Het geduld van Nigel de Jong 'Ik ben er nog lang niet' SERUICE Ajax Live Ajax Life nummer IB 15 februari 2003 I SP Houana casmO ereoivisie TicketBox Arsenal - Ajax Champions League Dinsdag 18 februari 2003 Aanvang: 20.45 uur Uitverkocht. FC UtTecht - Ajax Zondag 23 febrauri 2003 Aanvang: 14.30 uur Uitverkocht Ajax - Vitesse Zondag 2 maart 2003 Aanvang: 14.30 uut De voorverkoop voor Ajax Suppor tersvereniging leden is reeds gestart en duurt t/m 1 maart 18.00 uur. Vanaf 12 februari zijn de Ajax Club Card houders aan de beurt en vanaf 15 februari de Ajax Seizoen kaart houders. Maximaal kunnen er twee kaarten per club card gekocht worden. Indien er nog kaarten beschikbaar zijn, kunt u ook bij het stadion kaarten kopen. Hiervoor geldt ook de club card verplichting. Prijzen variëren tus sen 15 en 47 euro. AS Roma - Ajax Champions League Woensdag 19 maart 2003 Aanvang: 20.45 uur De voorverkoop van de omwissel- biljetten start vanaf 8 februari voor alle Ajax Voorrang Uitkaarthou ders en vanaf 15 februari kunnen Ajax Uitkaarthouders een omwis- selbiljet kopen. Maximaal 1 kaart per kaarthouder en de kaartver koop stopt op 2 maart om 21.00 uur. Indien er nog kaarten beschik baar zijn kunnen Seizoenkaart- houders vanaf 4 maart bij de Sup portersbalie in de Arena een omwisselbiljet kopen. De Ajax Sup portersvereniging leden kunnen vanaf 7 maart een biljet kopen en de overige club card houders vanaf 12 maart. De balieverkoop stopt op zaterdag 15 maart om 14.30 uur. De omwisselbiljetten kosten 27,50 euro en een paspoort of identi teitsbewijs is verplicht. Voot de meest actuele informa tie zie NOS teletekst pag. 660 of kijk op www.ajax.nl. Bij alle wedstrijden, maar zekeT de uitwedstrijden, geldt dat men in het bezit moet zijn van een legiti matiebewijs. Bent u dat niet, dan wordt u de toegang tot het stadion ontzegd. Kortom: vergeet uw legiti matiebewijs niet, dat voorkomt veel problemen. 0900-9393 Ti CT/MiN Koopje kaartje bij één van de 850 TicketBox verkooppunten door heel Nederland www.ticketbox.nl aan want ik heb een hectische periode achter de rug. Ik debu teerde middenin het Champions League-seizoen! Ik probeer nu wat meer ontspannen te zijn en dat lukt aardig, omdat ik nu een 'nor maal' onderdeel van de groep ben. Ik blijf gewoon m'n eigen spelletje spelen en probeer ervoor te zorgen dat de trainer niet meer om me heen kan. Natuurlijk heb ik ambi ties, maar daar ben ik nu nog niet mee bezig: doorbreken bij Ajax staat voorop. Ik wil het plezier in het spelletje behouden en een basisplaats veroveren. Over een paar jaar moet ik bij Ajax een 'vaste waarde' zijn." JAARGANG 10, NUMMER 13 ZATERDAG 15 FEBRUARI 2003 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Ts PO» T M E D I A\ www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen en info, Telefoon 020-3111444 Adreswijzigingen, opzeggingen en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam AFC Ajax/SVA: www.ajax.nl/sva Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: Aiaxlife@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Telefoon: 020 - 3111515 Telefax: 020-3111510 Hoofd- en eindredactie: Nico Smith Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Sander Berends, David Endt, Patrick Leemans, Nathalie Nuiten, Daan Schippers, Sander Zeldenrijk. Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Fred van Vloten, Lambert van Waardenburg Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Chiel Wilbers Guilhermo Barten Druk: Drukkerij De Jong, Baarle-Nassau Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersvereniging activiteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niqts uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenig vuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en open baarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP 8 MAART 2003 AMSTERDAM - De eerste seizoenshelft speelde Nigel de Jong (18) zeven wedstrijden voor Ajax 1. De jonge verdediger veroverde alle Amsterdamse harten en kreeg de ene na de andere lofzang over zich heen. Sinds de winterstop is het een stuk stiller rondom het aanstormende Ajax-talent, die zondag tegen Feyenoord toch tot de uitblinkers behoorde. Ajax Life vroeg zich - kort na afloop van dat duel - af hoe het met de veel geprezen mandekker is. tijd niets uit. Het gaat er om, dat iemand er moet staan als het nodig is." Volgens sommigen zou eT veel mis zijn met de mentaliteit van de Nederlandse voetbaljeugd. Wat is jouw mening daarover? Drukte in het strafschopgebied van Feyenoord. Nigel de Jong verliest dit keer een kopduel van Kees van Wonderen. Stel dat je echt een grote ster woTdt, zal je dan ooit vergeten waaT je vandaan komt? „Dat denk ik niet. Ik ben en blijf een jongen van de straat. Misschien start ik later ook een voetbalschool, voor de jonge voetballers in Amsterdam-West. Er zit enorm veel talent daar, maar de spelers missen de mentaliteit om bij een echte club te gaan voetballen. De kinde ren in mijn wijk kijken tegen me op en ik probeer een voorbeeld voor hen te zijn. Als ik iets voor het Amsterdamse straatvoetbal kan betekenen, dan zal ik dat zeker niet laten. De stad zit in mijn bloed, ik ben een Ajacied in hart en nieren. Ik ken niets anders dan Ajax." Nog plannen voot de rest van het seizoen? „Op dit moment doe ik het rustig Doot Patrick Leemans Nigel, alles in orde? „Ja hoor. Het is snel met me gegaan. Ik zit nu drie maanden bij de A-selectie. Wie had dat van tevo ren kunnen denken! Vroeger keek ik vanaf De Toekomst naar de ArenA en droomde ik van een debuut in Ajax 1, in een bomvol sta dion. En dat overkwam me al op mijn achttiende!" Sinds jouw promotie zijn ook Ste- fano Seedorf (20) en Wesley Sne- ijdeT (18) definitief aan de A-selec tie toegevoegd. Wat vind je van de doorstroming van Ajax-talenten? „Een goede zaak natuurlijk. We hebben echt een hele leuke en gezellige spelersgroep. Stefano, Wesley en ik zijn goed opgevangen door de anderen. De integratie ver liep gemakkelijk, omdat de gemid delde leeftijd van de selectie niet hoog ligt. De mensen praten zelfs gekscherend over 'Jong Ajax' als ze het over Ajax 1 hebben! Geen won der dus, dat ik me zo snel thuis voelde. Natuurlijk zijn er ook oude ren en ervaren spelers, zoals Richard Witschge, André Bergdplmo en Tomas Galasek. De mix van jong en oud maakt het Ajax van nu compleet en compact. De selectie vormt een hechte groep, de spelers voelen zich ver bonden met elkaar. Niemand van ons zal ongestraft een rotschop krijgen; wij komen voor elkaar op! Zowel op als om de velden is de sfeer goed. Ik hoor van veel Ajacie- den, dat ze dat de afgelopen jaren gemist hebben. Dat er lange tijd niet zo'n uitgebalanceerd en goed op elkaar ingespeeld eerste elftal is geweest. Het team is in evenwicht. Dat is te danken aan de trainer en de technische staf. Er is veel kwali teit en jonge talenten krijgen de tijd - én de kans - om zich te ont wikkelen. De oudere spelers van gen de jeugd op. En dat terwijl wij eigenlijk concurrenten zijn voor hun posities! Als een speler met Ajax i kan meedraaien, maakt leef- „Ach, het wordt erg overdreven. Neem nu het geval Robin van Per- sie. Ik ken die jongen: hij is een goed mens. Sommigen reageren te bevooroordeeld. Maar ik vind wel, dat ik als jonge speler moet luiste ren naaT de ouderen. Zij hebben veel meegemaakt en hebben ver stand van zaken. Zij verdienen mijn respect omdat ze weten hoe de voetbalwereld werkt. Ik kan alleen maar hopen dat ik het zo ver schop en tot die tijd probeer ik van ieder een wat op te steken. Ik ben er nog lang niet, hoor! Ik ben pas 18 jaar. Natuurlijk heb ik een eigen mening; ik vind, dat iedere jonge speler die moet hebben. Maar wij onervaren jonkies moeten luiste ren naar wat de oudere spelers te vertellen hebben. Ik zal je eerlijk zeggen; na mijn debuut en al die lovende woorden die daarna kwa men, dacht ik ook even dat ik er al was; dat ik het gemaakt had. Maar ik heb van thuis meegekregen, dat ik m'n koppie er bij moet houden en niet naast mijn schoenen moet gaan lopen. Nu verloopt alles nog naar wens, maar móchten mijn prestaties minder worden, dan sabelt de pers me zo weer neer. Daar ben ik op voorbereid, probeer mezelf te behoeden voor een dal. Ik blijf gewoon mezelf."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 15