Stekelenburg wordt er 'helemaal ziek'van Knopper wil weg uit Griekenland Nigel de Jong Puntendeling Valencia Benitez heeft geen spijt AS Roma wint weer eens deBOUD'S INN Ajax Life nummer 14 8 maart 2003 'Henry Is een super relaxte gozer' Vertrouwd beeld: Nigel de Jong stuurt twee Arsenal-spelers het bos in. iemand met een grote toekomst. Dat betekent toch wel iets als zo iemand als bij dat zegt." Hoewel De Jong nog maar 18 lentes telt, speelde bij tegen Arsenal als een routinier. Ook z'n tegenstanders zien bem als een volwaardige speler. „In de wedstrijden benaderen ze me net als de andere Ajax-spelers: gewoon met respect. Dat is wederzijds en dat boort ook zo. Dit was al weeT m'n zevende wedstrijd in de Champions League. Daarin beb ik ook nog gespeeld tegen clubs als Internazionale, Valen cia en Lyon. Ik ben niet meer zenuwachtig voor dit soort wedstrijden, maar ik voel me wel anders. Deze wedstrijden zijn heel speciaal." Als na afloop van de poulewedstrijden de eind stand wordt opgemaakt,kan de gelijkmaker van De Jong in Londen van geweldige betekenis zijn. Als Arsenal en Ajax evenveel punten hebben, telt bet 'uitdoelpunt' van de middenvelder dub bel waardoor Ajax in dat geval boven de Engel sen eindigt. „Dat begin ik nu pas een beetje te beseffen. Valencia beeft op de broek gekregen van AS Roma en plots staan wij nu bovenaan. Dat hadden we van tevoren nóóit durven dro men. We hebben nu alles nog in eigen band. Valencia en AS Roma zullen de mouwen tegen ons flink opstropen. We zien wel waar bet schip strandt." De Jong verlengde de afgelopen weken en passant zijn contract tot 2006. AMSTERDAM - Op Highbury maakte Nigel de Jong twee weken geleden de o zó belangrijke gelijkmaker tegen Arsenal. Ook in de ArenA bleef de 18-jarige Amster dammer vorige week fier overeind tegen het Londense sterrenensemble (0-0). Door Daan Schippers „Hemy kwam vóór de wedstrijd in de catacom ben al naar me toe met de vraag of bij later m'n shirt mocht hebben", lacht Nigel de Jong na afloop van de topper, „ledereen denkt dat het zo'n arrogante superster is, maar in werkelijk heid is hij een super relaxte gozer. Na de wed strijd hebben we ook nog een babbeltje gemaakt. Hij zei dat ik een goede speler ben, AMSTERDAM - De ziekenboeg van Ajax raakt steeds verder leeg. Rafael van der Vaart, Henk Timmer, Victor Sikora en David Mendes da Silva trainden vanaf deze week weer met de groep mee. Doelman Maarten Stekelenburg daarentegen moet nog even geduld hebben. Hij ondergaat over twee weken een scan. Daarna wordt bepaald of zijn brace van zijn pols kan. Ondanks eerdere berichten in de media, ontbrak Rafael van der Vaart vorige week donderdag bij Jong Ajax - Jong NAC. Die wedstrijd kwam te vroeg voor de middenvelder.Trainer Ronald Koe man: Je zag vorige week op de training dat hij nog niet voluit met links kon schieten. We willen met Rafael absoluut geen risico's nemen; dus stelden we een rentree nog even uit." De speler zelf was vorige week na afloop van de training positief. „Het gaat steeds beter. Ik verwacht heel snel weer mee te kunnen doen ."Van der Vaart speelde afgelopen Maandagaovond tegen Jong Heerenveen TRAINEN Victor Sikora (gescheurde buitenmeniscus) ondergaat nu al twee weken de speciale Ton- nie Bruins Slot-training. „Dat was wel erg lek ker hoor. Ik ben eT nu ruim twee maanden uit. Op dit moment werk ik aan mijn conditie en hoop begin volgende week weer met het tweede te kunnen meespelen." De doelmannen Maarten Stekelenburg en Henk Timmer (enkelband) herstellen voor spoedig van hun blessures. Timmer: „Ik voel me goed en train lekker. Het is nog even wach ten tot ik honderd procent ben, maar dan is het tijd voor the return of the legend, hahaha." Collega-doelman Stekelenburg is minder positief over zijn polsblessure. „Ik ben er nu al tien weken uit en word hier helemaal ziek van. Over twee weken gaan we een scan maken en dan kan ik weeT voorzichtig meer gaan doen. Duiken? We doen het rustig aan. Ik zie wel." Toch herstelt de Haarlemmer voorspoedig. Keeperstrainer Wil Coort: „Ik heb keepers meegemaakt die eT een half jaar uit waren met zo'n blessure. Met Maarten gaat het dus betrekkelijk snel, maar het bot moet wel eerst helemaal genezen." David Mendes da Silva trainde vorige week met de groep en speelde donderdag avond een helft tegen Jong NAC. Volgens trainer Ronald Koe man is hij volledig hersteld van zijn enkelblessure. Litma- nen (achillespees) en Wamberto (gebroken middenvoetsbeentje) werken nog hard aan hun herstel. Tegen Jong NAC speelde Mendes da Silva voor het eerst in het rood-wit van Ajax. SALONIKI - Richard Knopper werd aan het begin van dit seizoen voor een jaar ver huurd aan het Griekse Aris. Inmiddels speelt hij er al weer zeven maanden, maar Ajax Life hoort betrekkelijk weinig van hem. Vandaar een telefoontje met de aanvallende middenvelder om de afgelopen periode even met hem door te nemen. Door Sander Zeldenrijk Richard, hoe is het met je? „Goed. Het Griekse voetbal komt in Neder land zeker niet écht door, hè? Als ik fit ben, gaat het prima. Ikhad wat last van mijn achil lespees, maar ik ga steeds beter spelen." Heb je veel moeite gehad om je aan te passen? „Nou, het is allemaal wel erg snel gegaan, 's Ochtends sprak ik nog met andere Nederlandse clubs en 's middags zat ik in het vliegtuig naar Griekenland. Aris Salo- niki leek me gewoon een leuk avontuur. In het begin begreep ik niets van de taal, maar nu kan ik me goed verstaanbaar maken. Dat vind ik echt een verrijking. Welke Nederlandse voetballer kan er nou Grieks praten?" Is eT een groot verschil tussen het Griekse en Nederlandse voetbal? „Ja, hier wordt minder tactisch gespeeld en veel meer met werklust en strijd. In de stadions is het echt een heksenketel. Supporters rennen hier ook gewoon over het veld en af en toe wordt er een stadion afgebroken; dat is hier heel normaal. De velden zijn dramatisch slecht. Af en toe spelen we echt op woestijngronden." HeeTst eT corruptie in het Griekse voetbal? „Volgens mij wel. Ik hoor er erg veel over. De week voor een topper tegen een team uit Athene fluiten de scheidsrechters veel scher per. Ze smeren ons soms echt gele kaarten aan zodat we voor wedstrijden tegen clubs uit Athene geschorst zijn." Hoe zie jij de toekomst? „Na dit jaar wil ik in ieder geval niet meer in Griekenland blijven. Begrijp me goed, ik heb niets te klagen, alles loopt hier prima, maar ik ga liever terug naar Nederland. Een ander buiten lands avontuur sluit ik overigens ook niet uit." VIGO - Na een gelijkspel tegen het op een vijfde plaats staande Celta de Vigo is Valencia op een derde plaats blijven staan in de Spaanse Primera Division. Omdat Real Sociedad met 3-0 verioor bij Valladolid bedraagt de achterstand op de - op Champions League-deelname rechtge- vende tweede plaats, nog maar één punt. Koploper Real Madrid heeft twee punten voorsprong. in het Estadio Balaidos van Vigo opende de Noorse spits John Carew al na 7 minu ten de score. De vreugde was van korte duur, want nog geen twee minuten later profiteerde de Braziliaanse middenvelder Edu van een fout van Roberto Ayala en tekende voor de gelijkmaken Het gelijkspel betekende voor Valencia een soort revanche op de heenwedstrijd, eerder dit seizoen, toen in een keiharde wedstrijd thuis met o-i werd verloren dankzij een treffer van Vagner in de laat ste minuut. Komend weekeinde, vlak voor de wed strijd tegen Ajax, speelt Valencia thuis tegen Atletico de Madrid. VALENCIA - Valencia-coach Rafael Benitez zegt ook achteraf er geen spijt van te hebben dat hij in de belangrijke Champions League-wedstrijd tegen AS Roma de Argentijnse international Pablo Aimar buiten de ploeg had gelaten. Na afloop van de 0-3 nederiaag was er van de kant van de Spaanse pers veel kri tiek op Benitez, die Aimar pas na 64 minuten in de ploeg bracht. „Valencia heeft genoeg goede spelers. Aimar was niet fit en ik was niet van plan om risico's te nemen. Ik wilde alleen maar in extreme omstandigheden van zijn diensten gebruik maken." Ondanks de nederiaag hoopt Benitez nog steeds op kwalificatie voor de kwartfi nale. „Door de uitslagen van de afgelopen weken hebben alle teams nog een kans. De wedstrijd tegen Roma verliep rampza lig. We begonnen goed, maar na die ope ningsgoal in de 24ste minuut verloren we ons hoofd en lieten enorme gaten vallen. Het was een pijnlijke nederiaag, maar we hebben nog mogelijkheden genoeg om iets van het seizoen te maken." ROME - VieT dagen na de verras sende zege in Valencia, heeft AS Roma zich ook in Italië weer eens van z'n beste kant laten zien. De laatste Champions League-tegenstander van Ajax had in de Serie A precies een maand niet meer gewonnen, maar zon dagmiddag liet men in het Olympisch Stadion Empoli kansloos. Na een 1-1 ruststand werd het 3-1. Na een snelle 0-1 achterstand (Antonio Di Nattale) duurde het tot de 30ste minuut alvorens Francesco Totti.de held van afge lopen woensdag, de 51.000 fans weer hoop gaf. Niet tevergeefs, want Vincenzo Montella bekroonde in de 51ste en 65ste minuut het goede spel van AS Roma met nog twee treffers. Aanbieding: Ajax spijkerjack vanaf maat 8,10,12, 14,16 en S t/m XXL van €£%5T voor €18,00 Spijker Hesjes maat S t/m XL nflflVj NIEUW!! Shawls en t-shirts van Ol W V Litmanen, v/d Vaart, Chivu en Mido NU OOK!! Shawls met handteken ingen van alle spelers!!! Verzending door heel Nederland. De gehele Ajax Adidas Collectie! Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3