Persdag Kids Club groot succes Zweeds staatscircus KIDS CLUB Ajax-Vitesse 2-0 TE KOOP TE HUUR ms investments In of kijk op:www.twinsinvestments.com CONTRACT Richard Slaets vraagt aan Wesley Sneijder wat hij het mooiste stadion vindt. Daarop antwoordt de jonge middenvelder: „Ik ben in het stadion van AC Milan geweest, dat was niet verkeerd, maar het stadion van FC Barce lona vind ik toch het allermooist." Daarna zegt de jonge Utrechter dat Stefano AMSTERDAM - Vorige week werd in de perskamer van Ajax een heuse pers conferentie gehouden voor leden van de Ajax Kids Club. Een aantal toekom stige sportjournalisten kon maar liefst vijf spelers uit de A-selectie ondervra gen. En zo wist iedereen aan het einde van de dag dat Jelle Van Damme het onbegrijpelijk vindt dat Nederlanders satésaus op hun patat gooien. En dat Maarten Stekelenburg bijna kok was geworden. vertelt Wesley Sneijder dat hij graag gaat winkelen als hij een vrije dag heeft. Kay Bult informeert bij Richard Witschge hoe het is om nu één van de oudste in de selectie te zijn, terwijl hij vroeger toch één van de jongste was. Witschge geeft een leuk antwoord: „Ik ben inderdaad de oudste, maar zo zie ik er natuurlijk niet uit. Tomas Galasek ziet er veel ouder uit." Dat was lachen geblazen! Niels Verheul wil van Jelle Van Damme wel eens weten wat het verschil is tussen het Bel gische en Nederlandse voetbal. „In Nederland wordt veel sneller en meer op techniek gespeeld. Daarom zou ik hier nog wel een paar jaartjes willen blijven om me nog beter te ontwikkelen." Vijf Ajacieden en dertien jonge reporters. .ii U iWSal Cr-rffiB Een ontwikkeling van: TwIU S Voorverkoopinformatie: 0174289 946 Doot Sander Zeldenrijk Donderdagmiddag half twee. Assistent-trai ner Tonnie Bruins Slot loopt de perskamer binnen en probeert de jeugdige fans nog even op te peppen voordat de spelers achter de microfoons plaatsnemen. „Scherpe vragen stellen, hé. Vraag wat ze 's avonds eten. Maak het ze maar moeilijk. Succes!" Terwijl de jonge verslaggevers in spé onge duldig op hun stoel heen en weer wiebelen, nemen de ouders plaats aan de bar. Of schie ten ze nog even een plaatje van hun kroost. Een vader leent nog zelfs even snel batterijen voor zijn camera. „Moet ik de antwoorden opschrijven?", vraagt Jeffrey Schaftenaar nog even snel aan zijn vader, ledereen is een beetje nerveus zo vlak voor de spannende ontmoeting. De spelers die vanuit het aangrenzende spe lershome relaxed de perskamer zijn ingelo pen (Jelle Van Damme, Maarten Stekelen burg, Richard Witschge, Wesley Sneijder en Nigel de Jong), wachten geduldig op team manager en voormalig persvoorlichter David Endt die de bijeenkomst in goede banen moet leiden. De aanwezigheid van De Jong is een grote verrassing. Hij stond niet inge pland, maar wilde zelf heel graag komen. Voor hem moesten de razende reporters nog snel een extra vraag bedenken. WINKELEN De entree van de spelers maakt, een dag na het o-o gelijkspel tegen Arsenal, een grote indruk. Zo zeer zelfs, dat de journalisten even stil vallen als hun helden arriveren. De drukte van vijf minuten eerder, maakt plaats voor gepaste stilte. David Endt plaatst de Ajax-spe- lers achter de microfoon en zo zitten de ver- slaggevertjes voor het eerst oog in oog met hun sterren. De kinderen hebben hun vragen allemaal voor zich en vuren de ene na de andere vraag op het vijftal af.. Zo moet Nigel de Jong van Mariska van Velzen zijn mening geven over damesvoetbal ('moet kunnen') en „Die Akachar, kan die niet in de plaats van Mido in de spits? Wel jammer, is er eindelijk een taxichauffeur in Amsterdam die Neder lands spreekt en geen stratenboekje nodig heeft; moet hij zonodig spelen bij Ajax..." Tsja, we moeten het definitieve afscheid van Mido nog verwerken en zijn bang voor de gevolgen: „Als Mido er niet is, heeft de slager geen druk en kan hij onbeperkt piktollen." En inderdaad, na een kwartier verzucht er iemand dat 'het Zweeds staatscircus weer in de stad is'. Zlatan heeft dan al drie keer, vrij voor de keeper, uit kunnen halen, maar weet de goal jammerlijk te missen. Na zeven minuten geeft Van Halst, die harts tochtelijk wordt toegejuicht, een verkeerde pass. Michaël: „Wat kost die kale, kun nen we die niet kopen?" Even later weet Sneijder een opgelegde kans te missen: „Hij is toch tweebenig? Als hij zo'n bal mist, heeft hij zelfs z'n derde been nodig..." In de 18e minuut schiet Sneijder op de paal en weten wij het zeker: „Je hebt echt een derde been nodig voor het huidige topvoetbal." Als Ajax dan toch nog op 1-0 komt, zijn we slechts gematigd blij: „De bal gaat er eindelijk in, maar werd dan ook drie keer van richting veranderd!" In de rust is iedereen er van over- J tuigd: „Die Akachar moet er in. Hij J heeft een blauw rugnummer; zes en I dan zes keer zeven..." Na de rust zijn Ajax we erg benieuwd of Ajax eindelijk de schroom van zich af werpt en lekker gaat spelen, maar het valt allemaal bitter tegen: „Ze moeten zorgen dat de laatste pass ook eens aankomt, dan wordt het nog wat...." Halverwege het tweede bedrijf gaat de helft van ons gezelschap al weg. Niet iedereen besluit om weg te gaan, een aantal blijft nog zitten: „Ik heb 2-0 voorspeld in de toto en blijf hopen op mijn winst. Zie je, de scheids trekt er drie minuten bij, dus wie weet?" En inderdaad, de man-of-the-match Pienaar weet in de laatste seconde toch nog de tweede goal in het doel te werken. Een alsnog ruime overwinning op Vitesse is het gevolg. was tegen Vitesse heer en meester. Van Damme in de spitsNigel de Jong kan er hartelijk om lachen. burg zei de jonge en nog steeds geblesseerde doelman dat hij sowieso zijn contract tot 2008 uitdient. „Ik denk nog niet aan het bui tenland, ik wil eerst bij Ajax een basisplaats veroveren. Dan zien we wel weer verder." Meivin Aerts weet met zijn vraag aan Jelle Van Damme ('sta je niet liever in de spits'?) alle andere Ajax-spelers aan het lachen te krijgen. Blijkbaar hebben ze daar niet zo heel veel vertrouwen in. De Belg vindt het op zijn Maarten Stekelenburg zet zijn handtekening. Seedorf, Rafael van der Vaart en Nigel de Jong zijn beste maatjes bij Ajax zijn. Dat wilde Jim van Eeden namelijk graag weten. Jordy Boer wil van Richard Witschge weten of hij volgend seizoen ook nog bij Ajax blijft. „Mijn contract loopt af en in maart hebben we nog een gesprek. Het liefst blijf ik bij Ajax", zegt de middenvelder. Wat hij na zijn voetbal loopbaan gaat doen, weet Witschge nog niet: „Ik ga, denk ik, eerst een jaar helemaal niets doen. En die tijd lekker met mijn gezin door brengen. Of een beetje golfen. Misschien ga ik daarna wel iets met de jeugd doen, dat vind ik ook wel leuk." Maarten Stekelenburg ver telt journalist Kay Bult dat hij een opleiding tot kok volgde voordat hij bij Ajax kwam. Tegenover sportjournalist Jeffrey Swijnen- beurt weer vreemd dat Nederlanders saté saus op hun patat doen. Jeffrey Schaftenaar wil namelijk weten hoe vaak Van Damme fri tes en Belgische bonbons eet. „Een keer per week", bekent de linkerverdediger. Na een kleine anderhalfuur en vele tientallen vragen aan het vijftal, is er tijd voor een geza menlijke foto en kunnen de jonge journalis ten een handtekening vragen op de spelers- kaart, die ze vooraf netjes in hun persmap hadden gestopt. De spelers vonden het alle maal prima en namen voor iedereen volop de tijd. Foto's, shirts, vaantjes, posters, werkelijk alles werd van een handtekening voorzien. Tegen de klok van drie uur keerden de meeste leden van de Ajax Kids Club weer heel wat wijzer huiswaarts. Uithoorn bedrijventerrein Hollandse Dijk 16 bedrijfsunits met een oppervlakte vanaf ca. 64 m2 met eigen parkeerplaats. Bel voor onze speciale prijsaanbiedingen! Amsterdam-Sloterdijk III Tijmuiden - West Direct aan de nieuw aan te leggen Westrandweg 22 bedrijfsunits met een oppervlakte vanaf 73 m2. Koopsom: vanaf 90.000,- v.o.n. excl. BTW Ajax Life nummer 14 8 maart 2003 k- Y-' www.ajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 11