NU GRATIS beltegoed van 20 bij een bromfietsverzekering van CONEXA i een beller IS SNELLER!! CONEXA 072-5625200 -Ex- Sensatie tegen AS Roma krijgt tegen PSV geen vervolg Stikkelwaard 128 1824 V/V4 ALKMAAR J Per 1 mei moet u uw brommer opnieuw verzekeren. Bij Conexa krijgt u uw verzekeringsplaatje meteen mee en bent u direkt ver zekerd. Ook voor brommerlease. Let op: AAet een bromfietsverzekering van Conexa kunt u no- claim opbouwen voor uw toekomstige autoverzekering. U kunt dan rond 300 euro per jaar besparen!!! U kunt uw plaatje direct ophalen, en u bent dan direct verzekerd. Lever deze advertentie in voor 26 april 2003 en kom in aanmerking voor een gratis beltegoed van 20 euro Naam; heer/mevr. Geb. datum: Adres: Postcode: Woonplaats: Tel. nr. overdag: - Tel. nr. 's avonds: Conexa, antwoordnummer 872, 1800 WB Alkmaar, gratisbelkaart@conexa.nl 29 MAART 2003 NUMMER 15 AjAX LiFE John O'Brien is helemaal - John O'Brien behoudt het overzicht. AMSTERDAM EINDHOVEN - Na een lange afwezigheid wegens blessureleed is John O' Brien (25) sinds enkele weken weer helemaal terug. En de Amerikaanse ijzervreter kon meteen vol aan de bak in een week van uitersten. Eerst op woensdag tegen AS Roma de kwartfinale in de Champions League veiligstellen en daarna zondag tegen PSV definitief het zicht op het kampioenschap verliezen. 'Op zo'n moment de knop omdraaien, is erg moeilijk.' Door Martin van Zaanen Op was hij, helemaal op. We waren al in de 95ste minuut van AS Roma-Ajax beland toen John O'Brien werd gewisseld voor collega linksback Jelle Van Damme. Daar in de koele Romeinse avondlucht, in het met 50.00 toe schouwers gevuld Sta- dio Olympico, wilde Ajax nog maar één ding: tijd winnen. Die i-i vasthouden. Met veel kunst en vliegwerk lukte dat, waardoor Ajax zich schaarde in het rijtje met FC Barcelona, AC Milan, Internationale, Juventus, Manchester United, Real Madrid en Valencia, ook allemaal doorgedrongen tot de kwartfinale van de Champions League. O'Brien, die kon met tevredenheid terugkij ken. In opbouwend opzicht was het voor treffelijk gelopen, alleen verdedigend kwam hij af en toe in de problemen. In de achtste minuut bij voorbeeld, gaf hij de beweeglijke en bij iedere tackle als een stervende zwaan naar de grond gaande Cassano iets teveel ruimte, waardoor er een grote kans ontstond. De rest van de Amsterdamse defensie had eveneens veel moeite met de constant van positie wis selende spitsen Cassano en Delvecchio en de overal opduikende aanvallende middenvel der Tomassi. In de zestiende minuut hield O'Brien Del vecchio vast, die een strafschop claimde, maar de Duitse arbiter Fandel bewees gedu rende deze wedstrijd dat hij zeeT goed het onderscheid kan maken tussen een overtre ding en een schwalbe. In de slotfase, toen Cristian Chivu in z'n eigen strafschopgebied een tackle inzette en daarbij bal én tegen stander speelde, was hij Ajax zelfs erg goed gezind. „Met 1-0 voorkomen in de eerste minuut door die fantastische actie van Andy van Meyde: heerlijk", blikt O'Brien terug: „Aan de andere kant maakte het ook krachten bij Roma los. Die waren in één keer wakker." Zo maakte Cassano in de 25ste minuut uit een pass van Vincent Candela gelijk. O'Brien: „AS Roma speelde duidelijk aanval lender dan ze gebruikelijk doen, ook al kwam dat door hun vroege achterstand. Vooral die laatste 15 minuten waren ongekend span nend. Zij moesten alles op alles zetten, waar door er juist ruimte voor ons kwam. Voor een beslissend Champions League-duel was het een hele open wedstrijd." O'Brien speelde - anders dan in de Neder landse competitie - in het Olympisch Stadion van de Italiaanse hoofdstad puur in de man dekking. „Soms had ik moeite met kort dek ken, vooral als de Italianen zich lieten zakken naar het middenveld om daarop plots diep te gaan. En ook als ze met z'n tweeën aan één kant gingen lopen. Af en toe konden we dat onderling maar moeilijk met elkaar afstem men. Maar ik had wel het gevoel dat ik in de wedstrijd groeide, daar was ik heel blij mee." BRIEF Het verhaal van O'Brien is bijzonder. Als tie ner schreef hij beginjaren negentig een brief naar de KNVB met het verzoek of hij bij een Nederlandse profclub een proeftraining zou kunnen volgen. Toenmalig Hoofd Jeugdoplei-

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 6