iets heel moois' immmiu EXCrUSIEF ai BEMIDDELIN Badweg 32,1796 AA De Koog telefoon 0222-317542 info@texelvakanties.nl www, texe 1 va ka n t i esn 1 Rond het bruisende vakantiehart van het eiland Texel bieden wij keuze uit luxe appartementen met uitzicht op zee en prachtig gelegen luxe vakantievilla's. Het toppunt van weelde, rondom in de rijke Texelse natuur. Bezoek onze website of bel voor de folder! Ajax Life nummer 16 12 april 2003 Lobont: „Het was zwaar, het heeft veel van me gevergd, maar die periode is nu voorbij en dat is voor mij het belangrijkste. Het verleden boeit me eerlijk gezegd niet zo. Morgen, dat is het enige waar het om gaat. Dat is nog belangrijker dan vandaag; een voetballer moet altijd progressie blijven maken." EINDE AAN ONDUIDELIJKHEID Gert Bals, Heinz Stuy, Piet Schrijvers, Stanley Menzo, Edwin van der Sar, Fred Grim. De laat ste decennia is er bij Ajax altijd maar weinig onduidelijkheid geweest over de positie van 'De Man Onder De Lat'.Tot dit seizoen dan. De eerste helft stonden afwisselend Maarten Stekelenburg, Joey Didulica en zelfs huurling Henk Timmer (AZ) in het doel van de Amster dammers. Eind januari dit jaar maakte trai ner Ronald Koeman een einde aan deze onduidelijkheid.'Bogdan Lobant is mijn man', zei hij. Ondanks het feit dat hij het seizoen nog niet in actie was gekomen door een tweede, vrij ernstige, schoudeTblessure in korte tijd. De toelichting van de oefenmees- ter; „Bogdan is niet groot, maar heeft wel uit straling en is moedig. Hij is in zijn eerste jaren wat ongelukkig geweest met blessures, maar we hopen dat hij vanaf nu kan laten zien wat hij kan." Het is een toelichting die niets aan duidelijkheid te wensen over laat. Volgens Lobont is dat ook één van de belangrijkste aspecten van het beleid van de onlangs veer tig jaar geworden trainer. „Koeman heeft maar weinig woorden nodig om uit te leggen wat hij wil. Er is geen speld tussen te krijgen als hij het woord tot je richt. Het is nooit zo dat je denkt: 'Ben ik het daar wel mee eens?' Nee, je doet het gewoon." Lobont beschaamde Koemans vertrouwen bepaald niet: hij verrichtte al een aantal hele belangrijke reddii gen. Zo hield hij thuis tegen Valencia de doorgebroken John Carew van een zekere goal af, in Rome schitterde hij eveneens en ook tegen Milan maakte hij geen fouten. „AS Roma-uit, als ik daar aan terug denk, voel ik de opwinding weer. Wat een wedstrijd, wat een spanning, ledereen pres teerde op de toppen van z'n kunnen, al had den we ook wel wat geluk. Wie verwacht nu dat Andy van der Meyde ons al na 37 secon den op 0-1 zet? Eigenlijk niet te geloven dat we het daarna tot het laatste fluitsignaal op i-i konden houden; het was met de hakken over de sloot." Hijzelf onderscheidde zich vooral in de 61ste minuut. „Die directe vrije trap van Vincent Candela, ja. Daar zat ik heel goed bij, op die redding viel helemaal niets op af te dingen." COMPLEET Over z'n sterke punten praat hij niet graag. „Laat iemand anders maar zeggen wat hij van me vindt. Schrijf jij maar op wat er goed en slecht aan me is." Oké dan. De 1,83 meter lange Lobont is voor alles een complete doel man, die in ieder geval beter meevoetbalt dan bijvoorbeeld Joey Didulica (volgend jaar Aus tria Wien), al heeft laastgenoemde weer meer uitstraling en ook een spectaculairdere stijl. Internationale ervaring (vaste doelman in het Roemeense elftal), dat heeft Lobont voor op bijvoorbeeld de jonge Maarten Stekelenburg (wiens contract onlangs tot 2008 werd ver lengd). En de Roemeen is ook nog eens razendsnel bij het uitkomen. Zo kan 'ie wel weer. Want zwakke punten zijn er ook. De belangrijkste: hoge voorzetten. Daar ging hij direct na de winterstop in vijf wedstrijden drie maal opzichtig mee de mist in. „Had ook een beetje met zelfvertrouwen te maken", legde hij uit. „Nu ik helemaal zeker weet dat ik eerste keus ben, zit het wat dat betreft weer goed. Voor een doelman is ervaring nog belangrijker dan voor een veldspelen De man in het doel moet vooral rust en controle uit stralen." Peter Schmeichel was en is z'n grote voor beeld. „Hij is nu 40, maar staat nog steeds onder de lat bij Manchester City. Knap hoor. Misschien bewonder ik hem wel omdat we zulke tegenpolen zijn. Hij heeft natuurlijk die imponerende fysieke uitstraling; ik niet." GROEN Hij verheugt zich op de naderende kwartfi nale wedstrijd: „Dat het tegen Milan heel moeilijk gaat worden, lijkt me duidelijk. De zwaarste wedstrijd tot nu toe? Weet ik niet, ik denk dat Valencia en Arsenal minstens zo goed waren als Milan. Misschien wél de las tigste tegenstander, qua stugheid, onverzet telijkheid en uitgekooktheid, hoewel we op dat laatste gebied toch veel bijgeleerd heb ben. We zijn natuurlijk lang niet meer zo groen als toen we aan dit seizoen begonnen." „Het enige wat ik tegen Milan wil, is m'n doel schoonhouden. Hoe, dat maakt niet uit", omschreef hij zijn later gehaalde doelstelling. „0-0 Thuis en uit 1-1 vind ik prima." Zijn voorspelling van voor de wedstrijd komt precies uit. Het is ook een tevreden man, die we spreken, als Lobont - fris gedoucht en in clubkostuum - de kleedkamer verlaat. Drie keer moest hij tijdens het duel tot het uiter ste gaan, bij inzetten van Shevchenko in de vijfde, Serginho (47ste) en Ambrossini in de 71ste minuut. Zijn belangrijkste taken lagen duidelijk in de coaching, de opbouw én de spelhervattingen. Het was hem allemaal goed afgegaan. Lobont: „Het waren geen sier lijke reddingen, maar ik stond die drie keer wel steeds op de juiste plaats. Ik vind dat we het goed gedaan hebben; geen overbodige risico's, aanvallen waar het kon. Met 0-0 heb ben we nog steeds 50 procent kans om naar de halve finale te gaan." Hoe hij de spitsen van Milan vond, wilde Ajax Life nog weten. „Inzaghi en Shevchenko waren constant dreigend, maar tóch kwam hun spel niet helemaal uit de verf. Niet voor niets werden ze gewisseld voor Tomasson en Rivaldo. Dat is toch een compliment voor Tra- belsi, Chivu, Pasanen en John 'O Brien. Onze verdediging zat gewoon weer erg goed in elkaar; het hele seizoen al trouwens. Dat we zo ver zijn gekomen in de Champions League, is daar toch grotendeels op gebaseerd." Lobont heeft zojuist een snoeiharde inzet van Shevchenko uit zijn doel geraffeld.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 7