Pieken en dalen Succes Champions League eist tol Via Rome naar Milaan Favorieten rol Milan is 'Itali aanse arrogantie' De Sponsor van f féy) De club 70f JAARGANG 29 MAART 2003 WWW.AJAX.nl UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: 1,60 WWW.AJAX.NL/SVA Het moment waarop er definitief een eind komt aan de titelaspiraties van Ajax. Scheidsrechter Wegereef trekt veel te snel een kaart voor Chivu, waarna Ajax in de slotfase met tien man moet opboksen tegen de Eindhovenaren. EINDHOVEN - Het zweven op de wolk van succes duurde exact vier dagen. Eindho- vense nuchterheid bracht de Ajacieden met één klap terug in de realiteit. Nauwelijks bekomen van het wonder van Rome, maakte de zoete smaak van succes plaats voor de bittere constatering dat de landstitel definitief verloren lijkt. Door Arnout Verzijl Ongekend groot was de euforie na het beha len van de kwartfinale van de Champions League. Het zwaar bevochten 1-1 gelijkspel in het Stadio Olympico werd meer dan uitbun dig gevierd. Spelers, bestuurders en niet te vergeten de talrijk meegereisde supporters, jubelden als was de Europa Cup al in de prij- zenkast. Het sportieve succes bracht Ajax definitief terug tussen de Europese voetbal- grootmachten. Door dat besef zweefde alles en iedereen met een rood wit hart enkele dagen tussen walhalla en aarde. Totdat elf vastberaden PSV'ers een abrupt einde maak ten aan het Amsterdamse geluksgevoel. De 2-0 nederlaag van afgelopen zondag bete kent dat het kampioenschap PSV feitelijk niet meer kan ontgaan. De bonus voor het bereiken van de volgende ronde van de Champions League bedraagt 2.7 miljoen. Daarmee komen de Europese verdiensten van Ajax dit seizoen boven de tien miljoen euro. Het is geen geheim dat deze financiële injectie zeer welkom is en juist daarom is het wrang te constateren dat deelname aan de volgende editie van het Europese kampioenenbal in gevaar is. Feye- noord, dat aan een goede reeks bezig is, naderde Ajax tot op één punt. Komend sei zoen plaatst alleen de landskampioen zich direct voor de Champions League. 'Nummer twee' uit de eindklassering moet op 12/13 en op 26/27 augustus twee wedstrijden in de voorrondes spelen om ook deelname aan de Champions League af te dwingen. Voor'num mer drie' is er slechts plaats in het troosttoer- nooi, de UEFA Cup. Waar ligt de prioriteit van Ajax? Ronald Koeman: „Het is zaak dat we Feyenoord voorblijven. Het is heel belangrijk voor de club dat we ook volgend seizoen Champions League spelen." Met nog negen wedstrijden voor de boeg wordt de competitie dus ongemeen span nend. Als tussendoortje staat de dubbele ont moeting met de oude rivaal AC Milan op het programma. De ongelooflijke reeks in de Champions League is nog niet ten einde. Maar het zou buitengewoon zuur zijn als het jonge elftal van Koeman, als gevolg van de huidige successen, volgend seizoen verstoken blijft van voetbal op het hoogste Europese niveau. MILAAN - „Ajax is het beste team waar tegen AC Milan had kunnen loten", zegt Paolo Forco- lin van de gezaghebbende Italiaanse sport krant La Cazetta dello Sport. „Inter en Juven- tus zijn momenteel te sterk voor Milan, ondanks het feit dat ze dit keer hebben gewonnen. Daarnaast was het voot het Itali aanse voetbal niet goed geweest als er twee Italiaanse clubs tegen elkaar hadden geloot in de Champions League. Ajax is het zwakste team van de drie waartegen Milan had kun nen loten. Iemand als Ibrahimovic is mis schien goed voor Nederlandse begrippen, maar hij zal in Italië geen potten kunnen bre ken. Hij heeft een goede techniek, maar moet nog veel slimmer worden." Marcus Christenson van de Engelse krant Observer verwacht niet dat Ajax geheel kans loos is. „Milan denkt dat ze Ajax eenvoudig opzij zullen zetten, maar dat is Italiaanse arrogantie. Hier denkt iedereen altijd van tevoren dat ze doorgaan naar de volgende ronde. Ik denk dat het team dat het eerste scoort, doorgaat naar de halve finale." Chris tenson volgt het team van Carlo Ancelotti vanaf het begin van het seizoen en is van mening dat AC Milan in deze vorm geen kans maakt op het winnen van de Champions League. Dezelfde woorden spreekt Forcolin. „Milan maakt een slechte periode door. Ze zijn zeer goed begonnen, maar nu zijn ze geen schim meer van eeTder in het seizoen. Het probleem van Milan is dat de voorzitter Silvio Berlusconi ervan houdt een speler te kopen, zodra hij hem één goede wedstrijd heeft zien spelen. Maar een willekeurige ver zameling sterren is niet genoeg en daarom is Milan momenteel niet sterk genoeg om de Champions League te winnen." AMSTERDAM - In de kwartfinale van de Champions League neemt Ajax het op dinsdag 8 april op tegen AC Milan. Twee weken later volgt in Milaan de return. De winnaar neemt het daarna in de halve eindstrijd op tegen de ex- Ajax tegenstanders Valencia of Inter- nazionale. De algemene teneur bij Ajax was dat men liever tegen Barcelona of Manchester Uni ted had gespeeld. Ronald Koeman: „Tegen Spaanse en Engelse ploegen weet je dat er meer voetbal wordt gespeeld. Bovendien had een duel tussen Barcelona en Ajax om uiteenlopende redenen heel veel mensen tot de verbeelding gesproken." Nigel de Jong toonde zich content: „In dit stadium maakt het niet meer uit tegen wie je speelt. Ik ben vrij goed op de hoogte van de ontwikkelingen bij AC Milan. Ik volg ze als ze op Canal+ te zien zijn. Een goed elftal, het is leuk om tegen Clarence Seedorf te spelen." Ook Cristian Chivu is bekend met de speel wijze van de Italianen: „AC Milan heeft wei nig geheimen voor ons. Dit is de derde Itali aanse tegenstander in het huidige Cham pions League-seizoen. Ik denk de sterkste van de drie. Toch schat ik onze kansen om door te komen op vijftig procent. Bij AC Milan zullen ze daar anders over denken, ongetwijfeld hadden ze daar vooraf al op Ajax gehoopt als tegenstander Zij zijn favoriet, maaT we geven ons niet zomaar gewonnen." Alles oveT AC Milan op de pagina's 8 en 9 Het schot van 2,7 miljoen: Van der Meyde scoort tegen AS Roma Nieuwe Ajax-casuallijn zie pagina 10

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 1