Milan doet goede zaken Beoordeling spelers Milan 'We moeten Ajax niet onder schatten' Ajax Life nummer 15 29 maart 2003 Ancelotti: ;v'-'a voor Ajax tegenwoordig ben ik ook blij als AC Milan wint. Maar wie weet wat er gebeurt als ze in de halve finale van de Champions League tegen elkaar zouden komen te spelen..." MILAAN - AC Milan is de grote winnaaT van de afgelopen speelronde in Italië. Niet alleen won de Ajax-tegenstander zelf met 2-1 van koploper Juventus. Ook Intemazio- nale, de nummer twee, liep maximale schade op. Op zondagavond verloor Inter met 2-1 bij Udinese. Voor AC Milan was de overwinning op Juventus belangrijk om nog in de titelrace te blijven. Een zege van Juventus had het gat tussen beide ploegen vrijwel onover brugbaar gemaakt. Juventus heeft nu 57 punten uit 26 wedstrijden. InteT staat op een achterstand van drie punten en AC Milan heeft 52 punten. Voor de doelpuntenmakers Andrei Shevchenko en Filippo Inzaghi was het de eerste keer dit seizoen dat beide speleTS doel troffen in één wedstrijd. Statistieken AC Milan-Juventus 4. Shevchenko 1-0 10. Nedved 1-1 25. Inzaghi 2-1 Opstelling Milan Dida; Simic, Nesta, Maldini, Costacurta (74. Laursen); Gattuso, Pirlo, Seedorf; Rui Costa (70. Ambrosini); Shevchenko (81. Serginho), Inzaghi Scheidsrechter: Trefoloni Toeschouwers: 78.871 1 RC Lens; Staande v.l.n.r.: Maldini, Abbiati, Ambrosini Tomasson, rurta, Virlo, Helveg en Serginho. wilden voorkomen dat er problemen tussen demonstranten en voetbalsupporters zou den ontstaan." Coli is het overtuigende voor beeld dat het eigenlijk wel meevalt met de rivaliteit tussen Internazionale en AC Milan. „Van jongsaf aan ben ik fan van Inter, maar Trainer Carlo Ancelotti werd de afgelopen wedstrijden uitgefloten. Milan-coach Carlo Ancelotti toonde zich op de website van AC Milan tevreden over de loting tegen Ajax. „We moeten Ajax niet onderschatten. Ze zijn in een paar jaar afgezakt, maar hebben nu weer een sterke ploeg voor de toekomst, waarbij ze kun nen rekenen op een aantal jonge talent volle spelers. Verder vind ik alle kwartfina les moeilijk. Ik ben blij dat de Italiaanse ploegen elkaar niet geloot hebben. Dit was voor ons de beste loting." MAJESTUEUS Langzaam maar zeker stroomt het majestu euze San Siro vol tot er in totaal 78.871 toe schouwers binnen zijn. Er kunnen er 85.000 in, maar het lijkt er niet op dat er ook maar één kaartje niet verkocht is voor deze topper. Op het scherm een uitzending van Milan Channel, waar prachtige beelden van Marco van Basten voorbij razen. Gerefereerd wordt aan PSV-Ajax een dag later, waar Mil an-trai ner Carlo Ancelotti de komende Champions League-tegenstander bekijkt. Wanneer de spelers het veld op komen - eerst Milan, ver volgens Juve - raast een orkaan van geluid door het stadion. Pas hier wordt duidelijk hoe belangrijk voetbal is in het leven van de Ita lianen. Het kan niet anders of het enthou siasme van de tribunes moet de spelers een ongelooflijke adrenalinekick geven. Het clublied van Milan klinkt, wederom beelden van een afscheid nemende Van Basten. Hij is nog niet vergeten. Een enorm vuurwerk en vlagvertoon verwelkomt de spelers, als ze kort voor de aftrap het veld betreden. Het stadion trilt op z'n grondvesten en dat zou deze zater dagavond nog wel even zo blijven. Zo moet het zijn, dit is zoals voetbal écht beleefd moet worden! Binnen vijf minuten neemt AC Milan de leiding. Andrei Shevchenko dringt vanaf rechts het strafschopgebied in en probeert af te spelen op zijn partner in de aanval, Filippo Inzaghi. De pass mislukt, maar in de rebound slaagt Shevchenko er alsnog in de bal tergend langzaam over de doellijn te laten verdwijnen. Het stadion ontploft en het is een wonder dat niemand zijn evenwicht verliest en naar beneden tuimelt. Niet veel later is het de beurt aan de Juventus-fans om in uitzin nige vreugde uit te barsten als een vrije trap van Pavel Ned ved van richting wordt veran derd en in het doel verdwijnt. Nog voor rust valt de beslis sing wanneer 'Pipo' Inzaghi de bal knap meeneemt en door de benen van Gian- luigi Buffon scoort. Juventus is in het verdere verloop van de wedstrijd nog dichtbij de gelijkma ker, maar een goed keepende Dida voor komt een tegen treffer. De onopvallend spelende Edgar Davids kan daar niets aan veranderen. Nog eenmaal barst San Siro uit z'n voegen, namelijk wanneer scheidsrechter Trefoloni voor het eindsignaal fluit. Als de zon een dag later weer aan de hemel staat, struinen de toeris ten weer van de kathedraal naar Teatro alla Scala en naar de basiliek Sant 'Ambrogio. Het San Siro ligt er nog steeds prachtig bij, maar de voetbalgekte is voorbij. Niets anders dan het achtergebleven vuil is de stille getuige van Milans zege een dag eerder. De kleedkamers ruiken naar urine, kapotte veters en overgebleven drinkflessen lig gen her en der verspreid. Het 'gras- team' is bezig het veld te vervan- San Siro wacht voor de tweede keer dit seizoen op een bezoek van Ajax. gen. Niet alleen de ArenA kampt met een grasprobleem, ook in Milaan is het wachten tot straks kunstgras is toegestaan. Na bijna elke wedstrijd wordt het grasveld in San Siro vervangen. Wanneer Ajax 23 april in de kwart finale van de Champions League tegen AC Milan aantreedt, is het stadion misschien wel weer drie velden verder. Het zal weinig veran deren aan de voetbalsfeer. Misschien niet altijd merkbaar in het centrum van Milaan, maar zeker wel in San Siro. Jon Dahl Tomasson, vorig seizoen Feyenoord en dit jaar vaste reserve bij AC Milan. Ajax Life was aanwezig bij AC Milan- Juventus en maakte een beoordeling van de spelers waar trainer Carlo Ancelotti mee startte. Dida: Het keepersprobleem van Milan lijkt wel nooit voorbij te gaan. De Braziliaan Dida had tegen Juventus een paar goede reddingen, maar zag er niet goed uit bij de gelijkmaker. Dario Simic: Een verdediger waarvan er deT- tien in een dozijn gaan. Milan wil niet voor niets Cosmin Contra temghalen. Lijkt geen moeilijk slachtoffer voor Sikora/Van der Meyde/Boukhari. Alessandro Nesta: Verdediger van de oude stempel. Heeft zijn niveau van Lazio Roma en het Italiaanse nationale elftal nog niet gehaald. Blijft hij op zijn naam teTen? Paolo Maldini: Laatste tijd hevig bekriti seerd vanwege zijn leeftijd. Zag er niet goed uit bij het doelpunt van Juventus. Brak onlangs het TecoTd van Gianni Rivera door zijn 501ste competitiewedstrijd te spelen. Alessandro Costacurta: Deed al mee toen Van Basten, Gullit en Rijkaard nog in Milaan speelden. Op leeftijd dus. Bij moeilijke wed strijden door Ancelotti vanuit de centrale defensie naar de linksbackpositie verban nen. Gennaro Gattuso: Oergemene waterdrager van het zuiverste soort. Zorgt samen met Seedorf en Pirlo dat de Rui Costa's en Rival- do's van deze wereld kunnen excelleren. Andrea Pirlo: Heeft zich eindelijk in de basis gespeeld, wat hem bij Internazionale niet lukte. Samen met Gattuso en Seedorf de ruggegraat van Milan. Clarence Seedorf: Misschien wel bezig aan het beste seizoen van z'n leven. Na Ajax, Real Madrid en Internazionale alweer toe aan vierde topclub. Speelde dit seizoen de meeste wedstrijden voor Milan. Rui Costa: Heeft nog niet laten zien wat hij kan en wat hij bij Fiorentina en in het Por tugese nationale elftal wel aantoonde. Met zijn geniale steekpassjes wel dé man om Shevchenko en Inzaghi van bruikbare bal len te voorzien. Andrei Shevchenko: Geniale spits, die altijd doorgaat. Liet ook tegen Juventus prach tige staaltjes doorzettingsvermogen en klasse zien. De vTaag is: kan hij samenspe len met Inzaghi? Filippo Inzaghi: Speelt nog altijd op het randje van buitenspel, maar als het hem lukt te ontsnappen, heeft hij aan het aller kleinste kansje genoeg. De VTaag is: kan hij samenspelen met Shevchenko?

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 9