A fa A u Behandelingen Knippen en stijlen Weave-on en verlengingen Relax, nat en droog, krullend Black hair European hair Dreadlocks Weaven 6 Hairextention Aromamassage Ajax Life nummer 14 8 maart 2003 I f V„„«4 Van Wouilraat 216 1073 NB Amsterdam Tel/Fax 020-6753606 uiiuui.ladyveekapialon.nl VERBRUGGEN B.V. S4 uur service. V.B.S. I me geen basisspeler' lofuitingen. „Ik leef van dag tot dag. Het is natuurlijk altijd een droom geweest om het eerste van Ajax te halen. Nu moet ik de lijn wel doortrekken. Ik heb pas een paar wed strijdjes gespeeld." Het lijkt wel alsof alles bij hem erg gemakke lijk gaat. Sneijder eist vrije trappen op, neemt de hoekschoppen en - ook niet onbelangrijk - krijgt veel vertrouwen van trainer Ronald Koeman. „Dat gevoel kreeg ik al op de eerste training voor de uitwedstrijd tegen Excelsior. De trai ner betrok me bij de corners en de vrije trap pen en dat gaf me een goed gevoel. Koeman vond dat ik een goede trap had en vertelde me dat ook." KLUIVERT Sneijder (van g juni 1984) werd tijdens beide duels met Arsenal voor het eerst - als speler - met de Champions League geconfronteerd. In Londen kwam hij niet aan spelen toe, in Amsterdam verving hij Steven Pienaar in de laatste minuut van de blessuretijd. Hij stond nog maar nauwelijks in het veld of scheids rechter Valentin Ivanov floot af. „Toch was het genieten geblazen, want dit maak je niet al te vaak mee. Ook al was ik maar bankzitter." De middenvelder vindt dat het te vroeg is om een vergelijking met de gouden generatie van 1995 te maken. „Het voetbal is veranderd, sneller geworden. Dat gevoel heb ik tenmin ste, maar dat komt misschien ook omdat ik er nu dicht bovenop zit. In 1995 was ik nog TV- kijker. Ik kan me wel voorstellen dat mensen de vergelijking maken. Patrick Kluivert scoorde toen hij heel jong was en Nigel de Jong deed dat op Highbury ook." De onverschrokken en tweebenige midden velder speelt veel wedstrijden, maar vindt niet dat er sprake is van een overbelasting voor de jonge spelers in de selectie, zoals Van der Vaart, Pienaar, De Jong en zijn eigen per soontje. „Nee, hoewel ik het in de week van Roda J.C., Feyenoord en FC Groningen wel even zwaar had. Daarna kreeg ik gelukkig vol doende rust om te herstellen." De concurrentie bij Ajax is, zoals het hoort, erg groot. Sneijder kan overal op het midden veld uit de voeten, maar de linkshalfpositie geniet zijn voorkeur. In dat geval dient hij de strijd aan te gaan met Maxwell en Richard Witschge, wiens contract aan het eind van dit seizoen afloopt. CONTRACT Ondanks het feit dat hij veel speelt, voelt Sneijder zich dus nog geen basisspeler. Hij heeft een contract tot 2005 en kan zich rustig concentreren op het voetbal. In tegenstelling tot enkele collega's die de laatste tijd onderhandelden over een verbeterd contract. Rafael van der Vaart en Nigel de Jong tekenden onlangs een nieuwe, verbeterde verbintenis net als Steven Pienaar. Vooral dankzij een iets te praatgrage zaak waarnemer van de Zuid-Afri kaan ontstond er wat commo tie. Hoe kijkt Sneijder tegen dit soort zaken aan? „Ik hoor natuurlijk wel eens wat, maar schenk daar geen aandacht aan. In het geval van Van der Vaart en Pienaar snap ik het probleem wel, net zoals ik de positie van Ajax zeer goed begrijp. Voor mij persoonlijk speelt dit niet. Mijn contract loopt nog een tijdje door en ik heb pas zes wedstrijden in het eerste gespeeld, joh!" Voot een speler die pas net op het hoogste niveau zijn wedstrijden speelt, is de rol van de technische staf natuurlijk van onschatbare waarde. Sneijder beoordeelt het trio Ruud KtoI, Ronald Koeman en Tonnie Bruins Slot. „Meneer Krol en meneer Bruins Slot zijn meer op het mentale vlak met een speler bezig. De trainer kijkt specifiek naar het team. Ik denk dat het voor dit elftal goed is dat we Ronald Koeman en Ruud Krol als trainer hebben. Als je bij Krol drie ballen ver keerd speelt, krijg je het wel te hoTen hoor. Koeman praat er achteraf met je over, op een relaxte manier. Bruins Slot maakt de dolle tjes. Volgens mij soms zelfs onbewust." Over de toekomst is Sneijder bescheiden. Tij dens de persconferentie van de Ajax Kids Club verklapte hij wel dat het stadion van Barce lona het mooiste is en dat hij ooit nog een keer tegen Real Madrid en Zinedine Zidane wil spelen. Dat gebeurt misschien wel eerder dan verwacht. Sneijder was een lichtpuntje in de wedstrijd tegen FC Groningen. Aangesloten bij alle alarmcentrales Spinnerij 17-1 185 ZN Amstelveen - Fax 020 - 643 51 21 Tel. 2O - 647 53 19 - Tel. 020 - 445 96 21

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 7