'Sevilla heeft een scorende spits nodig' Lof en complimenten Nikos Machlas op zijn gemak in Spanje Ajax-Feyenoord ï-i Contract voor De Ridder GBA mag Europa in Impasse rond contract Steven Pienaar deBOUD'S INN Ajax Life nummer IB «15 februari 2003 A(nother) Star Is Born. Drie wedstrijden slechts speelde hij in Ajax i, maar nu al is duidelijk dat Wesley Sneijder een grote toekomst tegemoet gaat. Zijn duels met Van Persie maakten duidelijk over hoeveel voetbaltalent Nederland nog beschikt. Vervolg van pagina i Aan de overmacht van Feyenoord kwam definitief een einde toen Ajax - dat eigenlijk al na één minuut een strafschop had moeten hebben - scoorde. Andy van der Meyde ging goed door op rechts en bediende de vrij staande Zlatan Ibrahimovic op maat. De Zweed, die op het randje van buitenspel bivakkeerde, maakte zijn vijfde goal in vier opeenvolgende duels. Aan zijn meespelen werd lang getwijfeld. In de gewonnen beker wedstrijd tegen RodaJChad Zlatan een irrita tie in de liesstreek opgelopen. Maar de aan valler is inmiddels zo belangrijk voor het elf tal van Koeman geworden, dat er alles aan gedaan werd hem tijdig fit te krijgen. Zlatan maakte uiteindelijk de 90 minuten vol en onderschreef het in hem gestelde vertrou wen door een prima wedstrijd te spelen. Jelle Van Damme bleef in de rust geblesseerd ach ter met een gekneusde long: „Ik kreeg een vrije schop van Pierre van Hooijdonk tegen mijn ribben. In het verloop van de eerste helft bleef de pijn aanhouden en spuugde ik bloed op. In de rust weTd ik onderzocht. Terwijl ik net een schoon shirtje had aangetrokken om verdeT te spelen, hoorde ik dat ik was gewis seld. Wat mij betreft, was ik blijven staan, maar de medische staf wilde geen risico nemen. De tweede helft heb ik helemaal gemist omdat ik in het ziekenhuis ben onder zocht. Ze waren bang dat er bloed in mijn lon gen zat, maar die angst bleek ongegrond", aldus de Belgische verdediger van Ajax, die Doot SandeT Zeldenrijk Nikos, wat is je eerste indnik van Sevilla? „Fantastisch. Ik ben goed opgevangen, iedereen wilde me helpen. Helaas spreken maar weinig jongens hier Engels. De stad is ook geweldig. Ik heb twee Grieken ontmoet en met hen ga ik af en toe op stap." Hoe lang duurde het vooTdat je met Sevilla rond was? „Niet zo heel lang, een week ongeveer." Wat wil de tTainer, Joaquin Capparos, pre cies met je? „We hebben nog niet echt een duidelijk gesprek gehad, omdat ook hij geen Engels spreekt. Maar Sevilla heeft een scorende spits nodig. De ploeg krijgt weinig tegen treffers, maar is ook één van de minst pro- Doot Daan Schippers Doordat Stefano Seedorf en Wesley Sneijder in de winterstop naar de A-selectie van trai nee Ronald Koeman zijn overgeheveld, is de selectie van Jong Ajax danig geslonken. De kern bestaat, mede dankzij de verhuur van Daniël Cruz aan GBA en Kiran Bechan aan Sparta, nog maar uit vijf spelers: Robert Zwin- kels, Jussi Kujala, Gabriel Mofokeng, Jamal Akachar en Michael Krohn-Dehli. Een kwintet dat voor het Amstel Cup-duel met Excelsior normaal gesproken zou zijn aangevuld met spelers uit de A-selectie. John van 't Schip: „Met het wegvallen van De Jong, Sneijder en Seedorf hebben we veel aan kwaliteit inge boet. Maar ze komen er, dankzij al die bles sures, nog aan spelen toe ook. Vanavond was er inderdaad geen sprake van een tweede elf- wel moest afzeggen voor de oefeninterland tegen Algerije. Heel lang leek de boeiende topper een 'schone dood' te sterven. Een prachtige lob van invaller Nourdin Boukhari, die op de lat uiteen spatte, was het enige doelgevaar. Tot dat Anthony Lurling Feyenoord vlak voor.tijd op voorsprong leek te schieten. Bogdan Lobont redde opnieuw en gaf daarmee het startsein voor een enerverende slotfase, ductieve ploegen. In mijn eerste wedstrijd tegen Celta da Vigo speelde ik een kwartiertje mee. Ik stond nog maar net in het veld toen we scoorden. Later had ik zelf trouwens ook moeten scoren." Wat is het grootste verschil tussen Sevilla en Ajax? „Bij Ajax verloopt alles via een vast pro gramma. ledereen weet precies wanneer hij wat moet doen. Hier telt alleen de wedstrijd op zondag. Daar werken we naar toe. Men is vrijer en relaxter. Dat heeft ook met de cul tuur te maken. Trainingen zijn minder inten sief. It's rot running like hell." Hoe heb je afscheid genomen van de spelers? „Alles is nogal snel gegaan. We kwamen net terug uit Cairo en een dag later was ik al rond met Sevilla. Toen ik mijn schoenen in de ArenA ging ophalen, waren er niet zo veel tal: het was Ajax Ai, aangevuld met wat spe lers uit het tweede", aldus Van 't Schip na afloop van de bekeruitschakeling. „De Ai is een heel jong elftal met veel mogelijkheden; een ploeg waar duidelijk groei in zit. Voor hen was het vanavond moeilijk. Sommige posities waren anders ingevuld. Zo speelden we met de punt naar achteren in plaats van met de punt naar voren." JUSSI KUJALA Nadat Jong Ajax binnen vier minuten de lei ding pakte (doelpunt Akachar), leek wederom een verrassing mogelijk. Trainer Van 't Schip zélf geloofde daar nooit in, ook niet nadat Jussi Kujala - halverwege de tweede helft - met een strafschop Ajax nog één keer terug in de race bracht. „Ik had vooraf niet het idee dat we voor een stunt konden zorgen. Het kwali- waarin Ajax slordig om ging met de geboden kansen. Andy van der Meyde raakte de onder kant van de lat, Pienaar en Boukhari misten eveneens en Zlatan zag zijn tweede doelpunt afgekeurd wegens een overtreding van Bouk hari. Ajax-Feyenoord eindigde daardooT in een gelijkspel en dus konden zowel Koeman als Van Marwijk het in ieder geval over één ding eens zijn: PSV was de enige winnaar van de middag. spelers. Ik heb alleen met Henk Timmer, Jari Litmanen en een paar spelers van het tweede gesproken. Later belden Chivu, Bergdölmo en Zlatan me nog." Moest je wennen aan de vermoeiende vluchten naar uitwedstrijden? „Nee, want in Griekenland vlogen we ook altijd. Het grootste probleem is de taal. Zelfs in het hotel spreken ze geen Engels. Daarom probeeT ik zo snel mogelijk Spaans te leren. 'Hoe gaat het', dat soort dingen." En de Spaanse peTS? „Zij zijn echt ongelooflijk! Binnen een paar dagen wisten ze alles. Mijn telefoonnum mer, waar ik woon, hoe ik leef. Ze zijn er iedere dag. Wat dat betreft was het bij Ajax wel wat rustiger" Over wonen gesproken, heb je al iets gevon den? „Ja, vorige week dinsdag heb ik een appar tement gevonden en een paar dagen later kwamen mijn vrouw en kinderen over Of ik ze gemist had? Nee hoor, het was lekker tus- tig, hahaha." Jamal Akachar maakt het Excelsior-spits Brian Pinas (volgend seizoen bij FC Croningen) enorm moeilijk. teitsverschil was duidelijk, Excelsior heeft terecht gewonnen. Dit is het jongste team waarmee we dit seizoen hebben gespeeld. De jongens zijn - met de middelen die ze hebben - tot het gaatje gegaan. En zelfs meer dan dat. Ik kan ze niets anders dan lof en complimen ten geven. We hebben waardig afscheid genomen van de Amstel Cup." AMSTERDAM - Jeugdintemational Daniël de Ridder heeft een tweejarig contract getekend bij Ajax. De club heeft tevens een optie voor nog eens twee jaar bedon gen. De 18-jarige aanvaller is afkomstig uit de eigen jeugdopleiding en speelt beurtelings in de Ai van Danny Blind en het Beloftenelftal van John van 't Schip. Kiran Bechan is voor de rest van het sei zoen verhuurd aan Sparta. De rechtsbui ten maakte op 1 april 2001 zijn enige opwachting in de hoofdmacht van Ajax, uit tegen NEC. ANTWERPEN- Germinal Beerschot Ant werpen speelt in de halve finale van de Belgische beker tegen Sint Truiden. GBA speelt eerst uit. De andere halve finale gaat tussen Lommei en La Louviere. Het is niet ondenkbeeldig dat de zusteTdub van Ajax het toernooi wint. In dat geval mag GBA deelnemen aan de UEFA Cup, zo heeft de Europese voetbalbond de club laten weten. Omdat Ajax een meerder heidsbelang in GBA heeft, was het voor de Belgen voorheen onmogelijk deel te nemen aan een Europese competitie. Een vereniging mocht slechts één elftal afvaardigen. Dat is nu veranderd. Afgelo pen zondag verloor Germinal Beerschot de competitiewedstrijd bij Lommei met 2-1. Ajax-huurling Daniel Cruz debu teerde in de 79ste minuut als invaller in de hoofdmacht. Aanbieding: Ajax spijkerjack ft vanaf maat 8,10,12,14,16 en S t/m XXL van €&3tfïT voor €18,00 Spijker Hesjes maat S t/m XL NIÉUW!! Shawls van Lotmanen, v/d Vaart, Chivu en Mido NU OOK!! Shawls met handteke ningen van alle spelers!!! Verzending door heel Nederland. De gehele Ajax Adidas Collectie! o.a. trainingspakken, uit- en thuistenue, sweaters en vrijetijdsshorts Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http:/www.bouds-inn.nl SEVILLA - Nikos Machlas is twee weken geleden verhuurd aan de Spaanse midden moter Sevilla. Ajax Life zocht contact met de sympathieke Griekse spits, die zondag avond tien minuten speelde in de thuiswedstrijd tegen Atletico Madrid en vroeg hem naar zijn eerste ervaringen in La Liga. ROTTERDAM - De woorden van Ronald Koeman, na afloop van de bekerwedstrijd Ajax-Roda JC, zeiden genoeg: „Vanavond heeft Ajax z eigenlijk in de ArenA gespeeld, in plaats van bij Excelsior." Geplaagd door blessures kon de oefenmeester over slechts zestien fitte selectiespelers beschikken. Dat ging dus ten koste van Jong Ajax, dat met 4-2 verloor in Rotterdam. Liefst elf van de zestien spelers uit de selectie die het sta dion Woudestein was binnengewandeld, waren afkomstig uit de Ai van trainer Danny Blind. AMSTERDAM - Steven Pienaar heeft zich bij monde van zijn zaakwaarnemer Rob Moore bij Ajax gemeld om te pTaten over zijn contract. De Zuid-Afrikaan, die tot medio 2006 bij Ajax onder contract staat, heeft een clausule in zijn contract dat hij bij het bereiken van een bepaald aantal wedstrijden aanspraak mag maken op een verhoging van zijn basissalaris. Vol gens Rob Moore, liggen vraag en aanbod zo ver uit elkaar, dat er een impasse is ont staan. Eerder al ondervond Ajax problemen bij de contractonderhandelingen met Rafael van der Vaart en Hatem Trabelsi. Joey Didulica zag zijn contract niet verlengd en heeft aangekondigd komende zomer naar een andere club te gaan. In zijn Nieuwjaarsspeach liet Algemeen Directeur Arie van Eijden weten dat de markt is veranderd en riep spelersmake laars op mee te denken in het belang van het totale profvoetbal. Rob Moore zegt dit te onder- f schrijven, maar i meldt - volgens a het Algemeen I Dagblad - dat wat Ajax over heeft I voor een speler 8 met de potentie van Pienaar, "onaanvaardbaar weinig" is. L_

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3