Kamergenoten Positieve ontwikkelingen rond Van der Vaart Opmars Ajax Ai Trabelsi sportman van het jaar Joey Didulica volgt zijn hart deBOUD'S INN Ajax Life nummer 12 1 februari 2003 I dc8cfeifc V3-/ Nederland zevende ALKMAAR - Afgelopen zaterdag beeft de Ai van Ajax een prima 1-3 zege geboekt bij AZ. Vorige week won het elftal van Danny Blind ook al, met 4-0 van Feyenoord. De Ai is, na een matige competitiestart, inmiddels opgerukt naar de vijfde plaats in de Shell jeugdcompe- titie. Koploper is het dit seizoen ongenaak bare Vitesse Ai, dat onbedreigd op de titel lijkt af te stevenen. De doelpunten in Alkmaar werden gemaakt door Sergio Cameron en Etienne Esajas 2X. Vooral zijn tweede treffer was fraai. Geholpen door de wind schoot Esajas de bal rechtstreeks uit een hoekschop in het doel. Aan het einde van de competitie doet Ajax Ai weer mee aan het internationale ABN AMRO jeugdtoernooi in Terborg. TUNIS - Hatem Trabelsi is in Tunesië uitgeroe- pen tot sportman van het jaar. De rechtsback g van Ajax versloeg zijn enige concurrent, I gewichtheffer Youssef Sebai, met een enorme I meerderheid aan stemmen. ALMANCIL - Rafael van der Vaart mist beslist de start van het tweede deel van de competitie. De middenvelder kampt met de naweeën van een kleine spierscheuring in zijn linkerbovenbeen, een gevolg van een losgeraakte botsplinter. In Portugal werkte hij hard aan zijn herstel. Voorlopig gaat dat redelijk voorspoedig. En ook de onder handelingen over een nieuw contract lijken positief te zullen aflopen. ALMANCIL - Ajax Life was benieuwd naar het verhaal van twee kamergenoten en klopte aan bij debutant Wesley Sneijder en de Belg Jelle Van Damme. De talenten deelden tijdens het trainingskamp in Portugal een 'rommelige' kamer. Wesley SneijdeT(l) werd geboren op 9 juni 1984 in Utrecht en speelt al sinds zijn zevende in Amsterdam. Vorig jaar vierde hij twee landstitels. Met de Ai èn met Jong Ajax. Sneijder, die sinds zijn veertiende jaar in de 'vertegenwoordigende jeugdelftallen van Oranje Zit, werd in 2002 gekozen tot beste speler van de Shell Jeugdcompetitie. In het najaar maakte hij vijf goals in 13 duels met Jong Ajax, waarop Ronald Koeman besloot dat de tijd gekomen was Sneijder over te hevelen naar de A-selectie. In de oefenwedstrijd tegen VfL Wolfsburg debu teerde Sneijder in het eerste. Snurkt Jelle? „Geen idee. Ik slaap als een blok, dus dat zou ik niet weten." Wat is zijn voornaamste bezigheid op de kameT? „TV kijken,bellen en sms-en. Hij heeft één of andere muziekzender als favoriet. Nee, niet MTV, dat kunnen we hier niet ontvangen." Waar heb je vreselijk om gelachen? Jelle kan niet zo goed tegen Belgenmop pen. Nou, dan moet je net bij Ajax zitten. Iedere dag is het wel raak; dollen we hem. Dat is echt leuk. Jelle verweert zich door grappen over Nederlanders te vertellen." Welke eigenschap van Jelle past niet bij jouw karakter? „We zijn allebei rustige types, die leven voor het voetbal. Dat gaat goed samen. Zei Jelle dat ook? Nou, dan klopt het dus." Jelle Van Damme(r), geboren op 10 oktober 1983 in Lokeren, debuteerde op 14 april vorig jaar in Ajax 1. Twee maanden eerder was de linksbenige verdediger als stagiair van Ger minal Beerschot Antwerpen bij Jong Ajax terecht gekomen. Afgelopen zomer tekende hij een contract voor drie jaar. Van Damme voelt, naast het voetbal, een typisch Belgi sche passie voor het wielrennen. Als 14- jarige probeerde hij een halfjaar lang aan sluiting te vinden bij de top van zijn fiets ende leeftijdgenoten. Een profcanïère bleek onhaalbaar, waarop Van Damme besloot terug te vallen op het voetballen. Snurkt Wesley? „Niet dat ik weet. Bovendien, hoe kan ik dat nou merken als ik zelf lig te slapen?" Wat is zijn voornaamste bezigheid op de kameT? „Als hij er is, kijkt-ie naar de TV. We kunnen RTL 4 en RTL 5 ontvangen, daar kijkt hij steeds naar. Maar alleen wanneer hij niet bij Stefano Seedorf en Nigel de Jong op de kamer zit natuurlijk. Daar verblijft hij de meeste tijd." Waar heb je vreselijk om gelachen? „Toen zijn mobiele telefoon het niet deed, terwijl hij beloofd had zijn vriendin te bel len. Op dat moment werd hij razend." Welke eigenschap van Wesley past niet bij jouw karakteT? „Eigenlijk geen een. We hebben veel paral lellen. Hij is van mijn leeftijd, heeft onlangs zijn debuut in het eeTSte gemaakt en is zeer talentvol. Allebei hopen we op een defini tieve doorbraak." Van der Vaart en Zlatan op het Portugese strand. Doot Arnout Verzijl Een paar dagen voordat Ajax de training her vatte, merkte Rafael van der Vaart, tijdens het spelen van een rondo, dat hij last had van zijn bovenbeen. Na ruggespraak met Ajax werd hij in het ziekenhuis onderzocht. Daar werd een lichte spieTscheuring geconstateerd. Een forse teleurstelling voor de aanvallende mid denvelder, voor wie de laatste twee seizoenen woTden gekenmerkt door flink wat hoogte en dieptepunten. Door twee knieblessures was Van der Vaart maanden uit de roulatie. Eenmaal fit, speelde hij de sterren van de hemel en scoorde hij aan de lopende band. Van der Vaart, die vlak voor de winterstop ook al geblesseerd raakte: „Ik kon het in eerste instantie niet geloven. Wéér een blessure. 'Daar gaat het trainingskamp', dacht ik. Toen Ronald Koeman me vertelde dat ik tóch mee naar Portugatmocht, was ik-zeer opgelucht Koeman: „Ik vond het voor Rafael beter om er bij te zijn. Hij heeft al vaker teleurstellingen te verwerken gehad. Het was daarom goed voor hem om het trainingskamp mee te maken; om bij de groep te blijven." Een fata list vindt de jeugdige Ajacied zichzelf niet: „Nee hoor, dit schaar ik in de categorie 'domme pech'. Hier is niets aan te doen. Bovendien, er is de laatste twee, seizoenen ook heel veel goed gegaan", aldus de optimis tische Van der Vaart. MAXIMAAL Van der Vaart beperkte zich tijdens de trai ningen noodgedwongen tot veel en intensief loopwerk. Hij mocht zijn linkerbeen niet maximaal belasten; schieten bijvoorbeeld was uit den boze. Hoofd fysiotherapie Pim van Dord: „Rafael heeft in Portugal hard aan zijn conditie gewerkt. We zijn fanatiek met hem aan de slag gegaan. Zodra hij weer hele maal fit is, is hij dus weer snel inzetbaar. Door zijn linkerbeen te ontlasten, herstelt hij van zelf." Ajax en Van der Vaart zijn nog steeds in onderhandeling over aanpassing van zijn contract. Helemaal soepel verliep dat aanvan kelijk niet. Arie van Eijden meldde in zijn nieuwjaarsboodschap, dat spelers én hun makelaars zich moeten aanpassen aan de gedevalueerde waarde van het voetbal. Van der Vaart - die door Van Eijden overigens niet bij name werd genoemd - reageerde daar geïrriteerd op en voelde zich aangesproken. Leo Beenhakker: „Ik heb al zo vaak met dat bijltje gehakt. Het is het bekende verschil tus sen vraag en aanbod. Van der Vaart wil graag bij Ajax blijven en Ajax wil Van der Vaart graag behouden. Daar komen we heus wel uit." De populaire Ajacied heeft nog een contract tot medio 2006. Ajax is zeker bereid de ver bintenis met Van der Vaart op te waarderen, maar wil tegelijkertijd graag de zekerheid dat hij dan ook daadwerkelijk blijft. De speler zelf, heeft al meermalen aangegeven zelf ook graag in Amsterdam te willen blijven. Naar verwachting komen beide partijen er dan ook op korte termijn uit. Didulica en Krol met de Algarve Winter Cup. CAIRO - Het is nog steeds onzeker bij welke club Joey Didulica volgend seizoen het doel verdedigt. De keeper is komende zomer transfervrij en heeft voor zichzelf nog geen beslissing genomen. De 25-jarige keepeT onderhandelt al ruim een jaar met Ajax; vooralsnog zonder resultaat. Sinds hij voor het laatst met Ajax sprak, is er het één en ander veranderd. Zo speelde Didulica in de Champions League enkele uitstekende duels. Met name in Valencia hield hij zijn ploeg met enkele fraaie red dingen overeind. Didulica: „Ik heb daarna niet meer met Ajax gepraat. Hopelijk gaat dat op korte termijn wel gebeuren. Er is geen geweldig groot gat tussen vraag en aanbod; anders dus zoals wel eens is gesuggereerd. Dat kan ook niet, want we hebben nog niet echt gesproken over geld. Voor mij zijn andere dingen minstens even belangrijk: de korte termijn en mijn ver dere toekomst bijvoorbeeld. Ik ben er gewoon nog niet uit. Door met veel perso nen in mijn nabije omgeving te pTaten, hoop ik de juiste beslissing te nemen. Maar in mijn hart wil ik natuurlijk dol graag bij Ajax blijven. Deze club betekent alles voor me. Wil Coort is een goede keep erstrainer, iemand die doelmannen naar een hoger niveau kan brengen. Ik heb hier alle kansen gekregen en daar ben ik de club bijzondeT dankbaar voor. Maar, het gaat niet alleen om mijn wensen. Ook wat de club wil, is van belang. Er zijn diverse andere clubs in me geïnteresseerd. Nu er weinig geld te besteden is in de voetballe rij, zijn clubs dol op gratis spelers." GENEVE - Halverwege het huidige Europa Cup-seizoen staat Nederland op een zevende plaats van de UEFA-landenrang- schikking. Dit klassement bepaalt het aan tal Champions-Leagueplaatsen dat een land in de toekomst krijgt. Vorig seizoen weTd Nederiand ingehaald door Grieken land, dat nog altijd zesde staat. Blijft dat zo, dan kost dat Nederland over twee sei zoenen opnieuw een Champions League plaats. Wanneer Nederland (lees: Ajax) eT in slaagt Griekenland dit seizoen alsnog te achterhalen, krijgt ons land voor het sei zoen 2004-2005 weer de drie CL-plaatsen - waarvan één in de voorronde - die ons land, tot en met dit seizoen, steeds heeft gehad. Ajax moet dan wel uitermate goed presteren in het vervolg van de Champions League, terwijl de Griekse clubs in de UEFA Cup snel moeten worden uitgeschakeld. De top tien van de landenrangschikking luidt als volgt: 1. Spanje 70,539 2. Engeland 55,896 3. Italië 55,454 4. Duitsland 49,847 5. Frankrijk 43,468 6. Griekenland 35,782 7. Nederiand 32,498 8. Portugal 30,583 9. Turkije 28,325 10. België 28,000 Aanbieding: Ajax spijkerjack vanaf maat 8,10,12,14,16 en S t/m XXL van €&&&T voor €18,00 qflOD Spijker Hesjes maat S t/m XL 1 r NIEUW!! Ajax Dartborden; pijlen flyers Verzending door heel Nederland. De gehele Ajax Adidas Collectie! o.a. trainingspakken, uit- en thuistenue, sweaters en vrijetijdsshorts Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3