'Ik moét met alle spelers op de foto' Supportersfeest district Zuidoost groot succes Spelers en supporters verkleinen afstand AJAX FANZONE KNVB praat met Ajacieden Marco van Basten en Burgemeester Cohen openen gehandicapten platform 15 FEBRUARI 2003 NUMMER 13 AjAX LiFE EEN AJACIED OVER DE VLOER? WORD GASTOUDER! INFO@AJAX.NL Ruim driehonderd Ajax-supporters zijn deze avond naar zaal Concor dia gekomen om daar met elkaar een heerlijk 'avondje Ajax' te bele ven. De sfeer zit er meteen goed in, want bij binnenkomst krijgt iedere bezoeker een 'give away'. De jeug dige Ajacieden klauteren direct op het podium en wurmen zich zo dicht mogelijk tegen het podium aan, ongeduldig wachtend op hun grote helden. Want dat er spelers komen is bekend. Maar wie weten ze nog niet. Ondertussen kan iedereen een vraag op papier zetten die men graag aan een Ajax-speler zou wil len stellen. De leukste mogen later op het podium door de 'journalis ten' zelf worden gesteld. Ajax' stadionspeaker Floor Tholen bijt de spits af en begroet de enthousiaste zaal. Na wat officiële mededelingen roept hij de spelers één voor één het podium op. Einde lijk krijgen de fanatieke mini's te zien wie er allemaal uit Amster dam zijn gekomen. Die lijst blijkt niet mis. Zo staan er na een kwar tier liefst vijf spelers op het podium: Maarten Stekelenburg, Zlatan Ibrahimovic, Andre Bergdplmo, Victor Sikora en aan voerder Cristian Chivu. Vanuit de technische staf is conditietrainer Laszlo Jambor meegereisd. Dan is het de beurt aan het jonge publiek. Iedere speler krijgt een vraag voorgelegd. Zo antwoordt Victor Sikora dat Rafael van der Vaart zijn beste maatje bij Ajax is. Cristian Chivu krijgt het wat lasti ger en heeft geen duidelijk ant woord op de vraag wie hij in de kwartfinale van de Champions League wil ontmoeten. „Dat maakt niet uit." Districtsteam Zuid Oost aangevuld met select gezelschap. VRIENDIN Zlatan Ibrahimovic krijgt een op het oog nog lastigere vraag: 'Wat is belangrijker: voetbal of je vriendin?' Ajax' Europese topscorer is erg snel met zijn antwoord: „Voetbal natuurlijk." De zaal waar deert zijn reactie met gelach en gejuich. Maarten Stekelenburg beantwoordt de vraag hoe hij zijn zenuwen zo goed onder controle houdt als volgt: „Gewoon jezelf blijven." De laatste vraag is voor Andre Bergdplmo. „Mijn vader zegt dat ik altijd vroeg naar bed moet om bij Ajax te kunnen spelen. Hoe laat vind jij dat ik moet gaan slapen?" De Noorse verdediger stelt meteen een wedervraag. „Hoe laat ga je nu naar bed? Zeven uur of negen uur? Negen uur? Dat is een goede tijd om bij Ajax te kunnen spelen." Na de podiuminterviews verlaten de Ajacieden 'de bühne' om zich later tussen de supporters te men gen voor een gesprekje en een handtekening. De supporters ver maken zich ondertussen met enkele podiumacts en snuffelen in de fanshop naar leuke Ajax-artike- len. Tevens kan men een kijkje nemen bij de stands van de SVA en de Kidsclub. Organisator Gerrit Bierstekers ('ik heb Velibor Vasovic nog zien debu teren') kijkt tevreden de zaal in. „Het gaat perfect. Dit is het zesde districtsfeest en ik moet zeggen: de organisatie met de SVA loopt steeds beter. Als je ziet welke spe lers we hier hebben... Perfect. De 'give aways' bij binnenkomst waren ook te gek. Dat vonden de meesten echt kicken. Weet je trou wens dat Ajax 16.000 leden in het zuiden van het land heeft?" Samen met zestien andere vrijwil ligers zijn voor Bierstekers (51) de voorbereidingen voor deze suppor tersavond al aanvang september begonnen. „Dan spelen al de eerste AMSTERDAM - Vierlingsbeek is voor de meeste Nederlanders een vrij onbekend plaatsje. Eén keer per jaar staat het voetbaldorp, waar de plaatselijke Volharding ooit Hoofdklasse speelde, op zijn kop. Dan houden de Ajax-fans uit district Zuidoost er hun suppor tersfeest. Zo ook op woensdag 29 januari. Doot Sander Zeldenrijk Mysterie Cuest John Jaakke AMSTERDAM - Ajax-supporters en de KNVB hebben in het begin van deze week een gesprek gehad. De bijeenkomst was toe gezegd door plaatsvervangend directeur betaald voetbal Bert van Oostveen nadat ruim twee honderd Ajacieden hem op 5 februari een petitie hadden overhandigd op het voetbal complex in Zeist. De uitkomsten zijn bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend. In de volgende Ajax Life meer hierover. De belangrijkste punten uit de petitie: - naleving van de licentie- voorwaarden - serieuze gesprekspartner binnen de KNVB - lik-op-stuk-beleid voor clubs die de voorwaarden niet naleven - geen handjeklap tussen burgemeester en clubs - aanpassing veiligheidbeleid - aanpassing stadionver- bodenbeleid - serieus onderzoek afschaffing comiregeling AMSTERDAM - In de perskamer van de Amsterdam ArenA heeft maandag 3 februari een zeer open gesprek plaatsgevonden tussen Ajax-supporters en een deel van de A-selectie. Het doel van de bij eenkomst was om wederzijds begrip te kweken. We moeten de afstand verkleinen". Doot SandeT Zeldenrijk Namens de supporters waren Rob, Henk, Olaf en Joark, die niet met hun achternaam in de krant willen, aanwezig. Ajax werd vertegen woordigd door Ronald Koeman, Cristian Chivu, Bogdan Lobont, Andy van der Meyde, Nigel de Jong, Nourdin Boukhari, Andre Bergdplmo, Mido, keeperstrainer Wil Coort en teammanager David Endt. Volgens Endt is er sprake van een haat-liefde-verhouding en geen volledige band met de supporters. „Daarom moeten we proberen de afstand te verkleinen. Dit is een proces dat al twintig jaar speelt. Het zijn de kleine dingen die het 'm doen. Aan de andere kant hebben we jullie steun ook nodig als het niet zo goed gaat." ROOD De supporters benadrukten hoe veel ze er voor moeten doen om wedstrijden van 'hun' Ajax te bezoeken. „Weten jullie hoeveel supporters rood staan om Ajax altijd en overal te volgen? Voor een uitwedstrijd in de Europacup moe ten we drie dagen vrij nemen. Dan is het toch een kleine moeite om even naar ons toe te komen?" Volgens de supportersdelegatie krijgen de spelers onvoorwaarde lijke steun als zij openlijk hun waardering voor de fans laten zien. „Jullie onderschatten het feit dat wij jullie als een idool zien." Trainer Ronald Koeman ('ik praat ook als oud-speler'): „Het Ajax- publiek staat erom bekend dat het kritisch is als het wat minder gaat. Dat is best moeilijk en leeft bij de spelers." www.ajax.nl/sva Verder haalde hij het voorbeeld aan waarbij het publiek heel hard om een wisselspeler schreeuwt als diens teamgenoot in de basis het wat minder doet. „Dat is dodelijk voor zo'n jongen. Dan creëer je angst bij een speler en op den duur ook bij het elftal." Aanvoerder Chivu wilde in het Engels reageren maar de verdedi ger werd door Koeman op vader lijke wijze gesommeerd Neder lands te spreken. „Van onze kant, kan het beter maar van jullie kant ook. De supporters zijn vaak kri tisch als we achter staan. Vorig jaar viel het bijvoorbeeld stil als we 1-0 voor stonden en slecht speelden." Beide partijen zagen in dat het makkelijker is om een selectie van dertig man te veranderen, dan een stadion met veertigduizend man. De supporters bedankten de spe lers na een uur voor hun komst. Na afloop van het bekerduel tegen Roda JC zette de selectie in ieder geval de eerste stap en bedankte alle toeschouwers voor hun steun. Tegen Feyenoord werd dat her haald. De band tussen spelers en supporters lijkt een stuk hechter. AMSTERDAM - Het nieuwe gehandicaptenplatform aan de noordzijde van de Arena zal op 15 februari voorafgaand aan de wed strijd Ajax - FC Groningen worden geopend door Marco van Basten en de burgemeester Job Cohen. Mede door de steun van de gemeente Amsterdam en de SVA kon deze voor ziening worden gereali seerd. Hierdoor kan Ajax na een aantal maanden proefdraaien vanaf 15 februari eindelijk meer gehandicapte bezoekers een warm onthaal bieden.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 12