Rasmus Lindgren droomt van Ajax i 'Ajax speelt voetbal waar ik van houd' kan i H 1 FEBUARI 2003 NUMMER 12 AjAX LIFE Ajax volgend seizoen ALMANCIL - De technische staf heeft het trainingskamp in Portugal aangegrepen om de complete selectie door te lichten en de plannen voor volgend seizoen te bespreken. Alle gi contractspelers van Ajax zijn aan bod gekomen, inclusief de huurlingen. Tech nisch directeur Leo Beenhakker: „Er is in principe een besluit genomen als het gaat om invulling van de selectie voor volgend seizoen. Maar we moeten nog een halfjaar voetballen en daarin kan veel veranderen." Er is nog niet gesproken over eventuele versterkingen voor volgend seizoen. Door Arnout Verzijl Een dag na de oefenzege op VfL Wolfsburg gingen de technische mensen er eens goed voor zitten. Ibrahimovic,Timmer, O'Brien, Van der Meyde, hun prestaties werden allemaal nauwkeurig doorgelicht. Maar het gesprek ging ook over spelers als Walker, Ikedia, Nieu- wenburg en Babangida. Beenhakker: „Het inventariseren van de spe lersgroep was een lange zit. We hebben over van alles gepraat; bijvoorbeeld over de aflo pende contracten. De ene speler zal voor een verlenging in aanmerking komen; een ander weer niet. Sommigen hebben een doorlo pend contract. Over de inhoud van het over leg kan ik nog niets vertellen, want dat gaan we eerst met de betrokken spelers zelf bespreken. Er is een aantal principebesluiten genomen, maar een aantal zaken blijft nog liggen; het is tenslotte pas januari. Wij weten nu in ieder geval in grote lijnen wat we in de toekomst willen." De gesprekken met de spelers zijn niet in Por tugal gevoerd. Dat gaat, volgens Beenhakker, in Amsterdam gebeuren. „Ook over de aflo pende contracten van Jari Litmanen en Richard Witschge is nog geen duidelijkheid", aldus de technisch directeur. Volgens hem duurt het nog wel even voordat Ajax daar over naar buiten zal treden: „Laten we eerst weer eens lekker gaan voetballen en uitkijken naar de Champions League. Tot half maart zijn we onder de pannen en dat is vooralsnog veel belangrijker. Daarna zullen we naar bui ten komen met onze plannen. Niet eerder dan eind maart dus. Waarom zouden we het eerder doen? We zitten immers midden in het seizoen. Het moment waarop we het nieuws naar buiten brengen, zal ook moeten uitko men voor Ronald Koeman. Dat zal dus in over leg met hèm gebeuren." De Ajax-trainer heeft het trainingskamp ook gebruikt om een aantal functioneringsge sprekken te voeren met de in Portugal aan wezige voetballers. Richard Witschge: „Koe man heeft aangegeven dat hij tevreden over me is en daar ben ik blij mee. Ik ben met m'n 33 jaar dan wel de oudste speler van de groep, maar zo ervaar ik het niet. Voor mijn gevoel kan ik nog wel even mee op dit niveau." BALANS Tijdens de winterstop zijn Wesley Sneijder en Stefano Seedorf definitief aan de A-selectie toegevoegd. Samen met Nigel de Jong komt het aantal 'doorstromers' dit seizoen daar mee op drie. Een mooi resultaat. Beenhakker: „De vernieuwing is, een half jaar voor het einde van de competitie, ingetreden. Daar door hebben die jongens langer de tijd zich aan te passen." Ook de toekomstplannen omtrent de externe huurlingen zijn in Portu gal besproken. „John Nieuwenburg is bijna fit en zal zich weer in Amsterdam melden. John gaat waarschijn lijk bij John van 't Schip trainen. Maar ook over Youssouf Hersi, Ruud Kras en Cedric van der Gun is uitgebreid gesproken. Onze techni sche mensen volgen iedereen, zodat we een zorgvuldig beeld kun nen vormen van het spelersmateriaal." Ajax heeft 51 spelers onder contract, een fors aantal. Beenhakker: wel wat van af. Maar het is geen obsessie. In eer- Met een goed gemikte steenworp, gooit Leo Beenhakker een vastzittende ste instantie praten we bal uit een boom naast het trainingsveld van Ajax in Portugal. over kwaliteit, daarna pas over kwantiteit. Maar het is duidelijk dat Germinal Beerschot Antwerpen verkoopt, de 51 man overdreven is voor twee elftallen. Er zit technische samenwerking met de Belgen bovendien een onlogische verdeling in de blijft bestaan. „Met Sparta hebben we voor selectie. Er moet meer balans komen. Als je alsnog geen structurele plannen. David Men- bijvoorbeeld acht rechtermiddenvelders en des krijgt een half jaar de tijd zich bij ons te twee linkermiddenvelders hebt, is dat niet bewijzen. Wij gaan van onze kant kijken of goed." Ajax heeft momenteel 16 spelers uitge- Ajax daar iemand kan stallen. We hebben al leend aan andere clubs. Daaronder Tijjani een samenwerkingsovereenkomst met Haar- Babangida. De Nigeriaan, die een nieuwe lem, die wordt uitgebreid. Daarmee zijn club in Saoedie Arabië heeft gevonden, moet zowel de Gouden Gids Divisie als ook België zich op 1 april weer in Amsterdam melden. goed vertegenwoordigd. Sparta is een uitste kende club om jonge jongens te stallen. Ik kan SAMENWERKEN me voorstellen dat we bij een dubbele bezet- Ajax' technisch directeur geeft aan dat, tingen een speler aan die club verhuren. Dat indien de club het meerderheidsbelang in is een goede situatie." nog niet gekregen", lacht hij. „Zelf krijg ik nu wel les op afstand. Via een speciaal educatie systeem, dat loopt via internet, krijg ik tel kens opdrachten binnen vanuit mijn middel bare school in Landskrona. Ook moet ik gewoon huiswerk maken. In juni hoop ik mijn gymnasiumdiploma te behalen." A BIG THING Zijn echte ouders komen binnenkort over om hun zoon in actie te zien. Vader Bernt is in eigen land beter bekend als 'Linkan'. „Het is een bijnaam; ik noem hem natuurlijk altijd vader. Hij is jeugdtrainer en vervult ook een coördinerende functie in de opleiding van Landskrona. Die club staat hoog aangeschre ven. Mijn vader stond gelukkig ook achter m'n keus om naar Ajax te gaan, want deze club speelt het soort voetbal waar ik van houd. Lekker technisch, mooie passes, daar draait het allemaal om. Dat zijn ook mijn sterke punten, net zoals spelinzicht. In Zwe den spelen de meeste clubs erg fysiek en val len ze vaak aan met lange halen naar voren. Het spel van Ajax is erg mooi om naar te kij ken. Omdat Zlatan hier speelt, zijn er regel matig beelden te zien op de Zweedse TV", aldus de Zweedse jeugdinternational (onder 19 jaar), wiens broer Kalle (22) uitkomt voor Tweede Divisie-club Laholm. In het nationale jeugdelftal speelt hij als cen trale middenvelder of rechtermiddenvelder. „Het liefst zou ik op de nummer 10-positie willen spelen", aldus de fan van Zinedine Zidane. „Net achter de spitsen. That would be a dream. Maar ik heb nog maar weinig te eisen en hoop nu zoveel mogelijk aan voet ballen toe te komen. Als rechtsbenige speler, kan ik zelfs op het linkermiddenveld uit de voeten. Ajax is a big thing. Één van de grootste clubs van de wereld. Dus ik ben al lang blij dat ik hier mag spelen." AMSTERDAM - Na Peter Larsson, Stefan Pettersson en Zlatan Ibrahimovic, heeft Ajax er - sinds het begin van het jaar - weer een Zweed bij: Rasmus Lindgren. Voorlopig traint en speelt hij in de Ai. Een groot talent is de 18-jarige middenvelder zeker. Ajax Life stelt hem voor. Door Sander Berends Nee, vergelijken met zijn beroemde landge noten in Amsterdamse dienst wil hij zich niet. „Ik ben een totaal andere speler." Hij heeft zijn nieuwe collega's ook nog nooit gesproken. „Helaas niet, maar ik ga zeker pro beren om Zlatan een keer op te zoeken." Daar voor is nog tijd genoeg, want Lindgren sig neerde kort na de jaarwisseling een verbinte nis die hem voor anderhalf jaar aan Ajax bindt. En dan is er ook nog eens een optie voor nog twee jaar. Op de website van Ajax is een foto van de talentvolle Zweed geplaatst, maar in levenden lijve lijkt hij toch iets blon der en heeft hij bovendien zijn haren gekort wiekt. NIET NERVEUS Ajax verstuurde afgelopen herfst een brief naar Lindgrens club Landskrona Boll och Idrottssallskap (BolS). Samen met ploegge noot Jesper Westerberg mocht hij eind november op stage komen. „Die uitnodiging? Daar hoefde ik niet lang over na te denken." Samen met vader Bernt en moeder Agneta reisde hij af naar Amsterdam en verbleef een weekje in het Schiphol Hilton. Rasmus trainde mee met de Ai, speelde een oefen wedstrijd, bezocht de wedstrijd Ajax-FC Twente en ging weer terug. „In die week heb ik echt alles gegeven. Nerveus was ik niet, integendeel. Ik was dan ook tevreden over die dagen." Ajax blijkbaar ook, want enkele dagen later reisde technisch directeur Leo Beenhakker af naar Zuid-Zweden om de papieren in orde te maken. Op 16 januari landde Rasmus Lindgren weer op Schiphol. Dit keer om zich definitief bij Ajax te vestigen. Voorlopig woont hij bij een pleeggezin in Castricum. „Ze hebben drie kin deren.Twee zoons en een dochter. Eén zoontje voetbalt ook. Maar privéles heeft hij van mij Prachtig beeld uit 'De Klassieker'. Hans Kraay Sr. en Johan Cruijff geven alles. De Ajacied laat zijn Rotterdamse opponent zijn hielen zien. Kraay Sr. bijt in het gras. Op 10 maart 1968 won Ajax met 1-0 van Feyenoord. Komende zondag staat in de Amsterdam ArenA wederom Ajax-Feyenoord op het pro gramma. Net als 35 jaar geleden even zo beladen, omstreden en lang verwacht. Wint Ajax ook nu, dan wordt het gat met de aartsrivaal wel erg groot.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 4