het probleem. Zoals ik het bekijk, zou er niets moeten gebeuren. Maar op TV ziet alles er anders uit. Ik ben me van geen kwaad bewust, ik wilde slechts voorkomen dat hij voor me kwam terwijl hij me vastpakte." INVLOED De invloed van de TV is zeer groot. Arbitrale beslissingen worden achteloos terzijde geschoven, als op de TV een situatie er iets anders uit ziet. Maar wat gebeurt er als de camera's toevallig niet snorren als er iets gebeurd? Bijvoorbeeld toen Van Hooijdonk zich in dezelfde wedstrijd na een duel ver greep aan Jelle Van Damme. Terwijl de bal naar de andere kant van het veld werd gespeeld en de TV-camera's meezwenkten, trok Van Hooijdonk aan het shirt van de Belg en gaf hem met zijn elleboog een por. Een belachelijke actie die door scheidsrechter Luinge werd gezien en bestraft. Of de wraak van Van Hooijdonk een rode kaart verdiende, is discutabel, het ingrijpen van de arbiter was in ieder geval terecht. Maar omdat de actie van de Feyenoorder niet door de televisieca mera's werd geregistreerd, viel het ganse land over Luinge heen en dreigde de veldver- wijzing al bij voorbaat geseponeerd te wor den. In dat licht bezien, is het treurig dat de overtreding van Zlatan op De Nooijer wel op video werd vastgelegd. Net als de vermeende uithaal van Chivu. Beide Ajacieden vrezen een lange schorsing. Doordat overtredingen, die toevallig wel door de televisiecamera's maar niet door de arbi trage zijn vastgelegd, alsnog worden bestraft, heeft de voetbalbond het gebruik van elektro nische hulpmiddelen - waar men officieel zo fel tegen is - inmiddels gedoogd. De KNVB laat zich leiden door een blind gevoel voor rechtvaardigheid, waardoor de competitie, waarin de belangen zo groot zijn, achter de groene tafel beslist wordt en niet op de groene mat. En dat kan en mag natuurlijk nooit de bedoe ling zijn. Zlatan Ibrahimovic zweeft door De Kuip in de wedstrijd die hem zoveel problemen bezorgt.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3