Pienaar geweldenaar Van der Vaart voetbalt weer! Ajax koploper Rentree John O'Brien De Sponsor vanf $$y)De club 1 Of J44gC4WC~^ ^MAART WWW.AJAX.nl UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC A J AX ADVIESPRIJS: 1,60 W W W. A J AXN L/S VA Steven Pienaar en Nigel de Jong, veelbelovend Ajax-duo met een grote toekomst voor zich. AMSTERDAM - Dankzij twee doelpunten van Steven Pienaar boekte Ajax afgelopen zondag een nuttige 2-0 zege op Vitesse. De jonge Zuid-Afrikaan heerste op het Amsterdamse middenveld, en maakte - net als eerder tegen Arsenal - een onvermoei bare indruk. Pienaar ontpopt zich meer en meer tot één van de steunpilaren van het huidige succesvolle elftal van Ronald Koeman. Net als Nigel de Jong en Rafael van der Vaart, tekende hij onlangs een verbeterde verbintenis. Door Arnout Verzijl Met de winst op Vitesse kwam er voor Ajax een einde aan een opmerkelijke week, waarin hoogte- en dieptepunten elkaar vrijwel dage lijks afwisselden. De 1-0 nederlaag bij FC Utrecht was nog niet verwerkt, of Ajax werd - dankzij een 0-0 tegen Arsenal - koploper in de poule van de Champions League. De deur richting kwartfinale staat door dat resultaat onverwacht wagenwijd open. Dat geldt niet voor Mido. De spits trok zelf de deur achter zich dicht en vertrok voor een week richting Egypte. In familiaire omgeving moest hij zich HEERENVEEN - Met een stevige grimas op zijn gelaat bijt Rafael van der Vaart zich vast in een Friese tegenstander. Afgelopen maandag verscheen de aanvallende mid denvelder voor het eerst sinds zaterdag 7 december aan de aftrap van een wedstrijd van Ajax. Destijds liep hij in het duel met De Graafschap een blessure aan zijn boven been op. Op het trainingscomplex van SC Heerenveen maakte hij bij Jong Ajax na bijna drie maanden eindelijk zijn rentree. Het is Ajax er alles aan gelegen Van der Vaart op tijd wedstrijdfit te krijgen voor de cruciale ontmoeting in de Champions League met Valencia, dinsdag 11 maart in de Amsterdam ArenA. bezinnen op zijn onvolwassen gedrag, waar mee hij zich bij Ajax bijkans onmogelijk heeft gemaakt. Omdat Ronald Koeman het team- belang altijd laat prevaleren boven het indivi duele belang, verwijderde hij de aanvaller tot het einde van het seizoen naar Jong Ajax. BEZETTING Door de vele blessuregevallen, beschikte Koe man tegen Vitesse over slechts twee aanval lers. Zlatan speelde centraal, Boukhari kwam van links. Het gevaar op de rechtervleugel moest komen van Hatem Trabelsi. De Tune siër speelde rechts op het middenveld waar door Nigel de Jong de opengevallen plek in de defensie innam. De minimale bezetting van de aanval zorgde tegen Vitesse voor grote problemen. Ajax creëerde kans na kans. Maar bijna alle mogelijkheden werden even zo vlot weer om zeep geholpen. Uiteindelijk moest middenvelder Steven Pienaar er aan te pas komen, om Vitesse op de knieën te krijgen: „We hadden moeite met scoren. Dan is het mooi dat ik ze er in schiet. Het is voor mij de eerste keer, dat ik in één wedstrijd twee doel punten voor Ajax maak. Maar de overwin ning is veel belangrijker. We hebben een ont zettend druk schema waarin we twee duels per week afwerken. Zelf heb ik daar geen last van. Door voldoende rust te nemen tussen de wedstrijden door, blijf ik goed uitgerust. Ik heb veel zelfvertrouwen omdat de trainer me iedere keer opstelt. Dat vertrouwen wil ik niet beschamen en daarom geef ik me iedere wedstrijd voor de volle honderd procent." AMSTERDAM - Dankzij twee gelijke spelen tegen Arsenal, is Ajax koplo per in groep B van de Champions League. In Londen speelde Ajax met 1-1 gelijk. Doordat het in de ArenA 0-0 bleef, staat Ajax - op basis van het uitdoelpunt - in de rangschikking boven de Engelse kam pioen. Komende dinsdag neemt Ajax het in de stijf uitverkochte ArenA op tegen de Spaanse kampioen Valencia. De kampioen van Spanje verioor verrassend met 0-3 van AS Roma. Als Ajax van Valencia weet te winnen, is de ploeg van Ronald Koeman verzekerd van een plaats in de kwartfinale. Een overwin ning van de Spanjaarden maakt de zaak min der rooskleurig. Als Arsenal komende week op Highbury wint van AS Roma, hebben zowel Valencia als de Engelsen voldoende aan een gelijkspel in hun laatste wedstrijd. Beide clubs spelen dan in Spanje tegen elkaar. De stand in Poule B 1.Ajax 4-6(4-3) 2. Arsenal 4-6 (4-2) 3. Valencia 4-5(2-4) 4. AS Roma 4-3 (5-6) PTogTamma: Dinsdag 11 maart: Ajax-Valencia Arsenal-AS Roma Woensdag 19 maart: AS Roma-Ajax Valencia-Arsenal MeeT oveT Ajax-Arsenal op pagina 2 AMSTERDAM - John O'Brien maakte na vijf maanden blessureleed tegen Vitesse zijn ren tree in het eerste elftal. De Amerikaanse inter national speelde voor het laatst op 21 septem ber vorig jaar voor Ajax. In de uitwedstrijd tegen RBC Roosendaal kreeg hij een tik tegen zijn achillespees. Wat volgde was een moei zame revalidatie. O'Brien moest zijn rentree voortdurend uitstellen, omdat zijn blessure maar tergend langzaam genas. Tegen Vitesse nam de middenvelder zijn bij Ajax vertrouwde positie links achterin in. „Ik ben heel blij dat ik eindelijk weer terug ben. Het heeft me allemaal veel te lang geduurd. Al voor de wedstrijd tegen RBC had ik last van mijn achillespees. Achteraf gezien had ik beter geen risico kunnen nemen. Er was al sprake van een lichte irritatie en door die schop ontstond er een verdikking, waar schijnlijk door een scheurtje. Het was een onge lukkige blessure, die slechts door middel van rust langzaamaan kon genezen. Soms twijfelde ik of ik nog wel terug zou keren in Ajax 1, maaT nu het zover is, wil ik alleen nog maar vooruit kijken. Ik heb een paar prachtige wedstrijden in de Champions League gemist. Gelukkig ben ik vanaf nu weer beschikbaar, zolang de trainer me opstelt natuurlijk." Door de come-back van O'Brien, verhuist Jelle Van Damme weer naar de reservebank. De Belg nam de laatste maan den de honneurs waar en deed dat prima.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 1