SERVICE La Perche d'Or Ajax Live 'iy WERELDBEKER Als beloning voor het i winnen van de Cham- Danny Blind heft de Wereldbeker boven zijn hoofd. Ajax is Wereldkampioen. MIGS usaano C35IPO prPDlvlsie TicketBox JAARGANG 10, NUMMER 12 ZATERDAG 1 FEBRUARI 2003 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen en info, Telefoon 020 - 3111444 Adreswijzigingen, opzeggingen en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam AFC Ajax/SVA: www.ajax.nl/sva Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlife k rant@zpress.nl Redactie Ajax Life: Aiaxlife@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Telefoon: 020 - 3111515 Telefax: 020-3111510 Hoofd- en eindredactie: Nico Smith Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Sander Berends, David Endt, Patrick Leemans, Nathalie Nuiten, Daan Schippers, Sander Zeldenrijk. Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Fred van Vloten, Lambert van Waardenburg Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Guilhermo Barten Druk: Drukkerij De Jong, Baarle-Nassau Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersvereniging activiteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenig vuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is-besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en open baarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP 15 FEBRUARI 2003 Martijn Reuser kermend t van de pijn op de grond liggen met hun vrese lijke knieblessures. Qua emotie staan die ogen blikken me nog meer bij, dan het winnen van prij zen. Natuurlijk is een Cup omhoog steken een hoogtepunt, maar de arm van Reuser die omhoog ging omdat hij kapot ging van de pijn, deed me meer. En ook de dood van de broer van Finidi George, toen we in trainingskamp zaten, heeft me persoonlijk enorm getroffen." pions League, speelde Ajax een jaar later om de Wereld beker tegen Gremio. Het duel in Tokyo eindigde in 0-0, zodat straf schoppen de beslissing moesten brengen. Geen klus waar Nederlan ders om bekend staan, om die 'eventjes' te kunnen klaren. Blind: „Vooraf bad ik in de middencirkel nadrukkelijk tegen de anderen gezegd 'nu je hoek bepalen en daar moet je niet meer van afwijken. Tenzij de keeper gek gaat doen natuurlijk'." Het bleek een wijze raad. Omdat alleen Patrick Kluivert miste, tegenover twee falende Bra zilianen, moest de laatste straf schop van Blind de beslissing bren gen. Bob Haarms krijgt het er nog warm van, als hij er over praat: „Wat een spanning. Alles hing van Danny af." Blind: „De doelman ging drie maal naar de hoek waar ik in wilde schieten. Dat maakte het moeilijk, maar toch besloot ik bij m'n keuze te blijven. Nerveus was ik zeker, maar ik had ook de inner lijke rust om die strafschop zö te nemen als ik van plan was. Raak!" Bob: „Iedere keer als ik het terug kijk op de video, heb ik bewonde ring voor de manier waarop hij die strafschop binnenschoot. Terecht werd Danny gekozen tot beste spe ler van de wedstrijd; hij kreeg er een grote Japanse auto voor." Blind haalt zich het verhaal van Frank Rijkaard voor de geest, die vertelde over de grote problemen met het invoeren van een dergelijke wagen. Danny: „Frank was namelijk een paar jaar eerder met AC Milan ook al eens gekozen tot Man of the Match. Dus heb ik geregeld dat ik geen auto, maar de waarde ervan (in contanten) kreeg. Al-met-al een aardig bedrag. Daarvan is de com plete selectie uit gegaan die avond; om het winnen van de Wereldbe ker te vieren. Japan is echter zo vre selijk duur, dat we nauwelijks wat overhielden. Een kiwi daar kostte 6 gulden, een cappuccino 18 piek." Bob: „Het overgebleven geld heeft Danny verdeeld onder de trainers en spelers. Een prachtig gebaar van hem. Hij heeft uiteindelijk hele maal niets zelf gehouden. Zo zit hij in elkaar." De terugvlucht van Tokyo naar Amsterdam verliep niet geheel vol gens plan. Omdat de KLM vergeten was een juist vluchtschema door te geven, werd het toestel met de kersverse wereldkampioenen boven Kazachstan onderschept. Blind: „Er kwamen twee Migs naast ons vliegen, die ons hebben bege leid op de terugweg naar Tokyo. Je kon ze uit het raampje zien. Er waren ongeveeT honderd mensen mee, de sfeer was en bleef - ondanks dit incident - uitgelaten. Alleen de 'slapers' waren teleurge steld. Sommige jongens waren direct na de start in slaap gevallen. Die dachten, toen we geland waren, dat ze 16 uur geslapen had den. Maar zo was het niet. Want na zes uur vliegen, stonden we weer keurig op het vliegveld van Tokyo. Ik weet nog dat iemand grapte 'wie kan er nou zeggen dat 'ie twee maal in zijn leven in Tokyo is geweest'?" Ondanks enkele riante aanbiedin gen, koos Danny Blind er nooit voor om Ajax te verlaten. „Ik kon op mijn 32ste naar Japan. Door dat eerlijk te melden, konden we praten over een vorm van compensatie. Ik liet veel geld lopen en Ajax vergoedde daar iets van; mijn plezier bij de club stond voorop. Wie op latere leeftijd nog een mooie transfer wil maken, moet er wel zeker van zijn dat hij beter is, dan de andere spe lers daar. Ik kon op mijn 36ste ook nog naar Internazionale, maar op dat moment wist ik niet, of ik beter was dan de Italianen. Dat had ik iedere dag moeten aantonen en die garantie had ik niet. Ik wilde voorkomen dat ik zou wegkwijnen en als zakkenvuller gezien zou wor den. Achteraf gezien had ik het kunnen doen, want ik heb het bij Ajax nog lang volgehouden. Maar ik heb er absoluut geen spijt van." Delflandplein 14, 1062 HR Amsterdam Tel: 020 - 615 46 29 Ma. t/m vt. 12.00 tot 22.00 uur Zondag vanaf 16.00 uur Willem II - Ajax Zondag 2 februari 2003 Aanvang: 14.30 uur Buscombi. Ajax - Roda JC Amstelcup 1/8 finale Woensdag 5 februari 2003 Aanvang: 20.45 uur De vrije verkoop is reeds gestart en duurt t/m 4 februari. Er worden geen kinderkaarten verkocht en de prijzen gaan van 12 euro t/m 29 euro. Indien er nog kaarten voorra dig zijn, start om 18.30 uur op de wedstrijddag de stadionverkoop. Zonder Club Card verplichting. Aantal kaarten is vrij. ExcelsioT - Jong Ajax Amstelcup 1/8 finale Woensdag 5 februari 2003 Aanvang: 20.30 uut Buscombi. Kaartverkoop is gestopt. Ajax - Feyenoord Zondag 9 februari 2003 Aanvang: 13.00 uur De voorverkoop voor leden van de SVA is reeds gestart en stopt op 8 februari om 18.00 uur. Ajax Club Card houders kunnen vanaf 1 februari een toegangskaart kopen. Maximaal 1 kaart per Club Card en er is geen stadionverkoop. De prij zen gaan van 15 euro t/m 47 euro. Ajax - FC Groningen Zaterdag 15 februari 2003 Aanvang: 19.30 uur De voorverkoop voor leden van de SVA en Ajax Club Card houders is reeds gestart en loopt t/m 14 febru ari tot 21.30 uur. Indien er nog kaar ten beschikbaar zijn is er stadion verkoop met Club Card verplichting. Er is voor alle Club Cardhouders, m.u.v. Groningen, stadion verkoop op de wedstrijddag. Toegangsprij zen: 12 euro t/m 37,50 euro. Voot de meest actuele informa tie zie NOS teletekst pag. 660 of kijk op www.ajax.nl. Bij alle wedstrijden, maar zeker de uitwedstrijden, geldt dat men in het bezit moet zijn van een legiti matiebewijs. Bent u dat niet, dan woTdt u de toegang tot het stadion ontzegd. Kortom: vergeet uw legiti matiebewijs niet, dat voorkomt veel problemen. m 0900-9393 Koop je kaartje bij één van de 850 TicketBox verkooppunten door heel Nederland www.ticketbox.nl Ajax Life nummer 12 1 februari 2003 VeTvolg van pagina 5 boven op een berg lag. We konden daarvandaan zö het stadion in kij ken. Toen wij 's middags naar onze kamer gingen om te rusten, zat dat hele stadion al vol met 40.000 mensen; en maar zingen allemaal. We moesten de ramen sluiten om te kunnen slapen. Toch, ook al was het maar een ritje van een paar minuten, kwamen we in vol ornaat aanToen we een uur voor de aftrap het veld gingen inspecteren, wer den we vreselijk uitgefloten. Op dat moment stak assistent-trainer Gerard van der Lem een dikke sigaar op en blies de rook parman tig de lucht in. Op een manier van zo beste mensen, hier zijn we dan, Ajax! Het publiek werd hele maal gek, prachtig. Bij rust stonden we met 0-3 voor." De winnende campagne in de Champions League kende een voorlopig hoogtepunt in de halve finale: de thuiswedstrijd tegen Bayern München. In Duitsland was het 0-0 geworden. Blind: „In het Olympisch Stadion speelden we - samen met de uitwedstrijd tegen Real Madrid één jaar later - de beste wedstrijd uit onze gouden periode. Een uur lang hebben we zö fantastisch gespeeld... Één moment is me altijd bijgebleven, omdat dat zo kenmerkend was voor het Ajax van dat moment. Op slag van rust maakten we eerst de 2-1 en toen de 3-1. Bayern trapte opnieuw af en - in plaats van even af te wachten - jaagde iedereen de Duitsers direct weer op. Ze werden achteruit gedwongen. We voerden de druk zelfs zo hoog op, dat een speler van Bayern niets anders meer kon doen, dan de bal - uit wanhoop - maar over de zijlijn te schieten. Het gebeurde misschien tien seconden voor de rust. De combinatie van twee goals en dat moment, maakte het dat het publiek als één blok achter ons stond. Toen de scheidsrechter affloot, waren de fans nog hele maal in extase. Dat was zo mooi... Ik raakte daar zeer geëmotioneerd van. De intense vreugde bij de Ajax-fans destijds, daar kon ik van genieten. Ik ben toch al een emo tioneel persoon, ook al laat ik dat naar buiten niet merken. De din gen die me als mens het meest geraakt hebben, zijn de momenten waarbij de rillingen me over de rug liepen. Ik zie nog Mare Overmars en

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 15