Feyenoord-Ajax in de Amstel Cup Seedorf en Wamberto op de weg terug Loonlijst Ajax krimpt behoorlijk Bekerduels Feyenoord- Ajax deBOUD'S INN Ajax Life nummer 16 12 april 2003 AMSTERDAM - Stefano Seedorf (20) en Wamberto (28) tobben momenteel met dezelfde blessure. Beide Ajacieden bra ken tijdens een trainingspartij hun mid denvoetsbeentje. De één (Wamberto) is inmiddels dichterbij een rentree dan de ander. Doot Sander Zeldenrijk Voor beide spelers was het de eerste (en hope lijk laatste) ernstige blessure uit hun loop baan. Stefano Seedorf kwam een maand geleden, een dag voor Ajax-Valencia,ongeluk kig in aanraking met Robert Zwinkels, de doelman van Jong Ajax. „Ik wilde vol uithalen en trapte met mijn rechtervoet tegen de onderkant van zijn schoen. Ik voelde meteen dat het fout was", aldus de middenvelder. De revalidatie van Seedorf speelde zich in de eerste maand voornamelijk af in het kracht honk. „Hoewel mijn been nog in het gips zat, kon ik al veel fietsen. Nu ben ik iedere dag zo'n anderhalf uur in de ArenA om verder te herstellen." Wamberto kende hetzelfde probleem. Ook hij kwam tijdens de training ongelukkig in aan raking met een speler van Jong Ajax; in dit geval Gabriel Mofokeng. Het gips is bij de Bra ziliaan inmiddels al verwijderd en een ren tree op het trainingsveld is dichtbij. „Het gaat goed. Anderhalve week geleden liep ik nog in de zaal en speelde voorzichtig met de bal. Ik kreeg daar geen pijnlijke reactie op." De populaire Braziliaan ontving van alle ploeggenoten telefoontjes om hem op te beuren. „Het is ook moeilijk om zelf niet te kunnen spelen, terwijl Ajax het in de Cham pions League zo goed doet." Voor een gebro ken middenvoetsbeentje staat gemiddeld een herstelperiode van ongeveer tien weken. Dat zou betekenen dat Wamberto eind april weer fit is en Stefano Seedorf eind mei. „Het zou mooi zijn als ik dit seizoen nog in actie kan komen", aldus de neef van AC Milan-mid- denvelder Clarence Seedorf. Stefano Seedorf met zijn voet in het loopgips. Debuut Akachar Akachar sprint weg bij Nordin Wooter (1) en Eric Hellemons. AMSTERDAM - Jamal Akachar heeft in de thuiswedstrijd tegen RBC Roosendaal zijn debuut gemaakt in het eerste elftal. De voormalige taxichauffeur tekende op 9 december 2002 een contract voor anderhalf jaar, nadat hij eerst bij de zaterdag 1 en daarna bij Jong Ajax veel indruk had gemaakt. Na afloop was Akachar een gelukkig mens; helemaal tevreden over zijn optreden was hij ech ter niet. In de 56ste minuut had hij, als vervanger van Steven Pienaar, onder luid applaus het veld betreden: „Voor de wedstrijd had ik gehoopt dat Ajax snel afstand zou nemen van RBC. Dat zou mijn kans op een invalbeurt vergroten. Uiteindelijk is het ook zo uitgekomen. Ik heb wel eens gedroomd over mijn eerste wed strijd in de ArenA en wat er vanavond is 1 gebeurd, kwam daar redelijk mee oveTeen. I Alleen heb ik niet gescoord en dat is best jam- I mer. Maar ik heb van mijn optreden erg geno ten." ROTTERDAM - Woensdag 16 april neemt Ajax het in De Kuip op tegen Feyenoord. De halve finale van de Amstel Cup is niet zomaar een tussendoortje, want De Klassieker tegen Feyenoord is en blijft altijd heel bijzonder. Doot Daan Schippers Voor de laatste bekerontmoeting tussen Ajax en Feyenoord moeten we precies vier jaar teruggaan in de tijd: naar 14 april 1999. In de ArenA won Ajax, nog onder leiding van Jan Wouters, voor 35.000 toeschouwers met 2-1 van de Rotterdammers. Wamberto en Mario Melchiot doelpuntten voor de thuisploeg, ter wijl Jean-Paul van Gastel de eer redde voor Feyenoord. Dat seizoen zou Ajax de finale tegen Fortuna Sittard winnend afsluiten (2- o) en de 14de nationale beker in de wacht sle pen. Maar belangrijker nog: de bekerwinst leverde dat seizoen UEFA Cup-deelname op. Dit seizoen zal de winst van de Amstel Cup van geen belang zijn voor het behalen van Europees voetbal. De tweede plaats in de competitie, of zelfs winst van de Champions League, is voor Ajax voldoende voor een ticket voor het Europese kampioenenbal. En een hoge eindklassering in de Holland Casino Ere divisie geeft in ieder geval recht op een plekje in de UEFA Cup. De clash met Feyenoord komt daarom feitelijk ongelegen tussen de twee loodzware confrontaties met AC Milan. Slechts vijf keer eerder troffen de aartsrivalen elkaar in bekerverband in De Kuip. In 1971 won Ajax in de kwartfinale met 1-2. Het zou tot 1993 duren voordat Ajax in Rotterdam weer eens een bekerduel zou winnen. Onder lei ding van Louis van Gaal haalde Ajax - dat op het punt stond toe te treden tot de elite van het Europees voetbal - vernietigend uit, door Feyenoord in eigen huis met 0-5 te verslaan. Doelpunten kwamen op naam van Edgar Davids (3X) en Dennis Bergkamp (2x). De belangrijkste zege van Feyenoord was ongetwijfeld de bekerfinale in 1980. Ajax kwam door een goal van Frank Arnesen aan de leiding, maar Petur Petursson (2x) en Carlo de Leeuw beslechtten het feit in Rotterdams voor deel. Na afloop ontving Feyenoord uit handen van prins Claus de beker, terwijl de Ajax-sup- porters aan de andere kant van het veld afscheid namen van aanvoerder Ruud Krol. Ruud Krol op de schouders van Piet Schrijvers. Krol nam op 17 mei 1980, na de verloren beker finale tegen Feyenoord, afscheid van Ajax. Woensdag 7 april 1971 KNVB-Beker, kwartfinale 1-2 (1-0) Zaterdag 17 mei 1980 KNVB-Beker, finale 3-1 (1-1) Woensdag 15 februari 1984 KNVB-Beker, achtste finale 2-1 n.v. (i-o) Zondag 8 maart 1992 KNVB-Beker, kwartfinale 1-0 (0-0) Woensdag 31 maart 1993 KNVB-Beker, halve finale 0-5 (0-2) ScoTeverloop 43. Davids o-i 45. Bergkamp 0-2 59. Davids 0-3 85. Bergkamp 0-4 90. Davids 0-5 Opstelling Ajax Edwin van der Sar, Sonny Silooy, Michel Kreek, Clarence Seedorf, FTank de Boer, Marciano Vink, Dennis Bergkamp, Edgar Davids, Ronald de Boer, Stefan Pettersson (70. Johnny Hansen), MaTC Overmars AMSTERDAM - Ajax heeft acht aflo pende spelers-contracten niet ver lengd. Daarmee heeft de club een aardige stap gezet richting het inkrimpen van de selectie. De lands kampioen had tot 31 maart de tijd om al dan niet verhuurde spelers op de hoogte te stellen van haar besluit. Eén speler heeft inmiddels een nieuwe club gevonden: doelman Joey Didulica tekende een driejarig contract (met een optie voor nog twee jaar) bij het Oosten rijkse Austria Wien. Anderen, zoals col lega-doelman Henk TimmeT, keren terug naar de club die hen aan Ajax verhuurd had, in dit geval AZ. Aron Winter kTeeg al eerder te horen dat zijn contract niet werd verlengd. Hij gaat een com merciële functie binnen de club betrekken. Richard Witschge vertrekt aan het eind van het seizoen, maar heeft al aan gegeven dat hij nog wel voor een andere club wil spelen. Voor sommige spelers is het afwachten wat er deze zomer gaat gebeuren. Voor RBC-ers Pascal Heije en Mitchell Piqué is er - in een uiterst negatief scenario - komend seizoen zelfs geen club. Piqué krijgt bij RBC geen contract en Heije heeft ook nog 'weinig vertrouwen' gevoeld. Piqué: „Ik wil best wat inleveren, als ik maar kan voetballen. Op de training maak ik er met NoTdin WooteT wel eens grapjes over 'straks sta ik van negen tot vijf in de Albert Heijn en moet ik 's avonds trainen'. Leuk is de huidige situatie natuurlijk niet." Darl Douglas, verhuurd aan Haarlem, wil het liefst weg bij die club maar moet dat nog bespreken. David Mendes da Silva heeft van Ajax nog een halfjaar extra tijd gekregen om een contrad te verdienen en de toekomst van Jari Litmanen wordt pas na dit seizoen besproken. Andere spelers die dit seizoen door Ajax zijn ver huurd, hebben nog een doorlo pend contract. Het gaat om voet ballers als Pius Ikedia, Tijjani Babangida, Daniel Cruz, Jason Culina, Didi Longuet, Nikos Machlas, Aaron Mokoena (allen gecontracteerd tot 2004). Walker, Ruud Kras, Kiran Bechan, Cedric van der Gun, Youssouf Hersi en Richard Knopper {2005). Anthony Obodai, Kwame Ouansah en Mido, die allen ook zijn verhuurd, staan nog onder contract tot 2006. Aanbieding: 2^,4#- Ajax spijkerjack vanaf maat 8, 10,12,14,16 en S t/m XXL van €£%5T voor €18,00 1 Spijker Hesjes maat S t/m XL QnOD NIEUW!! Shawls en t-shirts van «•T Litmanen, v/d Vaart, Chivu en Mido NU OOK!! Shawls met handteken ingen van alle spelers!!! Verzending door heel Nederland. De gehele Ajax Adidas Collectie! Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3